Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1843. Renikem
2015. júl. 30. 02:52

Jesszus miket olvasok,el se tudom kepzelni, hogy ilyen volt ez a szuleszno.

En most 3hete szultem igaz csaszar, de en olyan jol ereztem magam, lehet azert mert vip-be voltam es magam csinaltam mindent. Amikor volt vmi tok normalisak voltak. Csecsemosok is. 4evhez kepest ez alom volt. Sajnalom,hogy igy jott ossze ezzel a novel.


Amugy lenne egy kerdesem: normalis ,hogy neha megjon a menszi csak ugy, van tejem bar nem sok meg, fejem. Anno lanyomnal amig volt szopi tej addig nem volt meg. Koszonom ha tudtok vmit mondani errol. Penteken megyek vedonohoz.

2015. júl. 29. 21:12

Ja, és a díjnyertes duma: a gyerekét nem fogja érdekelni, hogy maga rosszul van!

Az viszont most jut eszembe, hogy a TV lehet, hogy nem ők voltak, hanem a fizetős szobák lakói. Mert ugyebár kánikula volt, mindenki nyitva hagyott minden ajtót, így olyan volt, mintha mindenkivel egy légtérben lettünk volna. Néha még a csecsemőosztályon lévő babákat is hallottuk, pedig a túlvégen voltunk. De a szemben lévő szobákban lévőket mindenképpen, ez a novemberi gyereknél nem volt gond. :)

2015. júl. 29. 20:58
Az osztályos szülésznőkről még nem írtam. Nem az infúziós szerelék volt a legfőbb problémám, bár ez is idegesítő. Mondta az éjszakás, hogy ő azt szereti, ha benn marad másnap reggelig. Kár, hogy nem mondtam, hogy én meg azt utálom, és végülis az én testemről van szó. Azt több "híresen jó" éjszakás is meglépte, hogy a pultban, ahol ülni szoktak éjjel max hangerőn ment a TV. OK, hogy a babák úgyis sírnak, de szerintem ez annál inkább bunkóság. Pont elhallgattak egy pár percre, és épp próbáltunk volna elaludni, mikor megszólalt. De a legjobb az a nappalos volt, aki akkor volt ott, amikor a választott szülésznő betolt a szobába az összes cuccommal, és lelkemre kötötte, hogy nehogy egyedül WC-re menjek. Megmutatta a hívógombot, hozott egy kancsó teát, majd elment. Hamarosan hívtam is az osztályost, mert pisilnem kellett. Jött is. Végül nagy kegyesen elkísért, de előtte még veszekedett egy sort, hogy sokat kell enni, inni, aludni. Megígérte, hogy bejön később és segít elpakolni a cuccokat. Na, ettől féltem. A szekrényekhez alig lehet hozzáférni, én meg szerettem volna saját rendszer szerint elpakolni. Így fekve elkezdtem az éjjeli szekrénybe pakolni, mire a szobatársam is veszekedni kezdett, hogy az ő babája egész éjjel fent volt, és most felébresztem a zacskók zörgésével (délután meg azon parázott, hogy mért alszik annyit a gyereke). De sajnos nekem egész délelőtt sűrűn kellett kimennem, így hívtam később is. Minden alkalommal veszekedett, hogy nem fogy a tea (mást is ittam, meg a szülőszobán is, meg nem is sok idő telt el), meg hogy enni kell akkor is, ha nem esik jól (még a szülőszobán megettem a reggelit és egy csomó grandolettit, amit továbbra is eszegettem, de inkább aludtam volna egy kicsit). Mondtam, hogy WC-re kell mennem, mire közölte, hogy menjek, ő nem fog egész nap kísérgetni, egyek rendesen és nem fogok szédülni. Na akkor többet nem hívtam. Következőleg indulás előtt vagy 10 percet ültem az ágy szélén, de mikor felálltam, rögtön megszédültem, vissza is ültem. Gyorsan bedobtam fél doboz grandolettit egyszerre, azzal el bírtam menni a WC-ig. Utána már nem volt gond, viszonylag gyorsan jobban lettem, de sajnos betartotta ígéretét, jött pakolni. Nem lehetett lebeszélni arról, hogy az összes cuccomat a jól elbarikádozott büdös beépített szekrénybe tegye. Megkérdezte ugyan, hogy hova tegye (egy az egyben) a táskát cuccostul. Mondtam, hogy az éjjeli szekrény alsó részébe. Közölte, hogy oda nem fér be (még két kisebb szatyor kapott helyet ott a szóban forgó táska mellett). Na erre már végképp nyilvánvaló volt, hogy nekem ezzel derogál vitatkozni, így hagytam, hogy elpakoljon, majd pár órával később mindent elpakoltam, ahogy akartam. Közben veszekedett egy sort a szobatársammal is, aki meg visszaszólt, meg kikérte magának. Az azért szép volt tőle, hogy állapotomra való tekintettel kivételt tett, és behozta az ebédet nekem a szobába, de a szobatársamat, aki magának vitte be, jól letolta, hogy kint kell enni. Nagy élvezet egyébként a gátsebbel azokon a fa étkezőszékeken ülni. Mindenesetre szerintem az nem fér bele a jó szülésznő fogalmába, hogy folyton veszekszünk a frissen szült anyákkal mindenféle hülyeségen. Az én fogalmaim szerint az osztályon és részben a szülőszobán is ápolói munkát végeznek. Biztos hülyén jön ki, hogy főiskolai diplomával ágytálazhatnak, meg WC-re kísérhetnek, de nem én találtam ki, hogy ezt a munkát is ők végezzék, a hivatást pedig maguk választották. Az ápolói munkában, de részben a szülésnél is azt tartom jó szülésznőnek, aki abban segít, amiben segítséget kérek. Aki kiszolgál, nem pedig letol, meg rendre utasít, meg eldönti helyettem, hogy mi a jó nekem. Utóbbira egyébként is ott az orvos, aki bőven elég ebben a témában.
1840. Akisz
2015. júl. 29. 09:41
Megértem a szoptatással kapcsolatos véleményed. Akinek megy az el sem bírja képzelni, hogy lehet olyan szitu, hogy nem sikerül. Pedig a statisztika alapján ( Te imádod a szatisztikákat elemezni.... 😀) többnek vannak nehézségeik, mint akinek nem. Nekem ugyan megy a dolog, de az elején horror volt. 2 hétig vért szívott a gyerek....olyan sebes volt a cicim. Szerencsére már beforrtak a sebek... Annaira fájt, hogy csak úgy tudtam elviselni, ha folyamatosan néztem a gyereket szoptatás közben. Az adott lelki erőt...
1839. Akisz
2015. júl. 29. 09:36

Örülök, hogy jól vagytok.

Nekem könnyebb az biztos egy gyerekkel. A nagyok nyáron szinte alig vannak itthon, meg különben sem zavarnak már be... Zsola most olyan, mint egy egyke. Nem bánom. Egyszerűbb. Nem kell semmi mással törődnöm. Csak hozzá kell igazodnom.

Ha le tudod kicsit passzolni a szüleidhez az jó mindenkinek.


Tegnap voltam a 6 hetes kontrolon, gyógyultnak vagyok nyilvánítva. Már csak a fogyogatás van hátra.... Nem nézek ki dagadtnak, csak éppen egy darab nadrág jön csak rám... 😞

2015. júl. 24. 15:11
Az viszont lehet, hogy gyorsítja nála az eseményeket, hogy most motiválja az, hogy felhívja magára a figyelmet. És úgy tűnik, kezd rájönni, hogy ezt elérheti azzal, ha megtanul beszélni. :)
1837. Gólyafiók (válaszként erre: 1835. - Akisz)
2015. júl. 24. 13:13

Már elmúlt egy hetes. Szopizik, de tápszert is kap. Mint már erről is írtam, a bátyjánál is így volt. Mivel most minden nap egy kicsit több tej van, és a napi fogyasztás anyatej-aránya is növekvő a növekvő fogyasztás mellett is, még nem lehet tudni, hogy ez meddig fokozható. Igyekszem. Nem olvasom a La Leche Ligát, meg semmi olyat, ami arról szól, hogy ez csak önbizalom kérdése, meg hogy "fejben dől el". Utálom ezeket az ezoterikus közhelyeket, mert csak még jobban a földbe döngölik azokat, akiknek nem sikerült, és ezért már amúgy is romokban van az önértékelése. És az ezekben a "jó", hogy sok minden másra is lehet mondani, nem csak a szoptatásra. Nekem is mondták szülés közben. Mer' biztos azé' nem tágulok elég gyorsan, mer' így döntöttem. Semmi baj, az oxi csodákra képes, és így legalább van mit bennem hagyni 24 órán át, hátha életmentő infúzióra lesz szükségem. Miután többször is újabb időpontot helyeztek kilátásba, hogy mikor szabadítanak meg attól a vacaktól, végül magam szedtem ki. Ez megnövelte az önbizalmamat, de sajnos az még mindig kevés ahhoz, hogy harmadszor már a szülésznők szeme láttára szedjem le, amint a kórterembe érkeztem. :) Most legalább jó helyen volt, ami szintén a haladás kategóriájába tartozott. :) Na, de eltértünk a témától, a lényeg, hogy szopizik, meg tápszert is kap, de nem azért, mert "elrontották". Szopizott már a szülőszobán is, aminek nagyon örültem, bár a 2 órás enyelgésünk 1 órásra sikeredett, mert gyermekünk semmiképpen nem maradhatott le a "szent" vizitről. Nem baj, a férjem így is elaludt ülve. :) Legközelebb akkor tudtam eltámolyogni a csecsemőosztályig, mikor már 7-8 órás volt kb. Mondtam, hogy szeretném helyben megszoptatni, mert hallottam (Tőled :) ), hogy ilyet is lehet, és még szédelgek, ezért még kiskocsival sem merem elvinni. Mondták, hogy csak egy hely van erre a célra, ami éppen foglalt. Megkérdezték, mikor született, ajánlották, hogy inkább pihenjek, de mondtam, hogy látom , éppen sír, szóval szeretném megszoptatni. Így kihozták nekem és szopi után vissza is vitték. Következőleg már betoltam magamhoz. A születési súlyt még nem értük el, de már növöget.

Egyébként igen, itthon vagyunk, nem is interneteztem a kórházban, nem is nagyon hiányzott. :) A tesót igen megviselte az ügy, utóbbi két éjszaka fel-fel riadt és üvöltött, bár mára már kevesebbet. A szoptatós párna nagyon tetszik neki, de folyton foglalkozni kell vele. Hozza a duplot, a mesekönyvet mindenkinek, és gyakran rám van tapadva. Szüleim elvitték vidékre, amíg a kórházban voltam, most is elvitték volna, de szerintem ez most nem tenne jót, majd egy hét múlva, ha megint erre járnak, addigra remélem, kicsit hozzászokik az új helyzethez.

1836. Akisz
2015. júl. 21. 12:08
Bocsi.....látom kisfiú. :))) Hogy hívják?
1835. Akisz (válaszként erre: 1834. - Gólyafiók)
2015. júl. 21. 12:07

Na látod.....

Akkor az osztályos szûlésznőtől eltekintve, aki bunkó volt :) most neked is hasonló jó tapaszalatod volt, mint nekem. :)))


Mi volt vele a baj? Érdekel.


Azért iírhaznál Magatokról is vmit. Fiú? Lány? Mekkora? .Szopizik? Mikor szûltél? Otthon vagytok? Hogy fogadta a testvére?

2015. júl. 21. 09:40
Ja, és az ágyak! Ugyanabban a szobában voltam, mint előzőleg, de az ágyak nem ugyanazok. Rendes, dönthető kórházi ágyak voltak, aminek valóban fém rácsa van, de ez nem azonos a régi tábori ágyak kampós rugókból tákolt fém rácsára, amely inkább hálónak nevezhető. Nem újak az ágyak, nem tudom, honnan hozták, de ég és föld a régihez képest, aminek nagyon örültem. Ez egy hosszú távon is élhető konstrukció, csak normális matrac kellene rá. A matrac annyira puha, hogy végülis az ágy kemény, mert a merev rácsot érzed magad alatt. A teknő-feelingnél azért így is klasszisokkal jobb. Matractémában egyébként úgysem lehet mindenki igényeinek megfelelni. Ami nekem jó, anyámnak túl puha például. Én ezekre 32-35 kg/m3 testsűrűségű 12 cm vastag habszivacsot tennék. :)
2015. júl. 20. 19:05
De ez a fórum itt a Margit szülészetéről szól, így most már át is térnék saját magunkról arra, amit ott láttam, tapasztaltam. Ezen belül reflektálnék arra az elméletre, amely Akisz három hozzászólásából rakható össze, azaz, hogy "A Margitban csupa jó orvosok vannak" továbbá "híresen jó szülésznők", ellenben a csecsemős nővéreknek "szemléletváltásra van szükségük". Az, hogy csupa jó orvosok vannak, az elmúlt pár nap alatt nem dőlt meg, sem az én tapasztalataim, sem a szobatársaim élményei alapján. Egyikük például ügyeletben szült szerintem elég nagy (fejű) babát, több gátmetszéses szülés után, de azoktól időben jócskán eltávolodva úgy, hogy kitoláskor beszélték rá a gátvédelemre, ami után varrásra nem volt szükség, 3 órával a szülés után pedig olyan virgonc volt, hogy csak irigykedve bámultam. Nem vagyok benne biztos, mert ő sem tudta a nevét, később bejött, így próbáltam beazonosítani a honlap képei alapján. Azt hiszem Telek doktorról van szó. Itt meg is dőlt a "nem érdemes a fiatalokban bízni" elmélet. A szülésznők és a csecsemősök kérdésében azonban egyáltalán nem értünk egyet. Választott szülésznőm volt, elégedett is voltam vele, nem róla van szó. De az egyik szülésznőtől megtudtam, hogy akik minket ápolnak a gyermekágyas osztályon, azok is mind szülésznők. Aki ott van éppen szolgálatban, azt "osztályos szülésznőnek" hívják. Minden szülésznő be van osztva, és mindenki dolgozik a szülőszobán is, meg osztályos szülésznőként is. Mint már írtam is régebben, nekem már az előzőnél is voltak gondjaim legalább egy osztályos szülésznővel. Most sem volt ez másképp. Aki az osztályon úgy viselkedik, mint most is némelyek, azt nagyon nem szeretném a szülőszobán viszontlátni. Nem a többségről van szó, de ha egyszerre csak egy osztályos szülésznő van, akkor sovány vigasz, hogy a többiek esetleg "híresen jó szülésznők", csak ez most éppen jól kitol veled. Majd mesélek, ha érdekel valakit. Most áttérnék az elmélet harmadik szegmensére, miszerint a csecsemősök lennének a leggyengébb láncszem. Nem! Nagyon nem. Sok új arcot láttam közöttük, ez igaz, lehet, hogy van némi fluktuáció, de régiekkel is volt dolgom. Csupa pozitív tapasztalattal a csitritől a nyugdíjközeli nővérekig mindenkivel. Szerintem a Margitban a bunkó-csecsemősözésről lassan le lehetne szokni. :) Főleg, ha azt is hozzávesszük, hogy ők azok, akik tényleg szinte ingyen dolgoznak, hiszen őket nem fogadja fel senki, hogy egy kis plusz pénzt fizessen egy kis plusz munkáért, mint a "csupa jó" orvosok és a "híresen jó" szülésznők esetében.
1832. Gólyafiók (válaszként erre: 1831. - Akisz)
2015. júl. 20. 18:23
Köszönöm! Minden rendben van, jól vagyunk, kisfiam természetes úton született, gyors volt, a gyógyulásom is gyorsabb, mint első alkalommal. Azt nem mondanám, hogy "kedvem" volt szülni, de én nem is ringattam magam soha olyan illúziókban, hogy a szülés kellemes élmény. Szerintem a szüléskor kihoztuk a helyzetből nagyjából amit ki lehetett. :)
1831. Akisz (válaszként erre: 1830. - Gólyafiók)
2015. júl. 19. 20:24

Gratulálok! Remélem kedved szerint alakult! ;)))


Majd írj!

2015. júl. 19. 19:23
Majd beszámolok. :)
1829. Gólyafiók (válaszként erre: 1828. - Akisz)
2015. júl. 19. 19:08
Megszültem. :)
1828. Akisz
2015. júl. 15. 22:02

Gólyafiók!


Hogy vagy? Hol tartasz? Hogy bírod a nyarat?

1827. Akisz
2015. júl. 7. 08:32

Nekem a hányás a 8. Héten kezdődött. A legrosszabb a 8-11. Hét volt, de a 18. Hétig megmaradt a reggeli hányás fogmosáskor...

Viszont semmit nem kívántam megenni. Csak bambán néztem minden kajára. Leginkàbb gyümit bírtam enni. Meg krémsajtot kiflivel.

1826. Akisz
2015. júl. 7. 08:30
Állítólag a mamák 70%-ban helyesen érzik meg a baba nemét.
1825. Akisz (válaszként erre: 1824. - Nusi 1982)
2015. júl. 7. 08:28

Lehet, hogy ez egy megérzés, és kislány lesz. :)))

Nekem eddig minden gyerkőcnél bejött. Mindig az lett, amit szerettem volna, és mindig tudtam is.

Először fiút akartam, uh-on is akartam tudni, bejött. Másodszorra nagyon lányt szerettem volna, végig nem kérdeztük meg a nemét, hogy végig tudjak reménykedni. Csak lánynév volt. Tudtam, hogy lány lesz. Nagyon nagy meglepi volt a születéskor, hogy mi lesz...tök izgi volt.

Mist megint nagyon kisfiút akartam. Az uh-on mondta a doki, hogy lányos....én meg kérdeztem, hogy az ott nem a kukija??? Neeeeem, az nem az..... Megcsináltattuk a Prenatestet, úgyhogy 5 napra rá hívott a doki: fiú! Hú, de boldogok voltunk.

1824. Nusi 1982
2015. júl. 5. 20:18

Nekem nincs fiú testvérem, csak két nővérem. Régen én is kisfiút szerettem volna, de amióta a baba projektet elkezdtük csak kislányban gondolkodunk. És ami ritka a pasiknál, hogy a párom csak kislányt szeretne. Persze ha fiú lesz nem hagyjuk ott a kórházba.

Rosszulléteim vannak, de csak hányinger, hányás még nem volt idáig, de majd kiderül a későbbiekben. Én egyébként migrénes fejfájós vagyok, de még a jobbik eset. Ha fáj a fejem azonnal be kell vennem egy gyógyszert, mert különben hányok utána. Így már sokat hánytam életemben. Most úgy érzem a gyerek megkímél. Milyen rendes gyerek.

1823. Akisz (válaszként erre: 1821. - Nusi 1982)
2015. júl. 5. 01:31

Nagyon fiút szerettünk volna, mert a férjemnek már van két lànya. Nekem egy fiam, egy lányom, de a tapasztalatunk az, hogy a fiúkkal könnyebb, úgyhogy én is mindenkêppen fiúra vágytam....szerencsére bejött. Persze 50% az esély....ha lány lett volna annak is örûltünk volna.

Engem a szoptatás eleje megviselt, de " betörik" a cici, utána már jó. A bimbóvédő nekem nem vált be, túl mű....de át lehet lendülni az első jetek kellemetlenségein.

Rosszullétek vannak?

Ên nagy hányós voltam....:)))

1822. Gólyafiók (válaszként erre: 1821. - Nusi 1982)
2015. júl. 4. 22:33

A mostani dolgoknak köze nincs a szoptatáskor előforduló sebesedéshez. Ez most csak hormonális dolog, lehet, hogy a középidőben el is múlik. A sebesedés nem törvényszerű. Nálunk a rokonságban senkinek nem volt ilyen problémája, pedig kezdetben egyedül én nem tudtam elegendő tejet "produkálni", és senki nem használt bimbóvédőt, sőt tudtommal a bimbó kenegetésére sem volt szükség. Én megkaptam a húgom erre szolgáló krémjét, de nekem sem kellett. :) Szerintem az első trimeszterben kár emiatt aggódni. :)

Remélem, lányotok lesz, ha már azt szeretnétek, mert a többség úgyis fiút akar. :) Nekünk a 12 hetes kombinált teszten jól tippeltek. Ilyenkor még semmit nem mernek biztosra mondani, de amikor mi mentünk, mindenkinek mondtak valamit (ha valaki nem akarja tudni, szólni kell, és akkor nem mondják meg). Mienk volt aznap délután az első fiú, előttünk vagy 5 kislányt ultrahangoztak. :)

1821. Nusi 1982 (válaszként erre: 1820. - Akisz)
2015. júl. 4. 17:25

Szia!

Akkor még fiatal a szülési élményed.

Cici sebesedés? Én most nem bírom elviselni hogy a párom hozzáérjen. Azt sem tudom hogy fogok szoptatni majd. Bár gondoltam a bimbó védőre, de nem tudom jó ötlet-e már az első pillanattól azt használni. Majd kipróbálom és kiderül.

Igen köszönöm már jól vagyok. Múlthét szombattól keddig volt nagyon rossz, persze a nátha miatt. De most érzem hogy túl vagyok rajta.

A párommal nagyon kislányt szeretnénk, de amilyen szerencsénk lesz fiú lesz. Júli. 20-án megyünk (12 hetes) 4D-re és remélem széttárt lábbakkal megmutatja magát. Ha nem akkor így jártunk.

És ti fiút szerettetek volna vagy már teljesen mindegy mert így jó ahogy van?

1820. Akisz (válaszként erre: 1819. - Nusi 1982)
2015. júl. 3. 16:27

Jó Egészséget Nektek!


Zsoltika holnap lesz hàromhetes. Jól vagyunk. Sokat szopizik. Elég jó baba. Nagyon cuki. Jó itthon. Lassan elmúlnak a kezdeti kellemetlenségek. Úgymint cici sebesedés, heg fájdalom....meg ilyenek.


És Te jól vagy? Volt tervetek, hogy fiút vagy lányt szeretnétek?

1819. Nusi 1982
2015. júl. 1. 08:59

Sziasztok! Azt hiszem Burik-ot választom. Majd még azt fogom kideríteni mikor van rendelése.

A héten tiszta takony lettem így nem is merek elmenni a Margitba, pedig az első vérvételes eredményemért is mennem kellene, de sok anyuka közé nem akarok menni.

Amúgy kivel mi újság?

Anna

2015. jún. 30. 20:16
Abban én nem vagyok olyan biztos, hogy a többség nem választ orvost. Erről is lehetne kórházanként statisztikát készíteni. :) Az lenne csak botrány! :)
1817. Akisz
2015. jún. 30. 15:27

Gyakorlatot szereznek bőven, mert a többségnek nincsen választott dokija. Páciensük akad bőven.

De a Burik tényleg kedves. Neki külön adtam, mert mivel a dokim külsős és nem mindig van ott, a Burik többször is foglalkozott velem. Megvizsgált, átkötötte a sebem és tök emberi volt, pedig nem tudhatta, hogy kapni fog ezért vmit.


Ki a dokid? Elárulod? 😊

2015. jún. 29. 23:10

Ha mindenki életkor alapján választana, akkor lehetetlen lenne gyakorlatot szerezni. :) Meg mondta itt valaki, hogy a szimpátia a fontos. Szerintem inkább az, hogy a szemlélete megfelel-e a kismama elvárásainak. Pl. Fábiánról hallottam, hogy már azzal jött be, hogy ő mosolygós kismamákat szeretne látni. Fix tarifája van, ami nem lehet alacsony, mert az illető nagy lelkesedéssel mesélte, hogy a doktor úr belement, hogy két részletben fizesse ki, a másodikat majd a 6 hetes kontrollon. Akkora összeg mellett mondjuk ki a fenét érdekel, hogy ő mit szeretne látni? Lehet, hogy mondjuk a kismama kívánsága lenne lényegesebb. És itt megint az EDA-ról szólt persze a dolog. Gyorsan EDA-t neki, hogy mosolygós legyen! Messzire elkerülném az ilyet, de az illető meg teljesen elégedett volt. Vagy egy másik példa: a Szent Imre népszerűsége sokáig a "természetesség" pártolásából fakadt. Ezt a szemléletet képviselte ott sok orvos. Valaki meg ott szült és fel volt háborodva, hogy hagyták x órán át szenvedni (vajúdni). Ő nem a neki legmegfelelőbb orvost (kórházat) választotta. A legtöbb helyen oxitocinnal felgyorsítják a folyamatot ha kell, ha nem. És ha úgy sem elég gyors, ürügyet találnak a császározásra. Mert van állítólag olyan hely is, ahol protokoll szabályozza, hogy egy kismama legfeljebb mennyi időt tölthet a szülőszobán. Régen nem volt ilyen. Kriston Andrea például az első szüléséről egyszerre állítja, hogy 30 órát vajúdott, és hogy szép szülésélménye volt. Ma már a 30 óra azoknak is elborzasztóan hangzik, akik még a burokrepesztést is az ördögtől valónak tartják, mert durván beavatkoznak a természet működésébe.

Sajnos nem igazán lehet eligazodni, hogy ki mit gondol a császármetszésről, a gátmetszésről, az EDA-ról, a többi beavatkozásról, a szülési testhelyzetről, stb. Pedig ez lenne a fontos szerintem. A szimpátia meg olyan szempontból lehet fontos, hogy mennyire tudod magad elengedni a szüléskor. Mert ez sokat számít. Mondjuk nekem ez minden orvos esetében problémás dolog, de ha valaki számomra annyira ellenszenves lenne már csak ránézésre is, meg az internetes megnyilatkozásai alapján, mint mondjuk Tűzkő, akkor nagyon nem érdekelne a tapasztalata. Burik legalább kedves. Szóval nekem ez a prioritási sor: szemlélet, szimpátia, és csak ezután érdekel az életkor. Ennek ellenére a dokim igen nagy tapasztalattal rendelkezik történetesen. :)

2015. jún. 29. 22:38
Koniorczykot egyébként a Kapás utcai rendelőintézetből (SZTK) ismerem, ahol nagy népszerűsége miatt 45 percet vártam, ha volt időpontom és 2-3 órát, ha nem. Ezalatt volt időm beszélgetni más kismamákkal is. Egyikük pl. a második babáját várta. Elmondta, hogy ő csak ide jár terhesgondozásra, és soha nem ad borítékot. A doktornőről dicshimnuszokat zengedezett és elmondta, hogy megkérdezte, hogy menyit fizessen a szülésért. Azt a választ kapta, hogy amennyit gondol. Bátorkodtam megkérdezni, hogy mennyit adott. 40-et. Szóval neki így 40-ből jött ki az egész, elégedett volt, és a doktornő a második babával is kedvesen fogadta és elvállalta a szülését. Ilyen is van... De azért a nem fogadott doki más tészta. Azzal nem hasonlítanám össze. Ott normális a 20 rugó, az is csak ha elégedett vagy. Fogadott dokival én a 40-et is kicsit cikinek érezném, de nem vagyunk egyformák... Lehet, hogy ő ennyit engedhetett meg magának. Az a fontos, hogy akkor is megkapja ugyanazt a figyelmet, mint aki sokat tud fizetni.
2015. jún. 29. 22:21
A tarifáknál a magánrendelés rendszerét is figyelembe kell venni. Sógornőm pl. egy másik kórházban olyanhoz járt, aki elvárta, hogy minden hónapban jelenjen meg a magánrendelésen, ami 20 ezer Ft alkalmanként. A szülésért pedig előre megbeszért 80 rugót kért. Így végül az orvosra 240-et kellett költeni, és ebben még 6 hetes kontroll sem volt. Én 3-szor voltam a magánrendelésen terhesgondozás címén, és egyszer 6 hetesen. A borítékba pedig saját belátásom szerinti összeget tettem. Így 6 hetes kontrollal együtt is 140-ből jött ki a dolog. Vannak olyan dokik, akiknél sokkal olcsóbb a magánrendelés, mert van saját rendelőjük. Akinek nincs, annál elég drága, mert valamelyik "egészségcentrumban" rendel, ahol a rendelőt béreli a felszereléssel együtt, meg a bejelentkezés is közös diszpécsernél fut be, meg portaszolgálat, meg miegymás... Mindenesetre én a terhesgondozót megfelelő helynek találnám a terhesgondozásra, így számomra a magánrendelés kapcsolt áru, tehát az ott költött pénzt is beleszámítom abba, amit az orvosra költöttem függetlenöl attól, hogy abból mennyi marad ténylegesen az ő zsebében. És eszemben sincs betartani a sokak által íratlan szabályként aposztrofált "egy szülésért a magánrendelés tízszeresét illik fizetni" elvet. Szerintem a 140-160 összesen a plafonja annak, ami reális lehet (valójában inkább 80-120 lenne, csak hát...). A többi már vagy hálapénz vagy rablás, attól függ, hogy azért fizeted, mert muszáj, illik, stb., vagy mert extra pénzt akarsz adni, mert úgy érzed, hogy extra szolgáltatást kaptál.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook