Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? fórum

Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
165. selena78 (válaszként erre: 157. - Érdekes73)
2015. jan. 27. 14:33
Ha hagyja...Ha nem, hogyan foghatod?
164. selena78 (válaszként erre: 162. - Fincsi5)
2015. jan. 27. 14:31

Ne haragudj, láttál már alkoholistát?


Meg tudod magyarázni neki, hogy hülyeség, ha iszik, le kellene szoknia róla, mert tönkreteszi az életét? El tudsz vinni egy nagykorú alkoholistát elvonókúrára, ha ő nem akarja?


Mert nagyjából ugyanaz a helyzet....

163. Pimpike68 (válaszként erre: 161. - Pimpike68)
2015. jan. 27. 12:45

Ja, és szerintük a marihuána sem drog és rossz, mert milyen sok országban használják gyógyszerként és legális.

Mikor ezt egymásnak beadagolják, én akkor már bármit mondhatok :(

162. fincsi5 (válaszként erre: 159. - Pimpike68)
2015. jan. 27. 12:44

Jó, én mondtam hirtelen , hogy elverném, de gondolkoztam .


Csak még: egyszer sem mondta, hogy tudja ; hülyeség és le akarna szokni ?

161. Pimpike68 (válaszként erre: 160. - 2cc786c515)
2015. jan. 27. 12:43

Pont ezt ecseteltem az előbb.

:(

160. 2cc786c515 (válaszként erre: 159. - Pimpike68)
2015. jan. 27. 12:37

119. Dorkaah 2015-01-26 18:14

Sziasztok ezek "potik" mesterséges fü. 21 éves vagyok ismerem mindet.Nem mutatja ki drogteszt a rendörök se tehetnek semmit. Egy elvono nem segit ezen. Vagy leteszi maga vagy szó szerint beledőglik. 4 haverom van a föld alatt. Az az igazság a szülő nem tud mit tenni... Ugyse hallgat rá.

159. Pimpike68 (válaszként erre: 147. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 12:11

Onnan van pénze, hogy mint leírtam, dolgozott és elég jól keresett. Aztán, ha elfogyott a pénze, akkor eladogatta a dolgait, /tablet, telefon, ruha, stb./ Ha meg végképp nincs, akkor kölcsönkéreget.


Nos, hogy reagáljak pár kérdésre.

Apuka nincs, illetve biológiai értelemben van, de 3 hónapos kora óta nem találkozott a fiával.

Verjem meg? Ez a felvetés is kicsit, nevetséges, már elnézést, de hogy tudnék egy ekkora gyereket megütni, megverni?

A drogot bárhonnan, de szó szerint bárhonnan meg tudja szerezni.

Nevelés? Nos gondolhatjátok, hogy nem erre neveltem. De amikor egy kamasz, 14 éves gyerek bekerül egy olyan közösségbe /kollégiumba/ ahol, ezek a dolgok mindennaposak és hogy beilleszkedjen, ne lógjon ki a sorból, vagy mert ez trendi és milyen jó buli, könnyű az első szálat elszívni és mivel szerintem tetszhetett neki, utána a többit.

Hiába minden beszélgetés és magyarázat ezeknek a dolgoknak a károsságáról, mikor a többi nagymenő csávó az ecseteli neki, hogy ez nem drog, ez legalális szer, szívja nyugodtan, akkor ott én mint szülő beszélhetek addig, amíg ki nem hűl a gyomrom, úgyis azoknak lesz igazuk.

158. Érdekes73 (válaszként erre: 136. - Dorkaah)
2015. jan. 27. 11:53

1 perc is sokk volt.

A megjegyzések le vannak tiltva ennél a videónál.

Nem véletlen...

157. Érdekes73 (válaszként erre: 84. - Vaczila)
2015. jan. 27. 11:39
Így van egy 18 évest még nem lehet leírni.Még félig gyerek fogni kell a kezét.
156. angelic smile (válaszként erre: 155. - Fincsi5)
2015. jan. 27. 11:10
Próbálom, le is pihenek. Pusz
155. fincsi5 (válaszként erre: 153. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 10:39

Biztos van valami, itt most borús, és szállingózik a hó. tegnap napsütés.....:((


Ó, már jó 2 hét....DDD

Vizes szövet zsebkendő? :))

154. angelic smile (válaszként erre: 151. - Fincsi5)
2015. jan. 27. 10:34
Na igen, egy reagálás nem ártana. :)
153. angelic smile (válaszként erre: 152. - Miss Poppy)
2015. jan. 27. 10:34

Komolyan mondom, nem hiszem el, hogy fáj a fejem. Pont tegnap vagy tegnapelőtt írtam Évinek, hogy a fórum nyitása óta (amely a fejfájásopmról szólt - állapotos vagyok) nem fájt a fejem. Ezt azt hiszem elkiabáltam. :(

Biztos valami front van.


Az a baj a nagyszülőkkel, hogy sokszor meg sem értik, a kényeztetéssel csak elrontják a gyereket. Ismerek olyan családot, ahol a szülők elkényeztették világ életükben a legkisebb gyereküket. Mindig tolták alá a pénzt, segítettek felépíteni a házát, amikor vállalkozásba fogott, abban segítettek. Meg is hálálta a gyerek (aki azóta már 50 múlt), hamisított, elautomatázta a pénzt, a vállalkozása befuccsolt, a felvett hiteleket nem fizette, a házát elvesztette, börtönben ült és még sorolhatnám. Az édesanyja még a végrendeletben is rá koncentrált, azóta sincs állása, mert minek az? Szóval mi magunk tehetjük tönkre a saját gyerekünk vagy unokánk életét. De reméljük a fórum indítója meg tudja ezt beszélni a nagyszülőkkel, ha onnan van a drogra költött pénz. (Ma úgy látom szóf.sásom van. :O)

152. Miss Poppy (válaszként erre: 150. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 09:31

Értettem!:)


(nekem is fáj a kobakom)


Kizárásos alapon gondoltam,mert anyu nem hinném,hogy adna,de azért még van pár opció.

151. fincsi5 (válaszként erre: 149. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 09:23

Igazad van, szakemberhez kell fordulnia, mi ettől többet itt nem tehetünk.

De az is jó lenne ha reagálna valamit.

150. angelic smile (válaszként erre: 149. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 09:22
Ezek csak találgatások. :D Csak eszembe jutott. :)
149. angelic smile (válaszként erre: 148. - Miss Poppy)
2015. jan. 27. 09:19
Szerintem is, de kíváncsi lennék a fórumindító válaszára. Mert ezek csak (anyám nem jut eszembe magyarul a helyes megnevezés, annyira fáj a fejem :( ) ötletek (-> nem a megfelelő szó). De biztos értitek, mire gondolok.
148. Miss Poppy (válaszként erre: 147. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 09:13

Szerintem,a nagyiék pénzelik!

Tudod,"kis unokám",stb

2015. jan. 27. 08:51

Tudom, hogy ezen rúgozok, de még mindig nem tudom, honnan van a srácnak pénze, ha nincs munkája. Ha anyuka vagy a nagyszülők adják, akkor miért?

Van hol aludnia? Igen.

Van mit ennie? Az elmondottak alapján igen.


Ha a rokonoktól kapja, akkor ezt vehetik úgy is, hogy a drogra adják.

146. eb85e22a13 (válaszként erre: 59. - Ekka)
2015. jan. 27. 03:18

Annak a fejtegetésével, hogy mit kellett volna csinálni, már az anyuka, és senki semmit nem ér el.. Ez a szitu, ebből kellene kihozni valamit, ehhez kér tanácsot a fórumindító.

Igen, nevelés kérdése is rengeteg dolog. De csak megsúgom, hogy a fiatalok több, mint 60% fogyasztott már drogot életében, és szintén nagy %-uk rendszeresen is fogyaszt. Erről szerinted a szülők hány százaléka tud? Nagyon kevés. Nem minden drogos kezéből "lóg a tű", és van szétcsúszva, lefogyva, stb. Bizonyos alkalmi drog fogyasztóknál csak hozzáértő tudja észrevenni a jelekből.. A pupilla tágulás sem mindenkinél látványos pl. Főleg, h. bizonyos drogoknál annak szűkülésével jár. Pl. a nagyon sötét szeműeknél, akiknél a pupilla egyébként is alig látszódik, nem lehet észrevenni. Az intézményben ahol korábban dolgoztam/ilyen területen/ megismert fiatalok közül sokuk évekig normálisan járt dolgozni/miközben jó ideje már függő vagy alkalmi fogyasztó volt, a külsejükön semmi nem látszódott, a jellegzetes tüneteket, mint esetleges alvászavar, feldobott, és lehangolt hangulat váltakozása, megnövekedett, és és csökkent étvágy váltakozása stb..,hogy csak párat említsek a sok közül egyéb betegségere is rá lehet fogni, sőt az egyébként normális /vagy legalábbis átlagos/ életet élő emberekre is ráillő tulajdonságok, így nem szembetűnőek.

Nagyon sok függő fiatal jól szituált, jómódú szülők gyereke ..

Az egyetemeken, főiskolákon nagyon sok fiatal használ drogokat . Nem csak szórakozás gyanánt, van aki a tanulás miatt, hogy megnövelje a szellemi teljesítőképességét. Az ilyen tudás természetesen nem maradandó, de rövidtávon beválik náluk. Fogyókúrázás szempontjából is sokan fogyasztanak manapság drogokat. Nem számít az egészség, csak az alkat.

És természetesen nem minden drog fogyasztó "bandatag". Bizony vannak "csendes" drogosok, alkalmi fogyasztók is. Sokan még társaságba is alig járnak közülük, szinte teljes elszigeteltségben élnek, vagy nagyon szűk körrel tartják a kapcsolatot. Nem ritka a kiemelkedő intelligenciájú egyén, művészi hajlamokkal rendelkező közülük. Ők teljesen ártalmatlanok a környezetükre nézve, nem lopnak, csalnak, nagyon befelé fordulóak /persze az megint más, hogy a nem vállalt drog fogyasztás hazudozással jár, ami viszont ártalmas az emberi kapcsolatokra nézve./ Természetesen bizonyos drog fajtákhoz más-más személyiség típusok jobban köthetőek. Nyilván pl. az utóbbinál nem pl. a kokain a jellemző, az inkább extrovertált típusra jellemzőbb.

De sok szülőtől hallottam már, hogy "az én fiam, lányom sosem drogozna..", aztán nem a francokat.

2015. jan. 27. 01:07

Szerintem probalj meg konretan olyan forumot oldalat keresni,ahol hasonlo cipoben jaro szulok osztjak meg a tapasztalataikat,mert ott biztos tudnak konkret neveket vagy helyeket mondani h kikeet kell felkeresni.En tuti egy olyan szemelyhez vinnem el mint pl Csernus I. Vagy nem tudom az apukarol nem irtal,de ha el es letezik,talan ez az a pont amikor elo lephetne es meg ajandekozhatna a gyereket egy bezswlgetesswl es 1-2 fulessel.



Amikor olvastam a hozzaszolsaidat,azt hittem h anyukamnak a baratnoje irkal,mert neki is ugyan ezzel a problemaval kuzd a fia,tudom mert anyum beszelt rola mar parszor,mondta h mar szegny baratnoje nem tudja h mit csinaljon.....neki is 17-20 kozott van a fia,eleg durva dolgokat meselt.

Ő is ezt a herba valamit szivja.......



Ha gondolod irj privibe es ha a masik anyuka akarja akkor megadom az wlwrhetoseget.hatha tudtok egymasnak segiteni!!!!!!!

144. Idhikai
2015. jan. 26. 21:38
Nem kell, neveld úgy, hogy ne kelljen! Lányomat és fiamat is 16 éves koráig kellett teljesen eltartani... attól fogva dolgoztak a suli mellett, 18 évesen leváltak, iskolába járnak és dolgoznak... és még boldogok is tőle. ... és tanulni, tanulni, tanulni és dolgozni akarnak, mert mindig többnek és jobbnak lenni jó érzés! (Nah, ezt kellene tudatosítani az iskolai éveknek!)
143. andi6020 (válaszként erre: 136. - Dorkaah)
2015. jan. 26. 20:53
medve anyám...
142. vani2010 (válaszként erre: 141. - Vani2010)
2015. jan. 26. 20:46
Bocsi kamasz2 és egy 5éves
141. vani2010 (válaszként erre: 140. - Kriszta773)
2015. jan. 26. 20:43
Mondom van3is!
140. kriszta773 (válaszként erre: 133. - Vani2010)
2015. jan. 26. 20:40

mondd, van neked egészséges kamasz gyereked? :) mert már ott megdől ez az elmélet. a gyerek nem veszi figyelembe a szülei aggódását és kéréseit, legfeljebb akkor már, amikor felnőtt rég és nem gyerek.

jobb esetben a gyereknek megtalálja a szülő azt, ami leköti, együtt megtalálják a célokat, amiért tesz is. és akkor nem drogokkal pótol

139. d1e807c461 (válaszként erre: 136. - Dorkaah)
2015. jan. 26. 20:34
művészet..
2015. jan. 26. 20:34

nem kell eltarsd.

ez a te lelkiismeretedre van bízva.

itt a drog a probléma.

előbb erre keressetek megoldást.

mert ha így él, nem tudja eltartani magát.

137. d1e807c461 (válaszként erre: 136. - Dorkaah)
2015. jan. 26. 20:28
omg
136. Dorkaah
2015. jan. 26. 20:16
[link] a mai fiatalság kedvenz zenéje már 13 éves korba...kis takony szarok...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook