Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alacsony vérnyomásra gyógyszer vagy természetes gyógymód? fórum

Alacsony vérnyomásra gyógyszer vagy természetes gyógymód? (beszélgetős fórum)


1 2
44. 7e812c4f30 (válaszként erre: 42. - 0bd6716bdf)
2013. ápr. 6. 12:32
Pár napja én is nyitottam egy klubot, hasonló témában. Sajna, kissé nehézkesen indul be. Lehet, hogy azért, mert nálatok aktívkodnak azok, akiket érint, érdekel a téma????
2013. ápr. 4. 16:04
Én Sympathomin cseppet szedek az alacsony vérnyomásomra vény nélkül kapható nekem megemelte de még mindig nem 120/80 de már jobb a helyzet, mert 80 körüli volt előtte...
2012. júl. 26. 13:01

Sziasztok!

Nyitottam egy klubot a fenti témában. Ha valaki úgy gondolja, hogy szívesen csatlakozna, azt örömmel várom!

Szép napot Nektek!

2011. júl. 7. 18:57

Az aromaterápiás könyvemben ez van:


Alacsony vérnyomás elleni fürdőkeverék: 4 csepp rozmaring olaj, 3 csepp kakukkfűolaj, 2 csepp borsmentaolaj


Az olajokat az üvegből egyenesen az előkészített fürdővízbe kell tenni, 15-20 perces fürdő naponta egyszer.



FIGYELMEZTETÉS!

Akinek alacsony a vérnyomása semmilyen okból NE használjon orvosi zsálya,levendula és ilang-ilang illóolajat mert CSÖKKENTI A VÉRNYOMÁST.

40. M0ncsa
2011. júl. 5. 12:23

Szia,


az en vernyomasom is alacsony, bar nem ennyire. Doki szerint addig gyogyszert ne, amig nem muszaj. A terapia: Egyesz nap, kis mennyisegekben HIG(!!!!) kave - ez nagyon fontos, mert a presszo hirtelen emeli meg a vernyomast, es ugyanolyan hirtelen is esik le. En nemet kavet szoktam fozni, a filtereset, egy l-t naponta (kb 2 pupos evokanal kave a liter vizhez). Ezt mezzel, tej nelkul (ez is fontos, nem szabad tejet tenni bele, csokkenti a vernyomast!) elszopogatom a nap folyaman. Es persze minel tobb vizet inni. Nem szorpot, nem szodat, nem teat, hanem sima vizet ;) Remelem, segithettem

39. rozsa132 (válaszként erre: 38. - 2e2d27694f)
2011. júl. 3. 18:46

Nállam épp ez történt sorozatba!

Sajnos mai napig sok esetbe kelek -fekszek!

Nem is tudom megbocsájtani családomnak, a gúnyolódást, de remélem még ők is érezhetik milyen kegyetlen, mikor egyik pillanatról a másikra össze esik az ember,és hát nem választhatja meg , hogy puhára,vagy kemény kövezeten esik össze!

2011. júl. 3. 17:38
Arról nem is beszélve, amikor valakinél a gyengeségnél, szédelgésnél "komolyabb" tünetek is jelentkeznek. Gondolom, mással is előfordult már, hogy nem csak nem érezte jól magát, hanem hirtelen rosszullét kapta el: összeesett, elájult egy vérnyomásesés miatt...
37. gizus58 (válaszként erre: 35. - Rozsa132)
2011. júl. 3. 17:12
Az alacsony vérnyomás éppen olyan veszélyes, mint a magas!Aki ezzel viccelődik, az nem tudja, mit beszél!komoly szervi baj is lehet a tartósan alacsony vérnyomástól!!
36. 2e2d27694f (válaszként erre: 35. - Rozsa132)
2011. júl. 3. 13:27

Gyönyörű, mondhatom. :-(

Nekem egy szavam sem lehet, mert a család, a barátom végtelenül toleránsan kezeli azokat a hülye helyzeteket, amik előjönnek nálam.

2011. júl. 3. 06:47

Azt hittem csak nállam vannak ilyen gondok!

Nekem a családom símánn közölte hisztizek, direkt esem össze, azért hogy sajnáltassam magam!

Csak megjátszom magam, még az se számított, mikor hatalmas dudorok keletkeztek a fejem!

Közölték, még a hülye is összetud így esni és baromi jókat nevettek rajta! Mintha ez mulatságos lenne annak aki ezt átéli!

2011. júl. 1. 18:08
Jó szokott lenni a pulsotyl csepp, nem drága,és ha rosszul vagy, be lehet venni, használ.Néha nem árt az ilyen segítség!!
33. piros66 (válaszként erre: 32. - Szilvamama)
2011. júl. 1. 14:24

Akkor te is jól kinézel esténként!!!

Fenékig se pöndöl,de a térdzokni befigyel!!!



32. Szilvamama (válaszként erre: 31. - Piros66)
2011. júl. 1. 14:17
A hátsóm szinte kilóg a hálóingből, de vastag zokni van a lábamon :) Amíg az fázik, nem tudok elaludni ...
31. piros66 (válaszként erre: 27. - *Mimmi*)
2011. júl. 1. 14:11

igen!

Ismerős a zoknis téma.

Nemrég komolyabban diétáztam,és nem volt ritka,hogy éjszaka vastag kötött zokni,hosszú ujjú pizsama hosszú nadrággal és két takaró alatt aludtam el.

Mert ha fázom,akkor nem tudok elaludni sem addig míg fel nem melegszem.

Mindenki kiröhög,amikor ilyet említek.

Kollégáim is mindig megkérdezik,mikor 40 fok van nyáron,hogy ugye Tücske most nem fázol tán?

Azért ciki.

30. piros66 (válaszként erre: 29. - Szilvamama)
2011. júl. 1. 14:08

Valami ilyesmi az enyém is.

A kávé után a pulzus felmegy 80 körülire.

De aztán visszaesik.

29. Szilvamama (válaszként erre: 27. - *Mimmi*)
2011. júl. 1. 14:03
91/67, 69-es pulzussal a megszokott.
2011. júl. 1. 13:59
Bár ezzel a vérnyomással már egyszer majdnem eltettem a párom láb alól. :D Munka után hulla fáradtan beestem az ágyba és elaludtam, de úgy igazán mélyen. Hanyatt fekve kezeim keresztbe a mellkasomon. Amikor a párom haza ért próbált felébreszteni, de nem igazán ment neki... a végtagjaim hidegek, a pulzusom meg nem érezte. Szegénykém már anyámékat hívta amikor felébredtem. :D Így utólag vicces...
2011. júl. 1. 13:57

Hűha, és én még azt hittem, hogy az én 110-es vérnyomásom alacsony... Jó nagy tejes kávéval kezdem a napot, hogy észhez térjek valahogy. A végtagjaim nekem is hidegek, képes vagyok nyáron, a legnagyobb melegben zokniban aludni...

A pulzusom viszont elég magas, tegnap 85-öt mértem, a vérnyomásom meg 110/70 volt.

Pedig nálunk a családban inkább a magas vérnyomás volt a jellemző. Édesapám emiatt halt meg agyvérzésben, 46 évesen, sajnos nem vette komolyan...

2011. júl. 1. 13:55
:D:D Persze, hogy! Semmi bajom nem volt. Sőt. A vizsgálat előtt még izgultam is egy kicsit, meg szaladgáltam, hogy ne legyen annyira alacsony. :D
2011. júl. 1. 13:47

És jól voltál??



2011. júl. 1. 13:43
2 éve alkalmassági vizsgálaton a doktornő csak 3szor próbálta megmérni a vérnyomásom. A 3. próbálkozás után - szó szerint - eldobta a műszert és azt mondta: (egy jó adag káromkodás után)Na jó, valahol 90/60 körül lehet...egyébként jól van?
2011. júl. 1. 13:42
Akkor jó!
22. Szilvamama (válaszként erre: 20. - Piros66)
2011. júl. 1. 13:40
Semmi gond, én azóta ezen vidámodom, ha eszembe jut! :)
21. 2e2d27694f (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2011. júl. 1. 13:20
Én is voltam már úgy üzemorvosi vizsgálaton, hogy valami rejtélyes okból kifolyólag felment a vérnyomásom 119/70-re és elkezdett poénkodni a doki, hogy ez oktatófilmbe illő. Erre mondtam neki, hogy ne vicceljen, mert érzem is, hogy nem vagyok jól, ezek szerint amiatt, mert felment a vérnyomásom. Teljesen hülyének nézett. Pedig annyi sütnivalója lehetne egy orvosnak, hogy ha valakinek a szervezete a 90-re van ráállva, annak a "normális" 120-as vérnyomás már kifejezetten magas.
20. piros66 (válaszként erre: 18. - Szilvamama)
2011. júl. 1. 13:11

Ne haragudj Szilvamama,de kinevettelek!

nem illik....



2011. júl. 1. 13:09

Reggel, amikor felébredsz még az ágyban tornázz egy kicsit, mozgasd meg végtagjaid, nyújtózkodj, végezz fejkörzéseket. Ezzel segítesz szervezetednek megemelni a vérnyomást.


Nekem a doki azt mondta, hogy a kávé nem túl jó dolog alacsony vérnyomásra, mert hirtelen emeli a vérnyomást és utána hamar visszazuhan. Továbbá vízhajtó tulajdonsága is van, ami szintén nem jó az alacsony vérnyomásra. (Egyszer ettem egy igen durván petrezselymezett zöldséglevest, és el is feküdtem tőle, nnna, akkor kellett a kávé hirtelen :D) Inkább a fekete és zöld teát javasolta.

18. Szilvamama (válaszként erre: 11. - Dominós)
2011. júl. 1. 13:09
Volt olyan is évekkel ezelőtt (amikor még nem volt túlsúlyom, ergó hülyeség, hogy túlsúly egyenlő magas vérnyomás), hogy az orvos azt mondta, hogy ezzel a vérnyomáéssal nem illik már élni sem, nem hogy gond nélkül lábon állni :)
2011. júl. 1. 13:09
Esztilány,vigasztaljon a tudat,hogy nem vagy egyedül!
16. af1fde488c (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2011. júl. 1. 13:08

Pajzsmirigyed rendben van?

Vas-szint?

D-vitamin?

Cukorbetegség?

Agyi vérellátás?


Uccu neki vérvételre :)


Ginzeng? Vitaminok?

15. Szilvamama (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2011. júl. 1. 13:07
Ezzel én is így vagyok ... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook