Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1873. FeLuna
2016. júl. 28. 14:32
Sziasztok! Első babát várom, tanácstalan vagyok a szülés helyét illetően. A Margit közel lenne, vannak tapasztalatok?
1872. Spigi28
2016. júl. 28. 13:16

Szia

Én sem vagyok helyi csak Pest megyei és szintén oda tartozunk, 2,5éve szültem a Margitban. Dokim nem volt, szülésznőm viszont igen. Hushegyiné Kovács Györgyi. Legközelebb is csak őt választanám és dokit nem. Szerintem felesleges pénzkidobás. Annyi időre volt a szülésnél ott az ügyeletes doki amíg összevarrt, minden mást a szülésznő csinált.

Egyébként a Pálffy volt az ügyeletes, ő vállal is szülés, a barátnőm 2 hónapja szült nála, nagyon elégedett vele.

1871. Zeanny
2016. júl. 27. 16:03

Sziasztok! Látom rég járt erre bárki is, de hátha fel lehet éleszteni ezt a fórumot, és kicsit informálódni a Margitos orvosokról, szülésről.


Én jelenleg még csak az első trimeszterben járok, de mivel valószínűleg a Margit Kórházban fogok szülni, szeretnék oda járni -valakihez- terhesgondozásra. Nem Pesten élek, de Pest megyében, és területileg ide tartozom.


Nem tudjátok hogy megy a menete? Most kell majd az első vérvételre mennem (gondoltam ezt is ott csináltatnám), és szeretnék keríteni bent egy dokit, aki megnéz. Illetve majd a 12 hetes integrált is ott lesz, arra már van időpontom.

Tudtok valakit ajánlani aki sokat van bent a kórházban, és lelkiismerets doki, és vállal szüléseket? Illetve mi a menete, csak kérek hozzá időpontot terhesgondozásra, vagy hogy?


Bocsi a hülye kérdésekért, első baba lesz, illetve ez is fura nekem, hogy nem helyi vagyok, és innen messziről fogok oda bejárni.:)

1870. marques
2015. szept. 3. 12:21

Sziasztok! Elnézést, hogy így ismeretlenül ;)

Egy lehetőséget ajánlanék Nektek: ujszulott fotozas oktatáshoz keresünk ujszulott babákat, akik augusztus legvégén, vagy az utóbbi napokban születtek. A fotózást egy hazai neves ujszulott fotos végzi, a tanuló csupán asszisztens lesz a fotozas során. A gyönyörű képeket ingyen, ajándékba kapjak a szülők. Ha esetleg valaki élni szeretne a lehetőséggel, itt üzenetben tudjuk egyeztetni a részleteket ;)

Meg egyszer elnézést, ha zavartalan Titeket! Jó babazast es boldog babavarast kívánok!

1869. Akisz (válaszként erre: 1868. - Brigi-79)
2015. szept. 2. 14:45

Szia!

Akkor kell kifizetni, amikor pár nap múlva visszamész a gyerek születési any.könyvi kivonatáért. Azzal egyszerre kell kifizetni.

1868. brigi-79
2015. aug. 30. 15:46

Sziasztok!


Kérdezni szeretném ha fizetős szobát választok távozáskor kel fizetni vagy csekket adnak?Köszönöm szépen Brigi.

1867. Gólyafiók (válaszként erre: 1866. - Ogykriszta)
2015. aug. 30. 04:46
Jaj, végre valaki egyetért velem! Viszont itt más időpontokban akár ki is hozzák az anyának a gyereket a csecsemősök. Sógornőm 1 éve császáros volt a Szent Imrében. Azt mondta, akkor kapod meg a gyereket, ha érte mész. Császár után! Köszi! Egyébként a vizitnél, ha kellenek eszközök, ami miatt jobb a csecsemőosztályon csinálni, akkor is meg lehetne oldani 3 turnusban, vagy ilyesmi. Ezen régóta jártatom a pofámat, de hát ez nem rajtunk múlik, úgyhogy ez csak felesleges lázításnak számít (szerintem ez csak sima ráció). Nekem most ezzel nem volt különösebb gondom, meg tudtam oldani, hogy megetetve vigyem be, de legalábbis nem úgy, hogy eleve ordít. Most tudtam valahogy igazodni a menetrendhez, de az elsőnél sokkal rosszabbul voltam, a látogatók miatt is nehezen tudtam a szoptatásra koncentrálni, meg elérni, hogy annyit legyen cicin, amennyit szeretne, még ha nincs is még tej (attól lesz ugyebár...). Az én gyerekeim egyébként elég nyugodtak voltak, nem üvöltöttek 3 órán át, tudtak aludni több ordító baba között is, de engem nagyon frusztrált az elsőnél, hogy folyton van valami program, nem tudunk igazán nyugodtan ("igény szerint") kettesben lenni. Egyébként meg a csecsemősökre sok panaszt hallani minden kórházban, de nekem most velük nagyon jó tapasztalataim voltak. Úgy tűnt, hogy segítenek abban, hogy minél többet legyen velem a gyerek, de csak a vizitek idején kívül. A vizit szent. Az esti vizitet nem is a doktornő csinálja, hanem ők, fürdetéssel egybekötve. Ez valamivel rövidebb. Mint már írtam, a szülésznő a szülőszobáról is elvitte a gyereket idő előtt, csak hogy még a vizit vége előtt megérkezzen a csecsemőosztályra. Nem is értem. Nem vizsgálja meg gyerekorvos a szülőszobán alapból, amikor először elviszik? Ha Délelőtt 10 körül születik, akkor kibírja másnap reggelig gyerekorvosi vizit nélkül, ha 6-kor, akkor nem? Most igazából ezzel sem volt gondom, csak úgy általában nem értem, hogy ezt mért kell.
1866. Ogykriszta (válaszként erre: 1865. - Gólyafiók)
2015. aug. 29. 13:22

Kedves Golyafiok!


Nagyon koszonom a választ. Olyan könnyű itthonról elképzelni, hogy márpedig en nem adom oda a babamat, mert a hatályos eü törvények értelmében jogod van nonstop a gyermekeddel lenni. Az a szomorú, hogy miert kell ennek küzdelemnek lennie? Nem egyértelmű, hogy a babat NEM SZABAD ez elso napjaiban órákra elszakitani az anyukajatol, ha o ezt nem akarja? Nagyon gondolkodom, hogy hagyom a Margitot a fenébe, be ilyen közel is van... En nem viselem el megygszer, higy harom óráig hagyják sírni a picikeket a vizit miatt... Kegyetlenség. Teljesen kimerül a kis idegrendszeruk... Járjon vegig a szobákban a doktornő, ezt MIERT NEM LEHET?!

1865. Gólyafiók (válaszként erre: 1863. - Ogykriszta)
2015. aug. 29. 08:49
Most nem éjjel, hanem reggel szültem. A szülőszobán megkaptam a gyereket egy órára, majd a csecsemőosztályra vitték vizitre. A vizitek továbbra sem rövidek, de nem 6:45-re kell menni, hanem 7:15-re. Este is 19:15-re. A kórterembe tolókocsin toltak be, és még néhány óráig szédültem. Ezidő alatt nem mentem érte, próbáltam pihenni, enni, inni. Nem is mertem volna elhozni, mert mi van, ha összeesek. De ha elmentem volna érte, akkor elhozhattam volna minden további nélkül. Az első éjszaka "jár" a kismamának, ami azt jelenti, hogy alapból a csecsemősöknél van. A csecsemősök azt mondták, hogy ha ezt nem akarom, akkor alá kell írni egy papírt, hogy ők megadták a lehetőséget a pihenésre, magam döntöttem úgy, hogy nálam legyen (ettől még bármikor bevihetem éjjel is). Úgy volt, hogy este 10-re beviszem, aláírom, visszaviszem, de ehhez túl fáradt voltam. Inkább elkezdtem szoptatni. Órákon át nem tudtam másképp megnyugtatni, így cicin volt. Éjfél körül már cicin is sírt, elég kimerült is voltam, a szobatársaim sem tudtak tőlünk aludni, inkább betoltam a csecsemősökhöz. Fél 5 körül mentem érte, akkor ébredtem. De csak rajtam múlt. Aki bírja, magánál tarthatja a vizitek kivételével mindig. Ha nem vagy elég erős, akkor is megkérheted, hogy hozzák ki, a szülőszoba utáni második szoptatás még nekem is így ment. Ha fizetősben vagy és veled van egy "látogató" segítségül, akkor erre sincs szükség.
2015. aug. 28. 15:57

Sziasztok,


Tudtok esetleg abban segíteni, hogy a Margitban lehet-e csak szülésznőt választani és úgy szülni?

4 éve a Szent Imrében szültem, akkor volt ottani választott szülésznőm, azonban az új vezetés nem engedélyezi már, hogy kizárólag szülésznőt válasszon a kismama, hanem orvos is kell mellé. A szülésznőm időközben nyugdíjba ment, így már semmi kötődés az Imréhez azt leszámítva, hogy egy nagyon jó kórháznak tartom.

Mivel 3.kerületi lakos vagyok, így felmerült a Margit, mint opció, azonban én nem szeretnék orvost választani, csak szülésznőt. Ez lehetséges szerintetek? Ha igen, tudtok megbízható szülésznőt ajánlani?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

32 hetes kismama

1863. Ogykriszta (válaszként erre: 1832. - Gólyafiók)
2015. aug. 27. 15:02

Kedves Golyafiok!


Eloszor is gartulalok a babához! Remelem tovabbra is minden ok.

Tudnál nekem abban segíteni, hogy sikerult-e elérni, hogy ne legyen tőled távol a baba az ott tartózkodás alatt? Nekem eloszor nem sikerult, es csak akkor szülők ott másodszor, ha egyebkent ezt meg lehet tenni, csak elszántság kell hozza. Elore is köszi

1862. Renikem
2015. aug. 9. 17:53
Aki engem császározott ügyeletben dr. Telek Tamás. nagyon jó fej, aranyos,mindenre kedvesen vűlaszol. találkoztam anyukákkal aki hozzá járnak magánba és nála fog szülni 80-100 között van (ennyi tarifája).
2015. aug. 8. 11:30
Sziasztok! Lassan aktuális lesz az orvos választás nálam. Nem vagyok pesti, de az agglomerációban lakok, és mivel sok jót hallottam a Margit Kórház szülészetéről, ott szeretnék szülni. Kérlek Titeket, hogy ha van tapasztalatotok, hogy ki az, akit el kéne kerülnöm, vagy kit ajánlotok, akkor írjátok meg légyszi (akár privátban is!). Köszönöm, sokat segítenétek vele!
2015. júl. 31. 18:27
Szóval összességében sem értem el nagy eredményeket, nemhogy külön ettől. Viszont nem is nagyon erőltettem meg magamat.
1859. Gólyafiók (válaszként erre: 1858. - Akisz)
2015. júl. 30. 23:30
Nem igazán tudom. Annyi biztos, hogy egyre könnyebb volt megcsinálni, szóval erősebb lettem egy kicsit. A szülés után hónapokig 72kg voltam, ami 8kg feleslegnek számít, mert 64 voltam az első terhesség előtt. Tavasszal próbálkoztam a futással, de inkontinenciám volt. 5 hónap után mentem el a Kriston tanfolyamára. Utána is futottam, úsztam valamennyit (nem igazán volt rendszeresnek nevezhető), meg ezt a hasazást csináltam. Egyáltalán nem diétáztam, csak eritritet tettem cukor helyett amibe csak lehetett. Így lassan lement 4kg. Sokáig voltam 68kg, aztán rövid ideig 66-67, de aztán megint 68. Fiam első szülinapján már terhes voltam, csak még nem tudtam biztosan. :) Úgy tudom, hogy a hasazás inkább erősít, mint fogyaszt, de a has alatt a felépült izom nem látszik.
1858. Akisz (válaszként erre: 1857. - Gólyafiók)
2015. júl. 30. 20:56
Amikor 2-3 hétig csináltad folyamatosan, annak volt eredménye? Látszata?
1857. Gólyafiók (válaszként erre: 1855. - Akisz)
2015. júl. 30. 16:17
Hát épp ez az! Igaz, a felülést, manapság a gerinc miatt egyébként sem ajánlják, helyette a hasprést. Van ilyen videó a YouTube-on, hogy kockahas napi 8 perc alatt. Meg továbbfejlesztett változata is van. Előbbi 240, utóbbi 320 hasprést foglal magába. A két terhesség között eljutottam odáig, hogy a másodikat is meg tudtam csinálni. De csak 3 hónap után kezdtem, és csak sokkal kevesebbel, majd minden nap egy kicsit többet csináltam. Aztán néha hetek maradtak ki, de végül a nehezebbet is 2-3 hétig meg tudtam csinálni naponta. Próbálkozás közben meg amikor két hétig nem tudtam, hogy nem vagyok terhes, nem mertem csinálni, a másik két héten meg el is felejtettem. Az utolsó sikertelen próbálkozás után még volt alkalmam nagyokat úszni, mert elmentünk egy hosszú hétvégére egy uszodás hotelba. :)
1856. Gólyafiók (válaszként erre: 1847. - Akisz)
2015. júl. 30. 16:04
Nos, akkor marad az osztályos szülésznő, mivel a csecsemősnek éjjel is akadt dolga.
1855. Akisz
2015. júl. 30. 16:00
Nekem a dokim a hathetes kontrollon zöld utat adott a mozgásra, csak annyit mondott, hogy ne 100 felülésel kezdjek... :))))
1854. Akisz
2015. júl. 30. 15:58

Én magánba mentem hallásra és csípőre is. Pontosabban a csípőre egy hét múlva megyünk. Plusz csináltattam csecsemő uh-t teljeset. A csípőt ott már ézték. Minden ok. A hallásra egy nap alatt volt időpont. Nem volt kedvem majd két hónapot várni.


Igen az egyágyasnak tök jó kis vizes blokkja van. Nyugodtan lehet wc-zni, fürdeni, nem fél az ember a baciktól.

1853. Gólyafiók (válaszként erre: 1851. - Renikem)
2015. júl. 30. 14:04
Ha jól emlékszem, mi is így voltunk a hallásvizsgálattal, úgyhogy nyugi, tényleg hívni fognak, nem csak leráztak. A csípőszűrésre a háziorvostól beutaló kell, de nyugodtan kérhetsz időpontot mihamarabb (jó is, hogy szólsz, köszi, még nekem is hátra vannak ezek), mert a Bolyai utcában pl. min. 6 héttel későbbre kapsz időpontot, addigra a gyerekorvos az egy hónapos kötelező egészséges rendelésen ad beutalót, azt kell elvinni. Hat hetes kontrollra oda mész, ahova akarsz. Ha nem gond, hogy nem az vizsgál, aki a szülést vezette, akkor menj az SzTK-ba. Ha háládat szeretnéd kifejezni, menj a doktor úr magánrendelésére. A 6 hét sem kőbe vésett. Pl. ha már a mozgásnál tartunk, két hónapig nem szabad hasazni (hasizomgyakorlat, pl. hasprés - ami nem nagyon fogyaszt, ellenben nem árt a következő szüléshez sem, mert terhesség alatt sem szabad), és akkor is van valami kritérium, hogy mikor szabad. Láttam erről egy YouTube videót, hogy hogyan kell megállapítani, de nem tudtam kivitelezni, inkább az orvosra bíznám, hogy megállapítsa, szabad-e már hasazni. Akkor meg akkor érdemes elmenni, amikor jó eséllyel igen a válasz, csak ellenőrizni kell. Mondjuk ez lehet, hogy császárnál másképp van, nem tudom. Szóval én 8,5-10,5 hét után megyek. A fél azért van, mert csütörtökön szültem, a rendelés meg hétfőnként van. :)
1852. Gólyafiók (válaszként erre: 1849. - Akisz)
2015. júl. 30. 13:44
A csúszda nem a fogyás módja, hanem a célja. Egyébként ha sokat csúszol, egy kisebb kirándulás szintkülönbsége összejön a felmászásokból. :)
1851. Renikem
2015. júl. 30. 12:57

Nagy izgalommal mentem a vip-be. Epp a 100 fokban voltunk de jo lett volna a klima, igy vittem a ventit. Bementem megnezem tv sehol, nekem ismeros mondta h van (neha jo lett volna hallgatni vmit) de a huto sokat segitett es a zuhany, extra kenyelem puha wc papir volt:)

Mellettem levo csaszarban, mikor mentem hajnalba teaert, ugy horkolt az egyik anyuka.ugy sajnaltam a tobbieket. Hal istennek anno egyedul voltam a 6agyasba. Tuti felakasztottam volna magam, en nem birok horkolasnal aludni.parom is mikor horkolt kulon aludtunk:(

6hetes kontrollra kihez kell menni? Ugyeletesnel szultem Telek-nel annyira cuki pasi:) o hozza mentem varratszedesre,de errol nem mondott semmit. Vagy sztk-ba kell menni?

Nektek van mar idopontotok hallas vizsgalara? En varolistan vagyok.azt mondtak majd hivnak.

Ortopediara mikor kene bejelentkezni? Sokat kell varni ott is? Szeretem letudni ezeket a dolgokat.

amugy mar nem verzek,csak most ejjel jott de tobb nem is. Anno lanyomnal ilyen nem volt.

1850. Akisz
2015. júl. 30. 12:09

Mondjuk az a szobatársad is bunkó volt, aki beszólt, hogy ne zörögj. Ez tolerancia nélkül nem megy. Ha engem idegesített volna, akkor is tuti csöndben maradok.

Mikor első éjszaka a hatágyas császáros szobában voltam, a csajok elnézést kértek, hogy hangosak és nem hagynak aludni. Persze mondtam, nem gond. Ez ilyen, és kész. Különben is jókedvem volt, hogy túl vagyok a szülésen. Nem tudott zavarni igazából semmi.

1849. Akisz (válaszként erre: 1844. - Gólyafiók)
2015. júl. 30. 12:05

A csúszda is fogyaszt? :)))))

Most kaptam 6 hét után zöld lámpát, hogy elkezdjek vmit mozogni. Persze csak módjával. Naponta csinálok 20-20 erősítő gyakorlatot combra, hasra és fenékre.


Végülis rajtam is inkább 10 kg van, mert szülés előtt is volt már kb. 3 amit utáltam...

1848. Akisz
2015. júl. 30. 12:00

Reni,


Az első hat hétben a gyermekágyi vérzés elmúlik, de vissza is jöhet. Nem biztos, hogy menstruálsz. Ha a tejbe nem zavar be akkor mindegy. Meg különben sem tudsz ellene tenni, ha mégiscsak az. Sztem 3 hét után még nem valószínű.


Neked is gratula a babához! Ezek szerint jól vagytok, otthon vagytok, minden rendben van!

1847. Akisz (válaszként erre: 1842. - Gólyafiók)
2015. júl. 30. 11:55
A fizetősben nekem nem volt tv. Na de ki akar ott tv-zni??? :))) Tényleg elég arrogáns lehetett az a szülésznő. Nem is értem. Biztos még nem szült...
2015. júl. 30. 07:27
Keress rá Te is, mert mi is csak azokat az elméleteket osztjuk itten, amiket így rákeresve találtunk a neten. :)
1845. Gólyafiók (válaszként erre: 1843. - Renikem)
2015. júl. 30. 07:20
Ha 3 hete szültél, akkor még gyermekágyi vérzésed van, nem? Amúgy simán lehet szoptatás közben peteérés, nekem is volt. Valahol (neten) azt olvastam, hogy a szoptatás csak akkor akadályozza meg biztosan(?), ha elég sűrű és rendszeres. Ha pl. éjjel már 5 óra is eltelik két kezdés között, akkor már előfordulhat, hogy megjön.
1844. Gólyafiók (válaszként erre: 1840. - Akisz)
2015. júl. 30. 03:41
Hát mindenesetre gratulálok a kitartáshoz! A fogyást ne is mondd! 10kg súlyfeleslegem van. A két terhesség között nem is sikerült visszafogyni, a másodikat 4kg plusszal kezdtem az elsőhöz képest. Mivel még szeretnénk egyet 17-ben, ha összejön, most sem teszek bele mindent a fogyásba. Majd az utolsó után. :) De azért persze nem jó a nagy has, meg az úszógumi. A szülés után 2 hónapig még van mentség, mert szinte semmit nem szabad, meg tejet kell termelni, meg ilyenek. Aztán meg majd meglátom, meg igyekszem. Jövő nyáron azért szeretnék túrázni, meg úszni, meg csúszdázni, így legalább az ezekhez szükséges kondi nem ártana. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook