Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7831. Rezeda63 (válaszként erre: 7828. - Benimutti)
2011. febr. 27. 16:17

Szia Beni!

Engem mióma miatt műtöttek. Hüvelyi méh eltávolításom volt. Szerintem teljesen normális dolog, hogy a ciklust megérzed, ha másképp nem alhasi fájdalommal. Nálam is ugyan így van. Eleinte feljegyeztem naptárba, hogy mikor érzem a fájdalmat, és rájöttem, hogy valóban a ciklust érzem meg így. 25-28 napos rendszerességgel éreztem. A dokim is azt mondta, hogy ez teljesen normális és előfordulhat. Azóta nem jegyzem a naptárba. Egyébként ha tornázol utána is érezhetsz hasonló fájdalmat, főleg a hasizom torna és a futás után. Én eleinte nem is tudtam futni, úgy éreztem összerázódik a belsőm. De lehet, hogy ennek az érzésnek java része pszichés indíttatású volt. Ha a méhedet eltávolították az endometrózis nem újulhat ki ha jól tudom, mert az a méh nyálkahártyájának betegsége. De Te biztosan jobban tudod, illetve többet tudsz róla.

Üdv Rezeda

7830. kisbeka1 (válaszként erre: 7828. - Benimutti)
2011. febr. 26. 21:50

Szia,én is érzek menszesz tüneteket,amikor meg kellene jönnie.

Állítólag ez normális.

Ha lótok futok a gyerek után ekkor is érzem a hasamat.

Pedig én pénteken rákérdeztem a dokinál,hogy lehet e futni,és azt mondta,már mindent lehet.

7829. kisbeka1 (válaszként erre: 7825. - Benita anyuka)
2011. febr. 26. 21:46

Szia,én is jól,köszi:-)

pénteken voltam az onkológián kontrollon,és mindent rendben talált a doki.

Majd csak júniusban kell mennem legközelebb

7828. Imisz
2011. febr. 26. 14:34

Benimutti, az endometriózis az a méh szövet beágyazódása, de méhen kívül valahol? Lehet rosszul tudom. De ha nincs már méh, hogy tud a szövet beágyazódni máshol? Vagy ez még régi,esetleg nem sikerült mindenhonnan rendesen leszedni? Lehet, hogy rosszul okoskodok, nem értek hozzá csak józan paraszti ésszel próbálom összerakni. Szerintem/remélem csak a ciklust érzed. Én is megérzem minden hónapban, még a mellem is feszül. És ha az idő osztható 4-el, akkor tudom, ez a ciklus, mert engem a menstruáció kezdete előtt 1 nappal műtöttek. A naptáramba a heteket még most is írom, így tudom, hány hetes műtött vagyok, na meg a ciklust is.

Ha nem vagy biztos magadban, figyeld ezeket a jeleket, ha ciklusnak megfelelően jelentkeznek, akkor biztos az.

7827. Rezeda63 (válaszként erre: 7822. - Popova4)
2011. febr. 25. 17:00

Szia Erika!

Szerintem normális! Nekem egy év után is, ha jobban megerőltetem magam (pedig fizikailag bírom) akkor mestruációs jellegű fájdalmat érzek a hasam alján és a derekamban. Az a baj, hogy a fizikai teherbíró képességem nem csökkent, de még sem vagyok a régi, mert a műtétet megérzem.

Üdv Rezeda

7826. popova4
2011. febr. 25. 12:48

Lányok, köszi a válaszokat! Igen, megmaradtak a petefészkek, és akkor hát ezért lehetnek menstruációs érzések. Persze ez nem olyan gáz, mint az "igazi".

Ma első alkalommal végigtakarítottam a lakást, nem éreztem nehéznek, remélem nem lesz meg a böjtje!

Remélem mindenki jól van és szép hétvégét Nektek! Üdv: Erika

7825. Benita anyuka (válaszként erre: 7821. - Kisbeka1)
2011. febr. 25. 12:42

Szia!:o)

Köszönöm!Remélem én is,hogy most már jobb lesz...

Te?Hogy vagy?:

7824. Benita anyuka (válaszként erre: 7822. - Popova4)
2011. febr. 25. 12:41

Szia!:o)

Én ma vagyok 8 hetes,de még nekem is szokott szúrni,fájni.

A folyás ami persze változó lesz az egy darabig marad!Ez a tisztulás folyamata!

Hol rózsaszínes,hol pedig barna lesz!Ez miatt nem kell meg ijedni!

Ez sajnos egy hosszú folyamat... :o(

További szép napot!

7823. szofi99 (válaszként erre: 7822. - Popova4)
2011. febr. 25. 10:10

Szia Erika!


Gondolom a petefészkeidet meghagyták- bocsi de nem emlékszem- mert hát peteérés az uganugy van, theát érezheted a menstruáció jellegü fájdalmat, vagy érzést. Kb. most kellene megjönni nem?? Még normális hogy egyik nap jobb a másik nap kevésbé, a szurkálás még sokkal később is eljön.

A folyásra, nem tudok mit mondani, használj valami kupot, vagy intim mosakodót, és ha nem mulik, akkor irány az orvos...

Szép napot : Judit

7822. popova4
2011. febr. 25. 09:00

Sziasztok Lányok!

Nálam a hat hetes felülvizsgálat négy hetesen volt, nem tudom miért, de történt ultrahang vizsgálat és mondta a doki,hogy egy év múlva jöjjek újra, most minden rendben.

Négy és fél hetes műtött vagyok, nálam most úgy van, hogy napokon át semmi bajom, aztán meg elkezd szurkálni, fájogatni, ha csinálok valamit, ha nem. Most pl. azt vettem észre,hogy reggelente van egy kis folyásom, a hasam meg alul lent szurkál, de nem úgy mint eddig, hanem mint amikor az ember menstruál. Szerintetek ez normális? Üdv mindenkinek: Erika

7821. kisbeka1 (válaszként erre: 7817. - Benita anyuka)
2011. febr. 24. 21:07

szia,örülök,hogy minden rendben.

Most már próbálj megnyugodni:-)

7820. Rezeda63 (válaszként erre: 7818. - Briszeisz)
2011. febr. 24. 19:50

Szia Bri!

Szerintem sem ártott volna egy hüvelyi ultrahang, annál is inkább mivel ilyenkor a petefészkek állapotát és a hüvely, és a hólyag stabilitását is illenék megnézni. Egy manuális vizsgálat erről sok képet nem ad.

Én csak a magam tapasztalatából indulok ki. Nálam a 6 hetes vizsgálat egy műtét előtti vizsgálatsorral felért.

Üdv Rezeda

7819. Benita anyuka (válaszként erre: 7818. - Briszeisz)
2011. febr. 24. 10:41

Szia Bri!!

Szerintem nem ártott volna...

amúgy remélem minden rendben nálad:o)

nekem egyre nagyobb a lyuk a sebem szélén...:o((

7818. briszeisz (válaszként erre: 7817. - Benita anyuka)
2011. febr. 23. 20:44

Sziasztok!

Túl vagyok én is a 6 hetes felülviszgálaton.

Nekem csak tapintásos vizsgálatot csinált a doki.

Jól megnyomkodott. :(( Azt mondta, minden rendben van. Szerintetek nem kellett volna bekukkantania?

Nem azért mintha olyan nagyon élvezném, de olvastam, hogy többeknél is ez történt.

Ma este nem leszek soká :D

2011. febr. 23. 20:19

Lányok!Voltam dokinál...:o)

Minden rendben van!!!! De sajnos az történt,hogy el kezdett a bal felénél a varrat széle váladékozni!!:o(((Ami ennek hatására egy kis lyuk tátong!!!!!

Mikor reggel fel keltem és el mentem tusolni,majdnem szívinfarktust kaptam!!!:o(

Nagyon féltem,hogy mit fog csinálni vele a doki:S

Írt rá egy sebhintőport és azt mondta ne parázzak mert ez nem baj!!!:o)

Húúúúú most már elég könnyedén vagyok...

veletek mizu???Alig vagytok itt....bár én sem érek rá mindig...

7816. hhagi (válaszként erre: 7815. - Lala68)
2011. febr. 23. 12:02
Kedves Zita! Nagyon jólesett válaszod! Az egyik orvos Tb-i a másik Bp. Sote. ott fognak műteni ő volt sokkal emberibb és szimpatikusabb!!!! Tudod az a bajom, hogy agyilag nem tudom felfogni, hogy egy betegnél tök ellenkező dolgokat látnak - ez is megrendít egy kicsit, hogy mégis akkor mi van ott? ha elmegyek egy 3-ik dokihoz az netán megint egy újabb verziót mond? Tudod a bizonytalanság a legrosszabb! Nagyon köszi a leveled bízom, hogy mielőbb sikeresen túlleszek mindenen és fél év múlva csak egy rossz álom marad! sok köszönet (ha megadod a számod megköszönöm) üdv: hhagi
7815. Lala68 (válaszként erre: 7786. - Hhagi)
2011. febr. 23. 11:31

Szia hhagi!

Látom az adatlapodon, hogy tbányai vagy. Én Bokodon lakom. Hol fognak műteni? Engem Bpesten műtöttek, és nekem is különböző helyeken látták a myomákat az ultrahangvizsgálatokon. Biztosan pontosan megállapítják, hol van a baj, ha különbözőek a vizsgálati eredményeid, műtét előtt a főorvos is meg fog vizsgálni (ultrahanggal is). Ha felnyitnak és a méh külső falán van a myomád, lehet, hogy leműtik onnan és ki sem kell venni a méhedet. Ne félj a műtéttől, nem olyan tragikus dolog. Nekem a műtét napján fájt a hasam (de adták folyamatosan a fájdalomcsillapítókat az infúzióba - így elviselhető volt azért), és másnap volt rossz (gyenge voltam, nehéz volt felkelni, sétálni, wc-re menni - de ha kérsz, mindig adnak fájdalomcsillapítót!), az utána következő naptól nagyfokú javulás állt be. Túl leszel rajta, aztán minden nap jobb lesz. Ha bármiben segíthetek, szólj, ha gondolod, megadom a telefonszámomat. Kitartás! Vigyázz magadra! Üdv: Zita

7814. hhagi (válaszként erre: 7792. - Szofi99)
2011. febr. 23. 10:33
Szia! Sajnos én már lassan megőrülök, mert két orvosnál is voltam totál két külön dolgot diagnosztizáltak! 1: 2ffi ököl nagyságú mióma méhen kívül. 2: méhen belüli daganat kívül nincs mióma! Komolyan írom, hogy ezt nem hiszem el! (ha nem velem történik el sem hiszem) amennyiben a laboreredményeim rendben lesznek megyek műtétre! - de hogy mire azt nem tudom! üdv: hhagi
7813. kanada
2011. febr. 22. 23:39

Sziasztok!

Nekem 2008-ban vették ki a méhem. Nagyon nagy fájdalmam volt a műtét után adtak fájdalomcsillapítót de nem használt pedig 3-at kaptam és abból többet már nem adhattak. Az orvosom ezek után egy másik fajtát adott ami végül is használt. Másnap már fel kellett kelnem segítettek mosakodni, sétált velem a nővér. Lassan de, szépen gyógyultam. Amikor itthon voltam elhatároztam, hogy ha birok mindennap megyek sétálni és mindig egy kicsit messzebb. Rendbe jöttem semmi problémám nem volt, 2009 márciusáig. Akkor a baloldali petefészkemnél találtak ökölnagyságú cisztát. Megint nagy műtét és mindkét petefészkem eltávolították és sajnos bél összenövésem is volt ezért volt 3 órás a műtétem. Ebből a műtétből már nehezebben gyógyultam fel. Az immunrendszerem gyenge volt kaptam immunerősítőt és 3 doboz vitamint szedtem még be. Azóta vannak gondjaim menopausa ambulanciára kell mennem. Nem vagyok híve hormonpótlásnak de, valószínű sajnos kell mert gondjaim vannak 2-3 havonta járok nőgyógyászatra.


Mindenkinek jobbulást kívánok!

Ha problémátok van feltétlen menjetek orvoshoz!

Megbeszélitek az orvossal és nyugodtak lesztek. Én ha valamit nem tudok nem szégyenlem megkérdezni.


Üdv. Mindenkinek!

7812. hhagi (válaszként erre: 7789. - Benita anyuka)
2011. febr. 22. 21:05
Köszönöm a nyugtatást, nagyon azon vagyok, de nehezem megy!
7811. Benita anyuka (válaszként erre: 7810. - Briszeisz)
2011. febr. 22. 20:45

Szia Bri mami:oDD

Akkor félünk ketten!!!:O)

Sajnos nekem is már kb:4 napja rózsaszínes valami jön:o((

És hogy ez normális-e??Nem tudom...

Én is nagyon köszönöm nektek azt a sok vigaszt,segítséget,tanácsot mit adtatok!!!:O)

KÖSZÖNÖM!:O)

Bárcsak ne itt ismerkedtünk volna meg...ebben a fórumban...

7810. briszeisz (válaszként erre: 7809. - Benita anyuka)
2011. febr. 22. 20:02

Szia Benita mami :)

Ne félj, vagy ha igen majd félek Veled ! :P

Én is holnap megyek a 6 hetesre, majd meglátjuk mi a pálya.

Nekem a legújabb úri passzióm kb 2 hete folyásom van :( A férjem szokott viccesen vigasztalni, hogy "sárlok", De azért látom rajta még ha titkolja is, hogy ő is aggódik és félt.

Az biztos, hogy nekem ez a fórum és Ti sok segítséget adtatok, sok bizonytalansági tényezőt könnyebben viseltem el, még ha nem is múlt el rögtön a nyűglődésem.

Köszönöm mindannyiótoknak !!

ez itt egy nagy-nagy cuppanós puszi

Bri

7809. Benita anyuka (válaszként erre: 7807. - Benimutti)
2011. febr. 22. 19:31

Szia!:o)

Én aztán mindentől szarok az biztos:S

Aztán sokszor nincs is tényleg jelentősége!!

De jobb félni...

Holnap majd le írom mit mondott:o)

Gyógyulj minél hamarabb!!!!

Nekem a napokban nagyon fájt a derekam,gerincem:o((

Sokszor még most is érzem!!:o((

A doki mondta,hogy az epidurális miatt:o((Nagyon sokszor meg fogom érezni:o(

Jaj!!Csajok!Nagyon félek mit mond holnap a dokim....

7808. B.SZ.Icu (válaszként erre: 7807. - Benimutti)
2011. febr. 22. 19:17

Gondolod,hogy a derékfájás a műtéttől van??

Na hogy én erre nem gondoltam.

Nekem szokott fájni a derekam,de soha nem társítottam a műtéttel.

Ha jól belegondolok akkor lehet,hogy azóta jelentkezik néha.

7807. Benimutti (válaszként erre: 7804. - Kisbeka1)
2011. febr. 22. 19:13

Benita, kisbrekusznek igaza van, ne csinálj semmit, aztán a doki majd dönt. Általában mi jobban megijedünk ha van valami aztán az is lehet hogy semmi nagy probléma sincs. majd mondd el mit mondott.

lassan 10 hetes leszek és teljesen mindent csinálok már. kicsit hamarabb fáradok még és gyengébb az immunrendszerem, nehezen keveredek ki a megfázásból, elhúzódnak a betegségek. ez is gondolom a műtéttől van.

na meg a hát - és derékfájás! egy hónapoig semmi aztán most megint..ez ilyen, eről van tapasztalatotok?vissza-visszatér? fááááj!!!!!!nyüssz nyüssz.

7806. kisbeka1
2011. febr. 22. 15:27
Nekem nem volt:-)
7805. Benita anyuka (válaszként erre: 7804. - Kisbeka1)
2011. febr. 22. 15:11

Köszönöm!:o)

Nektek nem voltak ilyen sebek???

7804. kisbeka1 (válaszként erre: 7803. - Benita anyuka)
2011. febr. 22. 15:04

holnapig szerintem semmit.

Majd holnap a doki megnézi,és biztos rendbe hozza.

Szorítok!:-)

2011. febr. 22. 13:09

Holnap megyek a dokimhoz....félek!!!!!:O)

Tegnap este óta a sebem alatt az egyik kis eleven sebem el kezdett váladékozni:o(((

Egyszerűen nem tudom mit csináljak....

7802. Rezeda63 (válaszként erre: 7795. - Lala68)
2011. febr. 22. 08:59

Szia Lala!

Nem olvastam a Többiek mit írtak, de Én a combomba adtam a szurit, és mind a 20-at. Lényeg az, hogy nem függőlegesen kell szúrni, mert izomba nem hasznos adni, hanem 30-45 fokos szögben bőr alá. Sokkal kevésbé fájdalmas mint a hasfal.

Üdv Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook