Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mandula műtét óvodáskorban fórum

Mandula műtét óvodáskorban (beszélgetős fórum)


2011. aug. 19. 16:45

A kislányomnak két és fél évesen vették ki az orrmanduláját. Megváltás volt. Addig minden kis nátha a fülére ment, azóta volt olyan tél, hogy még megfázva sem volt...


A torokmandulája mindig meg van nagyobbodva - gondolom az orrmandula feladatának elvégzése miatt, - de gyulladt, vagy beteg sohasem volt.


Szerintem kérdezz meg több szakembert. Ha mindenki azt mondja, hogy ki kell venni, akkor ne habozz, jobb előbb, mint később... Ne suli alatt kelljen ezzel foglalkozni. Viszont, ha megoszlanak a vélemények, akkor várhatsz, 6-7 éves korra érik meg igazán az immunkrendszer, hátha magától rendeződik a dolog..


A műtét maga nem volt nagy dolog, 10 perc az egész, következő héten mehetett már közösségbe is...

2011. aug. 19. 15:39
Nálunk most került szóba, mert sokat horkol és már többször volt fülgyulladása is :( Úgyhogy én is szívesen veszek bármi tapasztalatot... a lányom 3 éves... Köszönöm!
2011. aug. 18. 19:39
Köszönöm szépen!Viszont azért vagyok még eellene mert a kicsim nem fájlalja semmiét energikus jól alszik és jó az étvágya!Ellenkező esetben nem haboznék!Üdv...
3. gne2
2011. aug. 18. 17:25

Az én lányom 5,5 éves. Neki folyamatosan gyulladtak voltak a mandulái, az orrmandulája miatt horkolt.

Másfél hónapja vetettük ki így a manduláit, eddig csak pozitív tapasztalataim vannak! Sokkal többet eszik, tele van energiával, ő maga is elmondja, hogy milyen jó, hogy nem fáj már neki. Én jobban féltem ettől az egésztől mint ő. :)

2011. aug. 18. 17:23
Szia! Az én fiaimnak (5 és 3 évesen), igaz csak az orrmandulájukat vették ki. Szerintem, ha problémás, akkor jobb minél előbb túl lenni rajta.
2011. aug. 18. 17:21

Sziasztok!

Kisfiam novemberben lesz 5 éves.Az elmúlt évben többször kb.3 szor volt tüszösmandula gyulladása.És az orrmandulája is meg volt nagyobbodva.Egy éve javasolták az orrmandula műtétet ,de gondoltam még várok vele,hisz nem mondhatnám ,hogy olyan sokat lett volna beteg.Májusban,már a torokmanduláinak az eltávolítása is szóba került .Javasolták várjuk meg a nyarat,majd visszatérünk rá.Az akkori AST 450 volt.Egész nyáron nem volt beteg,viszont mostanra ismét megnagyobbodtak az orrmandulái,és naponta elered az orra vére.Más tünet nincs.Az AST mostanra 695 re nőtt.

Műtét ellenes vagyok,de természetesen a gyerek gyógyulása az első,éppen ezért várom a tapasztalaitokat!

Üdv VIKI

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook