Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7741. hjaniko (válaszként erre: 7739. - Jade10)
2011. febr. 9. 23:12

Szia!

Én is jegeltem annak idején, mikor láttam, hogy baj van, begyulladt a seb - és az orvos nagyon összeszidott érte, nekem támadt, hogy ki mondta, hogy jegeljem?! De ha nem tettem volna, talán nem fakad ki magáról és újra vágni kellett volna...:(

Ma már szerencsére mindez csak rossz emlék, meggyógyultam egészen.

Kívánok Neked is sok türelmet és minél előbb teljes gyógyulást, csakúgy, mint valamennyi Sorstársunknak!

7740. briszeisz (válaszként erre: 7739. - Jade10)
2011. febr. 9. 21:03

Szia Jade !

Örülök hogy a legnehezebb részén Te is átestél.

Nagyon vigyázz magadra, mielőbbi gyógyulást Neked is és minden kedves sorstársamnak.

üdv Bri

7739. jade10
2011. febr. 9. 17:53

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat:))

Sokat pihizek, és óvatosan jegelek. Óránként öt percet. Ennyit mondott a doki.

A bélműködésem még nagyon fáj, de ugye nekem IBS-m is van, így alapból is sokkal érzékenyebb.

Semmit sem fogok túlzásba vinni. Fő az egészség:))

Mindenkinek jobbulást!

Sziasztok!

7738. Rezeda63 (válaszként erre: 7721. - Benimutti)
2011. febr. 9. 16:32

Szia Beni!

A széklet rendeződése eltart egy ideig, de személye válogatja. Akinek műtét előtt is gondja volt a székeléssel (bélrenyheség) annak műtét után tovább tart, ha nem akkor hamarabb számíthatsz a normális ritmusra. A 8 hétbe még belefér z, hogy esetleg ezzel gondod legyen. Igyál sok folyadékot és egyél sok gyümölcsöt. Hashajtó csak akkor ha végleg semmi nem használ.

Üdv Rezeda

7737. Rezeda63 (válaszként erre: 7725. - Jade10)
2011. febr. 9. 16:28

Szia Jade!

Jobbulást Neked itthon! Pihenj és kíméld magad! A kérdéseidre nem tudom a választ, de biztosan lesz aki igen! Sétálj amennyit csak bírsz, de ne erőltesd magad!

Üdv Rezeda

7736. Rezeda63 (válaszként erre: 7728. - Kat68)
2011. febr. 9. 16:26

Szia Kat!

Szobabicajra gondolsz vagy rendes bringára???? Szerintem mindkettőt nyugodtan használhatod, de csak érzéssel!

Rezeda

7735. Rezeda63 (válaszként erre: 7723. - Saci-maci)
2011. febr. 9. 16:25

Szia Saci!

A formába hozással ne fáraszd magad, részben mert néhány hét alatt úgy sem sikerül, részben mert nem szabad erőltetned magad. Engem egy éve műtöttek. 47 éves vagyok és 40 éves korom óta hetente 3-szor konditerembe jártam (míg nem volt sajátom) de a mai napig tapasztalom, hogy ha ha egy kicsit többet erőltetem magam (meg bírom csinálni alapon) V alakban fáj a hasam alja elől és hátul utána. Pedig Én hüvelyi műtött voltam nem volt hasi vágásom!

De egyébként jó kikapcsolódást. Én fél év után tudtam magam rászánni. Folyamatosan a fertőzéstől féltem.

Üdv Rezeda

7734. Rezeda63 (válaszként erre: 7731. - Benita anyuka)
2011. febr. 9. 16:20

Szia Benita!

Én kivárnám a kontrollt!!!!!!

Üdv Rezeda

7733. Benita anyuka (válaszként erre: 7732. - Benimutti)
2011. febr. 9. 14:40

Szia:O)

Hát a férjem is kivan már:ODDD

De be vallom én is...de csak szerényen:O)

Félek....

De te ne féljjjjjjjjj:O)))

Hiszen minden rendben volt nem??

Lehet kivárom inkább...férjem türelmes egyéniség,meg érti:O))

7732. Benimutti (válaszként erre: 7731. - Benita anyuka)
2011. febr. 9. 14:35
Benita, itt volt már mindenféle tapasztalat ha visszaolvasol volt aki nem várta ki a kontrollt és vérzett a szextől, volt akinek semmi baja sem volt. Én azért kivárnám a kontrollt de te érzed.Sőt, én már lassan 8 hetes leszek és minden rendben volt a kontrollon, de még mindig nem merek...szegény férjem már kivan!gáz vagyooooooooook!!!!!!!!!!
2011. febr. 9. 14:26

Képzeljétek el,hogy nekem a bal oldalon vannak apró pici eleven sebek..:O(

Nem sok csak 3-4.

Szerintetek mitől lehet ez???Arra gondoltam,hogy azért mivel rá lóg a hasam egy kicsit és nem szellőzik rendesen???!!!:O(

Tegnap előtt fel hívtam a dokimat,mert úgy volt,hogy megyek hozzá 6 hetesre..de mondta,hogy külföldön van:O(

És csak a jövőhéten tud fogadni!

Pedig már fel készítettem magam...:O)


Nekem is lenne egy kérdésem:O)

Szerintetek lehetne már közelíteni a férjemhez???

Vagy várjam meg a jövőhetet???

2011. febr. 9. 14:21

Sziasztok!

Nekem a varratot egy hét után szedte ki a dokim,ott meg kérdeztem,hogy hordhatok-e olyan fehérneműt ami le szorítja a hasamat?Azt mondta,hogy nyugodtan!!Most már lehet.

Én is örülök,hogy túl vagy rajta jade:O)

Ne aggódj minden rendben lesz!Pihenj sokat!!

7729. kisbeka1
2011. febr. 9. 12:54

Szia,most leszek én is 3 hónapos 16-án.

Szerintem már lehet,de ez csak az én magánvéleményem.

7728. kat68
2011. febr. 9. 12:50
sziasztok!Engem 3 hónapja műtöttek,szerintetek ülhetek már kerékpárra?
7727. kisbeka1
2011. febr. 9. 12:43

szia,örülök,hogy túl vagy rajta,pihizz sokat.

Nekem a 6.napon vették ki a varratokat,akkor mehettem haza,és azt mondták szép a heg,nem kell bekötni.

Haskötőt nem használtam.

Szombaton ha mész a varratszedésre,kérdezz rá.

7726. Imisz
2011. febr. 9. 12:42

Szia Jade!


Örülök, hogy túl vagy és otthon vagy!

A jegeléssel vigyázz, nehogy hólyaghurutod legyen.

Kérdéseidre nem tudok válaszolni, tudod nekem hüvelyi volt. Azért a varratszedéssel nincs vége, a felejtés nem megy olyan gyorsan, majd tapasztalod. A szervezet jelez mindent! Egyik nap azt hiszed tényleg vége, a másik nap szinte ok nélkül fájdogál, szurkál. De azért ezek már elviselhetőek, épp csak jeleznek. Tudod, emelni, hajolni tilos és a séták mellett legyen pihenés is!


Vigyázz magadra, gyors gyógyulász kívánok!


Szimi

7725. jade10
2011. febr. 9. 10:41

Sziasztok!

Ma vagyok 5 napos, és itthon vagyok.

Ha vannak újak akkor leírom, hogy hogyan is zajlott ez a pár nap.

Csütörtökön befektettek. Kaptam véralvadás gátlót /ezt minden nap/ és este ill. másnap reggel beöntés .Azt hittem ez a kőkori módszer már kihalt. Hát tévedtem. Nem egy kellemes módja a tisztításnak.

Kb 10 után vittek le a műtőbe, ahol lekötözték mindkét lábamat és az egyik kezemet. A másik kezembe adogatták a különböző szurikat egy kanülön át. Nem volt kellemes a fekvés mert nagyon kemény volt az asztalféle valami amire raktak. Aztán filmszakadás. Fél egykor hoztak ki. A következő amire emlékszem az az, hogy a férjem azt kérdezi a nővértől, hogy ez normális? Utóbb kiderítettem, hogy úgy rázkódtam, hogy a fogaim is jól hallhatóan kocogtak.Férjem szerint nagyon rémítő állapotban voltam. Fehér volt a szám mint a fal , és jég hideg a többi részem.

A fájdalomról annyit, hogy mikor felébredtem az altatásból, akkor elviselhetetlen menstruációs fájdalmam volt. Kértem fájdalom csillapítót de azt mondták, hogy már van az infúziómba és többet nem kaphatok. Na ez a része nem volt könnyű. Egyik fájdalmas bódulatból a másikba estem, de amikor tiszta voltam akkor nagyon fájt.

Éjjel már kaptam fájdalom csillapító injekciót, így elviselhető volt az éjszaka. Ami rossz volt az az, hogy nagyon nehezen fordultam oldalra, és nem nagyon tudok háton aludni.

Műtét utáni reggel hajnali ötkor felkeltettek zuhanyozni. Azt hittem, hogy nem fog menni, de összeszorítottam a fogam és csináltam. Ami kicsit nehezítette az az volt, hogy kilógott a sebből egy váladék elvezető cső végén egy műanyag tartállyal. Ezt vinnem kellett magammal.

Aztán mehettem az őrzőből a saját szobámba. A hasam nem fájt, és a varat sem, de a többi belső szervem az viszont iszonyúan fájt. Mint akit hátba rúgott egy ló mindkét oldalról és elölről is. Ez el is tartott még három napig. A felülés és az oldalra fordulás fájt leginkább. Műtét utáni második nap kértem glicerines kúpot és volt is eredménye. A harmadik nap kezdett fájni a hasam és a szerveim ide oda csúszkáltak, minden forduláskor. A sétálás néha fájt néha nem.Az elvezető cső kihúzása viszont nem volt kellemes, mert összekötötték a varattal és nem sikerült simán elvágni, így megkínoztak egy kicsit.

Most már itthon vagyok és sokat sétálok és jegelem a varrataimat /ezt a kórházban is kellett/. Hüvelyi vérzésem csak az első három napon volt, de az is gyenge.

Ismét voltam wc-n egy rakás aszalt szilvának köszönhetően.

Szombaton megyek varratszedésre, és azt hiszem ha minden jól megy akkor szinte el is felejthetem az egészet.

Röviden ennyi.

Két kérdésem lenne ha valaki tudja a választ.

Mikor lehet levenni a kötést a hasamról?

És mikortól lehet haskötőt használni.

Mindenkinek jobbulást kívánok.

Sziasztok!

7724. Benimutti (válaszként erre: 7723. - Saci-maci)
2011. febr. 8. 15:30
juj de jó Saci-maci, ti is mentek wellnessezni!Nagyon jó lesz! Nekem per pill most nem fáj, 8 hetes leszek, és 6 hetesen mentünk welnessezni. a puffadt hasammal én azt csináltam, hogy vacsora után már nem mutatkoztam fürdőruhában, de amugy maga hogy vizben vagy meg az uszás lelappasztja a duzzanatot!Nagyon nehéz volt először fürdőruhára vetkőzni a műtét után. Még a legdrasztikusabb hasizom sem hat 2 hét alatt, de drasztikusat még amugy se csinálhatunk.Nekem gyogytornász mutatta, hátonfekvés, talpra huzott lábak és minimális kis felülés, épphogy a váll elemelkedik a talajtól tarkóra tett kéznél, ebből, hat, aztán feltolod a csipődet jogahidba, vállak a talajon maradnak.minden nappal többször ismételheted ezt, én már csináűlom, és nem fáj tőle a hasam! a sebet takarja ugyis a fürdőruci, és a párod tudja hogy műtöttek és ezzel együtt szeret!Ne aggódj, jo lesz!:-)
7723. Saci-maci
2011. febr. 8. 14:58

Helló Lányok!


2 dologban kérnék segítséget: (10 hetes hasi műtött vagyok)

Egyrészt: has fájás, kiszakadás érzés, hegvégek nagyon húzódása meddig normális? a hasizom mikor nem fog már fájni? és honnan lehet tudni, hogy rendesen forr-e össze?

Másrészt: pár hét múlva wellnesezni megyünk a párommal, csak ketten. Némiképp szeretném formába hozni magam, hogy fürdőruhában se legyek gusztustalan kinézetű. Gyorsan-hatékonyan kell tennem valamit, narancsbőr, és főként a has vonatkozásában, úgy hogy a hasam a műtét után még mindig fáj, hasizongyakorlat gondolom nem nyerő.

Várom ötleteiteket. Előre is ksözi mindenkinek.

7722. Saci-maci (válaszként erre: 7721. - Benimutti)
2011. febr. 8. 14:51

Szia!

Szerintem valami oylat ettél, ami "hasfogó", vgy kevesebbet ittál. Fontos még figyelni ezekre, mert a székrekedésnél bizony küzdeni kell.(és véres is lehet!) Hogy mikorra rendeződnek egészen a belek, azt nem tudom, én max 1-2 napig vagyok székrekedéses, mert ha ez van 1 nap, másnapra már eszem pl ecetes paprikát, - az szokott lazitani- vagy málna vgy barack lekváros valamit, vagy ketchup-os dolgot. (Nekem ezek bejönnek! :-)

Vigyázz magadra, és szép napot kivánok.

7721. Benimutti
2011. febr. 8. 11:05

sziasztok, de nagy a csend.

azt kérdezném, hogy meddig küzdöttetek székelési anomáliákkal? nekem már pár hete minden rendben volt de most visszatért a székrekedés, de olyannyira hogy véres is. ez még lehet a nem rendeződött belektől lassan 8 hetes leszek!

7720. kisbeka1 (válaszként erre: 7713. - Benimutti)
2011. febr. 7. 16:23

Nagyon örülök,hogy jól vagy,és minden rendben ment.

:-))

7719. Benita anyuka (válaszként erre: 7718. - Briszeisz)
2011. febr. 7. 08:52

Szia Bri!:o)

Még nem láttam..:O))de majd meg nézem ám!!:O))

Hát jó pár napja nem írtál:o(

Nekem nyugodtan nyafizhattál volna:O)Én is azt csináltam nektek:O)Hiszen ez arról szól,hogy egymásnak segítsünk túl jutni ezen a dolgon!!

Most én írom neked,hogy ne aggódj,mert ha vissza gondolsz én is ennyi idősen kezdett fájni,szúrni a hasam!!Szerintem az időt érzed!!De nagyon!Most egy kis meleg front,aztán jön újból a hideg!!!

Ne aggódj!!El múlik,csak még te is friss vagy!!

Sokat pihenj!!És ne erőltesd meg magad!!

És persze gyere ide sűrűbben!!Hiányoztál:O)

7718. briszeisz (válaszként erre: 7717. - Benita anyuka)
2011. febr. 7. 00:32

Sziasztok!

Jó olvasni, hogy végre kimozdultál Te is.

A sebedet láttad már? :P

Bocsi nem írtam pár napja, de nem akartam huhogni, nyafogni. Csütörtökön voltam 3 hetes, a 2. hét vége óta elég jól éreztem magam, de most.... egyszerűen fáj. A fene gondolta volna :(

Most is a család alszik, nekem meg ezerrel pörög az agyam hogy mi lelte odabent a dolgokat?

De hátha csak átmeneti.

Vigyázzatok magatokra.

üdv Bri

7717. Benita anyuka (válaszként erre: 7716. - Benimutti)
2011. febr. 6. 20:38

Na ez tök jóóó:o)

Te is ki mozdultál!!!:O)

De próbáld magad kúrálni,és gyógyulj meg!!:o)

Nekem ma este kezdődött a fejfájásom!!!Annyira fájt,hogy még a könnyeim is potyogtak!!:o(

De hála már el múlt,vettem be egy marha erős gyógyszert és az nagyon jó volt!!:o)

Szorítsatok!!!Jövőhéten megyek vissza 6 hetesre!Kicsit be vagyok szarva,hogy mit fog mondani a doki..remélem jó dolgokat:O)

Tudom vagyis sejtem hogy mit fog csinálni de akkor is para van nálam:O)

Viszont lehet,hogy el indítjuk a pert a kórház ellen...nem tudom még...az én esetem egy kicsit talán más mint a tiétek...

A nevem???Hát a nagy lányom neve Benita:o)

És így vagyok Benita anyuka:O)

2001-ben Ő volt a 4.-dik Magyarországon:O)

Mármint Benita:O)

Egyszerű de mégis fura név:O)

Az én nevem Eszter:O)

7716. Benimutti (válaszként erre: 7715. - Benita anyuka)
2011. febr. 6. 18:59
De jó, Benita, hogy kimozdultál!Nekem most 7 hetesen múlt el a hasfájás szóval ne aggódj, fog még fájni, de mindig egyre kevésbé. adokim azt mondta hogy egy évig is jelezni fog idnként, hát ez van, ennél nagyobb bajunk már sose legyen! megtalált engem is a vírus ami az egész családon végigment a héten, pedig már azt hittem, meguszom, de nem, torokfájás, fejfájás, gyengeség, szédelgés..:-(szerencsére nem influenza mert lázam nincs!persze a szédelgés lehet hogy a másnap, ugyanis a férjem ma szülinapos, és tegnap mi is kimozdultunk a barátaival iszogatni. mivel 1000 éve nem voltam ilyen helyen és nem ittam, 2 pohár bor a fejembe szállt, mókás!:-)Benita, miből ered a neved?
2011. febr. 6. 15:01

Helló Lányok!:O)

Tegnap voltunk vásárolni az Auchan-ba! Nagy családosan:O)

Húúú...hát mit ne mondjak nem könnyű!!:O))

A férjem futott a fiam után,az egyiknek pisilnie kellett,a másik éhes kezdett lenni,a harmadik mindent akart..húúúú:O)

Na de a nap végére én is éreztem magam úgy rendesen:O(

Bele nyilallt a sebembe úgy rendesen!!:o(

Már 2 napja el múlt megint a szúrás a varratom végén,nagyon jó érzés..bátrabban csinálok mindent:O)

Persze óvatosan!

De reggelre úgy éreztem,hogy a másik fele fáj most a sebemnek!!!:O( De hála az is el múlt...

Remélem minden jó lesz most már..:O)

Ti csajok???Hogy vagytok:??

7714. Imisz (válaszként erre: 7713. - Benimutti)
2011. febr. 4. 19:59
Ez jó hír, hogy jól érezted magad, nem fájt semmi! Akkor csak így szép finoman, lassan vezesd be a megerőltetőbb dolgokat és nem lesz gond, szépen lassan belerázódsz. Észre sem veszed, és mindent úgy csinálsz mint régen.
7713. Benimutti
2011. febr. 4. 19:46
Lányok, köszönöm a bíztató szavakat!Mozgásilag lightosra vettem a figurát, végig mozogtam én is a jógaórán, de nem csináltam terhelős gyakorlatokat, nem is igazán fájt a hasam tőle. Csak felpuffadtam nagyon, biztos a megerőltetés miatt azért.Lelkileg is most inkább pozitív volt a hangulatom, mert a műtét előtt akárhányszor megpróbáltam mozogni, jógázni, mindig vérezni kezdte, és hát most meg nem...érdekes, nem "irigykedtem" a terhes nőkre,sőt, így egy kicsit része vagyok én is ennek az egésznek. Hát ez van! köszi mégegyszer!
7712. Imisz
2011. febr. 4. 16:47

Sziasztok!

Saci, amiket írtál...hát ha a dokik sem bíznak a kollégában mi hogy bízzunk? Na mindegy, akkor az isteni gondviselésbe vetem a bizalmam ezután. Aztán ha a doki képzeli magát Istennek, akkor úgy jártam:))


Benimutti, szurkolok én is, jó munkát kívánok, és csak fel a fejjel! Ha jógát oktatsz, talán magadat is tudod formálni, mármint lelkileg.


kisbeka, zmanci: azért az jó, hogy ha meg is visel titeket egy várandós nő látványa, azért tudtok "jó képet vágni". Ebben én vagyok a kivétel, én sem szerettem volna már szülni a harmadik gyerek után, és miután ő 3 éves volt elköttettem magam. Ennek már 12-13 éve. Nem bírtam a fogigátlókat, és a spirált sem. Az sem viselt meg, az én döntésem volt, talán ezért sem viselt meg ez a műtét lelkileg. Talán túl sűrűn jöttek a gyerekek (90-92-95-ben születtek)mindig volt egy pici, évekig nem aludtam valamelyik miatt, és azt mondtam nekem ugyan több nem lesz! Nem panasznak írom, de abban az időben bizony nagyon fáradt voltam. Páromra sem számíthattam a 3 műszak mellett. Most már csak emlékek ezek, sőt csak a jó marad ugye meg. De ha visszagondolok, most sem csinálnám másképp. Sem a szűléseket, sem a lekötést. Mindegyikünk más, nem vagyunk egyformák. És ez azért így van jól.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook