Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elperelheti az apa a gyereket az anyától, ha nincs az anyának munkája, ellenben van pár milliója a bankban? fórum

Elperelheti az apa a gyereket az anyától, ha nincs az anyának munkája, ellenben van pár milliója a bankban? (beszélgetős fórum)


25. siba22
2014. okt. 27. 09:12
Sajnos alattomos trükkel is elvetetheti az apa a gyermeket az anyától.annó jó pár éve elváltam a fiam apjától,első fokon nekem ítélték a fiamat.Tény akkor befolyásolható voltam és volt ebből bajom bőven.Az apának érdeke volt,hogy nála legyen a gyerek.Közös lakás,amit amúgy is gyerek nélkül is megkapott.De biztosra akart menni.Hiába volt a láthatás után labilis a gyerek,egy alkalommal 3 helyen kutya a testén harapással jött haza amit az apa leakart tagadtatni a gyerekkel.Feljelentés,látlelet meg volt ahol laktunk.De ejnye-bejnyét nem kapott az apa.A veszettségi oltás sorozatot kapta a gyerek mivel oltatlan kutya harapta őt meg és majd 2 hónapig azt se tudtuk milyen kutya harapta meg.A gyerek orvost megfenyegette ha tovább adja az oltás sorozatot akkor kiskorú veszélyeztetésért feljelenti.Első fokon eleve nem volt alkalmas apának,majd másod fokon ugyan az a bírósági pszichológus mondta mégis alkalmas.Hiába tett meg az ügyvéd mindent a pénz beszélt kutya ugatott.Pedig a házi orvos,gyámügyi környezet tanulmány / miután kiköltöztünk az anya otthonból / és a munkahelyi papírjaim benn voltak a bíróságon,2 szobás lakásba éltük ahol külön birodalma volt a gyereknek.A pszichológiai vizsgálatot ellentétes szakvélemény miatt megtámadtuk,az anya otthon véleményét úgy szintén ami szerint nem voltam közreműködő és agresszív voltam az apai láthatások miatt stb.Anya otthon előtti és utána gyámügyi és gyermekjóléti papírok / volt egy rakásra / az ellentétét bizonyította mint az a 2 vélemény amit figyelembe vettek.Csak az ügyvédnek köszönhetjük,hogy a gyerek megosztott szülői felügyelet van és nem vonták meg tőlem.
24. 3f1b57f571 (válaszként erre: 23. - Bree74)
2012. nov. 24. 19:24
Ez borzasztó,nagyon sajnálom,szerintem semmi esélye,hogy övé legyenek a gyerekek.
23. bree74
2012. nov. 23. 23:38
Velem sajnos ma történt meg, hogy az apuka megvert a gyerekek előtt, aztán rámrugott egy ajtót, ami üveg volt..szerencsére bajom nem esett..azzal fenyegetőzik, hogy elveszi tőlem a gyerekeket..Tudom, hogy ez lehetetteln, hiszen bántalmazott, és (remélem) a bíróság nem fog neki még láthatást se ítélni...(természetesen a rendőrségi feljelentést megtettem!)
22. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - 3f1b57f571)
2012. szept. 30. 20:46
Nem tudok róla... nálam legalábbis nem.
21. 3f1b57f571 (válaszként erre: 20. - HnéViktória)
2012. szept. 30. 20:39
Köszönöm!
20. HnéViktória (válaszként erre: 17. - 3f1b57f571)
2012. szept. 29. 21:06

Az anyától nagyon ritka esetben veszik el a gyermeket.Alaposan megvizsgálják a körülményeket,környezettanulmányt is végeznek,ha minden adott a gyermek megfelelő testi lelki fejlődéséhez,nem ok a munkanélküliség arra,hogy az apához helyezzék el.

Nyugalom,kitartás.

19. 3f1b57f571 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. szept. 29. 20:50
És ez esetben nem kell fizetni az utazási költségét az apukának?Mert halottam ilyenről.
18. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - 3f1b57f571)
2012. szept. 29. 15:38
Odaköltözöl, ahová csak akarsz. Ahol az életedet meg tudod teremteni. Akár az ország másik felébe is. (Így tettem).
17. 3f1b57f571 (válaszként erre: 15. - Pepi2)
2012. szept. 29. 15:02
Nem gondolom,hogy esetünkben ő jobban el tudná tartani a gyereket,hiába van munkája,mindent elszór bulira,cigire,szórakozásra.Erkölcsileg sem hiszem,hogy jobb hátteret tudna biztosítani neki,csak hát a bosszú nagy úr!
16. tixtina (válaszként erre: 15. - Pepi2)
2012. szept. 28. 22:15
Igen bizony,ma már ez a helyzet.
15. pepi2
2012. szept. 28. 21:56
hát rosszul vagytok informálva. Ma már a férfinak úgyanúgy megítélheti a bíróság a gyereket, mint a nőnek, sőt első, amit néznek, hogy ki tud neki biztosabb anyagi hátteret biztosítani(értem itt alatta, hogy van lakás, munka). Ha az apa is tudja mindezt biztosítani, akkor egyenlő félként állnak a bíróság előtt és kezdődhet a "küzdelem", ki tudja a másikat jobban besározni:(, sok nő pont ezért nem válik el, mert fél, hogy apukaához kerülnek a gyerekek, mert ő jobb anyagi háttérrel rendelkezik. Csak a nagy magyar valóságban ez ritka, így az anyának ítélik a gyerkőcöt, de a mai joggyakorlat szerint már egyáltalán nem az anya az első, és már nem aszerint döntenek, hogy ha az anya nem felel meg (pl alkoholista, stb)akkor jöhet az apa...egyenlő felek
2012. szept. 28. 12:22
Köszönöm szépen a válaszokat!Más olyan ami miatt elvehetné nem áll fent,csak ez az egy,ő meg tudja,mennyire bele vagyok már betegedve abba,hogy sehol nincs munka.Úgy néz ki lesz lehetőségem elköltözni Budapestre,de ez még nem 100%,és sejtem,hogy az apukának ez sem fog tetszeni.
2012. szept. 28. 11:04
Egyetértek az előttem szólókkal. :DD
2012. szept. 28. 09:55
A gyermeket nálad fogják elhelyezni, ha csak az apuka nem áll elő egy-két alattomos trükkel, de ömagában az, hogy jelenleg nincs munkád,viszont megtakarításod van, az még nem ok arra, hogy a gyermekedet ne nálad helyezzék el.
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - 3f1b57f571)
2012. szept. 28. 08:35

Apa csak abban az esetben perelheti el a gyermeket ha az anya veszélyezteti fizikálisan és szellemileg a fejlődését.

Ha az anya alkoholista drogos, nem képes magát és gyermekét ellátni, nincs hova mennie.

Tudomásom szerint.

NAgyon ritka és extrém helyzteben szoktak a férfiak mellett dönteni a bíróságon.

2012. szept. 27. 21:52
Akkor ez biztos?Nagyon örülnék neki!
9. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Vberni01)
2012. szept. 27. 21:38
Még az összkomfortos (távfűtéses) ház se feltétel.
2012. szept. 27. 21:07

Biztos, hogy nem.

Nálad sokkal sokkal nehezebb helyzetben élőktől sem tudná.

2012. szept. 27. 20:56
Kizártnak tartom.
2012. szept. 27. 20:54

Nem vehetik el az anyától a gyereket, ha már előzetesen neki ítélték.

És ha most van az első bírósági sorozat, akkor sem kell aggódnia az anyukának, mert a munkahely az nem feltétele a nevelésnek. Ha egyéb szempontból el tudja látni a gyerkőcöt(értelmi, érzelmi, biológiai, erkölcsi stb szempontból), akkor nagyon megalapozottnak kell lenni az indoknak ahhoz, hogy elvehessék.

2012. szept. 27. 20:45
Ha nem iszákos, drogos, gyermekét nem veszélyezteti, összkomfortos házban van, akkor nem perelheti el az apa, főleg hogy van megtakarítása is.
2012. szept. 27. 20:44
Szerintem a magyar joggyakorlatban a gyermeket az anyjától csak nagyon kirívó esetben veszik el.
2012. szept. 27. 20:40
Nem hinném.
2012. szept. 27. 20:39
Nem hiszem. Még gyesen voltam, a szüleimnél éltünk, mégis nekem ítélték a kisgyermeket.
2012. szept. 27. 20:36
Van saját lakás,félretett pénz,ebbe nem köthetnek bele igaz,hiszen van miből eltartani a családot!Munka keresés folyamatban,csak sajnos nem olyan egyszerű!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook