Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1813. Akisz (válaszként erre: 1812. - Nusi 1982)
2015. jún. 29. 13:59

Hááát....

Érdekes 3 nevet írtál. A Barna doki tök ari, de sztem már túl öreg, a másik kettő meg túl fiatal, de a Burik szimpibb, és nem pénz éhes.


Én a tapasztaltabb dokikból választanék

Ruzsvánszky, Pálffy, Tűzkő. Az én dokim nagyon profi, de csak külsős a Margitban, azért szerdán 11-12-ig van a terhesgondozóban. Ő Dr. Szèp.

1812. Nusi 1982
2015. jún. 29. 13:10

Köszönöm szépen így egyszerűbb a választás, ha az ember tisztábban lát dolgokat. Olyan érdekes ez a dolog amikor még csak gondolat volt a terhesség nem is hittem volna ennyi mindenre oda kell figyelni. Meg ez a doki kérdés. Tavaly nővérem igaz vidéken ikreket szült a dokinak 20 ezer ft-ott adott ja és nem fogadott doki volt. Itt Pesten szóban sem állnak az emberrel. Gondolkodtam hogy ott szüljek, de aztán rájöttem nem jó megoldás. Még is csak itt élünk 5 éve a párommal.

Még egyszer köszönöm hogy segítettetek.

Anna

2015. jún. 28. 23:48
Közben rákerestem, ez nem az a Barna. A Szent Imrében Barna István és fia, Péter voltak/vannak. Az itteni meg János. Úgyhogy bocs! Sajnos őróla tényleg semmi infóm nincs nekem sem. :(
2015. jún. 28. 22:32
Barna is a Szent Imréből jött? Vagy ez egy másik Barna? Mert amikor én még az Imrében akartam szülni, akkor a háziorvosom onnan valami Barna doktort ajánlott, akire aztán rákerestem a neten, és egy ehhez hasonló fórumon talált infók alapján elvetettem az ötletet... De ha nem ugyanarról lenne is szó, épp mivel nem tudom, hogy milyen, én kihagynám. Ha már e három közül kellene választani, akkor szerintem Burik. Bár mint láthattad, én nem osztom "a Margitban mindenki szuper" nézetet. Ha a dokim nem vállalt volna el, akkor nem is biztos, hogy ott szülnék. De ha mégis, akkor Koniorczyk Katalint vagy Burikot választanám. Egyik sem fix tarifás. :)
1809. EsztyMorgan (válaszként erre: 1808. - Nusi 1982)
2015. jún. 28. 20:45
Buriknak nincs tarifája, annyit adsz amennyit szeretnél. A Magyar is rendes de csak akkor vesz emberszámba ha fizetsz. A Barnát nem ismerem.
1808. Nusi 1982
2015. jún. 28. 12:38

Sziasztok dokik közül három befutó van nálam Barna, Burik, vagy Magyar. Ki mit tud róluk?

Ki az 3 doki közül aki nem pénzéhes. Tudom hogy szüléskor fizetnem kell, de az ne legyen a csillagos ég, mert inkább a gyerekemre költök.

Köszönöm Anna

1807. Nusi 1982 (válaszként erre: 1795. - Akisz)
2015. jún. 28. 12:15

Szia Akisz!

Köszi szépen, igen még hosszú út áll előttem. Az jó hír hogy a csak jó orvosok vannak. Eddig évente egyszer elmentem nőgyógyászhoz a Margit rendelőbe, és akinél volt hamarabb szabad hely. A férjemmel 5 éve lakunk itt a 3. kerületben. Előtte meg vidéken jártam, de ott nem volt ennyi választás.

Köszi Anna

1806. Akisz (válaszként erre: 1805. - Gólyafiók)
2015. jún. 27. 09:09

Azért egy ekkora műtétnél sztem nagyon is számít a figyelem. A császáros szobába mikor bekerültem, kérdeztem az ott lévőket, hogy mennyire fáj a hasuk. Négyből három azt mondta, hogy k...va fáj. Én meg vártam a fájdalmat, de nekem nem jött. Pedig nem vagyok fakír, sőt inkább hisztis vagyok. Nem bírom a fájdalmat. A külső varratot is el lehet nagyolni, meg lehet "szépen" is elvarrni.

De én sem értek hozzá. A császárnál is vki könnyen viseli, vkinek meg szövődményei lesznek.


Gátvarrásnál is hallottam olyat, hogy belevartt a roki egy ért, és majdnem elvérzett egy könnyű sima szülés után az anyuka. Szóval ahol varrnak, ott el lehet kapálni baromira...

1805. Gólyafiók (válaszként erre: 1797. - Akisz)
2015. jún. 27. 03:30
Én meg pont a programozott császár esetében nem tartanám anyira fontosnak a választott orvos személyét. Főleg ha azt gondolnám, amit itt fennen hirdettek, hogy a Margitban aztán mindenki szuper, és kiemelkedően jó orvosok vannak (vannak egyébként azok is, tényleg). Ez azért így ellentmondásos. :) Ha annyira jó mind, nem mindegy, melyik csinálja? Meg hát, ez valóban nem piskóta, komoly műtét, de azért van egy forgatókönyve, ami nagyjából mindig ugyanaz. A rendes szülésnél sokféle dolog előfordulhat, és a dokinak döntenie kell, hogy beavatkozzon-e és hogy hogyan. Ha szeretnél lehetőleg minél kevesebb beavatkozással szülni, akkor valóban fontos a tapasztalat, hiszen ha a sok különböző helyzet között találkozott már hasonlóval, akkor azért könnyebben el tudja dönteni, hogy valóban szükség van-e egy adott műveletre (akár a császárra is). Meg a rendes szülésnél a doki sok esetben egyszerűen ellenérdekelt, mert ha beavatkozik, akkor gyorsíthat a dolgon, hogy ne kelljen annyit bajlódnia a kismamával. Ilyenkor a boríték megoldja, hogy mégse legyen annyira ellenérdekelt. A császáron már nincs mit rövidíteni. És a császárstatisztika pedig azt mutatja, hogy a margitos dokik nagyonis gyakorlottak a császármetszésben. A fiatalabbak is, nem csak a régiek.
1804. Gólyafiók (válaszként erre: 1789. - Akisz)
2015. jún. 27. 03:11
Hát ez lehet, hogy nem esett jól neki. De éppen a szóban forgó művelet sokkal inkább ügyesség, mint tapasztalat kérdése szerintem. De lehet, hogy rosszul ítélem meg, elvégre nem vagyok nőgyógyász. Vele kapcsolatban nekem is jó benyomásom volt. Csak vizitek alkalmával találkoztam vele, de a szobatársamnak ő maga ajánlotta fel, hogy kiveszi a varratait a hazamenés napján, mert a dokija közben valami konferenciára utazott külföldre és különben is csak 5 nap után szokta kivenni. Meg is csinálta időben. Nem úgy mint az én dokim, aki miatt délután 2-ig dekkoltunk a kórházban, mert addig folyton "mindjárt jött".
1803. Renikem
2015. jún. 26. 15:47
tudom,ari vagy! csak azért is lett volna jó a 13-0 mert kislányom is akkor született:) de maradok a 6-nál mert apja 6-i:) csak amikor eltervezel mindent, és hirtelen kapsz egy ilyet, ln aki szeretem a dolgokat kézben tartani:):):)
1802. EsztyMorgan (válaszként erre: 1801. - Renikem)
2015. jún. 25. 21:54
Egy héttel hamarabb foghatod a kezedbe a kis csöppséget <3 én közel 3 éve azt hittem hogy túlhordom majd a lányomat. Július 16-ra voltam kiírva, július 9-én született :) drukkolok a nagy napon <3 én másnap, 7-én megyek uh-ra a második babámmal. Nálam most kezdődik minden megint elölről te pedig már túl leszel rajta.
1801. Renikem
2015. jún. 25. 15:03
Kicsit para lettem ma, 13-a helyett 6an lesz csaszar,mert nem lehet 40heten elotte 1 hettel kell megcsinalni, megerzesem az volt, hogy meg kell kerdeznem ezt az egesz progis csaszart. Igy vasarnap este megyek antibiotikumra es jovok haza aludni es hetfo 6.45re kell vissza mennem meg egy adag es utana vmikor lesz meg a csaszar. Felkeszultem 13-ra de hat 6lesz belole.
1800. Renikem
2015. jún. 24. 17:11
Nem is gondoltam erre...latod. de ha belegondolok tenyleg nem ferne ki ezen a kis vagason:)
1799. Akisz (válaszként erre: 1798. - Renikem)
2015. jún. 24. 08:36

Igen, ez nyomós érv.

Tegnap voltam varratszedésen. Mondta a doki, hogy ez a bikini vonal vágás csak a felszín...belül köldökig voltam felvágva függőlegesen. Szóval a babát nem azon a 8 cm-es vízszintes kis vágáson veszik ki. Hát nem semmi. Totál fel voltam vágva. Ez komplett sebészi beavatkozás. Nem egy kis műtét.


A Barna doktor tényleg aranyos, és nagyon alapos. Egyszer hozzá kerültem terhes gondozáson, mikor a dokim síelni volt.

1798. Renikem
2015. jún. 23. 22:36

Penz.


100ezres tetelt nem dokira koltunk. Annak mashol van a helye.

Mi bizunk az itteni orvosokban. Ismi Magyarnal lett 2x is csaszarozva es meg volt elegedve vele.

En hiszem, hogy jo orvos lesz. Margitban vannak a legjobb dokik, ezt mashol is olvastam, meg tapasztalom, 24 hetesen bekerultem epegorccsel normalisak voltak.

Igazabol ennyi:)

1797. Akisz
2015. jún. 23. 18:42

Reni,


Miért nincsen fogadott dokid? Főleg császárnál nem mindegy, hogy ki vág fel.... Fiatalokra nem bíznám...

1796. Renikem
2015. jún. 23. 16:17

Tenyleg elso szimpatia a fontos, most sincs fogadott dokim, de Barna dr-hoz jarok marcsak,az elejen ossze vissza,ahogy. Munka engedte, szerdankent van 10-11ig.

Elkezdtuk dumcsizni mivel trafikban dolzoztam, es igy jokat meselt, kiderult O is pecsi volt, szal ha szerencsem lesz O lesz ugyeletben amikor csaszaroznak. Ha nem akkor tenyleg mindegyik jo, bar van a Beatrix holgy ( O annyira nem szimpi nekem).

1795. Akisz
2015. jún. 23. 11:02

Szia Anna!


Gratula Neked! Még hosszú út előtt állsz. 😀

Nem egyszerű az orvos választás. A Margitban csupa jó orvos van. A személyes szimpátia a döntő sztem. Kihez jártál eddig nőgyógyászhoz?

1794. Nusi 1982
2015. jún. 23. 09:55
Sziasztok! Anna vagyok. 8 hetes terhes és volt a Margit kórházban ahol orvost kellene választanom. A segítségeteket kérném hogy könnyebben tudjak dönteni. A neten láttam van egy pár doki aki közül lehet választani. Előre is köszönöm: Anna
1793. Akisz
2015. jún. 23. 09:17
Olvasgasd a La leche liga honlapot. Ez önbizalmat ad a szoptatáshoz. Más nem is kell. Hinni kell benne. A nők 95 %-a alkalmas a szoptatásra. Csak otthon feladják az első hetekben, mert ha sír a baba, a környezet rögtön huhog, hogy kevés a tej....
1792. Akisz
2015. jún. 23. 09:13

A túlhordás miatt nézte meg a magzatvizet, de tiszta volt. Szülésnél is tiszta volt. Mondta a doki, hogy pont azért nem indult be magától a szülés, mert a köldökzsinór nem engedte lejjebb jönni a babát, ami ahhoz kellett volna, hogy beindítsa a szülés megindulásához szükséges hormonokat.

Az nst-k tökéletesek voltak. Babó sokat mozgott, a szívhangja is végig jó volt.

1791. Renikem
2015. jún. 23. 04:40

Igen Burik jo fej doki anno hozza jartam terhesgondozasra.


Igen csaszar volt...mint nalad vajudas ejjel 11tol reggel kb 8ig...rovid koldokzsinor...zold volt a magzatviz...most olvastam a zarojelentest (nem emlekeztem erre). Reg volt.


Amugy Mihályi dr volt ugyeletben...sajnos O nincs mar:(


Miert vizsgalta meg a magzatvizeted? Gondolom fogadott orvos miatt, nagyon figyelt rad.


En meg abban bizom, bar itt nem szokas, hogy bejohessen az apuka:) jo lenne. Furi mas varosban mehet a mutobe is. Hat ez van.


Tok jo hogy van tejed:)

1790. Akisz
2015. jún. 22. 19:11

Renikem,


Köszi a gratulát. 😊

Te is nemsokára túl vagy rajta.

Ez első császárod?

1789. Akisz
2015. jún. 22. 19:07

A Burik tényleg rendes doki. Csak sztem még túl fiatal, kicsi a tapasztalata.

A dokim nézett magzatvizet mikor betöltöttem a 40. Hetet, a Burik meg csodálkozott, hogy 1 ujjnyira nyitott külső és zárt belső méhszájnál hogyan tudott a dokim fájdalom és vérzés mentesen vizet nézni... Mondtam neki, hogy hát a 35 év tapasztalat biztos... 😄

1788. Akisz (válaszként erre: 1787. - EsztyMorgan)
2015. jún. 22. 19:02
Nekem is poz volt. Mivel 7-8 órát vajúdtam ezért volt idő, és két adag antibigyót megkaptam. A baba lelete negatív lett szerencsére.
1787. EsztyMorgan (válaszként erre: 1786. - Akisz)
2015. jún. 22. 18:55
streptococcus szűrés.
1786. Akisz (válaszként erre: 1784. - Renikem)
2015. jún. 22. 18:53

Igen, fogadott dokim volt.

Nem akartak bent tartani. Szombaton délután 4-kor szültem, és kedd reggel 9-kor jöttem el.


Azt azért hozzá kell tennem, hogy nyilván más az elvárása egy többedszer szûlőnek, mint egy első babás anyukának.

Én csak nyugalmat kívántam, meg hogy ne etessék a babót táppal... Ez megvalósult. 12 ezer/nap a szoba.


Mi az a pozitív gbs?

1785. EsztyMorgan (válaszként erre: 1784. - Renikem)
2015. jún. 22. 15:35

A GBS-em nekem is pozitív lett, de csak plusz infúzót kapsz majd. Meg majd vért vesznek a kicsitől, nem befolyásolja a kórházban töltött napokat. Én Buriknál szültem - nem fogadott doki - de le a kalappal! Lelkiismeretes, rendes, segítőkész! Rosszat nem tudok rá mondani :) A VIP szoba jó, de drága. Előnye, hogy oda bemehet apuka, viszont a VIP-es anyukákat szeretik 1-2 napra tovább bent tartani, az is plusz pénz.

Anno mi is agyaltunk a VIP szobán de aztán nem lett belőle semmi. Nem is bánom. Az első éjszaka még nem adják ki a babát de utána igen. Első gyerekes anyukaként tök elfáradtam, a szoptatás is nehezen ment. Páromat zavartam el szinte, mikor jött látogatni.

1784. Renikem
2015. jún. 22. 15:06

Akisz gratula!


Most olvadtam, hogy csaszar lett es minden oke van, jol viseled:)


Azt szeretnem megkerdezni, hogy neked hogy ilyen jo tapasztalatod volt most, fogadott dokid volt?


Ugy latom, akkor volt valtozas 4ev alatt, felvettek 2 embert, hogy segitsenek a szoptatasban.


A Vip szoba 12ezer/ej?

azert kerdem mert pozitiv lett a GBS-em es nem tudom emiatt tovabb bent kell e lenni 3napnal? Az ember probal szamolni:)


Remelem nekem is ilyen pozitiv elmenyem lesz, igaz programozott csaszar lesz. Doki (nem fogadott) multheten fel is irta,hogy hanyadikan kell mennem ilyen elo vizsgalara.

Fogalmam sincs mit szoktak ilyenkor csinalni, csak mondta, hogy 10en menjek 10-re, mert 13-ra vok kiirva.


Es legyen ilyen jo ido juliusba is, en ezt kivanom:)


Jo volt olvadni, amit irtal!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook