Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kell egy gyereket ágyba tenni 44 egyszerű lépésben (humor) fórum

Hogy kell egy gyereket ágyba tenni 44 egyszerű lépésben (humor) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy kell egy gyereket ágyba tenni 44 egyszerű lépésben (humor)

1 2
51. 41d3c0b96f (válaszként erre: 21. - Boldogzokni)
2017. ápr. 5. 08:33
Nagyon tetszett az irasod.bar en mar nagymama vagyok.sok mundenre raisnerek,humoros,kedves es szeretetteljes az egesz iras.
50. loch ness (válaszként erre: 40. - Nefaria)
2017. ápr. 1. 22:03

Azt hittem, egyértelmű lesz, hogy ezt teljesen a gyerek szempontjából írtam :) Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy látja ezt a gyerek, miért tiltakozik, miért nem akar lefeküdni, miért húzza az időt. Más kérdés, hogy a felnőtt ezt nem hagyja, mert ő tovább is lát.


"Azért vagyok felnott hogy realisan lassam, mit kell.csinalnia a gyereknek ahhoz hogy o is kipihent legyen es a csalad is tudjon funkcionalni. En szabom a szabalyokat, nem a gyerek. Tanevben a gyereknek fel9kor ágyban a helye. En igy gondolom :)"


Én is így gondolom :)

2017. ápr. 1. 20:38
48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - Nefaria)
2017. ápr. 1. 20:38

Erről a spec ovis dolgokról meg beszélgethetünk ha gondolod ebben a fórumban, azért indítottam... Érdekelne a véleményed.


Mindjárt linkelem a következő hsz-ben..

47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - Nefaria)
2017. márc. 31. 21:37

Az enyém is ilyenbe jár. Hihetetlenül sokat fejlődött, (még a környék legjobb sulijába is felvételiztünk) most viszont úgy néz ki, annyira túlkompenzál, hogy ahogy hazajön, szinte skizofrén meg Tourettes tüneteket mutat, már fizikailag is alig bírok vele egyedül.. Ennek ellenére nem lehet este letenni, pedig reggel 8-ra be kell érni, mert azonnal balhé van.. De amíg reggel 7-re vittem őket ügyeletbe, addig se lehetett este lefektetni, és délben sem alszik már el.

Vinném én a kompromisszumot az én irányomba, én nagyon nem vagyok mártír, csak nála ez nem lehetséges, és még így is azt mondják, hogy örüljek, mert csomó autisztikus gyereket nevelő család évekig nem alszik éjszaka...

2017. márc. 31. 21:10
A masik meg - a komolyabbik resze - hogy a nagylanyom specko oviba jár, szegregaltan. Ott aztan van orrba szajba fejelsztes meg feladat. Minden napjuk errol szol. Ha hagynám hogy fent maradjon hullafaradt lenne, o amúgy is extra faradekony, es semmit sem erne az a rengeteg munka amit az oviban csinalnak.
45. nefaria (válaszként erre: 42. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 31. 21:07

Igen ez igy van, varazslas :)

Nem azt mondom hogy mindenki eljen ugy ahogy mi. Azr mondom nekunk igy a jo. En imadom szeretem a gyerekeim,,a speckosagaval egyutt, de nem vagyok mártír típus. Nekunk a fel9 a.kompromisszum :)

Aztan kivancsi leszek a most 10 honapos ketteskere, hogy mit fog ehhez szolni ha nagyobb lesz :D

44. M0ncsa (válaszként erre: 43. - Agis)
2017. márc. 31. 14:54
Kenyeztetes kerdese :) Mi 4-en vagyunk, ugyhogy anyam rutinosan fegyelmez.
43. agis (válaszként erre: 36. - M0ncsa)
2017. márc. 31. 14:48
A nagyszuloknel sem kezesbaranyok - valamiert velunk igazan szot ert a ket gyerek :)
42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Nefaria)
2017. márc. 31. 11:38

Hiába teszem ágyba 8-kor, akkor is 10-kor alszik el. Sőt, ha túl korán leteszem, nem alszik el, felpörög, kiborul, és akkor még éjfélkor sem alszunk. Az egyik bizony ilyen nálunk, ezt dobta a gép. A kompromisszumos háromnegyed9-9 a megoldás, de még így is hallom, hogy elég soká alszik el.

Akinek gyereke van, annak meg egy ideig varázslás a magánélet.

Ilyen ez.

2017. márc. 31. 10:30

*budapesti,nem budakeszi.


Sorry az elirasokert es ekezetekert. Telorl ennyi tellett :)

40. nefaria (válaszként erre: 37. - Loch ness)
2017. márc. 31. 10:29

Ez rendben van, de a gyerek nem tudja felmérni a dolgokat. Oke hogy o meg tudna jatszani este 9-10kor is, de masnap fel kell kelni nekunk pl 6kor (amikor dolgozok, most epp nem, igy 7kor kelunk, de ha visszamegyek gyedrol nyilván korábban kell, az atlag budakeszi csalad ahol mindenki dolgozik oviba/suliba jar azert nem 7kor kel).

Es.ha 10kor fekszik le, hogy kel fel 6kor? Hogy teljesit az oviban (nalunk az is teljesítmény, specko ovi) később a suliban?

Tovabmegyek: ha a gyerek este 10kor.fekszik le, akkor en mikor?.... sot, mikor vagyok a ferjemmel? (Nem feltetlenul szexre gondolok, akár egy osszebujos filmnezes v beszelgetes).

Azért vagyok felnott hogy realisan lassam, mit kell.csinalnia a gyereknek ahhoz hogy o is kipihent legyen es a csalad is tudjon funkcionalni. En szabom a szabalyokat, nem a gyerek. Tanevben a gyereknek fel9kor ágyban a helye.

En igy gondolom :)

2017. márc. 31. 10:00
Tipikusan sírva nevetős szülői helyzet :)
38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - 4d316e5bd5)
2017. márc. 30. 08:11

Nagyon szomorú, hogy ezt nem értjük meg.

Ha visszagondolok őszintén a gyermekkoromra, annyira, de annyira ilyen voltam. A felnőttek esetenkénti délutáni pihenése a gyehenna pokla volt számomra...


De persze a felnőttnek élni kell, pihenni kell, 1 órácska idő magában is kellene...


Nálunk néha olyan rossza helyzet, hogy el kell engednem mindent, és visszamenni gyerekbe. Mert addig nincs esély a változásra.

37. loch ness (válaszként erre: 33. - 4d316e5bd5)
2017. márc. 29. 21:03
Erre én is emlékszem gyerekkoromból. Annyi érdekeset lehetett csinálni, játszani, az ember teljesen belemerült. Sokszor történeteket játszottunk el, ilyenkor olyan, mintha az embert kiszakítanák a tévé elől egy izgalmas film legizgalmasabb részének a nézésekor. Mikor eljön a lefekvés ideje, a legtöbb gyerek szerintem még nem álmos, és teljesen igazságtalannak érzi, hogy egy izgalmas tevékenység kellős közepéből kiszakítják, és el kell kezdeni mindenféle unalmas dolgot, ami épp az unalmas volta miatt fárasztó és lassan megy vagy sehogy. A fürdés még hagyján, én pl. az átöltözést utáltam mindig, akár iskolából hazajövet után, vagy pizsamát felvenni este... Olyan strapás, bonyolult és fárasztó volt :) rengeteg ideig el tudtam húzni. Szóval az esti lefekvésnél sokszor éreztem úgy magam, mintha manapság kora délután ágyba küldenének, mikor még ezer ötletem van, mit szeretnék csinálni, és tele vagyok energiával.
36. M0ncsa (válaszként erre: 32. - Agis)
2017. márc. 29. 20:55

Agis, ez azert volt, mert nem a szulokkel voltak. Az en akasztofaviragom is kisangyal volt anyukamnal harom hetig :)))

A gyerekek teljesen maskepp viselkednek masnal, mint a szuloknel.

35. M0ncsa (válaszként erre: 33. - 4d316e5bd5)
2017. márc. 29. 20:54
En is ilyen voltam :)) Mindig attol feltem, lemaradok valamirol.
34. nefaria (válaszként erre: 33. - 4d316e5bd5)
2017. márc. 29. 20:47

:D :D

Cuki :) ❤

2017. márc. 29. 18:57

Soha nem értettem meg, sem a gyermekeimnél, sem az unokámnál, hogy miért ilyen "mums" az alvás.

Kérdeztem az unokámat, hogy miért csinálja minden este ezt a felhajtást mire nagy nehezen ágyba bújik, azt felelte rá, hogy ha alszik sokkal kevesebb mindent tud csinálni)))

32. agis
2017. márc. 29. 16:06

Mult heten kora delutantol kezdve kb ejfelig bezarolag vigyaztunk az ocsemek ket gyerekere (3 es 4 eves fiuk)

Minden rendben volt, jtszottunk, en foztem, majd vacsoraztunkk, meset neztek, furodtek, majd 9kor agyba kerultek.

Meset olvastam nekik majd alvas volt - pedig allitolag eleg nehez oket letenni.

Mikor hazaertek az ocsemek kerdeztek, milyen magiat alkalmaztam / alkalmaztunk.


Nem ertettem a kerdest, de a cikk elolvasasa utan kezdett el igazan derengeni.

31. nefaria (válaszként erre: 21. - Boldogzokni)
2017. márc. 29. 13:02

:)

Vszi azért tunz fel, mert nalunk ez a sarkalatos pont :D

Épp ezert mi utoljara hagyjuk. Furdes, pizsama, ágybasipirc. Ha furdes es sipirc kozott jatek van, kezdhetem elorol a rimankodast :D

30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Boldogzokni)
2017. márc. 29. 11:26

Értette mindenki.

Mindenki talált benne magára vonatkozót, amin most nevetünk, de élesben néha bizony sírunk.

Ilyen ez.

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2017. márc. 29. 11:21
Nálam két gyereknél is az volt, hogy már mi is azt hittük, hogy túl vagyunk ezen, és olyan 7 éves korban kezdett megint rosszabb lenni, és kiújulni a félelmek.. Aztán olyan 8-9 éves korra lett megint jobb. Gondolom egészen a komolyabb hormonális változásokig, aminek már vannak jelei...
28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. márc. 29. 11:19

Valószínűleg némileg más körülmények között élünk... De nincs ezzel semmi gond. Tudod itt a zuglói panelben kicsit más a világ.. És most vannak abban a korban, hogy játszótér már nem, elmászkálás egyedül még nem. Persze azért nyilván kijönnek néha a játszóra, amikor a kicsit kiviszem, de ők onnan már kilógnak, és a kicsi gyerekek szülei meg húzzák a szájukat.


Ha meg velük megyek a focipályára, akkor meg a kicsi szalad onnan ki, és rá kell figyeljek.


Egyébként meg nekem minden gyerek alvókája más. Igen, van amelyikkel ilyen téren sohase volt gond, 1 éves kora óta 8-kor lefekszik, akármi van. Ő kel is reggel.


A kisebbik viszont apja. A férjem is 3 órával később alszik el, mint én. A különbség annyi, hogy ő már le tudja kötni magát, a kicsi meg még nehezebben. Ez nem "hagyás" kérdése, hanem alkaté, ha megölöm, akkor se fog 10 előtt elaludni. Ő ilyen, akármikor keltem, fektetem..


Persze, a pisilést, ivást elintéztetem velük.


A nagylányom is inkább ilyen bagoly. Tőle annyi a kérésem, hogy 9-kor hozza ki a telefonját, és tegye le mellém. Utána, ha akar olvasson, de ne éjszaka cseteljen.


Meg van olyan életszakasz, amikor húzd meg van, meg van olyan, hogy ereszd meg. Más egy nyaralás, más, ha apa hetekig nincs itthon, meg más a "normál" menet iskola alatt.

27. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Boldogzokni)
2017. márc. 29. 10:12
Én értettem, és tetszik a hozzáállásod, nem mindig műkødik a logika, ez így van. Majd meglátod, amikor egy kicsit nagyobbak lesznek. Nekem a picúr szeptemberben iskolás lesz, mondhatni, már jó ideje fellélegeztem az esti cécó miatt mert már ő is olyan kis önálló, reggel is. A játék náluk rizikósabb mert igaz, legalább nem bambák,de bármit kitalálnak, az mindig akrobata mutatványokkal jár:D
2017. márc. 29. 10:04
Nem tudom ez mennyire "hagyás". Az én gyerekem mintha tudná, mikor fekszem le aludni, lehet az bármikor este 10-kor vagy éjfélkor, amikor épp elaludnék, ő akkor ébred. Akár hagyom, akár nem. És én nem mindig tudok ezen nevetni. ;)
25. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Dominós)
2017. márc. 29. 10:00
:DDD
24. gribedli*** (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 29. 10:00
Az enyèmeknek van tv a szobájukban de nem nézik, érdekes, hogy a két boszi sokkal jobban szeret ugrálni,szaladgálni, és igen, erős a késztetés, hogy "lekötözzem" őket, mert olyan zaj árad a szobàjukból, főleg miután a múlt héten az egyiknek félbetört egy foga egy ilyen akciófilmbe illő játék miatt (és ők lányok, szóval egyáltalán nemcsak a fiúk játszanak így). De az esti teendők már simán mennek, tudom, nálunk lefekvés előtt olyan mint egy kaszárnya, de másnap reggelre kipihentnek kell lenni, úgyhogy nincs kimászkálás pisilni meg inni, ezeket előtte kell elintézni és a plüsst is előtte kell megkeresni. De ettől függetlenül én jól szórakoztam a cikken, átjött az irónia, mert tényleg, ha hagynánk, így is történhetne:D
23. babyapocakban (válaszként erre: 22. - Dominós)
2017. márc. 29. 10:00
Ez nálunk is kipipálható :D
2017. márc. 29. 09:34
Plussz pontnak betenném a törülközőbe burkolózott víztől csöpögő gyermek ide-oda járkálását a lakásban. :D Hosszú, alapos törülközés után pucérean a tükörben való nézegetést is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook