Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7868. Imisz
2011. márc. 7. 10:16

Szia Jojócska!


Végre megvan az időpont, legalább látod az alagút végét!

Nem adott a doki valami gyógyszert addig is? Bár kérdéses, használna-e. Ennyire erős vérzésem nekem sem volt, na meg én pont a menstruáció előtt 1-2 nappal kerültem a műtőbe. Remélhetőleg elmúlik rendesen neked is és nem lesz gond. Mindenesetre szorítunk érted, utána gyere mesélni!

Addig ha valami kérdésre nem találod a választ csak szólj, igyekszünk segíteni.

7867. popova4
2011. márc. 7. 10:06

Szia Jojócska!

Én múlt év november végén tudtam meg, hogy műteni kell és január 25-re kaptam időpontot. Volt időm ráhangolódni és olvasni a fórumon a leveleket. Igazából az ember nem tudja, hogy mire vállalkozik, de az mindenképpen erőt ad, hogy nagyon sokan átestek-átesnek nap mint nap az ilyen jellegű műtéten- nekem hasi nagyműtét volt, petefészkek maradtak- és mindenki arról számol be, hogy néhány hét múlva teljesen jó már minden. Nos, meg tudom erősíteni, én holnap leszek hat hetes, és jövő héttől dolgozom is. Itthon már minden házimunkát el tudok végezni. 48 éves vagyok, és úgy érzem tele vagyok energiával, megszabadulva attól a görcstől, hogy melyik hónapban hány napot és hogyan fogok menstruálni, nem beszélve a fájdalmakról. A műtét napja és utána való nap nagyon rossz lesz, utána még 10 napig rossz, aztán egyre jobb. Legalábbis én így voltam. Problámám volt a kisdologgal nagydologgal egyaránt, jódallergiás voltam, de minden elmúlt. Sokat kell pihenni, amit az orvos mond, betartani, ha szalad a háztartás, hagyni. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok rá, és szorítok neked a nagy napon! Üdv: Erika

7866. Rezeda63 (válaszként erre: 7864. - Jojócska)
2011. márc. 7. 09:29

Szia Jójócska!

Szorítunk érted!!!!! Nekem ilyen jellegű tapasztalataim nem voltak, így erről nem tudok mit írni Neked.

Hátha normális lenne a vérzésed és nem kellene egy nagyobb kockázatú műtétet végezni.

Üdv Rezeda

7865. szofi99 (válaszként erre: 7864. - Jojócska)
2011. márc. 7. 08:59

Szia !


Mindjárt el telik már az a pár nap,, szegény... de tulleszel rajta meglátod jobb lesz, hu de még milyen jó :)

Kérjél vérzéscsillapitót, inni, a pásztortáska teát ajánlják...

Velem mütöttek egy asszonyt, aki egyfolytában vérzett előtte, és adtak neki gygyszert több napon keresztül, ugy hogy mire a mütétre került a sor, már nem vérzett...de nagyon rossz volt a vérképe...


Kivánom hogy könnyedén át ess a dolgon, és addig is gyere, ha megosztod itt velünk a gonjaid, azzal is könnyebb lesz :) Üdv. Judit

7864. jojócska
2011. márc. 6. 20:00

Sziasztok!

Nem vagyok teljesen új ezen az oldalon,pár hónappal ezelőtt már váltottam pár szót itt néhányotokkal.Pl Benimutti,Imisz,Rezeda.

Akkor még csak érdeklődtem olvasgattam a soraitokat,mert még csak előrelátható volt,hogy ki kell venni a méhemet.

Mostanra már időpontom is van,március 18-án műtenek.

Mivel vészesen közeleg az időpont,még többet felnézek ide hozzátok és sok-sok hasznos infot megtudok a levelezéseitekből.Örülök,hogy rátok találtam :)

Miómákkal küzdködöm két-három éve,de az utóbbi pár hónapban okoztak különösen nagy problémát.Három hónapon belül kétszer volt eg.kaparásom,mert annyira véreztem,hogy vérzéscsillapítókkal sem csillapodott.Ömlöttem szabályosan.

De gondolom ezt az állapotot Ti is sokan ismeritek.

Kicsit bennem van a félsz,mert a jövő héten még lesz egy vérzésem....csak utána hétre tudtak kiírni műtétre.Pedig de jó lett volna ha előbb túl vagyok rajta.Most a vérzéstől jobban ronyózok,mint a műtéttől,mert mi van ha megint ömlök? Azt mondja az orvos,hogy ha úgy alakulna,hogy nagyon vérzek akkor menjek be és nem halogatják,akkor mindjárt kiveszik a méhemet.Csak hát akkor nehezebb a műtét is,mert vérbő ott bent minden....

Kérlek írjatok,ha van hasonló tapasztalatotok és kérlek szorítsatok értem!


Üdv!

Jojócska

2011. márc. 6. 19:36

Sziasztok lányok!Remélem jól vagytok!!Nekem már kezd el múlni a lyuk a varratom végéről!!És ennek nagyon örülök!:o))

További szép estét neketek

7862. Rezeda63
2011. márc. 6. 15:07
OROSZLÁNKIRÁLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7861. Rezeda63 (válaszként erre: 7859. - Margaréta68)
2011. márc. 6. 14:27

Ja!!!!!! Egy igazi kaméleon:)))))))

Rezeda

7860. Imisz (válaszként erre: 7859. - Margaréta68)
2011. márc. 6. 11:11
:)))
7859. Margaréta68 (válaszként erre: 7858. - Imisz)
2011. márc. 6. 10:47

Szia Szimi!


Nem, dehogy Ő nem orvos. Ő egy kaméleon.....

7858. Imisz (válaszként erre: 7851. - Eb76856df6)
2011. márc. 6. 09:42
Miért lenne Ildikónak egy évvel a műtét után abból problémája, hogy nem kapott véralvadásgátlót? Talán orvos vagy? Ez esetben fejtsd ki bővebben légyszives.
7857. Ildikó 67 (válaszként erre: 7852. - Lala68)
2011. márc. 6. 08:15
Valóban jó hozzászólás.Ha visszaolvasol esetleg az elejétől mindenki kapott ilyen injekciókat.Van aki csak a kórházban,de volt aki otthon is.Én sehol nem kaptam.Valóban a te eseted a ritka.
7856. Ildikó 67 (válaszként erre: 7853. - Rezeda63)
2011. márc. 6. 08:06
Eda egyetértek!Ne haragudj,de el kell,hogy vegyem Tőled az Okoska megszólítást.Van nálad sokkal többet tudó beszólogató,de inkább sopánkodik,mint hogy írna a tájékozatlannak néhány mondatot.Igaz Juci?
7855. Ildikó 67 (válaszként erre: 7851. - Eb76856df6)
2011. márc. 6. 08:01
Bővebben?Mitől vagy úgy kiakadva?
7854. ametiszt73 (válaszként erre: 7853. - Rezeda63)
2011. márc. 6. 07:35
Editkém:):):):)
7853. Rezeda63 (válaszként erre: 7851. - Eb76856df6)
2011. márc. 5. 21:25

Szia!

Te ezt honnan tudod ilyen pontosan? Az adatlapodon nincs semmi ami alapján sorstársnak gondolnánk, sőt magadról sem írtál semmi "belépőt". Csak úgy hopp beszóltál. Kísértetiesen emlékeztetsz valakire, sőt a neved is áthallásos.

Rezeda

7852. Lala68
2011. márc. 5. 19:47

Tetszik az előbbi hozzászólásod Oroszlánkirály :)! Hát igen :):).

Nekem ma fogy el a 20. injekció, amit felírtak a kórháziak után. Csütörtökön voltam 3 hetes, febr. 10. óta várom ezt a pillanatot. Ildikó67 ne aggódj, az én esetem a ritkaság (nem tudom, miért írt fel az orvos ennyit), SOKAN CSAK A KÓRHÁZBAN KAPJÁK (esetleg 5-öt vagy 10-et otthon)! Nekem most jön az igazi gyógyulás :)! Muszáj volt az örömömet megosztanom Veletek, annyira boldog vagyok :)!

7851. eb76856df6 (válaszként erre: 7850. - Ildikó 67)
2011. márc. 5. 18:53

Dehogyisnem!!!!:):):):):):)

Éééééédes jóóóóó Isteneeeem!!!!!:):):):):):):)

7850. Ildikó 67 (válaszként erre: 7849. - Rezeda63)
2011. márc. 4. 20:50
Eda az,hogy én nem kaptam,így 1,5 év elteltével már semmit nem befolyásol igaz?
7849. Rezeda63 (válaszként erre: 7847. - Ildikó 67)
2011. márc. 4. 09:13

A véralvadás gátlót

Eda

7848. Saci-maci
2011. márc. 4. 06:38

Szia kisbeka1!

Hogy vagy mostanában? Hogy bírod a munkát, a gyerek után futkosást, háztartást?


ÚGy emlékszem TE irtad, hogy használtál kismama korodban, és hogy most is jó hasznát vetted hasszorító helyett.

Kérlek irj róla, milyen is. Mennyire szoros, mennyire tart, vagy csak tart, de nem segiti elő a hasméret csökkenést???

Milyen van neked?

Puszi.

Saci

7847. Ildikó 67 (válaszként erre: 7802. - Rezeda63)
2011. márc. 2. 17:30
Szia Eda!Milyen szurit kellett magadnak adni és mi okból?Én kimaradtam ebből,vajon miért?
7846. Ildikó 67 (válaszként erre: 7834. - Jade10)
2011. márc. 2. 17:21
Szia!Nekem 1,5 éve volt a méheltávolításom.Nekem a méhnyakból csak egy kis csonkot hagytak.Nekem vérzés nem jelentkezett még egyszer sem.Ilyet még nem is hallottam,csak csodálkozom.
7845. Rezeda63 (válaszként erre: 7844. - Popova4)
2011. márc. 2. 12:05

Szia Popova!

Lehet a bezártság miatt is, de lehet a hormonális változástól is. Nekem azt mondta az orvos, hogy egy hormon csökkenése miatt az egész hormonháztartás átalakul. A méh eltávolításával automatikusan csökken a petefészek által termelt hormon mennyisége, a csökkent vérellátása következteben. Ez is okozhatja a túlzott érzelmi reakciókat. Már írtam, hogy Én három hetes műtött voltam amikor teljes hormonális összeborulás lett Nálam, oly annyira hogy pszichiáternél kötöttem ki. Most már jó, de kellett neki egy év.

Üdv Rezeda

7844. popova4
2011. márc. 2. 10:21

Szia Beni!

Nekem nem volt a sebemmel semmi gond, de ha a kezelés ellenére nem javul, szerintem csörögj rá a dokidra. Biztos rendbe fog jönni, csak hát ez idő. Van akinél a sebgyógyulás hosszabb. Én magamon egyébként azt vettem észre, hogy a műtét óta minden pici problémát fel tudok nagyítani, akár az én, akár a családom egészségi állapotával kapcsolatos. Elkezdek rajta fantáziálni, és beparáztatom magam olyan szinten, hogy éjszaka rémálmaim vannak. Mindig is aggódós típus voltam, de ez általában csak a gyerekeimre terjedt ki. Már ők is nagyok, 19 és 22 évesek és ha bármi bajuk van és kombinálok. Lehet, hogy ez a bezártság miatt is van, meg, hogy az embert nem éri annyi inger a külvilágból, nem tudom. Ti tapasztaltatok ilyet? 16-án megyek vissza dolgozni, várom is meg nem is..

Sziasztok, szép napot!

7843. szofi99 (válaszként erre: 7842. - Benita anyuka)
2011. márc. 2. 07:49

Szia !


Szegény:( Voltak többen akiknek volt ilyen sebe, használd azt a szert amit a doki adott, biztos jó lesz. Igyál teákat ami kitisztitja a szervezeted és gyulladáscsökkentő, ilyen pld. a körömvirág is.

Ne keseredj el, majd meglátod hamar el fog mulni....

2011. márc. 1. 16:07

sziasztok!

Képzeljétek el,hogy a varratom két szélén seb lett...egy tátongó lyuk!!:O((

Kezelem azzal a hintőporral amit a doki írt fel rá..

Nektek nincs ilyen??Annyira el vagyok keseredve....

7841. szofi99 (válaszként erre: 7840. - Jade10)
2011. márc. 1. 08:01

Szia !


Azért ez nem kevés munka amit felsoroltál..

Szegény, hát én akkor örülök inkább hogy nekem semmit sem hagytak bent.. és minden ilyesmi bajtól megszabadultam..

Kivánok mielőbbi jobbulást:)

7840. jade10
2011. márc. 1. 06:59

Sziasztok!

Tegnap elmosogattam, kimostam , teregettem, felmostam./Odaragadtam a linóleumhoz/

Na ennyi elég is volt.

Utána én is csak feküdtem. Sajnos visszatértek a bélproblémáim, és nagy fájdalmaim vannak.

Azért iszom a cikóriát.

Mindenkinek jobbulást.

Sziasztok!

7839. Rezeda63 (válaszként erre: 7834. - Jade10)
2011. febr. 28. 17:11

Szia Jade!

Én három hetesen igen csak gyenge voltam, pedig a hasam nem vágták. Üldögéltem, feküdtem, sétálgattam, és esetleg közösen apával készítettünk ebédet, vagy vacsit, úgy hogy Én mondtam, Ő meg csinálta. Mondjuk szerencsém volt mert a sógornőm 3 hétig főzött Nekünk, de utána már nem akartam, hogy annyira kiszolgáljon, így megköszöntem és megoldottuk kettecskén. Nálam 3 hetes korban kezdődött a hormonális összeborulás, és a pszichés tünetek. Szorongás, alvászavar, és hangulati problémák.

Összeadva nagyon "sz@rul" voltam még 3 hetesen.

Üdv Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook