Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. jún. 21. 11:46
Olyat hallottam a nálam sikeresebb szoptatóktól, hogy csak azért fejtek egy keveset, hogy amikor bevezették a főzeléket, akkor azt legyen mivel behabarni. :) Nekem maradt a rántás. :) Nálunk úgyis az a szokás a legtöbb főzeléknél. :)
2015. jún. 21. 11:32
A fejés meg olyan, hogy ha anélkül is van elég tejed, akkor valóban felesleges. Nekem sajnos nem így volt. Ugyanannyi ideig szoptattam, csak éppen közben fele vagy harmadannyi tej jött, mint másnak. Most is fel vagyok készülve, hogy duplán dolgozom, de remélem, egy kicsit több lesz. Akkor valamivel tovább is ki tudjuk húzni a szoptatást. Bár én csak a gyerek miatt akarom, mert egyébként annyira nem rajongok az ötletért, hogy teljes fogsorral is szopjon. :)
2015. jún. 21. 11:24
Nekem az elsőt macerás lett volna bevinni az ágyba, de most más körülmények vannak, így lehet. Így sem vagyok a "családi ágy" híve, mert kisfiam vándorol egész éjjel. Két matrac van neki összetolva, úgy alszik. Így bármikor mellé lehet feküdni, de mindig oda, ahol éppen helyet hagy. :) Egyébként meg amíg ott vagyok, nem is alszik el. Ha mellé fekszem, az felhívás keringőre (hancúrozásra). Reggel viszont át is jöhet hozzánk és ugrálhat rajtunk. :) Már alig várom, hogy ne kelljen folyton az öcsit védeni közben, hogy szét ne rúgja. :)
2015. jún. 21. 11:10
Naptár szerint 5. De már a legelején azt mondták, hogy 3-5 nappal hamarabb, de kicsire nem adunk. Azért én reménykedem, hogy most már inkább csak 4 hét. :)
1779. Akisz
2015. jún. 21. 09:01

Nekem is mondják a fejést....sosem szoktam...

Minek? Tényleg idő sincs rá. Régen se fejtem soha. Én is kb. 40-50 percig szoptatok, plusz tisztába tevés, büfi...kis cumizás...simán másfél óra.

Éjszaka meg hajnalban én sem teszem tisztába, akkor csak az ágyba beviszem magunkhoz, és akkor még lehet 2-3 órát szenderegni. Az jó.


Hány heted van még?

2015. jún. 20. 19:45
Nekem a védőnő mindig azt mondta, hogy minden szoptatás után fejjek, majd attól több tejem lesz. Lehet, hogy igaza volt, nem tudhatom, mert képtelen voltam napi egynél többször fejni, míg szoptatásból 5-6 is belefért. Mert egy szoptatás nekem úgy nézett ki, hogy tisztába tettem, majd szoptattam 40-50 percig legalább egy jó kis irodai forgószéken szotatós párnával a gép előtt netezve. Amikor már kevesebb idő is elég volt, akkor meg gyakran belealudt, és ott maradtunk egy ideig. :) utána kicsit büfiztettem, bekevertem a tápszert, visszaültem, megetettem azzal is, majd megint büfi, majd fel-alá járkáltam vele, míg be nem aludt, majd nagy óvakodva letettem a kiságyba. Első két hónapban mindez minimum másfél óra volt összesen. Eztán már csak beestem az ágyba, nem álltam neki fejni. Eleinte nem is értettem, hogy minek fejjem a semmit. Nem mondta senki, hogy bizony fejni kell a semmit, ha nincs elég tej. A védőnő meg mondta, hogy "csak megszoptatod, aztán visszaalszol". Szerencsére elég hamar kialakunlt, hogy naponta legalább egyszer aludt egyben 4-5 órát. Csak épp nem éjjel. Mondtam is, hogy átalussza az éjszakát, már legalábbis ami a hajnalt, a reggelt és a délelőttöt jelenti. :) De úgy 4-5 hónapos korára már tényleg éjjel aludt, és 6-8 órát legalább. Aztán rájöttem, hogy reggel van elég tej, nem kell tápszer, így elkezdtem pelenkázás nélkül mellre tenni, így úgy szopott, hogy fel sem ébredt, és még aludtunk 2-3 órát utána.
2015. jún. 20. 18:51
Amúgy jó tudni, hogy a fizetős szobában már reggel 8-kor kész a két zárójelentés, hogy jöhessen a következő "fizetővendég". :) Az is lehet, hogy tényleg van hazaküldő felelős gyerekorvos. :) Akkor a "nép" is elhagyhatja a terepet, ami mindenkinek jobb, mint a délig idétlenkedés. :)
1776. Akisz
2015. jún. 20. 18:46

Persze....itthon sem acél ágyrács van... 😄 de tényleg kényelmes volt, nem volt kifeküdve.

Este váltás van, meg fürdetés, meg súlyokat mérnek. Hát nem egy gyorsvonat sebességével az tuti. Engem ezek az idők, amíg bent voltak a babák nem zavartak. Általában szenderegtem, olvasgattam azidő alatt.

Sajnos az általános tapasztalatom az, hogy szoptatás témában ( itthon is a védőnő) mindni hülye tanácsokat ad.... Sztem valaki vagy ráérez, vagy feladja.... 15-15 perceket szoptatni tanács.... Már rég elapadt volna a tejem. A babát nem lehet sürgetni. Alapos munkához dő kell.

2015. jún. 20. 18:26
Ez a köldökzsinór-téma sajnos az az eset, amikor nem nagyon van jobb megoldás, nem lehet megúszni a császárt. Nyilván nem ilyen esetekre gondoltam, amikor a császár-statisztikákról kötözködtem. Ez az eset a "ha muszáj, akkor muszáj" kategóriába tartozik. Ha így is szépen gyógyulsz és a jó oldalát látod, akkor tök jó. :)
2015. jún. 20. 17:55
A szoptatásban való segítséget én nem tapasztaltam, de mondta az orvos, hogy azóta direkt erre a célra felvettek két szakembert, így ez valószínűleg tényleg sokkal jobb lett. Én azt gondoltam, hogy nekem biztos kellene segítség, de aztán ott helyben meg nem annyira hiányzott, így nem is kértem. Lehet, hogy a csecsemősök segítettek volna, ha külön ezért bemegyek és megkérem őket. Egyébként nekem sem volt velük bajom. Azt azért nem mondanám, hogy mindenki kedves volt, de a kivételekről már írtam... :)
2015. jún. 20. 15:55
Még egyszer gratulálok és sok boldogságot kívánok! Este is van gyerekorvosi vizsgálat? Vagy fürdetés? Mert az addig OK, hogy akkor van a váltás, de az nem tart 2-3 óráig. Én esténként anno vagy bevittem vagy nem, és 1 óránál tovább nem hagytam ott. Ezért is nem problémáztam ezen. Na mindegy, majd meglátjuk. Annak nem örülök, hogy a délelőtti vizit továbbra is 2-3 óra (ha nem vagy külön szobában, akkor pihenni úgysincs esélyed, meg ha ez a cél, bármikor be lehet oda vinni egyébként is, így ez továbbra sem érv emellett a baromság mellett). Az ágyak témájában pedig szerintem majdnem mindegy, hogy egy ilyen típusú ágyból új van vagy régi, az mindenképpen rossz konstrukció, teljesen felesleges volt rá pénzt költeni. De mindegy. Ha új, akkor azért lehet, hogy annnyival jobb, hogy kibírom saját ágyrács nélkül is. Az én fogalmaim szerint az ágyrács fából van, ami nem, az múlt század. :) Nem baj, köszi az infót! Az új, hogy a csecsemősöknél szoptattál. Olyat még nem láttam. Nekem úgy tűnt, hogy ott egy tűt nem lehet leejteni, meg hogy az az ő területük, ott nem akart időzni senki. :) Jó ez a 2 órás dolog, nagyon tetszik, ez jó "szokás", remélem, ezúttal nem marad el nálunk sem. :)
1772. Akisz
2015. jún. 20. 11:35

A szülésről: sajnos ugye meg kellett indítani a szülést 40+6 napra. Szokásos eljárás, burokrepesztés, fájáserősítés. Reggel 8-kor kezdtük kb, és délután 2-re voltam 3 ujjnyira nyitva, akkor jött az eda. Mondta a doki, hogy szépen haladunk, kb. 2 óra és megvan a gyerek. 1/2 3-kor leesett a gyerek szívhangja az egyik fájásnál. Onnantól a doki már nem nemt ki a szobából. Minden fájásnál ahogy feszítette a gyerek buksija a méhszájat, leesett a szívhang 60-70-re....elég rossz volt hallgatni. Egy órát elszórakoztunk így, a doki fájásoknál fogta a gyerek fejét, akkor nem esett le a szívhang. És akkor jött a diagnózis: rövid a köldökzsinór, a gyerek nyakán van, és amint nyomulna le a kis feje fojtja... Úgyhogy mérlegelt a doki. Két út volt (ezt utólag mondta). Vagy kapok egy lórugás fájáserősítést, megszületik a gyerek gyorsan, de én szanaszéjjel szakadok, a gyerek meg "félhullán" pottyan ki, vagy császár. Úgyhogy pillanatok alatt összeállt a stáb, toltak a műtőbe, és megszületett Zsoltika épen és egészségesen. Mindenki nagyon empatikus volt és kedves.

A műtét után betoltak az örzőbe, bejött a férjem a gyerekkel. Együtt voltunk két órát. 40 percesen már ügyesen szopizott is.

Kb. 6-kor vittek át az ötágyas császáros kórterembe ötödiknek.

Egy fiatal csecsemős nővér volt, kedvesen kérdezte, hogy kihozza-e a gyereket. Mondtam, hogy nanááá. Úgyhogy kihozta a babát, szopizott, velem volt kb. este tízig. Közben arra kellett figyelnem, hogy a fejem ne nagyon emeljem függőlegesbe a spinális érzéstelenítés miatt. Az aneszteziológus mondta, hogy igyak meg még este 3 liter vizet. Úgyhogy egyik kezembe a baba, a másik kezemmel, meg kisüvegből serényen ittam vizet. Az éjszakás szülésznő mondta, hogy ha eddig nem fáj a fejem, akkor már nem fog....tuti jól sikerült a szúrás. A közérzetem egyébként remek volt. A seb nem fájt, kaptam vénásan fájdalomcsillapítót.

Este 11- kor jött az éjszakás nővér és nagyon kedvesen talpra állított. Lefürdetett, felöltöztetett, segített felvenni a bugyit, berakni a betétet...stb. Visszafeküdtem.

Első éjszaka mindig bent alszanak a babák, de lehetőség van arra, hogy bemenjél szoptatni, ha szeretnél. Kértem a csecsemőst, hogy szóljon, ha sír a gyerek, mert akkor kimegyek. Jött is éjszaka, kedvesen felkeltett, kibotorkáltam. Van náluk fotel a szoptatáshoz. Úgyhogy éjjel is szoptattam. Reggel 5- kor meg már mentem a gyerek kocsiért én is.

Eddig minden normális volt. Reggel 7-re kellett visszavinni a babákat. Az a 2-3 óra nem is volt rossz, tudtam pihenni, aludni. A délelőtt folyamán kiürült az egyágyas szoba, úgyhogy átköltöztem oda.

Az ágyak: nincsenek régi ágyak! Megnéztem az ágyrácsot, teljesen új acél rácsok vannak, úgyhogy semmi teknő fíling! 😃 Nyugi! 😄

Az egyágyas szoba tök jó, mert van benne külön kis vizesblokk, pelenkázó és kényelmes fotel a szoptatáshoz, meg hűtő. A fotelben szoptattam úgy, hogy felraktam az ágyra a lábam. Kényelmes volt. Éjszakára meg becsuktam az ajtót, így csönd volt.

A csecsemősök és nővérek közül senki nem volt bunkó! Időnként megkérdezték szükségem van-e valamire....ennyi.

Két cumisüveget kellett vinni. Az egyikbe raktak vizet, mondták, hogy ha úgy látom, hogy szomjas a baba adjak naki belőle.... Nem adtam. Szoptattam. A másik cumisüveg érintetlen maradt. Senki nem kért számon rajtam semmit.

Figyelik, hogy mennyit szoptatod a babát. Ha látják, hogy rendszeresen cicin van, akkor nem erőltetnek semmit. Este is kb. 2–3 órát voltak bent a babák. Sztem az sem vészes. Addig lehet relaxálni, enni nyugodtan, vagy telefonálni. Kis pihenő.

3 nap után engem is kitettek. Már reggel 8-kor kértek, hogy ha lehet menjek már....kell a hely. Mentem is boldogan. 😃

Kaja: az ebéd ízlett, semmi extra, de finomnak találtam. Reggelire és vacsorára hozott a férjem ezt-azt. Péksüti, gyümijoghurt, sima joghurt, kis felvágott. Sztem arra szükség van.

Kellemes volt a hangulat, jó volt a légkör. Beszélgettem 1-2 kismamával, nekik is jó volt a benyomásuk.

A gyerekorvos is kedves mikor körbe jár.

A császárról: sokkal rosszabbra számítottam. A seb egyáltalán nem fáj. Akkor kellemetlen, ha vízszintesből kell felkelni, vagy felülni. Illetve mostmár 1 hét távlatából már szinte alig fájdogál. A jó oldalát nézem. Alul ép vagyok. 😄 Tejem van bőven, a szoptatás jól megy, úgyhogy nem tudott bezavarni. A harmadik napon megtörtént a tejbelövellés is. A dokim mondta, hogy mivel majdnem végig lefutott a szülés program, így a megfelelő hormonok felszabadultak, amire szükség van a szoptatáshoz.


Összességében sztem jó a Margit szülészet. Emberi volt a hangnem, és mem erőltetik a tápszert.... Az első gyerekes kismamáknak segítettek a szoptatásban is.

Most ez jutott eszembe.

1771. Akisz
2015. jún. 20. 11:34
Már megírtam a sztorit....csak nem akarjabeilleszteni....még elszórakozom vele egy kicsit...
1770. Gólyafiók (válaszként erre: 1769. - Akisz)
2015. jún. 17. 23:13
Gratula! Nyugi, azért ki tudjuk várni, meg ismerjük is a helyzetet. :) Sok erőt hozzá! :)
1769. Akisz (válaszként erre: 1768. - Gólyafiók)
2015. jún. 17. 22:55

Itt vagyok! itt vagyok! Tegnap jöttünk haza, holnap megpróbálom leírni, eddig egy percem sem volt.

Sajna nem úgy alakult minden ahogy gondoltam, de jól vagyunk.

Zsoltika 3200 gr és 54 cm, és nagyon cuki, és van bőven tej. Holnap írok részletesen.

1768. Gólyafiók (válaszként erre: 1763. - Akisz)
2015. jún. 16. 20:06
Na, mi lett?
1767. Renikem (válaszként erre: 1765. - Gólyafiók)
2015. jún. 15. 21:35

De jo!

Nyaron sok gyerek szuletik,ahogy nezem a gondozast:)

Minel hamarabb mehessunk haza:)

1766. Renikem (válaszként erre: 1764. - Ikin33)
2015. jún. 15. 21:34

Szia!


Számítás alapjan juli 13. Szerdan megyek dokihoz 36 hetes vagyok a heten es programozott csaszar lesz ...mert en azt szeretnek. Es nem tudom, hogy mukodik ez. Elso is csaszar volt (rovid koldokzsinor).

De nem tudom pontosan, hogy ha en azt szeretnek akkor az is lesz...

1765. Gólyafiók (válaszként erre: 1702. - Gólyafiók)
2015. jún. 14. 14:39
Közben, ha valakit esetleg érdekel a téma (bár úgy tűnik, nem :) ), a szülésznő mondta, hogy a vizitkor most már a sok gyerek miatt két gyerekorvos vizitel. Az egyik csak az aznap hazamenőkkel foglalkozik, a másik a többiekkel. Mert mondta, hogy volt olyan nap, amikor 10 gyereket vittek haza (ezen nem lepődtem meg, amikor én ott voltam, akkor is volt ilyen nap). Így már csak kb. másfél órát kell a kicsiknek kötelezően a csecsemősöknél lenni délelőtt.
1764. Ikin33
2015. jún. 13. 02:52

Renikem mikorra vagy kiírva?

Én július 14

1763. Akisz (válaszként erre: 1759. - Gólyafiók)
2015. jún. 12. 21:14
Köszönöm! 😀😀😀
1762. Juttta
2015. jún. 11. 21:52
Nem szoptatni nem tudok, mert nincs tejcsi,úgyhogy nem volt mit elrontani. Az ágyra visszatérve, lehet, hogy van ahol kicserélték. Amin én feküdtem nem volt új, de nem volt gáz.
1761. Gólyafiók (válaszként erre: 1757. - Akisz)
2015. jún. 11. 20:57
Szerintem emiatt ne aggódj! Ha az első kettőnél ment, most sem lesz baj. Nekem sem a csecsemősökön múlt. Ugyanis a gyerek megszületett kedden (szokták hétfő éjjelnek mondani, de már a következő napon). Hazamentünk pénteken. Hétfőn jött a védőnő a mérleggel. Még aznap produkáltunk olyat, hogy megmértem, majd másfél órán át(!) szoptattam, majd ismét megmértem. A különbség 10g volt.
1760. Gólyafiók (válaszként erre: 1756. - Akisz)
2015. jún. 11. 20:46
Kinek mi a kényelmes. Lehet, hogy valaki szereti az ilyen teknőt, csak én még nem találkoztam vele. Meg hát én nem tudtam fekve szoptatni, meg szerintem ez a konstukció arra sem alkalmas, de volt akinek jól ment. Én szinte végig (8 hónap, kezdettől kiegészítésre szorultunk, így az nem ment, hogy melletted fekszik, fel sem kelsz, csak megszoptatod és alszol tovább, mert utána még tápszer is kellett...) ülve szoptattam. Ha egy ilyen ágy szélére leülsz, akkor a matracon át is érzed az alatta lévő domborzatot, ami friss gátsebbel különösen nagy élmény. Szóval a kereten úgy ülsz, mint egy WC-ülőkén, a feneked meg belóg a fém hálóval együtt. Nagyon frankó. :)
1759. Gólyafiók (válaszként erre: 1756. - Akisz)
2015. jún. 11. 20:39
Szurkolunk!
1758. Gólyafiók (válaszként erre: 1747. - Akisz)
2015. jún. 11. 20:37
Szurkolunk! :)
1757. Akisz (válaszként erre: 1750. - Juttta)
2015. jún. 11. 20:34

Tudsz szoptatni?

Nem "rontották" el a Babád a cumis üveg erőltetéssel?

1756. Akisz
2015. jún. 11. 20:33

Kószi Juttta!


Gólya,

Engem nem izgat a net, nem vagyok fent még a facebook-on sem. Van egy kis ipadom, azon olvasom a híreket.

Mondjuk, ha ócska az ágy az gáz. Húszévesen mindegy, de mostmár a négy x-nél, ha ócska ágyon fekszem, megfájdul mindenem.

Megpróbálhatsz ágyrácsot vinni... :))))

Most jôttem vizsgálatról, kisgyerek jól van...szombat reggel indul a "mandula". Még a méhszáj is éretlen... Engem most az izgat, hogy jól reagáljak az indításra. Mindenképpen el akarom kerülni a császárt.

2015. jún. 11. 20:28
Bár ez inkább azoknak probléma, akik valamilyen komolyabb betegség miatt hetekig is bent vannak (más osztályokon) és net nélkül a plafon tudják bámulni eglsz nap. Mi nem fogunk unatkozni... :)
2015. jún. 11. 20:14
A lényeg, hogy azon a fém izén lehet, hogy a dugaljak között van LAN kábelnek való is, így ha viszel laptopot (persze, hogy legyen mit ellopni) meg LAN kábelt, akkor ingyen internetezhetsz. Már csak egy jelszó kell. :) De telefonon nincs ilyen dugasz. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook