Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomásra, felírt gyógyszert életfogytig kell szedni. Miért? fórum

Magas vérnyomásra, felírt gyógyszert életfogytig kell szedni. Miért? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 26. 08:22
Köszönöm a jó tanácsokat, próbálok úgy élni, hogy ne legyen komolyabb baj.
25. 1214b8219e (válaszként erre: 1. - Csirike57)
2010. dec. 23. 16:49
Tudomásom szerint aki hajlamos a magas vérnyomásra annak állandóan ellenőrizni kell ,és a mért érték alapján gyógyszert bevenni.A mérésekből kitapasztahatja hogy időjárásváltozás vagy stresszes állapot miatt ment fel a vérnyomása.Ha állandóan magas akkor folyamatosan kell gyógyszert szedni.Az életveszélyt az okozhatja ha hirtelen felmegy nagyon magasra ,és a szervezet azt nem bírja ki,ekkor van az infarktus, vagy agyvérzés ami a legtöbb esetben percek alatt halálos lehet.
24. globus (válaszként erre: 21. - Csirike57)
2010. dec. 22. 17:18

Kérhetnél olyan típusút, amelyiket tenzió kiugrásakor alkalmaznak. A hagyományosok általában meghatározott óráig hatnak (pl. 24 órás szerek, napi 1x adagolással, 12 órás kétszerivel stb. ), ez utóbbiak hatása csak bizonyos "feltöltés" után jelentkezik, tehát rosszullétkor nem alkalmazható.

Ha gyakran van vérnyomás kiugrás, az erek tönkremennek.

2010. dec. 22. 16:05
Természetes szerekkel is lehet csökkenteni a gyógyszerek mennyiségét, pl. fagyöngy kapszulával.
22. manka10 (válaszként erre: 21. - Csirike57)
2010. dec. 22. 13:49

Azért ha hébe - vagy "nagy hóba " kapsz be, nem igazán jó,mert pillanatok alatt kiugrik és akkor már lehet késő bevenni, nem játék!

De főleg úgy kell szedni ahogy az orvosod előírta.

2010. dec. 22. 04:26
Azért van a táskámba egy levélke, hátha felszökne, vagy felidegesíteném magam, még attól is felszökik, hogy nem eszem, vagy iszok rendesen, sajnos. De próbálok normális életet élni...
20. globus (válaszként erre: 19. - Pupákné)
2010. dec. 21. 07:15
Azonnal lehet hogy nem, de egy idő múlva váratlanul bármi megtörténhet. A magas vérnyomás sunyi betegség, mert tartós állapotát nem vesszük észre, miközben károsítja szerveinket. Sógorom ugyanígy játszadozott majdnem tíz évig, mentő vitte el, agylágyulást kapott. Ehhez hasonló még a cukorbetegség, komolyan kell venni. Vannak gyógyszerek, amelyek a normál vérnyomást nem csökkentik, de megakadályozzák, hogy fel tudjon szökni.
2010. dec. 21. 07:09
Én önhatalmúlag a gyógyszereimnek csak a felét szedem s elárulom, hogy így is jó a vérnyomásom. Valószínű, hogy szép lassan elhagyom az egyiket majd a másikat is és semmi különös nem fog történni.
2010. nov. 7. 08:48
Köszi Maruszja:) Az a nagy igazság, hogy azért kell életfogytig szedni ha alacsony is, hogy a multiknak még több legyen....Én nagyon jól érzem magam a bőrömbe és több pénzem is maradt.
2010. nov. 7. 08:41

Sziasztok! Én is szedek vérnyomáscsökkentő tablettát. Amikor felírta az orvos szedtem egy darabig, majd rendbejött a vérnyomásom. Amikor lejárt a jogsim elmentem hozzá és kérdezte, hogy miért nem szedem? Mondtam, hogy azért, mert rendbejött, erre ő azt mondta, hogy azt nem lehet abbahagyni, szedni kell továbbra is. No azóta megint szedem.


Felfedeztem, hogy már régen nem írt erre a kérdésre senki, ezért gyorsan írtam, hogy újra feléledjen ez a tudásbázisos kérdés.

2009. dec. 28. 19:48
Az apukám 35 évig szedte a vérnyomáscsökkentő gyógyszereit, napi 3-at. Most lefogyott 20kg-ot, leszokott a káros szenvedéseiről, sok zöldséget eszik, és az orvosa 35 év után elvette a vérnyomáscsökkentőit, mert a vérnyomása 125 -nél már sosem több. /és állandó/ 35 évig min. 180 -as vérnyomással élt. most meggyógyult...
15. Anka71
2009. dec. 28. 08:23

Nálunk anyám és nagymamám is magas vérnyomásos, viszonylag fiatal koruk óta. Én 32 évesen kezdtem rá gyógyszert szedni, de akkor már kb 3 éve magas lehetett a vérnyomásom (a doki szerint, egyéb adatokból kikövetkeztetve).

Akkor eléggé el voltam eresztve, de azóta lefogytam (kb. 20-30 kiló között, nem tudom pontosan, mennyit).

Dokival megbeszélve elkezdtem akkor fokozatosan abbahagyni a gyógyszereket, de nem vált be. Nekem így is szednem kell, ideális súllyal.

(Méregdrága fokhagyma tablettát is szedtem pár hónapig, olyan jelszóval, hogy emellett elhagyhatom a gyógyszert, de nem jött be. Szerintem ez egyén függő.)

2009. dec. 28. 07:13
15 éves korom óta szedek egy nagy adagot, és most 40 vagyok.Nem hiszem, hogy valaha is elhagyhatom őket.Az orvos szerint örököltem rá a hajlamot.
2009. dec. 28. 05:33
Köszi a válaszokat! A stresszt már aránylag megszűnt, felfogás kérdése az is. Próbálom pozitívan látni a világot. Nehéz, ha van szeretet és hit, akkor nem sok baj lesz. Talán le kéne fogynom, de hogyan?
12. simple
2009. dec. 27. 21:20
Nem kell életfogytig szedni. a férjem fogyott 15 kilot, beállt a vérnyomása a normális értékre, és az orvosa fokozatosan leállította a gyógyszerről. Már több mint két éve, hogy nem szedi, és a vérnyomása maga a tökély.
2009. dec. 27. 20:57
Tudtommal Igen :-( Nekem is szednem kell és kérdeztem a dokimat hogy abba hagyhatom e.. Nem! Max ha annyira jól vagy, (valami oknál fogva) (ideális súly, jó értékek.... fokozatossan abba lehet hagyni, de nem egyik napról a másikra!
10. v.erka
2009. dec. 27. 20:57

Szerintem nem törvényszerű, hogy örökké szedni kell.

Ha pl. v.milyen stressz váltotta ki, akkor tuti hogy nem, de pl. fogyás után is lehet hogy el lehet hagyni.

2009. dec. 27. 20:57

Igen.

De szerintem inkább próbálj meg sok foghagymát enni... vagy foghagyma kapszulát enni. Rendbeteszi a vérnyomást.

8. Suesue (válaszként erre: 3. - Lemi09)
2009. dec. 27. 20:56
A fogyás segít a magas vérnyomás csökkentésében.
2009. dec. 27. 20:56
Bocsi nem se, hanem és..,
2009. dec. 27. 20:56
sajnos igen, ez már hozzátartozik a napi étrendedhez
2009. dec. 27. 20:55

Állítólag igen, de menj el más orvoshoz is, nekem kiderült, hogy nem is magas a vérnyomásom, csak éppen kiugrott egyszer, akkor az addigi háziorvosom felírta, de még jó, hogy elmentem másikhoz.

Nála is volt olyan nyáron, hogy magas volt, se azt a melegnek tudtuk be, illetve a frontnak.

Frontoknál nem biztos a mérés.

2009. dec. 27. 20:55
Nekem csak szülés (toxémia) után nem akart rendeződni magától... :(((
2009. dec. 27. 20:54
Tényleg? Ha lefogyok, akkor sincs esély arra, hogy rendeződjön? Mármint, hogy gyógyszerek nélkül alacsonyabb legyen?
2009. dec. 27. 20:54

Azért, mert az nem olyan, mint egy fejfájás.

Nem múlik el egy tabletta bekapása után.


Sajnos! :((

2009. dec. 27. 20:52
Magas vérnyomásra, felírt gyógyszert életfogytig kell szedni. Miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook