Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomás, mindent csak gyógyszert ne fórum

Magas vérnyomás, mindent csak gyógyszert ne (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. Kirizsu (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2021. nov. 17. 17:01
Ez szuper! És nagyon hasznos! Köszi☺😚
34. 55Judit (válaszként erre: 31. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:57
Yiya termékcsaládban van.
33. 55Judit (válaszként erre: 30. - Hoxa123)
2021. nov. 17. 16:56

Bizony nagyon jó! Én olyan D vitamint szedek, amivel együtt van a K2 vitamin is. Ugyaninnen veszem a legjobb fajta Q10-et, E vitamin komplexet is. Ezek a legfontosabbak a szív és az érrendszer egészségéhez.


Mivel évek óta szedem a kiegészítőimet, megnézettem kíváncsiságból ultrahangon az ereimet. Azt mondta a vizsgálatot végző orvos, hogy ilyen tiszta és szép ereket az én korombelieknél még nem is látott. :)

32. Kirizsu (válaszként erre: 30. - Hoxa123)
2021. nov. 17. 16:53
Ennek utána nézek! Köszönöm!❤
31. Kirizsu (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2021. nov. 17. 16:52
Ez milyen készítmény? A garlic kapszulát szedem magas vérnyomásosat.
30. hoxa123 (válaszként erre: 1. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:50
Ismerősnek a K2 vitamin segített. 150-180 körüli vérnyomására az orvos a gyógyszeradagot emelte volna, ő viszont elkezdett napi 75 µg K2 vitamin tablettát szedni, és azóta (kb. 3 hónapja) 130-nál nem mért magasabbat. A gyógyszereit pedig csökkentette. A K2 mellé D3 vitamint is szed.
29. 55Judit (válaszként erre: 26. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:49

Örülök. :)

Neked is javasolnám az érvédő, vérnyást rendező étrendkiegészítőt.

28. Kirizsu (válaszként erre: 23. - Heszter8888)
2021. nov. 17. 16:48
Egyébként az orvosok is ezt tanácsolják. A gyógyszer mellé. Én csak annyiban vagyok más, hogy a gyógyszer helyett akarom.😀
27. Kirizsu (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2021. nov. 17. 16:46
Köszönöm a megerősítést. Hiszek benne, hogy a szervezet tudja mire van szüksége. És abban is biztos vagyok, hogy az én szervezetem nem akar mesterségesen előállított vegyi anyagokat. Csak minőségi életet szeretnék élni. Nem depizni azon hogy mikor melyik bogyót hog,an és mivel kell bekapni...
26. Kirizsu (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2021. nov. 17. 16:42
Nagyon köszönöm a válaszodat. Utána fogok nézni! Igen ez nagy segítség!
25. 55Judit (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2021. nov. 17. 16:42
Még ehhez a monológhoz: Nem diétázom. Olyasmit iktatok be az étkezésembe amit állandónak szánok. Ha valamit kiveszek, valamit helyettesítek, azt is.
24. 55Judit (válaszként erre: 20. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:40

Igen. Szépen, fokozatosan meg kell változtatni az életmódot. Én is ezt teszem jó ideje. Változtatok. Mindig találok valamit amit lehet mégjobbá tenni.


Az hogy helytelen amit teszel azok gondolják, akik másban hisznek. De te nem azt választottad hogy kezeljék vegyi anyagokkal a tüneteidet kitéve magadat a sok nem kívánt hatásnak, hanem a gyógyulás útját választottad. Ezt azok üdvözlik, akik szintén ezt teszik. Ilyen az élet. :)

23. Heszter8888 (válaszként erre: 9. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:37

Igen, sportoltam, heti 4-5x itthon saját testsúlyos edzés (pont a covid idején kezdtem el ezt az egészet, termek zárva lettek)

És diétas étrend szigorúan. Azóta is nyilván.

2021. nov. 17. 16:34

Krizsu én 66 éves vagyok. Tiszták és rugalmasak az ereim, minek érdekében nem gyógyszert, hanem étrendkiegészítőket szedek. Régen tudom már, hogy tablettától még senki vérnyomása nem állt helyre, és az erei sem tisztultak ki. Maximum megtartotta az állapotát egyre sokasodó mellékhatások árán. Persze mindennek a mellékhatására is tudnak adni valamit, de szerintem a 12. ajánlás után már az orvos elveszíti a fonalat.

Ezt nem azért írtam le hogy valaki elkezdjen vitázni, mert abba nem fogok bekapcsolódni. :)


Finomakat eszem, de ez nem azt jlenti hogy folyamatosan azon agyalok hogy mit kellene főzni. Nem variálok, az egyszerűség híve vagyok, nem is kell mindent hőkezelni, és bizony mozogni kell még az én koromban is. Illetve minél korosabbak vagyunk, annál inkább hangsúlyt kell erre is fektetni.


Néha találok valamit amőr úgy gondolom hasznos lehet számomra és beiktatom az étrenbe. Legutóbb a csíráztatott barna rizsfehérjére esett a választásom. Jó döntés volt. Lazábban megy vele a fogyás, sosem vagyok éhes, jó is, mert azt nem bírom. Az én koromban már könnyebben szaladnak fel a kilók, és jobban is ragaszkodnak mint fiatal korban, ezért a növényi fehérje nekem nagy segítség. :)

Már nem csak iszom, de elkezdtem reggelizős kekszet is sütni vele, holnap pedig szénhidrátmentes palacsinta lesz belőle. Kakakóval, fahéjjal, vagy túróval töltve.


Én jól elvagyok, sőt az idő múlásával egyre jobban vagyok. Szépen lassan fogyok is, ami nagyon kell.

Hát így dióhélyban ennyi. Remélem segítettem.

21. Kirizsu (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2021. nov. 17. 16:33
50 éves és kb 20 kg túlsúly most.
2021. nov. 17. 16:30
Még annyit, hogy miért is nem akarok gyógyszert. A barátnőm, aki alapból sosem volt kövér, bomba alakja van, 45 éves, nem dogányzott sose. Alkoholt is csak ritkán fogyaszt. Neki magas a vérnyomása. Kapitt gyógyszert amitől folyamatosan rosszul volt. Másikat kapott. Nem volt jó. Kapott ismét mást. Egy nap arra ébredt, hogy nem érzi a lábait. Nem tud járni. Mindkét lába feldagadt és alig kapott levegőt. Ez a gyógyszer se volt jó. Megint vizsgálatok, új gyógyszerek. 2 hónap múlva a lávain és a kezein hatalmas egybefüggő vörös foltok, égett viszketett. Megint nem jó a gyógyszer....most 3 hónapja ismét az első gyógyszert szedi ami igazából nem használ, de orvos azt mondta nrm baj. Szedje csak. Majd beáll neki. Ja és már váltott orvost is 2x. Mindenre lehet példát hozni sajnos. Én gyűlölöm a gyógyszereket és szinte néhány fájdalom csillapítót leszámitva nem is szedek. Azokat is csak akkor mikor már semmi más nem használ. Tudom, hogy sokan gondolják úgy, hogy helytelen amit teszek, de akarok adni egy esélyt a szervezetemnek. Ha nem fog m üködni,ígérem el fogok menno orvoshoz. De még ezt az egy dolgot ki akarom probálni. Mozgás és diéta. Vagyis nem szeretem a diéta szót. Táplálkozással csökkenteni a vérnyomást.
19. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:26

A gyógyszerszedés (bármilyen betegségről is szól), nem kívánságműsor.

Hány éves vagy és mennyi a túlsúlyod? (ha publikus)

18. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:24
Diétás módszer: kevesebbet egyét és többet mozogj.
17. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 16:23

Ne is mérd!

Várd meg, ameddig agyvérzést, vagy infarktust kapsz.

De legalább nem fogod tudni, hogy milyen vérnyomással.

A magas vérnyomás nem játék.

16. Kirizsu (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 17. 16:19

Igen sajnos igazad van. Nincs előre megirva senkinek. Nekem pl a lábyom gyönyörű egészséges 16 éves iskolatársa kapott agyvérzést. És nekem is volt egy barátnőm aki szintén 19 évesen. Sőt nem rég viszont egy korombeli barátom, akinek korábban nagy stressz volt az életében és rendeződött aztán az élete, boldog volt igaz kapta a rengeteg vérnyomás gyógyszert mégis egy szilveszteri partyn 50 évesen összeesett és meghalt. Vannak ilyenek.

Nekem a reggeli 180 felett van. Majd délutánra olyan 160 körül. És mindig, mindennap.

Tudom igazad van, hogy tudni kéne az okát. Magyarirszágon 10 éve normális volt. A nagy fogyás is meg volt. Voltam kivizsgálásin. Minden abszolult jó volt. Majd jött az autobalesetünk. A lányom sérült meg. Mi én és a másik lányom kisebb zuzódásokkal megusztuk csakhogy én a kórházban mig a két emelett között rohangásztam mert a lányaimért aggódtam akkor jött egy iszonyat fejgörcs. Összeestem. Akkor megmérték a vérnyomásom ami 220 volt. Azonnal kaptam gyógyszereket monitor stb. Majd hazaengedtek, de a körzeti dokihoz kellett mennem. Onnantól fogva gyógyszerekkel tömtek és sosem lett alacsonyabb a vérnyomásom. Lentebb leirtam már, hogy azóta mi történt.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 15:57

Sajnos erre nincs sablon. Ahányan vagyunk, annyifélék.

Tudom, ha kalácsot nem tudok adni, akkor tanácsot se adjak.

Egyet tudok, lehet valaki 45 kilósan, egészségesen étkezve, sportos életet élve is magas vérnyomásos beteg és még cukor beteg is.

Azt kellene kideríteni mi okozza?

Viszont a magasvérnyomás nagyon allattomos, nem érdemes vele szórakozni, a gyógyszer sem ördögtől való. Sajnos láttam én 25 évesen agyvérzésben elhunyni valakit, és ismerek olyat is aki 30 éves korától szedi a gyógyszert és most 88 éves.

Nem írtad mennyi a vérnyomásod, ha 140/90 elszórakozhatsz vele, de egy 180-200/110-el nem érdemes kisérletezgetni.


Jó egészséget!

14. Kirizsu (válaszként erre: 12. - Csillagszem38)
2021. nov. 17. 15:08
Igen ez alap a fogyáshoz. De a magas vérnyomás vagyis a normár egészséges vérnyomás eléréséhez fontos a megfelelő táplálkozás. Meg a megfelelő mozgás forma. Erre lennék kíváncsi ki mivel próbálkozott már.
13. Kirizsu (válaszként erre: 6. - Alessandro)
2021. nov. 17. 15:05

Igen, pont az irányát keresem a tudatosabb életnek. Kaptam gyógyszereket még 10 éve. Egy autó baleset után lett magas vérnyomásom. Szedtem is, de nem használt. Majd elmentem angliába. Elmenekültem... de ez egy más story. Lényeg, hogy nem szedtem a gyógyszereket. Majd egy üzemorvosi vizsgálat során kiderült, hogy a vérnyomásom bár picit emelkedett, de normális. És az is volt amig ott éltem és halálra dolgoztam magam fizikailag. Rengeteget fogytam, kevés időm miatt és a rossz kaják miatt szinte napi szinten halat ettem meg sok nyers zöldséget, gyümölcsöt. Majd ismét másik országba költöztem, ahol végre megtaláltam a boldogságot. Bár dolgozom sokat, de nem annyira megterhelőt. Sok finomat, főzök eszek. Stressz se nagyon ér. Viszont híztam sokat és a vérnyomásom az egekben. Összegezve a dolgokat Magyarba rengeteg stressz, borzalmas nyomás, gyógyszerek és egyre romló állapot. Angliába sok fizikai munka, kevés evés, illetve más étkezési szokások. O gyógyszer, kicsi stressz, illetve inkább nem is a stressz csak olyan boldogtalan beletörődés. De a vérnyomásom rendbe. Most az elözőekhez képest semmi stressz, nyugis fizikai munka, jó és változatos étkezések. Hízás. És ismét egekbe a vérnyomás. Pont ezért gondolom úgy, hogy ha egy tudatosabb életformát élek, tudatosan táplálkozom akkor segíthet. Adtam rá magamnak 1 évet. Csak nem halok meg addig amig nem tudom meg, hogy működik e.

A fórum célja amiért indítottam, hogy tapasztalatokat keressek.

12. Csillagszem38 (válaszként erre: 2. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 14:56
Diéta modszer nincs, eletmodvaltasban van. Cukros, lisztes sz. rokat elhagyod, mozogj heti 4-5szor.
2021. nov. 17. 14:54
Valtsd életmódot, mozogj, sportolj, adj le pár kgot, hagyd el a káros ételeket . Ez a legfontosabb, ha ezeket betartod javulni fog a vernyomasod🙏🙏
10. Kirizsu (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2021. nov. 17. 14:53
Köszi, de pont a forum témája és le is irtam, hogy nem szeretnék gyógyszereken élni mindaddig amig nem érzem azt, hogy én igen is mindent megtettem.
9. Kirizsu (válaszként erre: 8. - Heszter8888)
2021. nov. 17. 14:52
Nagyon köszönöm! Pont ilyen építő jellegű infóra van szükségem. Volt valami speciális étrend amivel lefogytál? Sportoltál valamit?
2021. nov. 17. 14:39

Magas vérnyomásom volt, fiatalkori, nem találták az okát, minden vizsgálaton végigmentem.

Kaptam többféle csökkentőt. Szedtem is rendesen.


Nem voltam elhízva, mégis életmódot váltottam, leadtam 10 kilót, és elhagytam a gyógyszert, vérnyomásom lement, azóta is rendben vagyok.

7. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 14:27
Addig szórakozol ezekkel a szarokkal amíg kapsz egy gutaütést, de akkor már cseszheted. Menj orvoshoz és ha úgy ítéli meg hogy kell vérnyomáscsökkentőt szedned akkor szedd, feltéve ha sokáig akarsz élni.
2021. nov. 17. 14:26

A magas vérnyomás, ahogy a cukorbetegség is, gyógyíthatatlan betegségnek számítanak. Hosszú évekig, évtizedekig lehet kezelni mindkettőt gyógyszeresen (vagy insulinnal), de kigyógyítani nem lehet.

Talán egy teljes életmódváltás és sok mozgás segíthet. Talán...

Ha nem, akkor pedig maradnak a gyógyszerek. 🤔

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook