Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? fórum

Meddig kell egy anyának eltartania a gyerekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2015. jan. 26. 13:19

Nem értem: ha valakinél drogot találnak, az már nem bűncselekmény? Annyi, hogy van nála egy doboz cigi? Ha a terjesztőt büntetik, a fogyasztót nem?

Mi az, hogy Herbária drog?


Még nem mondta a gyerek, hogy abbahagyja?

74. ipomoeak (válaszként erre: 39. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 13:19
Egy ismerősöm ebben a cipőben járt pár éve. A fiú drogozott,nem dolgozott,a végén már a szemüket kilopta és az anyját minden utolsónak lehordta ha nem adott neki pénzt.A testvérének is ellopta az összes spórolt pénzét,a nevelőapjával már tettlegességig fajult a dolog.Mindig jött az ígérgetés,hogy ő megváltozik,sírás,könyörgés majd kezdődött minden előről.Ment a cirkusz:rendőrség többször kihívva stb... Végül már a rendőrök mondták neki,hogy kegyetlenül hangzik,de tegyék kia gyereket az utcára,mert sosem lesz vége.Az anyuka szegény beleroppant,de megtették.A gyerek hetekig verte náluk az ajtót,ablakot és könyörgött,de erősek voltak.Igaz pszichiáterre is szüksége lett az anyának egy rövid időre.A végeredmény: érdekes módon a fiú talált munkát,albérletet (ezt az első fizetéséig a szülők kifizették,de utána nem).A drogokról leszokott és azóta már a kapcsolatuk is rendeződött,rendes gyerek lett belőle.Ilyen is van.Nem volt könnyű,de az idő őket igazolta.Persze ez nem azt jelenti,hogy mindenkinél beválna ez a megoldás...
73. Ekka
2015. jan. 26. 13:19
És egy dolgot nem szabad elfelejteni, 'az' a gyerek akàrhàny éves is, mindig a szülő gyereke lesz. Kutya kötelessége tàmogatni, segíteni, és most nem az anyagiakra gondolok.
72. Ekka (válaszként erre: 63. - Kriszta773)
2015. jan. 26. 13:15

Na, pont ez a baj! Én úgy gondolom, hogy a szülő szavànak szentnek és sérthetetlennek kell lennie!!!!! Én is làzadtam, én is voltam kamasz, de mindig tudtam, hogy hol a hatàr. Ràm is hatottak a baràtok, de soha nem bandàztam trógerekkel. Persze ez jellem kérdése is, de szerintem ezt is a szülők formàzzàk.

Nem vagyok csoda anya, és a lànyom csak hét éves, de màr most làtom, ha nem fogjuk keményen, bizony bajok lesznek. Hogy miért????? Mert làtom, hogy milyen a vilàg, hogy màs gyerekek milyenek... Pont ezért fontos, hogy mit kap otthonról, mit tanul, milyenek az erkölcsi normài.

És a legfontosabb, a gyerekre mindig kell időt szànni, neked kell nevelni, nem a tévének, szàmítógépnek. Bíznia kell a szülei én, hogy mindent elmondhasson, ha gàz van, azt is!!!

71. Pimpike68 (válaszként erre: 69. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 26. 13:15

Szerinted nem néztem utána? Nem kerestem, kértem segítséget?

Ez a szar legális, a rendőrség nem tud semmit tenni. Ha meg önként nem negy, akkor nem foglalkoznak vele.

2015. jan. 26. 13:13

Annak van joga, aki teljesiti a kotelessegeit.

Rendorseg, szakorvos.

69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 13:12

Már bocsáss meg, neked kellene először utánanézni annak, hogy mi is az a "drog". Mik a velejárói.


Nem egy spakli cigiről van szó, hogy szokjá' má' le fiam... Pedig még arról se egyszerű.


A drogról komoly segítség nélkül gyakorlatilag lehetetlen leszokni. (Jó, csodák vannak... de ne ebből induljunk ki)


Ott hibázol most, hogy nagyon naivan állsz a dologhoz, mintha a lényeget nem értenéd, nem jutott volna el az agyadig, hogy a fiad drogos, és 5-10 éven belül meg fog halni, és baromira nem az itt már a kérdés, hogy talál-e munkát..


Nézz utána komolyan, szakemberrel kozultálva a leszokás-leszoktatás lehetőségeinek.

(Meg a kemény szeretet fogalmának is.)


Addig minden más csak időtologatás a halálig, ami titeket is magával visz, és nagyon gáz lesz.

68. barbylove (válaszként erre: 54. - Fincsi5)
2015. jan. 26. 13:11
Szerintem, igenis van, ami kiváltja ezt. Ha egészséges a lelkülete egy fiatalnak, akkor nincs szüksége tudatmódosító szerekre. Lehet, úgy érzi, el van hanyagolva és utolsó elkeserédésében így hívja fel magára a figyelmet tudat alatt. Sajnos, van ilyen.
67. Pimpike68 (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2015. jan. 26. 13:10
Mindenhol az a feltétel, hogy önkéntes legyen, máskènt szóba sem állnak velem.
2015. jan. 26. 13:09
Ha önként nem megy, kényszeríteni nem lehet.
65. kriszta773 (válaszként erre: 60. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 13:07
én biztos nem azt találnám megoldásnak, hogy kiteszem a gyerekemet. azt biztos kevésbé bírnám elviselni, ha az utcán élne, ki tudja, miket tenne, mi történne vele. elsőként olyan szervezethez fordulnék tanácsért, akik tapasztaltak ebben, és valódi, gyakorlati tanácsokat tudnak adni, mert bele a nagyvilágba keseregni és próbálkozni az nem visz sajna semerre :(
2015. jan. 26. 13:06

Mint írtam, már sok mindent megpróbáltam.

Kollégiumból kivettem, mert ott kapott rá. Ez se volt megoldás, az iskola előtt a kapuba is odavitték. Sajnos a normális kommunikáció már nem működik köztünk.

Neki jogai vannak, azt csinál amit akar. Ez a reskció mindenre.

63. kriszta773 (válaszként erre: 59. - Ekka)
2015. jan. 26. 13:06
lehet, hogy jól neveled a gyerekedet, de nem tudhatod, hogy a barátait, szerelmeit hogyan nevelték, hogyan élnek. egy gyerek felnő, és legalább akkora befolyással vannak rá a barátai, mint a szülei. egy szülő valószínűleg csak akkor veszi észre, hogy baj van, amikor a gyereke már rászokott a drogra.
62. Ekka (válaszként erre: 60. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 13:05
Hol?!?!? Postàn?????? Na, neeeeeeee !!!!!!!
61. Ekka
2015. jan. 26. 13:04

A kutya életbe, legyen màr annyi egy gyerekbe, hogy tiszteli az anyjàt, akàrhàny éves is!!!!!!!

Ez azért csak nevelés kérdése!!!!!

Vegyük azt, hogy összefogtak, kiteszitek... Hogyan tovàbb?

2015. jan. 26. 13:02

Sajnos semmire sem kényszeríthető.

Már volt úgy, hogy mikor éjszakás vagy délutános voltam, az ablakon keresztül lépett le. És igen, már postán is megrendelheti, házhozszállítással.

59. Ekka (válaszként erre: 52. - Eb85e22a13)
2015. jan. 26. 13:01

Arról viszont van fogalmam, hogy én is Anya vagyok, meg arról is, hogy nem vàrtam volna meg, hogy idàig jusson a helyzet!!!!!!!

És mondhat bàrki bàrmit, nevelés kérdése is a dolog!!!!!

Érdekes, körülöttem is voltak drogosok, én mégsem lettem bandatag!

Kicsi korom óta ' belémverték' (nem szó szerint), hogy mi fér bele az életbe. Mindezt úgy, hogy anyukàm nevelt egyedül!!!

És nem, nem bàntom az anyukàt, csak nem értem, hogy miért a süllyedő hajón jut eszébe 'kiabàlni'!!!!!!

58. angelic smile (válaszként erre: 55. - Kriszta773)
2015. jan. 26. 12:59
Igen, ezt már többen is megjegyezték. :)
57. kriszta773 (válaszként erre: 39. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:59
ezeket leszámítva milyen a kapcsolatod a fiaddal? vannak olyan időszakok, amikor normálisan tudtok beszélni?
56. angelic smile (válaszként erre: 53. - Ekka)
2015. jan. 26. 12:59

:) Tudom, csak vicceltem. :)

Sajnálom szegény fórumindítót. Remélem, soha nem leszek hasonló helyzetben. Senkinek nem kívánom, hogy lássa, amint a gyermeke folyamatosan épül le. :(

55. kriszta773 (válaszként erre: 47. - Angelic smile)
2015. jan. 26. 12:58
te egy álomvilágban élsz. drogdílereket feljelentgetni és egy drogfüggő 18 éves pasit bezárva tartani egy darab anyának
54. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Barbylove)
2015. jan. 26. 12:56
Az anyjuk kínja váltotta ki....lehet, megerőszakolták az üknagyanyját :(( Semmi_! Nem tudnak mit kezdeni a nagy szabadsággal a rossz társaságok!!
53. Ekka (válaszként erre: 48. - Angelic smile)
2015. jan. 26. 12:56

Tudom, azt màr nem Neked szàntam! 💖

Én is azt mondom muszàj neki segíteni.


Még a pszihiàtriàra lehetne beutalni, de ugye az sem kényszeríthető.....

52. eb85e22a13 (válaszként erre: 21. - Ekka)
2015. jan. 26. 12:55
Nem tul sok fogalmad van a temaval kapcs.- ban, de azert az anyukanak kemenyen beolvasol. Pedig bizony ha a gyerek nem akar rehabra menni, nem tud mit csinalni.Te sem gondolod komolyan,h.egy 18 eves embert be tud az anyja zarni a lakasba.Ha menni akar a gyerek, elmegy.Bevitethetik rehabra, de akar az elso nap elszokik, ha nem akar ott lenni.Vagy, mivel tilos a drogozas ott, elkuldik rogton, mert ott sem birja ki, h.ne cuccozzon.De gyakoribb, h.nagy nehezen raveszik a gyereket a rehabra, belemegy, mert ugy van vele, hogy ott legal.hasonszoruekkel van, anyuka dumajat sem kell hallg.De aztan az elso adando alkalommal elszokik, vagy eltav utan nem megy vissza.Haveroknal teng- leng, neha megjelenik szulonel, mamanal lejmolni.Sajnaljak, h.sovany, ehes, stb.es adnak neki.Iszonyat nehez helyzet.En nagyon sajnalom az anyukat.Sajnos csak egyetlen esely van a gyereknek leszokni a cuccrol, ha o maga is akarja.
51. angelic smile (válaszként erre: 50. - Angelic smile)
2015. jan. 26. 12:53

"Eldobod az agyad!

Aznapi szállítás?!Hétvégén is?!

Rendelj és próbáld ki!!!"

Így hirdetik, most olvasom. Hát én is eldobom az agyam, hogy ilyen létezik. :(

50. angelic smile (válaszként erre: 41. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:51
Herbál? Nem is hallottam róla, hála égnek!
49. barbylove (válaszként erre: 39. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:50

Ez a baj, h a szüleid visszatáncolnak. Együtt kellene kitalálni valamit. Összefogni.


Gyereket sem lehet nevelni úgy, h anya ezt mondja, apa meg azt.


És azt tudod, h miért szokott rá? Történt vmi az életében, ami kiváltotta? Vagy rossz társaságba került?

48. angelic smile (válaszként erre: 40. - Ekka)
2015. jan. 26. 12:50

Nem rólam van szó, nekem 6,5 éves fiaim vannak. :)


És igen, akár milyen car embernek tűnnék, feljelenteném. Mindent megtennék, küzdenék érte.

47. angelic smile (válaszként erre: 39. - Pimpike68)
2015. jan. 26. 12:49

Nézd, biztos nem leszek népszerű, de azt hiszem én akár még fel is jelenteném. Nekem az lenne a fontos, hogy megszabaduljon valahogy a drogoktól. Ha pedig az őt ellátókat feljelented, akkor biztos, hogy nem fognak neki adni anyagot. Mellette remélném, hogy másokhoz is eljut a hír és nem adnak el neki drogot. De ha nem keres, miből tud venni? Ezt elárulnád?

A legrosszabb a következetlenség.

Én azt mondom, hogy akkor 2 hét szabi a 6-ból megérné. Nem? Két hét alatt nyilván már kitisztulna a szervezete vagy nem? A küszöbre feküdnék, magamhoz bilincselném. Az tuti, hogy engem nem rázna le. Az ő élete a tét.

46. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Ekka)
2015. jan. 26. 12:48
Háááát.. nem vagyok meggyőződve róla, hogy menne-e máshogy, mint kőkemény hozzáállással.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook