Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomás, mindent csak gyógyszert ne fórum

Magas vérnyomás, mindent csak gyógyszert ne (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. Csillagszem38 (válaszként erre: 55. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 20:38
Akkor keress fel egy szakembert
64. Myra (válaszként erre: 61. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 20:34
Nekem komoly magas vérnyomásom van, igaz ennek volt egyéb betegség háttere is, rengeteg gyógyszert szedtem, már sikerült sokat elhagynom, de még mindig szedek. Étrend kiegészítőket is szedek erre.
63. Myra (válaszként erre: 61. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 20:30
Nagyon hálás lennék érte.
62. Myra (válaszként erre: 44. - Hoxa123)
2021. nov. 17. 20:29
De ez mennyire hiteles? Fogok erről beszélni az orvosommal.
61. Kirizsu (válaszként erre: 59. - Myra)
2021. nov. 17. 20:23
Nos egyre jobban látom hog, komolyabban bele kell ártanom magam ebbe a témába. Megprobálom alaposan megnézni a pro és kontra vélemények szakmai tartalmát. Ígérem ha valami okosat hallok, látok meg fogom osztani veled!
60. Kirizsu (válaszként erre: 58. - Pteri)
2021. nov. 17. 20:20
Szegény szomszédod. Biztos valamit nem jól csinált... én ezért akarom komolyabban is körbe járni a témát. Mondjuk mázlim van mert gyalog 5 percre lakom a kórháztól...
59. Myra (válaszként erre: 49. - Hoxa123)
2021. nov. 17. 20:03
Próbáltam én is utána olvasni, azelőtt én is a D vitamint k2 vitaminnal együtt szedtem és a háziorvos mondta hogy ne szedjem. Én már elég idős vagyok, így vannak meszesedések, jó lenne pontosan tudni akkor hogy mi az igazság. Azt olvastam hogy a csontoknál segít, nekem a korom ellenére sincs csontritkulásom. De meszesedés igen. Erre jó lenne egy pontos válasz., hogy most akkor mi az igazság?M
58. pteri (válaszként erre: 51. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 19:58
Erre válaszolva. Egy rokonom is így volt, mint te. 2 évig a fagyöngytea és fokhagyma kapszula kicsit csökkentette, nem normál értékre, de jól érezte magát. Aztán bevallotta, hogy egyszer elvitte a mentő és megijedt és azóta szed egy kis gyógyszert is.
57. Kirizsu (válaszként erre: 40. - Levarosbukta)
2021. nov. 17. 19:01

Pontosan így van. Nem akarom. Alám nem kell lovat rakni. Megyek én a magam feje után anélkül is.


De áruld el nekem Te szakember vagy? Orvos? Nővér?

Vagy van negativ tapasztalatod?


Komolyan érdekel!

56. Kirizsu (válaszként erre: 42. - Kristo_f)
2021. nov. 17. 18:59

Mindkét gyógyszert szedtem.


Tudnál nekem konkrét cikket, tudományos szaklapot küldeni erről, hogy a fokhagyma nincs hatással az érrendszerre?


Komolyan érdekelne.

55. Kirizsu (válaszként erre: 41. - Csillagszem38)
2021. nov. 17. 18:57

Csillagsz mi az a cukros sz.?

Diétához fogyihoz lehet elég, de egy tudatos táplálkozás ami segiti a szervezetem...ahhoz több kell.


Egyébként évek óta pl nem iszok sem szénsavas dolgot sem cukrosat.

Nagyrészr barna cukrot vagy édesítőt használok. Néha mézet.


30 éve nem iszok alkoholt.


Nekem sajnos ismét ki kell alakitani valami rendszert. Ehhez szeretnék gondolatokat gyűjteni.

54. Kirizsu (válaszként erre: 43. - Kristo_f)
2021. nov. 17. 18:53
Mi az idős? Mi számít idősnek? Egy kamaszhoz képest öreg vagyok, de egy nyugdíjashoz még fiatal.🤣
53. Kirizsu (válaszként erre: 47. - Pteri)
2021. nov. 17. 18:51
Sajnos ez így van. Nagyon sajnálom.
52. Kirizsu (válaszként erre: 49. - Hoxa123)
2021. nov. 17. 18:49
A K2 vitamint én is olvastam. Ajánlások vannak rá.
51. Kirizsu (válaszként erre: 50. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 18:48

Ami nem túl megterhelő kordában lehet tartani.


A topik inditásával a célom legkevésbé a viszály keltés volt.


Olyan embereket keresek, akiknek volt-van magas vérnyomása és ezt kordában tartják valamilyen természetes módszerrel.


Biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.


Az meg had legyen a saját döntésem, hogy orvosi kezelést választok e vagy valami sámánhoz fordulok.


Itt kérem zárjuk is le a másikat lekicsinylő majd én tudom és jól megmondom hozzászólásokat mert feleslegesen szívjuk egymás vérét. A kérdésem tivábbra is az, hogy ki hogyan volt képes csökkenteni a vérnyomását gyógyszerek szedése nélkül.


Tisztelettel köszönöm.

2021. nov. 17. 18:41

Na ne viszálykodjatok itt mert felmegy a vérnyomásom!🤣🤣🤣🤣

Akkor még egyszer leirom másként.


50 éves vagyok. Intelligens, tanult nő. Túlsúllyal, ami nem azt jelenti, hogy ülök egy fotelba és cukrot meg chipset zalok.


Szedtem gyógyszereket amikor kialakult a magas vérnyomásom egy hirtelen jött nagy stresszhelyzet következményeként.


Mivel korábban már végig csináltam egy nagy életmód váltást ezért tisztában vagyok azzal, hogy miként lehet megszabadulni a súlyfeleslegtől.


Sportoltam is sokat és bár jelenleg nem sportolok fizikai munlát végzek napi 9 órában. Nem ülök otthon a csodát várva.


Tisztában vagyok a magas vérnyomás kockázatával, következményivel. Mint ahogy azt is tudom, hogy gyakorlatilag akinél kialakul az élete végiég tart elvileg bár vannak "csodák". És helyes táplálkozással, megfelelő vitaminok szedésével és napi testmozgással ami mem túl meg

49. hoxa123 (válaszként erre: 39. - Myra)
2021. nov. 17. 18:10

A K1 vitamin befolyásolja a véralvadást.


A K2 pedig azt határozza meg, hogy a kalcium lerakódik-e az érfalba vagy eljut a csontokba, persze lehet ennek is hatása a véralvadásra, azt nem tudom.


Ha a kalcium lerakódik az érfalba, akkor egyrészt a csontok állapota romlik, másrészt az érfal merev lesz, ettől felmegy a vérnyomás. Amúgy a lerakódott kalcium az, amit meszesedés néven ismerünk.


Angolul tudóknak:

[link]


2 bekezdés érdekes innen:

What do vitamins K1 and K2 do in the body?

és

What does deficiency look like?


Persze mielőtt Kirizsu vagy bárki elkezdi szedni, beszéljen orvossal is.

48. pteri (válaszként erre: 46. - 55Judit)
2021. nov. 17. 17:59
Ez most irónia? A tények-tévhitek egy áltudományos kamu oldal.
47. pteri (válaszként erre: 40. - Levarosbukta)
2021. nov. 17. 17:53
Tök mindegy. Úgyis mindenki azt a véleményt fogadja el, ami neki tetszik. Az egész fórumot olvasva az járt az eszemben, hogy a férjem mindig azt mondogatta, nyugodjak le, az ő betegségével el tud élni élete végéig. Mondhattam, javasolhattam bármit.
46. 55Judit (válaszként erre: 44. - Hoxa123)
2021. nov. 17. 17:53
Na itt az okoság. Ügyes vagy hogy beraktad. Most nem olvasom, már megvolt régebben, mikor nagyiramban szedtem össze az információkat, de ajánlom mindenkinek az írásokat mert nagyon-nagyon hasznosak.
45. 55Judit (válaszként erre: 39. - Myra)
2021. nov. 17. 17:49
Butaság! Akkor tájékozódjál máshol is ha érdekel a téma.
44. hoxa123 (válaszként erre: 32. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 17:44

Szívesen. Az infó innen volt:


A K2-vitamin fontosságáról

[link]


Előzze meg az artériák falának merevvé válását!

[link]

43. kristo_f (válaszként erre: 10. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 17:39

nem szeretnék gyógyszereken élni mindaddig amig nem érzem azt, hogy én igen is mindent megtettem."


Aha, aztán egy szerencsés sztrok után majd feladod a "mindent megtettem" gondolataidat


Többen irták a rendszeres mozgást, ha elhizott vagy add le a felesleget de nem diétábval, legalább is észzerüvel, mozgással

Ha idős vagy akkor viszont gyógyszer IS

42. kristo_f (válaszként erre: 4. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 17:35

Fokhagymárol már régen kimutatták hogy semmi hatása nincs a v.nyomásra

Tudom a gyógyszertlobbi eltitkolja a csodaszert

Szerinted van különbség a C vitamin tabletta vagy a C vitamin ami a paprikában van vegyileg?

Semmi

Titkos Templomos Cseppet próbáltad? Ha nem akkor ne is próbáld ki mert minden hasonló csak népámitás

Akkor miért is nem szedsz gyógyszert a magas vérnyomásra? Tudod egyáltalán miért magas a magas és mit okozhat?

Ha utánaolvasol majd rájösz, vagy nem


Tensiomin vagy Coverex sdtb. Az sem rövid idő hogy eltalálja az orvos mi a jó neked

41. Csillagszem38 (válaszként erre: 14. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 17:31
irtam mar, hagyd el a sz.r cukros, karos eteleket, amim felnyomjak a vernyomast. Egy eleten at nem lehet dietazni Sajnos a fejekben tevhit van. A tulsulyt add le
40. levarosbukta (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 17. 17:30

Igazad van! Sajnos azt nem akarja a topicinditó tudomásul venni, hogy 50 évesen + 20 kg-val 180-200-as vérnyomás nem játék és a többiek pedig adják alá a lovat, ahelyett hogy arra biztatnák hogy forduljon mielőbb orvoshoz. Ezért mélységesen szégyellhetik magukat.


Gyógyszer mellett is lehet életmódot váltani, lefogyni és később akár csökkenteni vagy elhagyni a gyógyszert. Nincs ideje kísérletezgetni.

39. Myra (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2021. nov. 17. 17:24
Én K vitamin nélkül veszem a D vitamint, a K vitamin a véralvadáshoz kell és az egyetlen vitamin amit a szervezet megfelelő mennyiségben termel, csak annak kell szedni akinek véralvadási problémája van, nekem a házidokim kifejezetten letiltotta, mert idősebb embereknél vérrögösödést is okozhat, vagy aki hajlamos rá. Embóliák stb kialakulást segítheti.
2021. nov. 17. 17:20
Vegyél macskát az öledbe, doromboló macska leviszi a vérnyomást.
37. Kirizsu (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2021. nov. 17. 17:19
Én is abban hiszek. Persze ha semmi nem segít akkor kell az orvos,de ha meg sem probáljuk....
36. 55Judit (válaszként erre: 35. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 17:08

Örülök! :)

Én a természetes megoldások híve vagyok, úgy látom te is elsősorban erre hajlasz.

Bármeddig is éljünk, de azt gészségben tegyük! Lehetőleg!😃

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook