Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megfázás és este fulladásig köhögés esetén egy kisgyermeknél, mit lehet még tenni? fórum

Megfázás és este fulladásig köhögés esetén egy kisgyermeknél, mit lehet még tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 19. 06:40

Nagymamám mindig vöröshagymából készített teát itatott ha köhögősek voltunk. Én gyűlöltem az ízét, de tesóm becsülettel fogyasztotta és mindig segített. 1 liter vízben kell megfőzni 2-3 kisebb fej hagymát, ha már ihatóra kihűlt mézet (vagy cukrot) bele és azt inni.

Jobbulást!

2010. dec. 19. 05:34
a fiamnak enyhe bal oldali tüdő gyuladása volt hétfőtől kap kezelés pénteken a doki azt mondta szépen gyogyul és szombaton mivel az oztály ment a so bányába el vihetem,keddig van még gyogyszer.A baj az hogy el is vittem a bányában tőltőt idő reg 10 től deu 3 volt,szombat este38 volt a hő emelkedése és hajnalba erősebben kőhőgőt,ilyen flegmás kőhőgése van nem szárz.Vajon rosszab lett az álapotta vagy ez normális a bánya után?Amugy a kőzérzete nagyon jo a bánya után .Bányába kifele jővet egy kicsit el fáradt de az étvágya is végig jo amugy nagyon rég nem volt betteg.Ha szombat este is lázza lesz vigyem vissza a dokihoz?
2008. dec. 17. 20:33
Ha bírja a kötést a nyakán, akkor hidegvizes rongyot tegyél rá és csavarj rá sálat.
29. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 25. - Ce91523917)
2008. dec. 17. 20:19

Ha nagyon köhög akkor jó! Ezt javasolta a gyerekorvos és a fül-orr-gégész doki is.

És ők írják ki!

Nálunk az volt a gond, hogy esténként annyira köhögött, hogy sokszor meghányatta.

2008. dec. 17. 19:14
van egy luuf baby nevű kenőcs.azzal kell bekenni a hátát,nagyon jó!!Viszont nem olcsó!:(
2008. dec. 17. 07:59

kÖSZÖNÖK MINDEN HOZZÁSZÓLÁST:)

Most már jobban vagyunk bár még mindig köhög, de legalább az éjszakáink nyugodtabbak.

A helyzethez hozzátartozik, hogy van egy kisiskolás nővérkéje és nem kizárt, hogy ő is hoz egy kis frissítést bacikból:(

Még egy ötlet, ha valaki szintén ebben a cipőben jár: A hidegpárásítóba tettem néhány csepp citromfű olajat, de kakukkfű, citrom, bazsalikom -nagyobbaknál - mentaolaj is jó megfázás esetén!

2008. dec. 15. 19:45
Elolvastam pár hozzászólást.Én semmiképp nem kísérleteznék,egészen addig amíg szakorvos nem látja a gyermeked és nem tudni a kiváltó okát!Ugyanis a bedörzsölőket például hörgőszűkületnél nem szabad....,azt meg csak hallgatózással lehet megállapítani mi áll a háttérben....
25. ce91523917 (válaszként erre: 24. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 15. 19:37
a zyrteket én a pollenalleergiámra kaptam. erre is jó?
2008. dec. 15. 19:14

Mindenképpen elvinni dokihoz! Ha csak este köhög arcüreggyulladás is lehet!

Mi Zyrtec cseppet szoktunk használni ha már nagyon köhög, az orvos írta ki. Általában ahány kiló a kisgyerek annyi csepp.

A másik: nagyon jó a sólámpa!

Magasabbra emeld a párnáját, könnnyebben kap levegőt!

Gyakori orszivattyúzás (porszívós), közben Sterimart is fújj be, vagy a nagyon kicsiknek a Fluimar jobb, jobban porlasztja a sós levet.

2008. dec. 15. 17:26
Claritin szirup vagy Flonidan szuszpenzió. Ezt persze az orvossal kell feliratni, de nekünk tökéletesen bevált. Ez valami antihisztamin féle és csak este kell beadni, de állítólag 24 órán át hat.
22. viragneni (válaszként erre: 16. - Jázminka)
2008. dec. 15. 16:42
Nekünk bevállt de nem pörögtünk tőlle de nem ezt szedtük állandóan ezt csak akkor adtam be neki mikor már nagyon fulladt vagy éjszaka és bírt utána aludni. Amúgy lándzsás útifűvet vagy ambroxolt szedtünk.
21. ce91523917 (válaszként erre: 20. - Éfi)
2008. dec. 15. 14:06
tényleg, mi is próbáltuk ezt, mondjuk aférjemnél:)használt neki, csak az íze nem tetszett neki
20. Éfi
2008. dec. 15. 14:03
Nekünk a lándzsásutifű szirup bevált.Próbáld ki hátha segít.Nagyon rossz lehet szegénynek,és neked is.Orvos mit mond?
2008. dec. 15. 13:58
Én enm próbáltam a gyerekeknél a bioparoxot, mert én is hányok tőle.... Amire még nagyon figyeltem az az, ha köhögnek, üljenek fel, és köpjék ki. Ez a kicsinél volt nehéz, ő 7 hónapos. A lánynál 28hó könnyebben ment
2008. dec. 15. 13:55

Szia!

Az én fiam ugyanigy volt 10 éves koráig.

Vettem neki azt a bedörzsölös krémet.Nem tudom a dr.Theiss -t használhatjátok-e.De szerintem igen.Na mindegy.És ültesd fel.Mi ültünk jó fél órát és elmulott.Állítólag ilyenkor ha fekszik akkor csorog hátra a váladék és ez ingerli.azért is hánynak.Kicsit bedörzsölöd,felülteted,és elmulik.Legalábbis nekünk bejött.Ha kicsit megemeled a fejét alváskor az is segithet.

2008. dec. 15. 13:51
Herbáriákban és patikákban is lehet kapni mellkaskenőcsöt menta nélkül a babának az jó, nekünk bevállt, a nevét sajna már nem tudom. Meg jó volt még a forralt víz, benne sok-sok sóval és törölköző alatt ott vettük a levegőt 15 percig. Gargalizálni is jó a sós vízzel, hamár elég nagy ahoz a gyermek, hogy ne nyelje le:)
16. Jázminka (válaszként erre: 7. - Viragneni)
2008. dec. 15. 13:50
A theophillin is csak azoknak jó,akik nem pörögnek tőle.Mi az osztályon mikor adtuk a gyerekeknek (természetesen orvosi kiírás által) legalább 50%-nak pipolphent is kellett adni.Iszonyatosan síróssá és nyűgössé válhatnak.Nálunk ez sem vált be,mert nem vagyok hajlandó nyugtatózni a gyereket a nagy pedig hallucinált tőle. (Bocsi,nem belekötni akarok a dolgokba,csak a saját bőrömön tapasztaltakat írom)
15. Jázminka (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. dec. 15. 13:45
A Bioparox spray nagyon jó,de az én gyerekeim pl. hánynak tőle,pedig van babyhallerem is.Úgyhogy számunkra pénzkidobás volt.A középső gyerekem 5 hete köhög,szintén hányásig.Éjjel vagy nappal,mindegy.Állítólag a vírus megy "szájról-szájra" és mire meggyógyulna,újra megkapja.Ez a fránya idő tehet róla.A gyerekek meg szenvednek.
2008. dec. 15. 13:06
Hozzászólni nem tudok, mert nálunk ilyen még nem volt, csak sima, igaz sokáig tartó nátha. De! A bioparoxról kérdezz meg dokit vagy védőnőt. Mikor a kisfiam legutóbb meg volt fázva, rakódott le, nem tudtuk már kiszívni, 3 hete benne volt. ÉS a védőnő ajánlotta, és helyrehozta 3 nap alatt. ÉS akkor 21 hós volt. Kérdezz rá!
13. c19f5f79fa (válaszként erre: 10. - Zsanetta)
2008. dec. 15. 11:32

:-( Háát nem tudom,mi ezeket csináltuk halottnak a csók volt...csak a kúp használt már,végül az sem.Most van spraynk,azóta nem volt rohamunk.Vagyis ha már kezd köhögni,már megismerem pár puff és elmarad....

Van sópipánk is már,az is jónak tűnik.Az ablakos módszer nem vált be,pedig ott álltam vele,nyitott ablaknál alvás....Köptetőt nem is adhattam neki,ha már sípolt,csak ha felszakadt.

Nálunk két évesen kezdődött az első ilyen éjszaka,most vagyunk 5 évesek és most vált diagnosztizálták az asztmát.Csak akkor fullad,ha beteg és csak éjszaka....

12. c19f5f79fa (válaszként erre: 6. - Viragneni)
2008. dec. 15. 11:28
Mi is ezt a kúpot kaptuk.Még van a spiropent szirup amit használtunk.Mind orvos írhatja fel.
2008. dec. 15. 10:50

ja és ha ez sem segitene akkor azért jó ha látja doki!!!

próbáld ki,ez be szokott vállni!!!

2008. dec. 15. 10:46

szia!!!


számtalan egy ilyen gyerek van az osztályon ahol dolgozom.

köptetőt du 4 utántól ne adj neki mert éjszakára az nem tesz jót.

ha nehezebb a légzése hidegpárásits neki,napőonta többször is.

és szivjátok az orrát,nem kellemes de megkönnyiti a napjait.

mivel éjszaka tetözik a köhögés leggyakrabban és a nehézlégzés ezért nem fog jól aludni az éjszaka,próbáljatok sokat pihenni nappal.

ja és ha tudjátok mivel meleg van a szobában általában ezért jó öltöztesssétek fel ,takarjátok be és nyissátok ki az ablakot.

hidd el ez sokat fog segiteni.

9. 762fb1185b (válaszként erre: 5. - C19f5f79fa)
2008. dec. 15. 10:35
Igazad van ,megnéztem a dobozt,2-éves kortól lehet adni!Esetleg kisebb adagot lehet...végül is "csak" 3-hónappal fiatalabb.De "kérdezze meg kezelő orvosát vagy gyógyszerészét"!
2008. dec. 15. 10:33

Most néztem utána a neten vényköteles....

Mindenképpen írattasd fel, használni fog.

2008. dec. 15. 10:28
Az a neve: theophillini (20mg)
2008. dec. 15. 10:27
Szia! Mi 24 hónaposak vagyunk nálunk is hasonló jelentkezett plusz mintha már alig kapna levegőt annyira köhögött. Kaptunk egy olyan kúpot ami megnyugtattja és egyből hat. Érdemes lenne felíratni vagy lehet hogy vény nélkül is lehet kapni meg kell kérdezni a gyógyszertárban.
5. c19f5f79fa (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. dec. 15. 10:21
Bioparoxot nem szabad ilyen picinek adni még!!!!!!!!!
4. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - Mokuskas)
2008. dec. 15. 10:20
Szia Mokuskas! Nálunk ugyanez volt.Nem tudsz mit tenni ez orvosi eset.Voltatok dokinál?Ilyenkor hörgőtágító segít , semmi más!Azt csak doki írhat fel! Nálunk ugyanez volt,egész éjjel ugatásos köhögés,hányásig...és semmire nem reagált.Ez asztma előtti állapotot is takarhat,úgyhogy mielőbb keressetek fel szakembert.Nálunk asztmás lett a kislány.
2008. dec. 15. 10:19
És vidd el orvoshoz!!!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook