Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


114. csehe (válaszként erre: 113. - Fanatic)
2009. febr. 10. 14:04

Szia!

Szerintem menj be egy laborba, és kérdezz rá, ki szokták függeszteni a vizsgálatok árát, ha beutaló nélkül mész. ha elmondod mi a helyzet, biztos találnak valami megoldást. Ill. egy endokrinológus jobban tudná kezelni a helyzetet, először ki kéne téged kúrálni, hogy biztosra mehess.

113. Fanatic
2009. febr. 9. 12:15

Sziasztok,

tudtok olyan helyet, ahol pénzért végeznek terheléses Prolaktin vizsgálatot? Magas lett a terheléses értékem, ennek ellenére megycsinálták a Kaáliban az első beültetést. Persze, nem maradt meg.

Úgy tudom, hogy ezt is kezelni szokták, nemcsak az magas normál Prolaktint. Úgy érzem rászedtek. Sőt, aki ott kezdi aZ IVF procedúrát, annak nem is csinálnak ilyen vizsgálatot, tehát lutri az egész.

112. LALIARI
2009. febr. 7. 18:12
HALI.NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET ÉS KERESEK MAGAMNAK EGY ENDOKRINOLÓGUST.SOKAT OLVASTAM ÉN IS A HORMONOKROL,DE NEMIGAZÁN JÖVÖK RÁ,HOGY MELYIK KATEGORIÁBA TARTOZOK ,DE SAJNA AZ IDÖ SÜRGET UGYHOGY MIELÖBB KERESEK EGY DOKIT.ÜDV
2009. febr. 3. 15:57
Ha beütitek a Goo... keresőbe a hormon nevét első találatnak kijön az az oldal ahol a legtöbb információ található. Érdemes lehet endokrinológushoz fordulni, mert a magas hormonszintet sok tényező kiválthatja és ezeket a tényezőket nem mind ellenőrizheti a nőgyógyász. Az endokrinológus feladtata viszont a hormonrendszer feltérképezése illetve a hormonzavarok kezelése.
2009. febr. 3. 15:47

Szia!


A SOTE I-es belklinikán jó orvosok vannak. Próbálj meg bejelentkezni endokrin rendelésre ki fogják szűrni mi a gondod a hormonnal

109. LALIARI
2009. jan. 29. 21:54
SZIASZTOK!SZEMÉLY SZERINT ÉN IS SZEDTEM BROMOCRIPTINT ÉS NAGYON ROSSZUL ÉREZTEM MAGAM TÖLE KÉRTEM IS AZ ORVOSOMAT,HOGY HÁT NEMIGAZÁN ÉRZEM JOL MAGAM TÖLE ÉS IRJON FEL MÁSIK GYOGYSZERT ERRE Ö MAJD MEGSZOKOM ,HÁT TÉNYLEG MEGSZOKTAM,DE ÁLLANDOAN ÁLMOS VOLTAM TÖLE ÉS PERSZE ABBAHAGYTAM A SZEDÉSÉT.MIELÖTT ELKEZTEM SZEDNI A GYOGYSZERT 55 KG VOLTAM ABBAHAGYTAM ÉS ÉVEK ALATT RÁMRAKODOTT 10 KG.A PROLAKTIN SZINTEM SZÖRNYEN MAGAS VOLT 1900-1700,DE IGAZÁBOL NEM DERÜLT KI MITÖL.VOLTAM KÜLÖMBÖZÖ VIZSGÁLATON ,DE SEHOL SEM TALÁLTAK SEMMIT AKKOR MITÖL VAN EZ?MOST EGY BIZONYOS GYOGYNÖVÉNYES CSEPPET TESZTELEK MAGAMON AMITÖL A MENSIM MEGJÖN,DE TUDOM AZ ORVOSOK NEMIGEN SZERETIK EZEKET A GYOGYNÖVÉNYES DOLGOKAT.SZERETNÉNK MI IS GYERKÖCÖT,DE ESÉLYEM NEMTOM MENNYI VAN .DOKIKHOZ JÁRÁSTOL NAGYON KIKÉSZÜLÖK PEDIG NAGYON NAGY UT VÁR RÁNK,HA GYEREKET SZERETNÉNK.MINDENKI CSAK A MEDDÖSÉGI KLINIKÁKAT EMLEGETI ÉS UJRA ÉS UJRA INDUL A MOKUSKERÉK,NAGYON SZERETNÉM ,HA VÉGRE LENNE EGY ORVOS AKI NEM A MARKÁT TARTJA ÉS KÜLDÖZGET ÖSSZE-VISSZA HANEM MEGMONDJA MI A BAJ.KICSIT HOSSZURA NYULT AZ IRÁSOM,DE VÉGRE KIIRTAM MAGAMBOL ÉS ÉN CSAK GYEREKET SZERETNÉK ........
2008. dec. 28. 18:11

Kedves Meris!

Nagyon jó volt olvasni a soraidat,mert megnyugtatott.Az orvosom nekem is bromoc.t írt fel, de eddig nem mertem szedni a mellekhatásoktól valo félelmeim miatt.Eddig barátcserjét szedtem,ami lassan elfogy, és megfogadtam ha a kov.mensim is megjon akkor elkezdem a bromoc.t.Nagyon szeretnénk már babát,de sajna nekem is magas a pro.m...

azért remélem mielobb osszejon a pocaklakó:)nekem is es mindenkinek aki most még magas prolaktin-szinttel kuzd.:)

2008. dec. 27. 12:06
Ja, és ha a Bromocriptin vagy a Norprolac nem hat a prolaktinra van a Dostinex nevű gyógyszer, de azt külföldről kell beszerezni OEP engedéllyel.
2008. dec. 27. 09:01

Sziasztok!


Akkor kicsit a prolaktinról:


Ő egy az agyalapi mirigy által termelt hormon. Bonyolult összetételű: majdnem kétszáz aminósavból áll.


Bizonyos jelenségek természetes módon emelik a szintjét (stressz, alvás, szex, szoptatás). Néha gyógyszerek mellékhatásaként (antidepresszánsok, fogamzásgátlók - utóbbiak ösztrogén tartalma hatnak ki a prolaktinra -, vagy egyéb gyógyszerek. )


Néha pedig egyéb betegségek velejárója lehet a prl emelkedés. (pcos, Cushing-kór, májzsugor stb.)


Stressz: ha a vérvétel előtt emlővizsgálat volt vagy a vérvétel fájdalmas volt illetve nagy stresszet okozott a betegnél az is előidézhet emelkedett szintet.


Endokrinológus szakorvos meg tudja állapítani mikor magas a szintje és mikor nem. Szükség esetén felderítheti a kiváltó okokat. Illetve ha magas az endokrinológus tudja mikor csak enyhén magas vagy kórosan magas.


ENYHE PROLAKTINSZINT emelkedés <60ng/ml -ig azaz más mértékegységben <1272 mU/l -ig van.


Ezt Professzor Rácz Károlytól tudom aki ma hazánkban az endokrinológusok vezetője. Az ezen értékek fölötti prl szint ami igazán magas, azaz kóros (- hipofízis prolaktint termelő daganata).


A magas prolaktin szint diagnózishoz háromszor más más időpontban mért hormonvizsgálat szükséges.


Barátcserje és a Mastodynon csepp csak az egészen enyhe hormonemelkedésre hat. Inkább a reklámjuk nagyobb, mint a hatásuk. Annak idején sok beteg tévesen azt hitte, hogy a Bromocriptin hormont tartalmazó szer - ez nem igaz, inkább orvossal tisztázták volna alaptalan félelmüket. A tévképzettől megrémülve, nem kívánt hormonhatásoktól félve fordultak a természetes gyógymódok felé, csakhogy ezek sokat nem érnek.



Az agyalapi mirigy daganat által termelt hormonszintre (kórosan magas prl) és magára daganatra hatástalan.


Nem véletlenül kell a hormon emelkedett szintje miatt gyógyszert szedni, akkor is ha nem kórosan magas az eltérés. Aki nem bírja a Bromocriptint kérheti az orvosát Norprolac felírására. A szer a Boromcriptin helyettesítő gyógyszere és bár drágább kevesebb vagy semmilyen mellékhatással bír. ( Norprolac csak akkor nem alkalmazható, ha az agyalapi mirigy daganat a növekedési hormont is túltermeli, mert a növekedési hormonra hatástalan. )


Bromocriptin illetve Norprolac az enyhe PRL emelkedésnél is alkalmazható, jogszerűen felírható az orvosok és a készítmények használati utasítása szerint is.


Nyugodtan kérdezzetek az endokrinológustól, a legtöbbet ő segíthet és kérdéseitekre a legszakszerűbb feletet ő adhatja, szükség esetén új vizsgálatokat ő kérhet. Valamint ő tisztázhatja, hogy mi okozza a hormon emelkedett értékét.


Ne dőljetek be azoknak a neten keringő mende-mondáknak hogy vitaminok vagy gyógynövények hatnak a prolaktinra. A felírt gyógyszerek (Bromocriptin, Norprolac) sem közvetlenül a hormonra hatnak, hanem magát a hormont befolyásoló hormonreceptorra fejtik ki hatásukat, ami a hipotalamuszban található az agyalapi mirigy fölött. A hipotalamusz az agyalapi mirigyet írányítja. Röviden


gyógyszer-> hipotalamusz hormonreceptor-> agyalapi mirigy hormon


Tévhit, hogy a Bromocriptin hízlal, vagy kellemetlen feszülést okoz a mellben. A hízás, emlőfeszülés magának a magas PRL hormonnak a következménye. Amint a gyógyszer hatni kezd ezen kellemetlen tüneteket megszünteti. Természetesen a hatás időbe telik, kezdetben pedig lehetnek mellékhatások.


Hányinger ellen jó lehet a B6 vitamin szedése, vagy hányinger csillapító gyógyszer. (Dedalon vagy torecan - ezek egy napon nem szedhető, inkább csak az egyiket alkalmazza a beteg.)


A tévhitekkel ellentétben Bromocriptin és a Norprolac nem hormon tartalmú készítmények,csupán hatnak a megfelelő hormonreceptorra.


Mégegyszer: Az orvostudomány által számontartott ENYHÉN MAGAS PRL szint <60ng/ml -ig azaz más mértékegységben <1272 mU/l -ig.


Az endokrinológustól kérdezzetek! Vele beszéljétek meg milyen gyógyszert/gyógyszereket szedtek lehet-e az kiváltó ok, vagy esetleg egyéb betegség velejárója a szint.


Ha nincs lehetőség a kezelővel konzultálni akkor vannak a neten válaszoló endokrinológus orvosok. Amennyiben nekik írtok írjátok meg szedtek-e más gyógyszereket, stresszes volt-e a vérvétel, mik a már esetleg diagnosztizált betegségetek. Fennáll illetve előfordulhat-e terhesség, van-e szoptatás. És írjatok LABORÉRTÉKET MÉRTÉKEGYSÉGGEL, hogy tudja enyhe emelkedést vagy kóros emelkedést értetek a "magas prolaktin" kifejezés alatt.

105. Jasmine
2008. dec. 26. 20:51
Lányok, nekem az lenne a kérdésem, hogy nálatok mikor kiderült, hogy magas a prolaktin, a vérvételnél szóltak, hogy nem mindegy mikor veszik le, vagy a doki szerint mindegy? Nekem van, hogy azt mondják, ez a hormon mindenre érzékeny és ezért ugrik ki. De 3x is nézték 1 hónapban és mindszer 900-1000 közt lett. Sztem itt már mindegy mikor veszik, ha mindig magas lett, nem? Arról nem tud valaki, hogy a stressz mennyire befolyásolja? Kösz aki ír!!!
104. orbandi
2008. dec. 24. 19:58

Sziasztok! Először is mindenkinek Boldog karácsonyi ünnepeket!

Szerencsére nálam 3 hét után kevésbé jelentkeznek a mellékesek. Én a bromoból feleket szedek 3szor.Hányingerem az általában reggelente van csak. A melleimmel azokkal nincs baj.

103. anya83 (válaszként erre: 102. - Sara...)
2008. dec. 21. 22:36
Fel a fejjel!Én mikor abbahagytam a bromot nekem is fájtak a melleim, meg most is néha!S hát nem kellemes!Amúgy én is voltam Mr-en nálam nem volt egyértelmű, viszont dokim szerint nem magas nagyon a szintem(10,4 nálunk labor szerint 1-27 ig normális),meg állítólag ha találnak javasolnak műtétet.De néha elgondolkozom ezen...
102. Sara...
2008. dec. 21. 22:24
Még nem, de most szeretbék elmenni. Wddig semmi ilyen tünetem nem volt. Csak most kezdett el nőni és feszlni a mellem. Eddig 70B-s melltartót hordtam, most 75B-t kelll felvennem. Persze örülök a növekedésnek, de fájdalom, és a börfeszülés nagyon kellemetlen. Bár ezt is elviselném, ha nem félnék attól, hogy nem eshetek majd teherbe. Néha azt érzem, hogy selejt vagyok, és azért nem fog sszejönni a baba, hogy ne öröklődjenek a rossz génjeim vagy sejtjeim. Tudom, hogy fiatal vagyok, de a Párom már annyira nem gyerek...:(
101. anya83 (válaszként erre: 100. - Sara...)
2008. dec. 21. 22:20
Ne félj!Amúgy ez azért ritka betegség!Nekem igazából az előző terhességem az oka!Doki szerint nem álltak helyre a hormonjaim!Valami mellvizsgálaton nem voltál?
100. Sara...
2008. dec. 21. 22:16
Nagyon drukkolok Neked!:):):)Daganatom 100%, hogy nincs. A Bromonál az n szervezetem szétesett. 3szor fél tablettánál is 5ször hánytam egy nap. A nyelőcsövemet féltette az orvosom. Igazából engem jelen állapotban a súlygyarapodás, a hányinger és a szédülés zavar. De tudom, ha másfél évem van rendbejönni, megőrülök a félelemtől!
99. anya83 (válaszként erre: 98. - Sara...)
2008. dec. 21. 22:14
Nem tudom mire gondolhat!És is sokat olvastam témáról,de általában daganatot keresnek.S neked nincs a szinted meg nagyon magas.Én amúgy eleinte 3*1 bromot szedtem.Ettől kész voltam eléggé:Már csak 2-felet szedek amíg terhes nem leszek!
98. Sara... (válaszként erre: 97. - Anya83)
2008. dec. 21. 22:07
Most az ország jelenlegi legjobb orvosához járok, és Neki elég nagy a tapasztalata...Sajnos...A Bromot több, mint fél évig zedtem, de szó szerint nwm tudtam felkelni, vagy hánytam. Akár egy nap 10szer is. Ezért térünk át szintetikusra. Január közepére kaptan időpontot, de félek, hogy mi jön ez után. Az agydaganatt kizárták, de az orvosom sejtelmesen megjegyezte, hogy van már más ötlete is, de várjuk meg a január közepét a szteroiddal...Szerinted mi lehet?Mert én sengeteget olvastam, de ötletem sincs.
97. anya83 (válaszként erre: 96. - Sara...)
2008. dec. 21. 22:04
Szia Sara!Bár az én prolaktinom csak kicsit magas de megértelek!Én Bromot szedek néhány hónapjas hát a mellékhatások nem kellemesek,de egy idő után nálam megszűntek!Amúgy fel a fejjel!Nincs lehetetlen,sőt csodák is vannak!Ha úgy van menj el más orvoshoz,ki tudja lehet mást javasol.
2008. dec. 21. 21:40
Sziasztok!Én még ugyan nem szeretnék teherbe esni, de kétségbe vagyok esve. Több, mint egy lve magas a pro. szintem, 1300-1400 között ingadozik, ami JÓVAl magasabb a normális 100-500-nál. Csak 20 éves vagyok, de az orvosom(endokr) azt mondja, ha nem esik az érték 1-1.5 éven belül, egyre kevesebb lesz az esélye, h valaha teherbe eshetek. Kb 3 hete erős ellfeszülést érzek, kb 1 méretet nőttek is a melleim, de tejcsorgásom nincs. Én is Bromoval kezdtem, de nem segített,sőt ki sem tdtam kelni az ágyból.Most sztero.-kat szedek, nem tudom, mire számítsak. Ja, e mellé tabaly óta 10 kg-ot szedtem fel, 44 kg-ról 54-re híztam, pedig csak 163 cm vagyok. Volt már Vki ennyire kilátástalan Közületek?
2008. dec. 21. 21:36
Sziasztok!Én nem szeretnék még teherbe esni,csak 20 éves vagyok, de aggódom.A prolaktinom egy éve magas, 1400 és 1200 között ingadozik, tehát a normál 100-150-nél JÓVAl magasabb.Én is Bromocriptinnel kezdtem,most szteroidot szedek rá, mert a Bromotól fel sem tudtam kelni az ágyból, ráadásul nem is segített.Semmi sem viszi le,és az elmúlt 3 hétben erős mellfeszülést is éreztem, kb 1 méretetnőttek is a melleim.Tavaly óta 10 kg-ot szedtem fel, 44 kg-ról 54-re híztam,pedig csak 163 cm vagyok.Ez még semmi,az orvosom szerint, ha 1 éven belül nem változik a dolog,egye kevesebb esélye lesz,hogy valaha teherbe eshetek. A párom már 29 éves, kb. 5 éven belül szeretnék babát is.Volt már valakinek ilyen kilátástalan helyzete közületek?
94. anya83 (válaszként erre: 93. - Jasmine)
2008. dec. 17. 12:17
Én még nem hallottam róla, hogy ébredés után min. két órának el kell telnie:Amúgy nekem ennyi biztos eltelik mire leveszik a vért!A laborban meg a sok tolakodó embertől,már nem vagyok épp higgadt!Ráadásul nekem a doki eddig mindig csináltatott mellé cukorterhelést!Vérvétel két óra újra vérvétel!S a gondolat hogy kb 12 lesz mire ehetek, ihatok...
2008. dec. 17. 09:15
Most én is elmegyek endokrinológushoz, mert tiszta rejtély ami Velem történik. Nekem mindig van peteérésem, hiába van emelkedett prolaktinom. Én nem értem ezt, elvileg emiatt nem is lenne, mégis van. Szóval az is lehet, h hamar lett levéve avér, mert ettől is emelkedett lehet. Ébredés után elvileg min. 2 órának kellene eltelnie ahhoz, h ez az érték az igazat mutassa. Nálatok mikor volt vérvétel? Elmondta ezt egyáltalán valaki Nektek, h ez is befolyásolja? Meg a stressz is! Szóv al én most még ebben bízom, h hátha csak az időzítés miatt lett magas...
92. Katt
2008. dec. 16. 20:50
Szia, koszi a valaszt! En is nagyon csodalkozom. Mar korabban irtam ide, ugyanis az elozo ket honapban allandoan feszultem, most meg semmi gondom nincs, viszont verzesem sem. Es az orvosom (endokrinologus) azt mondta, hogy a mellfeszulesnek pont meg kellene szunnie, a verzesemnek meg rendszeresse valnia. Ja, es 2 hete voltam nogyogyaszati kivizsgalason... ahol minden tokeletes volt. Egyelore varok turelmesen...
91. anya83 (válaszként erre: 90. - Katt)
2008. dec. 16. 18:53
Érdekes mert nekem korábban 28-30 napra jött meg,mióta szedem 25 nap.Amúgy a teszt nekem csak késés után 1héttel lett pozitív.
90. Katt
2008. dec. 16. 14:47

sziasztok, tapasztalta valaki, hogy a Bromocriptintol tul hosszu lett a ciklusa? A 31. napon vagyok, es semmi... (4. honapja szedem, korabban rovidebb volt, mint 28 nap. Ma reggeli terhessegi teszt negativ).

K.

89. 05e3870d46 (válaszként erre: 86. - Orbandi)
2008. dec. 15. 13:33
Nálam egy hétig tartottak a vészes mellékhatások,de a fáradtság elég gyakori.
2008. dec. 15. 13:32
Sziasztok!Én úgy 10 hónapja küzdök a prolaktinommal!Abbahagytam a szoptatást és nem apadt el a tejem!Bromot írt fel a doki!El is apadt a tejem egy doboztól,aztán egy hét után újra visszajött!Ezt eljátszottuk kétszer!Rémálom volt az egész,mivel nálam is jelentkeztek mellékhatások!Aztán jöttek a vizsgálatok!Nekem 9,4 p.szintem,ami dokim szerint picit magas!De mivel néhány hónap múlva tervbe volt a baba szedtem.Elsőre sikerült a baba,de sajna elvetéltem!Most újra szedem a bromot és várom hogy elteljen a 3hónap.
2008. dec. 14. 13:57
Nekem nem volt semmi mellékhatása.Amúgy is csak 3hónapig szedtem,mert már jött is a baba!Remélem nálad is így lesz!
2008. dec. 13. 19:28

Sziasztok!

Én most léptem közétek, mert tegnap nálam is kibújt a szeg a zsákból, hogy miért nem jött eddig össze a baby. Vagy is remélem. Kicsit magas a prola. Bromot kaptam én is, de a doki szerinta tünetek szinte mindenkinél jelentkeznek. Biztassatok, hogy nem olyan vészes, utálom a hányingert!!

2008. dec. 10. 19:25
A Premens segít szerintetek? Nekem ezt írta fel a nőgyógyim. Azt mondta nem akar egyből brommal neki ugrani. Most ezt kell szednem 3 hónapig. De lehet semmit se ér, mert "csak" gyógyhatású készítmény, nem gyógyszer. Lehet, h túl óvatos a dokim?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook