Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gócos, gyulladt mandulák, műtét. Van/volt valakinek hasonló problémája? fórum

Gócos, gyulladt mandulák, műtét. Van/volt valakinek hasonló problémája? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. dec. 15. 19:29

Sziasztok!


Nekem idén márciusban vették ki a mandulámat, mert gócos és gyulladt volt...Már előtte 8hónappal kezdődtek a gondok,majd egyre gyakrabban gyulladt be...Végül arra jutottunk a háziorvosommal,h minél előbb megszabadulok tőle,annál jobb.

Nem vészes...Csak arra kell ügyelni,h rengeteg folyadék kerüljön a szervezetbe,első nap még nem lehet hajolgatni...A fejet nem nagyon kell előre/lefele hajtani...

Amúgy túl lehet élni;)

92. macogi
2009. ápr. 23. 11:11
és kb. egy éve folyamatosan bevolt gyulladva , csak a háziorvosom irta sorra az antibiotikumokat , sztk fülorrgégészeten csak egy sima öblögetést javasoltak... és magándoki mondta h ettöl sürgösen megkell szabadulni. Amikor kivette , mondta jó csúnya volt tiszta heg és genny :S
91. macogi
2009. ápr. 23. 11:10

Szijasztok!


Hát nem tudom , nekem elég érdekes tüneteket produkált a krónikusan begyulladt mandulám. Szinte az összes szervem kilett vizsgáltatva, pajzsmirigytöl kezdve nem sorolnám. Egyedül a mandulám volt volt kegyetlenül begyulladva. Panaszaim a következtök voltak : fáradékonyság,állandó kéz és hátfájás , látászavar, nyelni alig birtam, rossz kedv stb stb. Múlt hét szerdán kivették , azóta kicsit kezd javulni a helyzet bár méág messze van a tökéletestöl.Pl. hátfájásom elmúlt és talán kicsit több energiám van. Ast nekem 1770es volt, Aso vagy mi 450 fele. Bizok abba idövel ahogy kimegy a gyulladás a szervezetemböl az összes zavaró tünetem elmúlik. Mert igazából másra nem lehet ezt fogni. Volt más is akinek ilyen sok panaszt okozott volna a gyulladt mandulája?

Szijasztok

90. tafonta (válaszként erre: 89. - Ossika)
2009. márc. 6. 14:54
Hát ez érdekes!
89. Ossika
2009. márc. 5. 16:47

Sziasztok!

Én azt tudom mondani,hogy egy jó fül-orr-gégész eltudja dönteni,hogy érdemes-e kivetetni vagy sem. Nekem tavaly 4szer durrant be,mind a 4szer gennyes volt,és behegesedtek a mandulák. A doktornő azt mondta,hogy lehet húzni,ecsetelgetni, de utánna muszáj. Anyu nővére is ezt csinálta,kezeltette,húzta az időt, míg végül kapott egy szövődményt,és ráment a szivére,izületeire. Én azt mondom,hogy akinek gyakran begyullad, inkább vetesse ki. Nekem a Fortis Solutab, és az Amoxicillin-B segített, amikor már nyelni sem tudtam, ajánlani tudom. A műtét meg nem nagy kaland. Érzéstelenitéssel vették ki, miután hatott a lidocain,semmi fájdalmat nem éreztem, 10 perc alatt meg is volt. Utánna volt kellemetlen,de a fagyi tökéletes megoldás volt arra,hogy ne őrüljek bele a műtét utánni fájdalomba,amúgyis kibirható. Remélem valakinek tudtam segíteni. Üdv!

88. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 87. - Tafonta)
2009. márc. 5. 16:46

Igen, pont ma derült ki. Az AST szint 0! De azt hiszem megnézetem mégegyszer, mert ezt az immunológián nézték, nem a laborban.

Nem is értem, lehetséges ilyen? Pedig még mindig vannak panaszaim. De mandulaműtét valószínűleg nem lesz ha az AST ennyi.

87. tafonta (válaszként erre: 86. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 5. 15:24
Na, mi van azokkal a laborleletekkel? Kiderült már valami?
2009. febr. 27. 08:41
Sajnos ez is vérvétellel jár. :S Én eddig is kb. másnaponta jártam laborba. Mert a dokinak külön-külön jutnak eszébe a megnézendő dolgok, és akkor ír egy új beutalót azért az 1 valamiért. Most meg a gégész küldött el. Legközelebb meg a haematológián fognak vért venni. Az lesz a 6. :)
85. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 83. - Tafonta)
2009. febr. 27. 08:35
Bocsi, elkerülte a figyelmem. Köszönöm az infót!
84. diegóóó (válaszként erre: 83. - Tafonta)
2009. febr. 26. 19:38
És ezt a vérvétel mutatja ki ugye?Nekem is néztek ilyet a kardiológián de minden rendben volt.
83. tafonta (válaszként erre: 82. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 26. 19:09
Erről írtam valahol alább! Az AST-t a streptococcus ellen termeli a szervezet. Ha túl sok van belőle a szervezetedben (valószínűleg a torkodban), akkor ez az érték emelkedik. Nekem a legmagasabb 1450(!) volt.
2009. febr. 25. 18:34

Sziasztok!

Vannak újabb fejlemények az ügyben. AST vizsgálatot fognak végezni. Tudja valaki mi fán terem? Állítólag ez dönti majd el kiveszik-e a vagy sem a mandulámat mert a doki nem akarja kivenni ha még menthető.

81. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 80. - Diegóóó)
2009. febr. 19. 08:35

Nálunk sem kell beutaló, csak azért szerettem volna mert időpont viszont kell és nem kaptam csak 10 nap múlva. Gondoltam beutalóval előbb fogadnának, de tárgytalan. Lehetséges, hogy nekem nem csak a mandulám a ludas, hanem mondjuk orrmellék vagy arcüreggyulladás. Voltam egyszer természetgyógyásznál, ő ezeket említette persze mérget nem vennék rá. Egyszer voltam röntgenen, ott is csúnyák voltak ezek az üregek, e nem kezeltek semmivel. Gondoltam akkor nagy gond nem lehet..

Elegem van, hogy mindent csak ímmel-ámmal csinálnak vagy sehogy. A megoldásig soha nem jutok el sehol :(

80. diegóóó (válaszként erre: 75. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 18. 20:55
Mostanában nem volt komolyabb mandulagyulladásom.Úgy szokott lenni hogy hirtelen belobban és amilyen hirtelen jött olyan hirtelen el is múlik,de ez azért elég sűrűn előfordul sajnos.
79. diegóóó (válaszként erre: 76. - Tafonta)
2009. febr. 18. 20:53
Igazad van!Tudom,hogy mennem kellene,de folyton csak halasztgatom.Próbálom megúszni azt amit nem lehet.
78. diegóóó (válaszként erre: 75. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 18. 20:52
A fül orr gégészeten kaptam a papírt.Egy hosszabb betegségem után mentem el amikor már hörghurutom is lett mert a háziorvosom soha nem írt fel egy értelmes gyógyszert.Ott vettek kentet a mandulámról és akkor kaptam a papírt.Nálunk nem kell beutaló a fül orr gégészetre.Én is magamtól mentem el mert nem voltam megelégedve azzal a kezeléssel amit a háziorvosom nyújtott.
77. zani (válaszként erre: 74. - Diegóóó)
2009. febr. 18. 20:49
a szív és ízületi panaszok egyértelműen összefüggésben vannak a mandulákkal. az enyémet már 1,5 éve szedték ki és még mindig itt vagyok. ez csak egy mandulaműtét!!! engem altattak és nem volt varratom mert lézerrel hegesztették össze. utána kb 3 hétig nagyon rossz volt, minden nyelés fájdalmas volt, még éjjel is felébredtem arra, hogy kiment a fájdalomcsillapító hatása. a napi adagom 6-7 szem cataflam volt (bár csak 4-et mondtak) de többet is elviseltem volna csak féltettem a gyomrom. evésre készülve mindig kb 1 órával előtt gyógyszerelés, hogy majd le tudjam gyűrni a kaját. 1 szelet kenyeret 1 órán keresztül ettem, mert nekem muszáj volt darabosat ennem hogy "lecsiszolja" a sebfelszínt. aztán érdekes módon szinte egyik napról a másikra elmúlt a fájdalom. szóval ez így lehet, hogy ijesztő, és tényleg emberkínzó az a 3 hét, de MÉG MINDIG JOBB MINT A SZÖVŐDMÉNYEK!!!! Ha rám hallgatsz már holnap jelentkezel a kórházban a műtétre. hidd el megéri. döntsd el, hogy 3 hétig szenvedsz és aztán soha, vagy rendszeresen???!!!
76. tafonta (válaszként erre: 74. - Diegóóó)
2009. febr. 18. 20:27

Ne haragudj, de ha tisztában vagy az egészségi állapotoddal és nem teszel semmit a gyógyulásod érdekében, akkor nem sok eszed lehet!

A műtéttől nem kell félni, kibírható! Vagy rámenjen az egészséged, csak mert félsz?

75. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 74. - Diegóóó)
2009. febr. 18. 17:07

Én nem félek tőle. A papírt hogy szerezted ha megkérdezhetem? És mit csinálsz ha begyullad? Én olyankor se beszélni, se enni inni nem tudok. A nyelés is fáj. LEgutóbb a gyógyszer helyrerakta. Ma megint voltam dokinál, és kitalálta, hogy influenzás vagyok! Piros az egész torkom duzzadtak a mandulák de megint azt mondta minden rendben velük.

Elegem van belőle, kértem hogy adjon beutalót a fül orr gégére, mert akkor nem kéne két hetet várnom egy időpontra. Azt mondta nem ír mert nem látja indokoltnak. MOndtam, hogy akkor is elmegyek mire ő:menjek csak de a leletre ő is kiváncsi. Ja mondom...szépen vagyunk. Teljesen kiakasztott, azt hittem sírva fakadok..

Mivel szerinte vírus így antibiotikumot sem kapok.

2009. febr. 18. 15:32
Nekem is ki kellene venni mandulámat.Gócos,genny folyik belőle és tályog is van.Csak a penicillinre reagál,de már el sem szoktam menni az orvoshoz ha begyullad...nem szedek gyógyszert feleslegesen.Meg van a papírom a műtétre már csak bele kellene egyeznem,de nagyon félek tőle!Viszont a környezetemben már több példa is volt arra,a gócos mandula miatt foltokban kihullott a beteg haja és utána derült ki hogy ezért.Nekem a szívemmel vannak gondok,fájnak a térdeim...nem tudom hogy lehet e összefüggés.De ahogy olvaslak titeket még jobban megijedtem a műtéttől.:(
73. tafonta (válaszként erre: 59. - 5e48d37001)
2009. febr. 18. 15:03
Miután megszűnt a góc és a gyulladás, a hajhullás is megállt.
2009. febr. 17. 21:14
Én azért nem engedtem egyszerre a kettőt kivenni, mert akkor el kellett volna altatni, azt meg nem akartam, mert hogy belém infúziót ne kössenek, fostam tőle.Most meg a szülésnél mindenhol kanócok lógtak ki belőlem.ennyit a félelemről.
2009. febr. 17. 18:42

"A torokmandula az orrmandulával kapcsolt nyirokcsomóként működik, ami azt jelenti, hogy átveszi a hiányzó orrmandula szerepét. Fordított esetben viszont, ha a torokmandulát kell kivenni, célszerű az orrmandula kivétele is, mert a szűrőfunkció átvétele következtében az orrmandula annyira megduzzad, hogy orrlégzési zavarokhoz vezet.

A torokmandula a felnőttkor határán egyfajta hegesedésen megy keresztül, a szervezet szinte lehatárolja saját magától, ezért ekkor már csak nagyon ritkán okoz panaszt."

2009. febr. 17. 18:39

Megtaláltam az orrmandula elsorvadásáról szóló részt.


-Igaz az, hogy ez a szervünk az idő múlásával elsorvad?


-Igen, pubertáskorban az egész fej elkezd egy kicsit felfelé nyúlni, ezáltal az orrmandula a garat tetejére kerül, a váladék pedig anélkül, hogy irritálná, alatta folyik el. Nincs tehát többé funkciója, így fokozatosan elsorvad. Ha esetleg mégis, még felnőttkorban is megmaradna, és erre egy vizsgálat során fény derül, javasolt az eltávolítása, mert daganatos elváltozásokhoz vezethet. Akkor is kivesszük az egyébként problémát nem okozó orrmandulát, ha a betegnek komoly műtéten, például szívműtéten kell átesnie. Ilyenkor ugyanis szükséges a szervezet góctalanítása.

2009. febr. 17. 18:34
Kiskoromoban folyton nyitva volt a szám az "orramandula túltengésem" miatt. Igy emlegették akkoriban.
68. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 67. - Veroosh81)
2009. febr. 17. 18:32
Szerintem sem gáz, felnőttekben talán már nem akadályozza a légzést még nátha esetén sem. Nem tudom mekkora szerepe van benne, de én sokszor nem kapok levegőt az orromon. Talán a rhinitis miatt de a fül orr gégész jól rámijesztett a múltkor. Azt mondta ha nem kezdem el sürgősen kezelni az allergiás náthámat pár hét múlva polipok fognak kilógni az orromból. Persze gyógyszert azt nem írt rá. Kérdem én akkor mivel kezeljem? Áááá
67. veroosh81 (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 17. 16:40
Hát szerintem nem mindenkinek, nekem megvan, azért beszélek úgy, mintha a pincéből beszélnék....azt mondta a doki, h nem gáz, h megvan.
66. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 65. - 5e48d37001)
2009. febr. 17. 16:24
Köszi! Én is mielöbbi gyógyulást kívánok!
2009. febr. 17. 15:38
Én még szőrösödést nem tapasztalok,szerencsére. Csak minimális az eltérésem a normálistól,de elképzelhető,hogy nálam ez is lehet a gond,a mandulamaradványom mellett.Remélem mihamarabb meggyógyulsz!!
64. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 63. - 5e48d37001)
2009. febr. 17. 15:32

Egy ügyes doki talán el tudná távolítaná végleg és akkor nem lenne vele több probléma. Szerintem ez már kisebb beavatkozás, igy talán a kockázat is kisebb. Bár ez csak az én véleményem.

Nekem bőven van rossz fogom igy elvileg elképzelhető, azt az egyet tudom, hogy tutira nyaktól felfelé kell lennie valaminek mert ha méshol lenne akkor egy másik regionális nycs lenne nagy. De ezt is én silabizáltam ki igy ez sem 100%. Sajnos nem vagyok orvos, én csak ápolónőnek tanulok annak is az elején tartok.

A tesztoszterontól szőrösödnél is. Ez tapasztalat az én értékem is volt a plafonban úgy néztem ki mint egy jeti. Épp hogy szakállam nem volt..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook