Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula műtét 3 évesen! (tapasztalatok - jó tanácsok) fórum

Orrmandula műtét 3 évesen! (tapasztalatok - jó tanácsok) (beszélgetős fórum)


1 2
2014. márc. 27. 09:26

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.

Fél év teljes, részletes története és az azt megelőző 7 év állandó betegségei nehezen sűríthetőek bele egy hozzászólásnyi mezőbe, így most csak annyit írnék velősen, hogy állandó nátháinkat és fülproblémáinkat a tej okozta. A tej, mint allergén egy fül-orr-gégésznek sem jutott eszébe, attól függetlenül, hogy egyikük, mint allergológus is büszkén hirdeti magát magánpraxisát reklámozó honlapján. Amióta a tejjel felhagytunk, ismét visszatért lányom hallása, megszűnt az évek óta folyamatosan életünket keserítő fülgyulladás, még csak náthásak sem lettek egész ősszel-télen. A mai napig hihetetlen ez az élmény!!!


Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!


És mivel az adminisztrátor törölte a linket, ahol elérhető fél éves kálváriánk története, akit érdekel, hogyan léptünk ki a hosszú évek óta tartó folyamatos fülgyulladásból, halláscsökkenésből műtét és gyógyszerek nélkül - és azóta is egészségesek vagyunk - üsse be a google-be: "Hagyjátok békén az orrmandulát".

40. püpci
2014. márc. 10. 12:13
Köszönöm, nagyon kedves vagy. Viszont kívánok minden jót nektek is.
39. 88dc42f3df (válaszként erre: 38. - Püpci)
2014. márc. 9. 22:22
Örülök,hogy ti is szerencsésen tul vagytok a mütéten!Jo egészséget kivánok nektek a jövöben:)
38. püpci
2014. márc. 9. 17:50

Sziasztok!

Túl van a kisfiam a műtéten. Szerencsére minden rendben ment. A kórházzal kapcsolatosan jók a tapasztalataim.A gégészeten a felnőttekkel vannak a gyerekek az osztályon, tehát nincs külön gyerekosztály. A szobákban természetesen nem tesznek felnőtet össze a gyerekekkel, úgy hogy e miatt nem kell aggódani. A műtéteknél a gyerekek elsőbbséget élveztek, gondolom azért mert nem lehet a műtét előtt enni és inni sem. Az altatás hatása miatt volt egy nagyobb sírás-hiszti, de amint kialudta magát a kisfiam, mint ha kicserélték volna. Vidáman ébredt és fájdalmai sem voltak. Másnap délelőtt már haza is jöhettünk, így összesen 2 éjszakát kellett bent tölteni a kórházba. Nagyon féltem én is előtte, így már örülök, hogy túl vagyunk rajta.

2014. márc. 6. 16:58
Helló! Nekünk most adtak időpontot orrmandula műtétre a tarjáni kórház! az én fiam is 3 éves ! Milyen tapasztalataid vannak a kórházzal kapcsolatban?
36. püpci (válaszként erre: 35. - 88dc42f3df)
2014. febr. 23. 21:41
Majd én is beszámolok róla, ha túl leszünk a műtéten, de előtte a 27.-ei vérvételtől tartok.(
35. 88dc42f3df (válaszként erre: 33. - Püpci)
2014. febr. 23. 13:43
Egyébként valóban mi reagáljuk túl,a szülők,mert ők nagyon ügyesek,és nem ők félnek,hanem mi.Szuper gyorsan regenerálódnak:))
2014. febr. 23. 13:38

A vérvétel kicsit rázos volt,de utána a laboros csaj adott neki egy kicsi játèkot,mert ügyes volt:)))

Az altatás elött kapott dormicumot+cataflam cseppet,hogy ellazuljon,de elég feszült volt szegénykém.Amikor meg kihozták a műtőből,az volt igazàn kemény,kb.negyed orába telt,mire megnyugodott,és a branül se zavarta.Aztán aludt egyhuzamban másfél órát,és amikor felébredt,már rendben volt,szerencsére nem kellett fájdalomcsillapító se.

És azóta is renben van!:)

33. püpci (válaszként erre: 30. - 88dc42f3df)
2014. febr. 22. 22:19

Örülök, hogy túl vagytok rajta. Már én is szeretnék múlt időben beszélni róla..

Hogyan viselte a kisfiad az altatást és az előtte levő vérvételt?

2014. febr. 20. 17:37
Én is nagyon remélem!!!:)
31. manó2000 (válaszként erre: 30. - 88dc42f3df)
2014. febr. 20. 16:55
Szuper! Orulok, hogy tul vagytok rajta! :) Remelem eredmenyes lesz a mutet es nem lesz ennyi betegseg.
30. 88dc42f3df (válaszként erre: 29. - Manó2000)
2014. febr. 20. 14:05

Szia,túl vagyunk rajta szerencsére,jól sikerült.

A fülét nem kellett leszívni,mert az meggyógyult rendesen,így csak az orrmandulát vette ki a doktornő.

29. manó2000 (válaszként erre: 28. - 88dc42f3df)
2014. febr. 19. 20:45

Hogy vagytok?

Hogy sikerült?

2014. febr. 18. 15:22
Holnap lesz a műtét,huhhh...:/
27. 88dc42f3df (válaszként erre: 15. - C6cc1a938e)
2014. febr. 13. 11:14
Nekem 10 évesen vették ki az orrmandulámat, de az se volt kellemes emlék. Föleg, amikor az éteres gézlapot rácsapták az arcomra... :/
2014. febr. 13. 11:11
Mi majd nézzük az épitkezést, mert pont épül az uj korház, és a fül-orr-gége osztály a 2.emeleten van, onnan pont jol rálátunk a nagy darura! :)
25. manó2000 (válaszként erre: 24. - Püpci)
2014. febr. 13. 08:40
Mi vittünk olvasnivalót, játékot, de beszélgetnek a gyerekek is, szülők is. Elég gyorsan megy az idő.
24. püpci
2014. febr. 12. 20:28
Ti mivel töltöttétek az időt a kórházban? (mese, rajzolás...stb?
23. manó2000 (válaszként erre: 22. - 88dc42f3df)
2014. febr. 12. 09:04
Nálunk is hasonló volt a helyzet, azt mondták, hogy a fülét is felszúrják műtét alatt, de addigra rendbejött a füle, azzal nem volt gondjuk. De ugyanúgy mindent elkapunk. A fülét nem szabad kockáztatni, mindenképpen jó ha kiveszik a mandulát, meg kell tenni mindent.
22. 88dc42f3df (válaszként erre: 20. - Manó2000)
2014. febr. 11. 23:45

2 éve majdnem havonta elkap valami"taknyot". Először a bölcsiben, most meg szeptember óta az oviban is. Hiába a sokféle immunerősítő, vitamin... Most amikor kiderült a sokadik fülgyulladása, és a tympanogramon látszott a lapos görbe, mondta is a doktornö, hogy a fülét is le kell szívni. Vagy elég lesz simán csak leszivni, vagy grommet lesz a megoldás.

Nem egyszerű. :((

2014. febr. 11. 23:31
Az én kisfiamnak 2,5 évesen kellett kivenni az orrmanduláit, állandóan középfülgyulladása volt, és 1 hónapig szívták a füléből a gennyet.Majdnem süket lett. Azon kívül, hogy 1 hétig angolos volt a hangja semmi baj nem volt. Aztán hála istennek a füle soha töbet nem fájt. Tehát megérte, pár pillanatos műtét, lézerrel még csak nem is vérzik... Anna Márta
20. manó2000 (válaszként erre: 12. - 88dc42f3df)
2014. febr. 11. 18:23
Mondjuk nekünk még nincs egy éve, hogy kivették az orrmandulát, még sok javulást nem tapasztalunk. De azt is mondják, hogy nem azonnal lesz jobb, hanem első évben már alakul, második évben lesz jóval kevesebb a megbetegedés. Szóval még mi is várjuk a csodát.
2014. febr. 11. 18:13
Mi bevittük az kedvenc állatkáját és a doki az állatkát is megvizsgálta és vihette magával. Ez szerintem lelkileg jól jött a gyerekemnek.
2014. febr. 11. 18:11

Látom, itt mindenkinek jól alakult a műtét után. Nos, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nekünk nem volt zökkenőmentes, pedig csak orrmandula műtét volt. Akkor 3 éves volt a fiam és sajnos bevérzett, így nekünk volt bent egy igen kellemetlen éjszakánk a kórházban, amikor nem tudtuk, hogy mikor áll el a vérzés.Betamponálták a kisfiam orrát.A betamponálás miatt plusz antibiotikumot kaptunk intravénásan és infúziót. Vért hányt éjjel, ami az orrából folyt a gyomrába szóval nem minden esetben könnyű a helyzet, de ez csak nagyon ritka esetben fordul elő.

Másnap szerencsére elállt a vérzés és hazajöhettünk.

17. püpci (válaszként erre: 15. - C6cc1a938e)
2014. febr. 11. 18:02

Amikor gyerek voltam nekem is kivették a garat- és az orrmandulámat is, de nem értem, hogy téged miért nem altattak vagy kábítottak el???

Az emlékeimben engem is egy "műtős" valaki ölébe ültettek, de utána maszkot kaptam az arcomra és abba kellett lélegezni..így elkábultam, elaludtam. Szerintem egy gyereket még azzal sokkolni, hogy lássa, hogy mit tesznek vele pl: véres vattapamacsokat húznak elő a torkából...hát nem tudom, durva!

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - C6cc1a938e)
2014. febr. 11. 16:27
ez garatmandula műtét volt, nem pedig orrmandulaműtét.
2014. febr. 11. 16:00

Tapasztalat:

Igen pici(? és emlékeimben még sötét is,hát nyílván nem az volt)helyiségbe bevittek,valaki az ölébe vett,lefogott.Valami sz*rral állandóan véres vattacsomókat vettek ki a számból.Én persze küzdöttem kegyetlenül az életemért,ezek fix,hogy meg akarnak ölni.És én nagyon tudtam ám rumlizni...(már akkor is :D ).Úgyhogy bárki is fogott le,az megizzadt,az fix.Volt ott egy nő is,nem csak a véres vattás pasas.Mindig rámszólt.Hú mindenki nagyon mérges volt.Én is...:D Aztán a végén még ők ejnyebejnyéztek,meg megígértették velem,hogy legközelebb jó leszek (haha,ők már tudták,hogy lesz legközelebb,mert mindet nem tudták teljesen kivenni és vissza fog nőni,úgy is lett).Én persze mindenre bólogattam,csak húzzunk már innen ki,itt van az ajtó mellettünk,sokáig kell még itt lenni?


De azt imádtam,hogy utána kötelező volt fagyizni.Fájdalomra nem emlékszem,minden happy volt utána.Asszem talán volt egy teás napom,de másnap már...bármit beküldtem volna.Elég kicsi voltam és nem altatott.Ettől csak semmibb lehet az,akit altatnak...

2014. febr. 11. 08:01
Persze, mindenképp megírom, hogy ment. Köszi!!!
13. püpci (válaszként erre: 12. - 88dc42f3df)
2014. febr. 10. 21:13
Akkor most te is izgulhatsz. Szurkolok nektek és jobbulást a kisfiadnak. Majd írd meg, ha túllesztek a műtéten az "élményeiteket". Nálunk annyi a különbség, hogy nincs fülfájdalma, "csak" behúzódott a dobhártyája és ezáltal nem hall rendesen a bal fülére. Ezt is úgy vettem észre, hogy többször visszakérdezett, hogy: "tessék, miii?" illetve hangosabbra vette a tv-t. Már december óta húzódik és ma mondta a doki, hogy nem érdemes tovább hallogatni a műtétet, mert nem akar neki javulni. Azóta gyomorgörcsöm van:(
12. 88dc42f3df (válaszként erre: 1. - Püpci)
2014. febr. 10. 19:53
Az én kisfiam 4 éves,hasonló problémák miatt lesz jövő héten a műtét.Adná a JóIsten,hogy jobb legyen utána,mert jelen pillanatban 2 hetente gyulladásos a füle,de végre eljutottunk a műtétig!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook