Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? fórum

Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
15. andi6020 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2015. jan. 26. 12:22
Ezt mondani könnyű, kivitelezni sokkal nehezebb :(
14. Pimpike68 (válaszként erre: 12. - Shanee)
2015. jan. 26. 12:20

Az a köze, hogy nem rakhatom ki, mivel nem az én tulajdonom a ház.

Elvonóra önként nem megy, vitetni pedig nem lehet.

13. Pimpike68 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. jan. 26. 12:19

Már mindent megpróbáltam, ami jogilag és emberileg lehetséges volt, hogy a drogtól megszabaduljon, de semmi haszna.

Nem lehet 0-24-ben a kezét fogva, hogy ne vegyen, ne szívjon.

12. Shanee (válaszként erre: 11. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:19
Ennek mi köze ahhoz, hogy hol éltek? Beszéld meg a szüleiddel is a dolgot, vagy kérj segítséget szakembertől, de első az elvonó.
11. Pimpike68 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2015. jan. 26. 12:17

Én nem tűrném.

De mivel a szüleim házában élünk, én hiába mondom hogy menjen keressen albérletet és tartsa el magát, nem megy.

Az életünk már így is maga a pokol, mert mikor pénzhez jutott, csak a csavargás, betépés volt. Volt hogy 2 napig haza se jött.

10. trapiti (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. jan. 26. 12:17
Ha nem megy el egy komoly elvonóra, akkor reménytelen. Ha otthon patyulgatja, eteti, pénzeli, akkor csak fokozódni fog a probléma. Az ilyeneknél a drog már mindennél többet ér, bármit feláldoznak érte, a saját anyjukat is.
9. trapiti (válaszként erre: 6. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:15
Inkább tönkretesz maga körül mindenkit. A döntés a tied, hogy meddig tűröd.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:15
Előbb a drogtól szabaduljon meg, addig ellátod, vagy nem? Az csak fontosabb, mint a munka? Vagy nem?
7. trapiti (válaszként erre: 1. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:14

Valamit nagyon elszúrtatok :(

De végülis most már felnőtt, lassan a saját tetteiért is kezdhetne felelősséget vállalni, tehát a válasz: egy kitaníttatott, nagykorú, drogos munkakerülőt nem kell egy percig sem eltartani.

Az más kérdés, hogy a legtöbb szülő a végtelenségig tűr, és egy drogos "gyerek" miatt áltozattá válik az egész család.

Vagy most kemény vagy és kiteszed, álljon a lábára, dolgozzon, tartsa fenn magát, álljon le a szerről amíg még lehet (ha még lehet...) vagy számolhatsz vele, hogy a ti és a nagyszülők élete is rövidesen pokol lesz. Te leszel az első akit meglop, hogy legyen drogra.

2015. jan. 26. 12:14

Tudom, hogy nem kell eltartanom, és nem is fogom.

A drogelvonóra az a válasza, hogy ő bizony nem megy, nem záratja be magát.

2015. jan. 26. 12:11
Szerintem előbb a drogról kellene leszoktatni.
4. Shanee (válaszként erre: 1. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:10
Nem "kell" eltartanod. De egy elvonóra vidd el. Ha meg azt mondja, hogy ne szólj bele mert nagykorú, akkor meg lássa el teljesen magát. Havi 20000? Semmire nem elég....
2015. jan. 26. 12:10
Ilyen hozzáállással biztos nem... Az ember segíti és támogatja a gyerekét mindenben, de azért ezt nem tűrném...
2. Derya (válaszként erre: 1. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:10
mar nem KELL eltartanod, de eltarthatod, ha akarod.
2015. jan. 26. 12:08

Sziasztok. Ezt most nem jogi szemszögből kérdezem, de kíváncsi lennék ki mit tenne a helyemben?

A fiam 18 éves múlt júliusban. Júliusban, sikeres szakmunkásvizsgát tett, mivel tovább nem akart tanulni, így elhelyezkedett dolgozni egy nagyon-nagyon /mondhatni magyarország egyik legjobban prosperáló/ cégénél.

Szeptemberben, még a 3 hónap próbaidő letelte előtt elküldték, mert többször drog fogyasztáson kapták rajta, kétszer el is vitették a sürgősségi ambulanciára.

Itt nagyon jól keresett, volt hogy a munkabére meghaladta a kétszázezer nettót.

Októberben, hosszas könyörgés és fenyegetés hatására ismét elhelyezkedett egy stabilan működő cégnél.

A pályafutása a múlt hét péntekén ért itt is véget, mert itt küldték haza drogfogyasztás miatt és egy ismerős elmondása szerint a munkavégzéshez sem állt úgy hozzá, hogy tovább alkalmazták volna.

Itt is jól keresett.

Mivel a szüleimmel egy házban élünk, én kikötöttem, hogy a rezsihez hozzá kell járulnia, 1/4-ét fizetnie kell, ami havi szinten kb. húszezer forint.

Ő megegyezett a nagyanyjával, hogy ő főzzön rá, de soh semmilyen téren nem szállt be az ellátásába.

Ma volt egy nagyobb fajta összeveszésünk, mikor szóltam neki, hogy munkát kellene keresnie, ő erre azt válaszolta, hogy a gyerekem, el kell őt tartanom.

Ki mit gondol erről?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook