Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? fórum

Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
105. trapiti (válaszként erre: 104. - Fincsi5)
2015. jan. 26. 16:10
Szerinted reális hogy egy 40 környéki nő meg tudjon verni egy 18 éves életerős srácot???
104. fincsi5 (válaszként erre: 102. - Miss Poppy)
2015. jan. 26. 16:05

És te honnan tudtad azt, hogy pszichológus , ha elkapják?

Jó, igazad van, de én biztos nagyon elverném, lehet inkább mikor tiszta, és megmondanám, hogy én is ezt érzem, mikor ő drogozik.( na, lesz nekem nemulass )

103. vani2010 (válaszként erre: 71. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 15:51
Szia!Nekem is van egy 18éves fiam de ő még tanul!Èn mondjuk màr elég koràn elkezdtem neki mondogatni mit szabad majd később!Talàn5-6kos lehet et!Ès talàn jot tett mert most ugynéz ki hogy neki ez nem jön be!Igaz nem tudnàm hogy kezelném ezt a dolgot, de biztos megprobàlnà a szakértő segitségét kérni ha ő nem akarnà akko valahogy ugy hogy ő ne tudjon rola!A szüleidnek meg magyaràzd el hogy ez nem vezet jora!Neked kell rajta segiteni ha nem akarod hogy tényleg valami tragédia legyen a csalàdba!Én is ismerek olyan gyereket aki drogozik annyi idős mint a fiad de öt érte valami és azért szokot rà!Nagyon sajnàlak!Remèlem sikerül és minden rendbe lesz!Szerintem lehet még rajta segitenni mert azért még csak 18éves nem 40!
102. Miss Poppy (válaszként erre: 101. - Fincsi5)
2015. jan. 26. 15:51

Oda a saját akaratából kell elmennie..

Én ezt otthon nem merném bevállalni,mert ez a műizé,százszor rosszabb mint a mariska.

101. fincsi5 (válaszként erre: 100. - Miss Poppy)
2015. jan. 26. 15:49

D e ha az intézetek is kőkemények, nem lenne érdemes bezárni és csak kaját adni be egy darabig? Mikor ürül ki a szervezet ezektől?

Mert gondolom, utána már nem kívánja .

100. Miss Poppy (válaszként erre: 99. - Fincsi5)
2015. jan. 26. 15:45

Dehogy lehet....

Lehet,már megkapkodtam volna én is,de azzal sem érnék el semmit,sőt,meggyűlölne egy életre.


Nem azzal van a baj,hogy kipróbálta,hanem,hogy a drog átvette az irányítást a feje fölött.

99. fincsi5 (válaszként erre: 97. - Miss Poppy)
2015. jan. 26. 15:41

Azt kellene tudni, hogy lehet-e az ilyen gyerekkel beszélni?

Mert a 18 éves jogilag felnőtt, de igaziból nem, legalább 22 kellene, de ez most lényegtelen.


Én ...lehet jól elverném.....vagy nem..?:(

98. trapiti (válaszként erre: 96. - Loch ness)
2015. jan. 26. 15:28
Nem legális ez sem, sőt. Ez szintetikus anyag amivel zöld teafüvet itatnak át, hogy hasonlítson az igazira. Maga a vegyület csak hasonlít a thc-ra (a cannabis hatóanyagára) de annál sokkal veszélyesebb. A netes forgalmzók azt a kiskaput használják ki, hogy "ipari felhasználsra" nem tiltott a forgalmazása, a honlapokon fel is tüntetik, hogy emberi felhasználása tiltott, de ettől még nyilvánvaló, milyen célból vásárolják meg tőlük. De ők ennyivel ki is mossák magukat...
97. Miss Poppy (válaszként erre: 96. - Loch ness)
2015. jan. 26. 15:27

Gondolom,észre vették hogy valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt van.


És a munkáltatót nem érdekli,hogy fent van-e a listán vagy nincs.

2015. jan. 26. 15:23

Én egyvalamit nem értek: ha ez az átkozott szer legális, lehet reklámozni és postán is rendelni, akkor miért tették ki a munkahelyéről miatta?


Félreértés ne essék, minden drogot tűzbevalónak tartok, de a dolog nem tűnik logikusnak. Vagy csak annyi az összefüggés, hogy a sör is legális, csak éppen nem szabad berúgni tőle a munkahelyen?

95. Derya (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2015. jan. 26. 15:21

neki kellene akarnia az elvonot.


nem tudom, hogyan lehet rabeszelni, nem az en gyerekem.


neki kene ismernie, tudnia, mivel lehet ra hatni, stb...


most ilyeneket folosleges idehozni, hogy hat egyaltalan miert lett drogos...


a dorgozas fuggoseg, igy betegseg is, tehat segitsegre van szuksege, nem elfordulasra.

94. trapiti (válaszként erre: 93. - Angelic smile)
2015. jan. 26. 15:19
Két lehetőség van: vagy kap otthonról vagy lopja (otthonról vagy máshonnét), ill. a harmadik ami gyakori, ő maga is dílerkedik.
2015. jan. 26. 15:17
Pimpike! Lehet, hogy válaszoltál, csak én nem találom, azért megkérdezném még egyszer. Honnan van a fiadnak pénze drogra, ha nem keres?
2015. jan. 26. 15:15
Ja, és azt csak megsúgom, hogy a rendszeres füvezés csak az előszobája a komolyabb szereknek...
91. trapiti (válaszként erre: 90. - Derya)
2015. jan. 26. 15:13
Amíg kényelmes élete van otthon, nagyiék etetgetik, pénzelik, mosnak rá, szállást kap, és még drogot is van miből venni, meg dolgozni se kell semmiért, addig szerinted hogyan is lehetne rábeszélni az elvonóra? Ébredjetek már fel az álomvilágból...
90. Derya (válaszként erre: 39. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 15:11

a fadnak segitsegre van szuksege, nem sokkhatasokra....


valami modon ra kellene venned, hogy vesse magat ala az elvononak.

nagyon csunya vege is lehet ennek...


hogy eltartod-e vagy sem, azt szerintem is majd akkor dontsd el, ha mar tiszta lesz.

89. Cippora (válaszként erre: 84. - Vaczila)
2015. jan. 26. 15:08
Pont ezzel a hozzá állással ártanál a legtöbbet,látszik hogy soha nem ismertél drogosokat...ez nem egy átlagos kamasz-hiszti amit türelemmel meg megértéssel meg szép beszéddel meg lehet oldani..
88. Miss Poppy (válaszként erre: 87. - 7460959da7)
2015. jan. 26. 15:04
Talán ha vennéd fáradságot,hogy elolvasod a kezdő hozzászólást.
2015. jan. 26. 15:02
amíg nem nevel felnőtett belőle
86. trapiti (válaszként erre: 74. - Ipomoeak)
2015. jan. 26. 15:02
Igen, ez gyakorlatilag az egyetlen esély. Csak akkor van esélye a gyereknek, ha valaki kőkemény módszerekkel "rávezeti" hogy ő az egyetlen aki tehet a függősége ellen. Hiába akarja akár az anyja is megmenteni, ha őbenne nincs meg a szándék. Márpedig szándék meg nem lesz addig amíg a család finanszírozza a drogozást (kegyetlenül hangzik, de az is a drogozás finanszírozása, ha etetik, meg beengedik a lakásba)...
85. trapiti (válaszként erre: 84. - Vaczila)
2015. jan. 26. 14:58
Én azt mondom, aki ezt elhiszi, nem látott még drogfüggőt és olyan családot aki erre ráment. A drogfüggőség nem olyasmi amiről csak úgy le lehet beszélni valakit. A drogosok viselkedése teljesen tipikus forgatókönyv szerint vezet a család végletekig való kihasználásához, lopáshoz, bűnözéshez. Ha 18 év alatt nem sikerült úgy nevelni hogy a drogozás megelőzhető legyen, akkor most teljesen hiába fog a lelkére beszélni...
2015. jan. 26. 14:53
Lehet hogy nekem más a véleményem, de soha, semmilyen körülmények között nem tenném ki a gyerekemet. Mert az én gyerekem akkor is, ha probléma van vele. Ki segíthetne rajta, ha nem a szülő? Lehet hogy más módszerrel kéne megpróbálni. A sok szidás, veszekedés, csak ront a helyzeten, lehet a rossz családi légkör is elkeseríti és amiatt is droghoz nyúlhat. Neked kell megpróbálni felülkerekedni az elkeseredéseden, türelmesnek lenni. Ha épp "problémás, nyelj nagyokat, számolj el 10-ig, mindenképp meg kell várnod, amíg lehiggad. Akkor leülni beszélgetni vele a jövőjéről, amikor normális hangulatban van. Normális hangnemben, türelmesen. Semmiképp se remélj csodát 1-2 beszélgetéstől. Eleinte már az is nagy szó, ha legalább meghallgat. Sok időbe telik, hisz még kamasz, ilyenkor a legnehezebb velük, de majd előbb utóbb benő a "feje lágya". Próbálj hozzá szeretettel közeledni. A legfontosabb az lenne, hogy legalább belássa, hogy amit csinál, az nem jó. De ez is sok időbe telik. A szakember csak a következő lépés.
83. ancsika688 (válaszként erre: 79. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 14:38
Az apjával nem tudsz beszélni?Segítséget ,tanácsot kérni tőle?
2015. jan. 26. 14:25

Ez kemény dió; tényleg csak a terjesztőt büntetik.


Lehet, délutános Anyuka, majd estefelé

81. ipomoeak (válaszként erre: 80. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 26. 13:29
Én is borzasztóan sajnáltam őket és örülök,hogy náluk ez lett a végkifejlet.
80. 4c1a787e8f (válaszként erre: 74. - Ipomoeak)
2015. jan. 26. 13:22

No egyszerre veled írtam le ugyanazt..


Hát szegények, azért nem irigylek senkit, aki ebbe belefut..

79. Pimpike68 (válaszként erre: 74. - Ipomoeak)
2015. jan. 26. 13:22
Én is azért tenném, hogy hátha egy ilyen sokkhatás észretérítenè.
78. Ekka (válaszként erre: 75. - Fincsi5)
2015. jan. 26. 13:21

Pénzbirsàg, ha csak annyi van nàla, amennyit fogyaszt...

Ennyi a büntetés.

77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 13:21

Akkor te is tudod, hogy semmi esélye munkát találni és megtartani így.. Legfőképpen megtartani.


Egyébként meg keress tovább... Azt soha ne hagyd abba. Próbáld meg egyházaknál, alapítványoknál, akár külföldön is... Nem feltétlenül csak drog leszoktató helyeket, hanem keress fel egy "sima" családterapeutát, pszichológust is. Értem, hogy nem akar menni, de nem ő az első ilyen ember, szakember-háttérrel nagyobb az esélyed, hogy rá tudd valahogy venni..


Egyébként meg egy nagykorú személyt nem kötelező eltartanod. Nagyon keményen lépnetek kell. Se a nagyszülőktől, se tőletek se pénzt, se kaját, se tiszta ruhát ne kapjon. Amit ledob otthon, elviselni, otthagyni... És sokáig... És semmire sem meglágyulni.


Én azért egy ügyvéddel is beszélnék.

76. 2104cc91e8 (válaszként erre: 71. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 13:20

Újra idehozom, hátha elkerülte a figyelmedet!


24. fiti48 2015-01-26 12:30

Én azért megpróbálnék tanácsot kérni egy

szakembertől, hogy mi lenne a legjobb amit tehetnék!!

Pl.

Dr. Zacher Gábor. Toxikológus, igazságügyi szakértő. Zacher Gábor. Előadások Mindennapi függőségeink. Elérhetőségek Telefon: 06-30-932-0164.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook