Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7881. Imisz (válaszként erre: 7880. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 10. 13:32

Szia!

Hú, jó sokat kérdeztél, ha valami kamarad a válaszomból, bocs.

Először is, nekem hüvelyi műtétem volt így a kórházi tartózkodást csak hallomásból, a dokid jól mondta. Ettől függetlenül az idő amíg "ápolásra" szorultam kb. ugyanannyi. Na az ápolást ne úgy értsd, hogy a nap 24 órájában az ágyat nyomtam. Sőt, sétálgatni kell is az összenövések elkerülésére. De 6 hét a minimum amíg emelési és hajolási tilalom van! Ezt azért fontos lenne betartani. De ha a lányod tud pl. főzni akkor te már "el vagy látva",enni már tudsz.

A műtét napját ugyis a doki mondja meg, nekem pl. hamar ment de van aki heteket vár. A nőgyógyász küldött vizsgálatokra nem a háziorvos. Ami nálam egy laborból és egy beszélgetés az aneszteziológussal állt. Sokan tüdőszűrőre is mennek. Ja, bocs, ekg is volt. De mindez lezajlott egy nap, eredményeket nem kell várni mert a doki kapja meg.

A kórházba fekvés napján egy csomó hashajtás, inni lehet. Én nem voltam éhes, ahoz túlságosan izgultam. Műtét másnap. Utána az őrzőben fááájt, ezt be kell ismerni. Másnap hajnalban keltem fel, nővér segített, zuhanyoztam, akkor már a fájdalom elviselhető volt. Délután mehettem vissza a kórterembe, ahol megint kezdődött a bélmozgató, stb. Ugyanis produkálni KELL! Én hamar hazajöhettem ugye mert nem volt hasi vágás.

Látogató már az őrzőbe jöhetett.

Érdemes szivacsot vinni a mosdáshoz, szívószálat, kis fél l-es szénsavmentes ásványvizet, intím törlőkendőt, Wc papírt sokat, (nekem 3 tekercs fogyott el) a wc ülőkére papírt, pár db. normál és tisztasági betétet. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Otthon azért még pár hétig gyengébb leszel, fontos a sok sok pihenés, eleinte ugyis elég mozgás lesz a wc-re járás, felkelni enni meg ilyenek.

Én a magam részéről nem bántam meg, azóta semmi gondom, az életminőségem nagyban javult. (én egy 28 napos ciklusból 20 napot véreztem)

Sajnálom, hogy Te is erre a sorsra jutottál, de hidd el ki lehet bírni a műtétet a maga fájdalmával együtt és utána csak jobb lesz! Persze, hogy izgulsz, ez természetes de ha át kell esni akkor jobb minél előbb.

Ha van időd olvass vissza itt, szerintem minden kérdésedre találsz választ, de kérdezz is nyugodtan ha felmerül még valami.


Írd majd meg mikor műtenek!


Üdv: Szimi

2011. márc. 10. 12:32

Sziasztok!

Új vagyok itt. Az orvos nekem is ezt a műtétet javasolja,hasi vágással,a petefészkek maradnának.

Azt mondja,15-18cm-es vágás lenne,és 4-5 nap kórházi tartózkodás.ezt én húztam ki belőle.Előtte alapos kivizsgálás kell.Miómám van,rendszeres vérzési problémával. A férjem estig dolgozik,ezért úgy szeretném időzíteni (minél előbb túlesni rajta),hogy a lányom tudjon látogatni.De ő 04.01.-én elutazik 8 napra.Tehát a 11.-i hét már jó lenne,vagy esetleg a március 21.

Ha még márciusban túlesnék rajta,akkor viszont kb. 4 napot lenne itthon velem (azért suliba is jár) az utazása előtt.Viszont április 11.-e után műtenének,akkor hamar itt van a húsvét.

Lennétek olyan aranyosak,hogy részletesen elmesélitek,hogy meddig voltatok kórházban (hasi vágással) és utána mennyi idő telt el,míg nem szorultatok segítségre? Elárulnátok,hogy kinek mennyi pénzt adtatok a kórházi tartózkodásotok alatt? Milyen kivizsgálás kellett? A háziorvoson keresztül is el lehet végeztetni? Milyen volt a műtét napja? Hogy bírtátok étlen-szomjan? Meddig tart egy ilyen műtét? A műtét után mennyi idővel tudtatok enni-inni,felkelni,wc-re menni,mosakodni,zuhanyozni? Ágytálazni kellett? Még műtét előtt fizettetek mindenkinek, vagy utána? Mit érdemes a szokásos kórházi pakkon (szalvéta,wc-papír,törölköző,hálóing ,pohár,kanál,stb.) bevinni? A műtét után mennyi idővel látogathattak meg a rokonaitok? Ne haragudjatok a sok kérdésért,de nagyon félek a műtéttől és a kiszolgáltatottságtól.Mikor legutóbb "kaparáson" voltam,ott arra ébredtem,hogy nagyon fázom (valaki rám nyitotta az ablakot és én egy hálóingben voltam, egy lepedővel "betakarva",az ablak melletti ágyon). Ez októberben volt.Arra is kíváncsi lennék,hogy aki már régebben átesett a műtéten,az nem bánta-e meg?

7879. jojócska
2011. márc. 9. 19:50

Szia Judit!


Aranyos vagy,köszi szépen :-)

Holnap megyek vérvételre és altatóorvoshoz.

Már igen csak közeleg az időpont....

Neked mikor volt a műtét és miért kellet kivenni a méhedet?

Üdv.Kata

7878. szofi99 (válaszként erre: 7877. - Jojócska)
2011. márc. 8. 21:17

Szia Kata !


Nagyon helyesek vagytok :) Gyere kérdezz nyugodtan, mi itt sok nehézségen átsegitettük már egymást :) Judit

7877. jojócska
2011. márc. 8. 19:42

Kedves Rezeda és Szimi!


Köszönöm,hogy leírtátok a saját tapasztalataitokat.Örülök,hogy jól vagytok mindketten és hogy újra teljes életet tudtok élni.

Most jöttem csak rá,hogy képet is lehet ide feltölteni.... :-)

Nagyon jó,hogy most már láttalak is benneteket...aranyosak vagytok nagyon :-)

Biztos,hogy jövök még kérdésekkel,ahogy jutnak eszembe sorba.


Puszi nektek!

Kata

7876. Lala68 (válaszként erre: 7871. - Rezeda63)
2011. márc. 8. 15:43

Szia Rezeda!


Köszönöm a gyors válaszodat. Ma sokkal jobban érzem magam. Igazán amiatt izgulok, hogy bal oldalon miért áll jobban ki a hasam, remélem, csak azért, mert nehezebben gyógyul az a felem. Üdv

7875. erikpipi (válaszként erre: 7869. - Jade10)
2011. márc. 7. 21:07
Mekkora volt a miómád?
7874. Rezeda63 (válaszként erre: 7872. - Jojócska)
2011. márc. 7. 19:31

Szia Kata!

A vérzésről nem tudok mit írni, mert Nálam ilyen gondot nem okozott a Mirena nevű spirál miatt. A mellemben Nekem nem csomók voltak, hanem olyan érzésem volt úgy a műtét után fél évvel, mint amikor szoptat az ember. Megnőtt, és amikor levettem a melltartót szinte megereszkedett. Az orvos nézett egy prolaktin szintet, de jó volt. Azt mondta ez a hormonok miatt előfordulhat. Sőt mamográfiás vizsgálatra, meg pajzsmirigy hormon vizsgálatra is elküldött. Hál Istennek negatív lett minden, így egyértelműen a hormonok okozták. Mostanra elmúlt. A hormonális instabilitás Engem megviselt. Sokkal jobban mint maga a műtét. Fizikailag rendkívül hamar felépültem, bár vigyáztam is magamra, no meg évek óta rendszeresen edzek, komolyan, nem csak olyan lájtosan. Lehet ez segített. Az elmémet is kellett volna edzeni egy kicsit:)))))) Sajnos Én erre fórumra csak a műtét után találtam rá. Te szerencsésebb vagy mert előtte idetaláltál. Hidd el sokat fog segíteni. És ne szégyellj kérdezni.

Üdv Rezeda

7873. Imisz (válaszként erre: 7872. - Jojócska)
2011. márc. 7. 18:27

Szia Jojócska!

Az jó, ha lelkileg így fogod fel a dolgot!

Emelni, hajolni tilos utána! A 6 hét az tuti emeléstilalom, de jó ha utána is csak fokozatosan. A hüvelyt az addig méhet tartó szalagok fogják tartani, így nem kéne, hogy megnyúljanak. Ezért is a tilalom, na meg bent ugye friss varratok, miegymás, azoknak gyógyulni kell.

Csomókat nem éreztem sosem a mellemben, sem műtét előtt sem azóta. Nem tudom, hogy ez velejárója-e?

Vizelettartási probléma nekem a műtét után volt kb.a 2-ik héten kezdődött de el is múlt magától 2-3 hét alatt. Pár csepp volt csak, ne bepisilésre gondolj. Az az igazság, még pisiléskor sem mertem nyomni,(nem is tudtam) hagytam a "szabad folyást", a gravitációt. Ugyanígy a nagy dolognál, megspékelve előtte kisebb görcsökkel. Próbáltam olyat enni, ami lazítja a székletet, nálam a szilva lekvár jött be, de ez egyéni, ha neked más jön be, egyed nyugodtan. Ez már otthoni probléma, mert a kórházban adnak mindenféle hashajtót, bélmozgatót, addig nem is kaptam enni rendesen, míg nem sikerült produkálni.

A hólyag és a beleknek kicsit több helyük lesz, igazodnak, amíg el nem foglalják új helyüket, addig van ilyen tünet. Azért nyugodj meg, nem tart soká, a 6. hétre már OK lesz minden.

Fájdogálás, szurkálás még lehet utána is, de azok már csak olyan jelzésszerűek. Hogy el ne felejtsük, mekkora műtét volt:)

Én 8 hét után mentem dolgozni (igaz csak heti 2 napot dolgozom) nem volt már gondom vele. Ez az én tapasztalatom, más biztosan tapasztalt mást is.

Nekem hüvelyi műtétem volt, így a hasi vágásról nem tudok mesélni(szerencsére). Legalább az kimaradt.

Nem lesz könnyű közvetlenül a műtét után, ott az őrzőben még fog fájni rendesen, de csak arra gondolj, hogy óráról órára, napról napra könnyebb lesz! És vége a sok vérzésnek! Ez a legnagyobb előnye!


Üdv: Szimi

7872. jojócska
2011. márc. 7. 17:34

Sziasztok Lányok!


Nagyon hálás vagyok nektek a válaszokért egytől-egyig!!!!

Olyan jó érzés,hogy öntitek belém a lelket és jó tudni,hogy itt vagytok és számíthatok rátok és a tanácsaitokra.

Vérzéscsillapítót minden hónapban szedek a menstruáció idején(napi 9db tablettát)Exacil és Dicinone keverve...Ezek mellett véreztem úgy két hónapban is,hogy rohannom kellett a kórházba és húsz percen belül a műtőben voltam....Pásztortáska teát is iszom:)

Örülök,hogy gyorsan túl voltatok mindannyian a nehézségeken,vagyis inkább le a kalappal előttetek,mert nem hagytátok el magatokat és erősek vagytok lelkileg.

Én is úgy viszonyulok a dologhoz,hogy de jó lesz már túl lenni rajta és milyen jó lesz a nyár...addigra már teljesen felépülök és mehetünk a családdal a Balcsira...

A munkába állás milyen utána?

Igaz,hogy emelgetni nem nagyon szabad?

Hallottam olyat is,hogy a mútét utáni időszakban előfordulhatnak csomók a mellben.....később előfordulhatnak vizelettartási problémák,mert a belek leszállnak és nyomják a hójagot.

Erről tudtok valamit?


Puszi mindenkinek!

Kata(Jojócska)

7871. Rezeda63 (válaszként erre: 7870. - Lala68)
2011. márc. 7. 16:49

Szia Lala!

A hasfájás az természetes még "ebben a korban":))

A visszaesések is előfordulnak. Egyik nap úgy érzed a hegyet elbírnád, másnap meg alig bírsz felkelni. A sebeddel kapcsolatban majd biztosan lesznek akik tudnak írni, de ahogy olvastam ez a "rálógás" sokaknál jelentett problémát.

Gyógyulgass, és türelem.

Ja még annyi! A hasfájás még egy év múlva is előfordul.

Üdv Rezeda

7870. Lala68
2011. márc. 7. 14:46

Sziasztok!


3 és fél hete műtöttek, kivették mióma miatt a méhemet, petefészkek maradtak. 2-3 napja fáj a hasam (nem vészesen, de rosszabb, mint eddig volt), úgy gondoltam, talán az időjárás miatt. Tegnap észrevettem a tükörben, hogy nagyon nem szimmetrikus a hasam. Bal oldalon, a köldök melletti és a seb közötti részen(bikinivágásom van) lényegesen jobban kiáll a hasam és ha ülök, még a sebre is rálóg ott. Jobban megnyúltak ott a szalagok, izmok? Petefészekkel van baj? Vagy az a felem lassabban gyógyul? Fekve, tapintással nem érzek különbséget a két oldal között. Más is tapasztalt ilyet? Javulni, rendeződni fog ez? Mit tegyek? Kérem, segítsetek, várom véleményeteket!

Üdv, további szép napot!

7869. jade10
2011. márc. 7. 11:30

Szia Jojócska!


Engem 4 hete műtöttek szintén mióma miatt.

A műtét napján is véreztem, és azt hittem , hogy nem fogják megcsinálni, mivel vérzés alatt nem műtenek. De a dokim megvizsgált és úgy döntött, hogy meg kell műteni akkor is ha vérzek.

Meghagyták a méhnyakamat, és a petefészkeim is.

Egyre erősebb vagyok, és már a tavaszi nagytakarítást tervezem. Persze még csak fejben, hiszen túl erős még nem vagyok.

Nekem csak a műtét után volt szörnyű. Másnap már sokkal jobban voltam.

Sok szerencsét neked is.

Szia!

7868. Imisz
2011. márc. 7. 10:16

Szia Jojócska!


Végre megvan az időpont, legalább látod az alagút végét!

Nem adott a doki valami gyógyszert addig is? Bár kérdéses, használna-e. Ennyire erős vérzésem nekem sem volt, na meg én pont a menstruáció előtt 1-2 nappal kerültem a műtőbe. Remélhetőleg elmúlik rendesen neked is és nem lesz gond. Mindenesetre szorítunk érted, utána gyere mesélni!

Addig ha valami kérdésre nem találod a választ csak szólj, igyekszünk segíteni.

7867. popova4
2011. márc. 7. 10:06

Szia Jojócska!

Én múlt év november végén tudtam meg, hogy műteni kell és január 25-re kaptam időpontot. Volt időm ráhangolódni és olvasni a fórumon a leveleket. Igazából az ember nem tudja, hogy mire vállalkozik, de az mindenképpen erőt ad, hogy nagyon sokan átestek-átesnek nap mint nap az ilyen jellegű műtéten- nekem hasi nagyműtét volt, petefészkek maradtak- és mindenki arról számol be, hogy néhány hét múlva teljesen jó már minden. Nos, meg tudom erősíteni, én holnap leszek hat hetes, és jövő héttől dolgozom is. Itthon már minden házimunkát el tudok végezni. 48 éves vagyok, és úgy érzem tele vagyok energiával, megszabadulva attól a görcstől, hogy melyik hónapban hány napot és hogyan fogok menstruálni, nem beszélve a fájdalmakról. A műtét napja és utána való nap nagyon rossz lesz, utána még 10 napig rossz, aztán egyre jobb. Legalábbis én így voltam. Problámám volt a kisdologgal nagydologgal egyaránt, jódallergiás voltam, de minden elmúlt. Sokat kell pihenni, amit az orvos mond, betartani, ha szalad a háztartás, hagyni. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok rá, és szorítok neked a nagy napon! Üdv: Erika

7866. Rezeda63 (válaszként erre: 7864. - Jojócska)
2011. márc. 7. 09:29

Szia Jójócska!

Szorítunk érted!!!!! Nekem ilyen jellegű tapasztalataim nem voltak, így erről nem tudok mit írni Neked.

Hátha normális lenne a vérzésed és nem kellene egy nagyobb kockázatú műtétet végezni.

Üdv Rezeda

7865. szofi99 (válaszként erre: 7864. - Jojócska)
2011. márc. 7. 08:59

Szia !


Mindjárt el telik már az a pár nap,, szegény... de tulleszel rajta meglátod jobb lesz, hu de még milyen jó :)

Kérjél vérzéscsillapitót, inni, a pásztortáska teát ajánlják...

Velem mütöttek egy asszonyt, aki egyfolytában vérzett előtte, és adtak neki gygyszert több napon keresztül, ugy hogy mire a mütétre került a sor, már nem vérzett...de nagyon rossz volt a vérképe...


Kivánom hogy könnyedén át ess a dolgon, és addig is gyere, ha megosztod itt velünk a gonjaid, azzal is könnyebb lesz :) Üdv. Judit

7864. jojócska
2011. márc. 6. 20:00

Sziasztok!

Nem vagyok teljesen új ezen az oldalon,pár hónappal ezelőtt már váltottam pár szót itt néhányotokkal.Pl Benimutti,Imisz,Rezeda.

Akkor még csak érdeklődtem olvasgattam a soraitokat,mert még csak előrelátható volt,hogy ki kell venni a méhemet.

Mostanra már időpontom is van,március 18-án műtenek.

Mivel vészesen közeleg az időpont,még többet felnézek ide hozzátok és sok-sok hasznos infot megtudok a levelezéseitekből.Örülök,hogy rátok találtam :)

Miómákkal küzdködöm két-három éve,de az utóbbi pár hónapban okoztak különösen nagy problémát.Három hónapon belül kétszer volt eg.kaparásom,mert annyira véreztem,hogy vérzéscsillapítókkal sem csillapodott.Ömlöttem szabályosan.

De gondolom ezt az állapotot Ti is sokan ismeritek.

Kicsit bennem van a félsz,mert a jövő héten még lesz egy vérzésem....csak utána hétre tudtak kiírni műtétre.Pedig de jó lett volna ha előbb túl vagyok rajta.Most a vérzéstől jobban ronyózok,mint a műtéttől,mert mi van ha megint ömlök? Azt mondja az orvos,hogy ha úgy alakulna,hogy nagyon vérzek akkor menjek be és nem halogatják,akkor mindjárt kiveszik a méhemet.Csak hát akkor nehezebb a műtét is,mert vérbő ott bent minden....

Kérlek írjatok,ha van hasonló tapasztalatotok és kérlek szorítsatok értem!


Üdv!

Jojócska

2011. márc. 6. 19:36

Sziasztok lányok!Remélem jól vagytok!!Nekem már kezd el múlni a lyuk a varratom végéről!!És ennek nagyon örülök!:o))

További szép estét neketek

7862. Rezeda63
2011. márc. 6. 15:07
OROSZLÁNKIRÁLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7861. Rezeda63 (válaszként erre: 7859. - Margaréta68)
2011. márc. 6. 14:27

Ja!!!!!! Egy igazi kaméleon:)))))))

Rezeda

7860. Imisz (válaszként erre: 7859. - Margaréta68)
2011. márc. 6. 11:11
:)))
7859. Margaréta68 (válaszként erre: 7858. - Imisz)
2011. márc. 6. 10:47

Szia Szimi!


Nem, dehogy Ő nem orvos. Ő egy kaméleon.....

7858. Imisz (válaszként erre: 7851. - Eb76856df6)
2011. márc. 6. 09:42
Miért lenne Ildikónak egy évvel a műtét után abból problémája, hogy nem kapott véralvadásgátlót? Talán orvos vagy? Ez esetben fejtsd ki bővebben légyszives.
7857. Ildikó 67 (válaszként erre: 7852. - Lala68)
2011. márc. 6. 08:15
Valóban jó hozzászólás.Ha visszaolvasol esetleg az elejétől mindenki kapott ilyen injekciókat.Van aki csak a kórházban,de volt aki otthon is.Én sehol nem kaptam.Valóban a te eseted a ritka.
7856. Ildikó 67 (válaszként erre: 7853. - Rezeda63)
2011. márc. 6. 08:06
Eda egyetértek!Ne haragudj,de el kell,hogy vegyem Tőled az Okoska megszólítást.Van nálad sokkal többet tudó beszólogató,de inkább sopánkodik,mint hogy írna a tájékozatlannak néhány mondatot.Igaz Juci?
7855. Ildikó 67 (válaszként erre: 7851. - Eb76856df6)
2011. márc. 6. 08:01
Bővebben?Mitől vagy úgy kiakadva?
7854. ametiszt73 (válaszként erre: 7853. - Rezeda63)
2011. márc. 6. 07:35
Editkém:):):):)
7853. Rezeda63 (válaszként erre: 7851. - Eb76856df6)
2011. márc. 5. 21:25

Szia!

Te ezt honnan tudod ilyen pontosan? Az adatlapodon nincs semmi ami alapján sorstársnak gondolnánk, sőt magadról sem írtál semmi "belépőt". Csak úgy hopp beszóltál. Kísértetiesen emlékeztetsz valakire, sőt a neved is áthallásos.

Rezeda

7852. Lala68
2011. márc. 5. 19:47

Tetszik az előbbi hozzászólásod Oroszlánkirály :)! Hát igen :):).

Nekem ma fogy el a 20. injekció, amit felírtak a kórháziak után. Csütörtökön voltam 3 hetes, febr. 10. óta várom ezt a pillanatot. Ildikó67 ne aggódj, az én esetem a ritkaság (nem tudom, miért írt fel az orvos ennyit), SOKAN CSAK A KÓRHÁZBAN KAPJÁK (esetleg 5-öt vagy 10-et otthon)! Nekem most jön az igazi gyógyulás :)! Muszáj volt az örömömet megosztanom Veletek, annyira boldog vagyok :)!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook