Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
4619. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4618. - Alexa77)
2009. márc. 27. 11:58

Minden bizonnyal többször nézek tükörbe, mint te...

Viszont a kérdésemre úgy tűnik nem mersz válaszolni. vagy mert megcáfolnád az elveidet vele, vagy mert szégyellnéd... Hm?????

4618. Alexa77 (válaszként erre: 4616. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 27. 11:43
Van otthon tükröd? akkor állj elé és nézd meg, milyen a korlátolt, műveletlen, önmagától elszálló fajta.
4617. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4613. - Kaaskopje)
2009. márc. 27. 11:38

Ismered ezt? Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.

Vagyis, attól hogy valaki otthon főzi a lkevárt, nem kel otthon szülnie. De ha valaki otthon szül, akkor biztos, hogy ez az életszemléletén is megnyilvánul, vagyis otthon főzi a lekvárt stb.

4616. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4612. - Alexa77)
2009. márc. 27. 11:36
akko rminek ez a fórumozgatás? nem lehet reagálni már véleményére, vagy hogyan van ez? TI felsőbbrendő amish-fajták...
4615. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4609. - Alexa77)
2009. márc. 27. 11:35

Nehogy már feltaláld a spanyolvisazt!!!

Hosszú kutatsok és rengeteg csecsemőhalál eredménye az, hogy rájöttek, a 42-ik héten nagoyn sok baba hal meg a pockban.

Ha a tiéd éppen nem, akkor SZERENCSÉD volt, de ne kísértsd a sorsot...

4614. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4608. - Alexa77)
2009. márc. 27. 11:33

Nem hagynak bíztatnak hogy szülj otthon, és nincs kit hibáztatni!

és nem, nem válaszoltál!!!!!!!

4613. kaaskopje (válaszként erre: 4607. - Gerna)
2009. márc. 27. 10:39
Gerna, gerna, belõled azért többet néztem ki.... Megjegyzem, anyukám is otthon készíti a lekvárt, annak ellenére, hogy nem szült otthon.
4612. Alexa77
2009. márc. 27. 10:13

"Az otthonszülő-típusról: szerintem olyan amish-fajták. Bár talán tévét, rádiót, számítógépet tartanak otthon, gomb is van a ruhájukon, de mégis. Szeretnek mindent otthon csinálni: kenyérsütés, a befőttek, lekvárok, zöldséget termelnek, otthonszülnek. Mindezt büszkén." Ha ezt így leírtad, elég elítélően, abból egyenesen következik, hogy te nem ezt csinálod. Szíved joga, de nem kellene elítélni a másikat. Semmilyen téren!

Van jó pár otthon szült anya itt a Hoxán, egyiktől se olvastam még azt a mondatot, még ha esetleg gondolták is, milyen hülye, felelőtlen, stb. az, aki kórházban szül. A különbség közöttünk az, hogy mi nem akarjuk másra kényszeríteni a véleményünket. Nem szólunk bele más dolgába. Pontosan azért, mert MÁS DOLGA, nem a mienk.

Túl nagy kérés lenne, hogy hagyjatok minket békén? Szépen el lehetne beszélgetni a tapasztalatokról, meghallgathatnánk egymás gondolatait, de véleményezés nélkül! Te gondolj amit akarsz és hagyd meg nekem is ehhez a jogot.

4611. gerna (válaszként erre: 4610. - Alexa77)
2009. márc. 27. 09:09
Miért lennék szánalmas? leírtam a fantáziámat az otthonszülőkről, és ezek szerint, a te esetetben eltaláltam. Arról nem volt szó, hogy mi itthon, mit eszünk.
4610. Alexa77 (válaszként erre: 4607. - Gerna)
2009. márc. 27. 09:05
Szánalmas vagy. Ezek szerint a házi lekvárt készítők mind hülyék, ugye? Hát csak etesd a családoddal a sok multiban kapható vacakot, én házi bio zöldséget-gyümölcsöt és az ezekből készült mindenfélét adom a gyerekemnek. Ja és képzeld, igenis büszke vagyok rá!
4609. Alexa77 (válaszként erre: 4606. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 27. 09:01
Ilyet nem mondtam. De nincs minden orvosnak begyöpösödött véleménye. Ennek is utánanézhetnél!
4608. Alexa77 (válaszként erre: 4605. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 27. 09:00

És az USA-ban, ahol divat az orvosokat perelni, biztos hagynának támadási felületet a dokik, ugye? Te is csak szajkózod a magad hülyeségét, ahelyett, hgy utánaolvasnál!

A kérdésedre pedig szerintem válaszoltam.

4607. gerna (válaszként erre: 4606. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 27. 08:24

Talán nem mind... csak az összes szülészorvos, meg az állatorvosok. Persze Geréb Ági kivétel, ő már megvilágosodott. Az USA-ban egészségügyi főiskolát végzettek is kivételek, bár talán nem mind.


Az otthonszülő-típusról: szerintem olyan amish-fajták. Bár talán tévét, rádiót, számítógépet tartanak otthon, gomb is van a ruhájukon, de mégis. Szeretnek mindent otthon csinálni: kenyérsütés, a befőttek, lekvárok, zöldséget termelnek, otthonszülnek. Mindezt büszkén.

4606. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4602. - Alexa77)
2009. márc. 27. 08:08
És az összes orvos hülye, igaz?
4605. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4601. - Alexa77)
2009. márc. 27. 08:07

Hm. szerinted miért nem hagyják a gyereket bent a 42. hétig???

Kicsit kockázatos, hiszen a méhlepény addigra már nem tudja olyan intenzíven oxigénhez juttatni a babát. Ez tény, nincs min vitatkozni.

4604. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4600. - Alexa77)
2009. márc. 27. 08:05

Ha beértek persze időben.

Kérdésemre is válaszolj kérlek.

4603. Alexa77 (válaszként erre: 4596. - 115c013715)
2009. márc. 27. 07:54
Még csak annyi: beleillek az általad leírt képbe? Nem nagyon érdekel a véleményed, de elég szánalmas lehetsz, ha te - velem ellentétben - még azt sem mered felvállalni, hogy feltegyél képeket magadról. A szövegeim nem nyálasak, max. vannak benne érzelmek, amelyekre te - a szövegelésed alapján - képtelen vagy. És hogy ki a nyálas: már bocsika, kit is hívnak nyuszónak?????
4602. Alexa77 (válaszként erre: 4596. - 115c013715)
2009. márc. 27. 07:49

A komplikációknál tartottam: milliószor hallani, hogy császár lett, mert nem szállt le a baba feje. Na most kérdem én, hogy a fenébe táguljon a méhszáj, ha nem nyomja a baba feje? De miért is nyomná, hiszen ő még nem akart megszületni csak kikényszerítették!!! Rutinból adják az oxitocint, csakhogy a kívülről adagolt oxitocin miatt leáll a szervezet saját termelése, így jöhat a még több... Tudtad, hogy ez a kívülről adagolt oxitocin nyomja le a baba szívhangját, ami miatt aztán császározni kell?

Sajnos nincs most időm tovább ezzel foglalkozi, de ha délután elalszik a manó, visszajövök és folytatom.

4601. Alexa77 (válaszként erre: 4596. - 115c013715)
2009. márc. 27. 07:33

1. Geréb Ágiékhoz én akkor mentem, amikor már régen eldöntöttem, hogy otthon fogok szüni. Ily módon nem hathatott rám az "agymosása". Amúgy ha vennéd a fáradságot és az Ágit is meghallgatnád, nem pedig azt szajkóznád, amit a média hazudozik, arra is rájönnél, hogy Ági senkit sem próbál rábeszélni az otthonszülésre!!! Csak segít annak, aki így dönt! A felkészítőn mindent elmond, pro és kontra. A döntés egyedül a miénk!

2. Kérlek olvasd el Penny Armstrong: A születés művészete c. könyvét és utána fröcsögd a hülyeségeidet

3. A párom, aki eü. fősulit végzett, nem is itthon, hanem az USA-ban, teljesen normálisnak találta az elképzelésemet az otthonszülésről! Pedig ő ismeri a kinti és az itthoni viszonyokat és azt mondta, semmivel sem képzettebbek odakinn az otthonszüléssel foglalkozó bábák, mint itthon, semmivel sem más a felszerelésük, stb.

4. Csak néhány az előidézett komplikációk közül: A babák jobban tudják, mikor akarnak megszületni, mint az orvosok gondolják. Az indított szülések, ami nálunk őrült divat, eleve magukban rejtik a komplikáció ezernyi lehetőségét, ugyanis a baba még nem kész a születésre, nem is fog együttműködni!!! Csak halkan jegyzem meg: az USA-ban a 42. héten! még csak gyakoribb nst-re se kell menni, mert teljesen normális, hogy nem kell a 40. héten megszülni!

Mindjárt folytatom, de hív a lányom.

4600. Alexa77 (válaszként erre: 4597. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 27. 07:23

Ha a gyerek nyakán van a köldökzsinór és császározni kell, szerinted azt nem veszik észre időben Ágiék???? Gondolod, hogy nem mentünk volna idejekorán kórházba, ha szükséges? Volt orvosom, tudott az otthonszülésről és ha gond van, bementünk volna hozzá a kórházba.

És nem volt szerencsénk, egyszerűen normális szülés volt. Ez nem szerencse kérdése.

4599. Alexa77 (válaszként erre: 4598. - Gerna)
2009. márc. 27. 07:20

Soha nem hívok állatorvost. Nagy bajt csinálnék vele. A ló ugyanis csakis és kizárólag egyedül szeret elleni, még a gazdit is csak kevesen engedik ott lenni. A ló visszatartja az ellést, amíg teljes nyugalom nem lesz. Ezért születik a csikók 99%-a éjjel, hajnal felé, mert akkor általában egyedl vannak.

25 év alatt rengeteg csikó született nálunk, de még soha nem volt szükség semmiféle beavatkozásra.

4598. gerna
2009. márc. 27. 07:10

Engem az érdekelne, hogy ha Alexa lova szül (ellik?), hív-e hozzá állatorvost.

Itt a topikban már leírtam egyszer, hogyan végződött totális halállal egy macskánk szülése. Az első kismacska beszorult, féig bújt csak ki, innen már a továbbiakat gondolhatjátok :(

4597. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4594. - Alexa77)
2009. márc. 26. 20:05

cukik a bébik. Nagy szerencsétek volt, hogy nem volt probléma szülésnél.

A 4 anyából a fotón pedig 2-re azért stimmel a leírás...


Komoly kérdés:

Ha agykáosult lenne a gyereked, mert a nyakára csavarodott a köldökzsínór, és nem tudtak megcsászározni otthon, hibáztatnád magad? Komolyan érdekel!

4596. 115c013715 (válaszként erre: 4594. - Alexa77)
2009. márc. 26. 19:04

ÍROD: "A szülési komplikációk nagyrészét az orvosi (legtöbbször teljesen felesleges) beavatkozások idézik elő, illetve az a puszta tény, hogy a kismamáknak bebeszélik, nem képesek orvosi segítség nélkül világra hozni a gyermekeiket. A szülés TERMÉSZETES folyamat, a nők arra születtek, hogy életet adjanak. Szinte minden nő képes erre."


Na, ez a lényeg nálatok, ezt veszitek megdönthetetlen, abszolút igazságnak - ebben rejlik az agymosás amit G. Ágnestől kaptatok. Ezt hajtogatjátok egyfolytában. Mivel támasztod alá, hogy a szülési komplikációk nagy részét orvosi beavatkozások idézik elő? Hol hallottad, ki mondta, hol olvastad? Mik az okozati összefüggés bizonyítékai (beavatkozás-komplikáció)? (És igen beleillesz a képbe az adatlapod alapján, megnéztem.A szövegeid is szörnyen nyálasak. De ez persze tök lényegtelen a téma szempontjából).

Az én véleményem az, hogy nincs jogotok (nem jogi, hanem erkölcsi értelemben) az otthonszülés mellett dönteni, hogy miért már ezerszer leírták. Ahol én szültem (semmi extra) rögtön odadták a babát, nem vitték sehova, rögtön szopizhatot, éjjel nappal velem lehetett, igaz megfürdették.

Szóval ez nem az a kategória ahol csupán arról van szó, hogy elfogadom más véleményét vagy nem. A többi szülésednél is legyen szerencséd, ahogy az elsőnél is csak az volt.

4595. Alexa77
2009. márc. 26. 12:52
Szeretném leszögezni: senkit nem agitálok, hogy szüljön otthon. Szüljön mindenki ott, ahol leginkább biztonságban érzi magát! És olyan kár egymás torkának esni! Mindenkinek szíve joga dönteni és senkinek semmi köze hozzá! Nem kell egymást meggyőzni, tegyen mindenki saját belátása szerint.
4594. Alexa77
2009. márc. 26. 12:45

Kedves Nyuszó, igen, rohadtul mellényúlsz, én is itthon szültem, sok barátnőm szintén otthon szült, de a te leírásod senkire sem áll az ismeretségi körömből, bár ha állna, azt sem értékelném rossznak. Ugyanis a kinézetét mindenki maga választja meg. Ugyan a hosszú szoknyás, hosszú hajú viseletnél mennyivel jobb a kilógó köldökpiercing és a feneket is félig láttató csípőnadrág?

Amúgy ha megnézed a képeimet az adatlapomon, vagy veszed a fáradságot és megnézed több otthonszülőét - vagyunk elegen itt a Hoxán - magad is rájössz, mekkora marhaságot írtál.

Drnéni, talán van abban valami, amit mondasz, hogy a kórházaknak kellene változnia, az orvosoknak, bababarát szülészetek kellenének, olyan helyek, ahol a szülés nem orvosi eset, hanem az élet legtermészetesebb velejárója. A szülési komplikációk nagyrészét az orvosi (legtöbbször teljesen felesleges) beavatkozások idézik elő, illetve az a puszta tény, hogy a kismamáknak bebeszélik, nem képesek orvosi segítség nélkül világra hozni a gyermekeiket. A szülés TERMÉSZETES folyamat, a nők arra születtek, hogy életet adjanak. Szinte minden nő képes erre. Annak van szüksége segítségre (és azoknak maximálisan meg is kellene adni!) akiknél valamiért nem működik a dolog. De ha úgy állnának a szüléshez, ahogy kell, megdöbbennének, milyen kevesen vannak ilyenek.

Az otthonszülés nem veszélyesebb, mint a kórházi. Jól képzett szülésznők, bábák pontosan tudják, mikor kell beavatkozni.

A tévhitekkel ellentétben Geréb Ágiék is csinálnak, illetve kérnek vizsgálatokat!!! Miután elvégeztük az egyhetes tanfolyamot, ami az otthonszüléshez kötelező, a 37. héten vissza kell menni egy beszélgetéssel egybekötött vizsgálatra. Ide vinni kell magunkkal az uh leleteket is.

Soha nem mondott olyat Ági, hogy ne menjünk el a nyakiredő-mérésre, hogy ne menjünk uh-ra, akár 4D-re is, hogy ne menjünk nst-re... Én is vittem minden leletemet, megmutattam, elbeszélgettünk, megvizsgált. Csak a megfelelő eredmények birtokában lehet otthon szülni. Felelőtlenségről tehát szó sincs.

Nálunk a kórházban nem lehet megúszni a gátmetszést, amikor a nőgyógyászomal, akihez terhesgondozásra jártam, erről beszéltem, eleve elzárkózott. Én ugyanis esélyt adtam a kórházi szülésnek is. Mondtam, szeretném megpróbálni gátvédelemmel. Mit képzelek, tuti szana-szét fogok szakadni! Mondtam, hogy ne vegyék el a babámat, adják a karomba, szopizni is szeretnénk még a szülőszobán. Nem lehet, mert a babát melegíteni kell inkubátorban!!! Miért, takaró nincs? Az én mellkasomon, jól betakargatva sokkal jobb helye van, hozok takarót otthonról, ha nincs a kórháznak! De akkor sem lehet. Kértem, ne fürdessék meg, hadd szívja be a bőre a magzatmázat, nagy szüksége van rá! Nem lehet, le kell fürdetni! Kértem, hogy inkább fizetek egy szobáért, de hadd legyen velem a kisbabám, ne csak 3 óránként hozzák ki szopizni, éjjel pedig szopi helyett tápszert adnak a babáknak, nem is viszik ki őket, ezt sem szeretném! Nem lehet, nincs elég hely, majd ha az új szülészet elkészül, akkor esetleg. Mindezek után felhívtam a betegjogi képviselőt, hogy jogom van-e együtt lenni a babámmal? A törvények értelmében igen! Joga van-e a picinek a kizárólagos anyatejes tápláláshoz? Igen!!!! Jogom van-e elutasítani beavatkozásokat? Igen!!! A baj ott van, hogy a kismamát meg sem kérdezik, csinálják a dolgokat rutinból és szeretném én látni azt a kétperces fájásokkal vergődő szülő nőt, aki tud vitatkozni... Teljes orvosuralom, és még tartják a markukat a pénzért. Még én legyek hálás!!

Itthon szültem. A következőt is itthon fogom és az azt követőt is. Minden gyermeket, aki adatik nekem, itthon fogom világra hozni, ha módomban áll.

És még valami: Hollandiában, Amerikában, Kanadában (csak ezeket említhetem, itt élnek otthon szült ismerőseim, illetve Amerikában dolgozott egészségügyben a párom) pontosan ugyanolyan felkészültséggel, tudással és felszereléssel érkeznek a bábák az otthonszüléshez, mint Magyarországon!

4593. DODICA (válaszként erre: 4532. - Brilliantgirl)
2009. márc. 26. 11:09

Már nem először olvasom tőled, hogy meg akarnád győzni az otthonszülőket, mekkora marhaságot csinálnak.


Miért?


Látod, itt a különbség: az otthonszülők, ill. az otthonszülést pártolók nem győzködnek másokat (pedig ugyanúgy tehetnék a véleményük tükrében), elfogadják mások döntését. Holott egyáltalán nem biztos, hogy az nem marhaság. ;)


Semmi szükség a saját véleményed másokra erőltetésére!

4592. gerna
2009. márc. 18. 18:28

Amikor kórházakat, szülészeti és gyermekosztályokat zárnak be takarékossági okokból; a meglévőkön nagy a zsúfoltság; a szakorvosok külföldre mennek dolgozni; súlyos nővérhiány, mely a szülészeteket, csecsemősöket sem kerüli el... ez az egyik oldal.

A másik oldal: pénzhiány a családokban, munkanélküliség, szakadozik vagy már szét is esett a szociális háló, közüzemi tartozások, hitelbedőlés, kilakoltatás... másik oldal.


Feltartóztathatatlan igény az otthonszülésre? nagyon remélem, hogy azért TB alaphelyzet nálunk nem lesz... mert úgy járunk vele, mint a térítéses fogászati kezeléssel meg a kiváltatlan receptekkel.

4591. kaaskopje (válaszként erre: 4590. - Gerna)
2009. márc. 18. 11:33
Nem szívtam fel magam (jelentsen bármit is), csak feltünt, hogy az én hozzászólásaimra mindig ugyanaz a reakciód.
4590. gerna (válaszként erre: 4589. - Kaaskopje)
2009. márc. 18. 11:02
Ne szívd fel magad, csak azért írtam neked "folyamatosan", mert a te hozzászólásodra reagáltam, többször is. Ilyenkor előzményezni illik.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook