Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


144. mgagi
2009. ápr. 20. 11:24
Szerintem a házi orvos ajánlani fogja. Bár igazából nem tudom, hogy zajlik az egész.
143. csehe (válaszként erre: 141. - Mgagi)
2009. ápr. 20. 08:55
A hormonrendszer gyógyításával az endokrinológia foglalkozik, ami egy összetett terület, a nőgyógyászok is csak a saját területüket nézik, nem az egész test hormonrendszerét....
142. mgagi
2009. ápr. 19. 11:33
Mikor utána néztem mi okozza a tejcsorgást, és kiderült, hogy hormonális anyósom azt mondta menjek el a nődokimhoz. Majd ő ad rá vmit. Azt mondja neki is volt hormonális baja és neki mastodyn cseppet írt fel. Remélem nem vmi gógyi gyógyszert kapok rá. Azt hozzá tenném, hogy anyósom esete különbözik az enyémtől. Ő ugyanis már a klímaxban van.
141. mgagi
2009. ápr. 19. 11:27
Én nem akarok sokat várni. Most a házi orvosnál próbálok beutalót kérni. Majdcsak lesz vmi. Én szeretnék tisztában lenni ezekkel a dolgokkal. Rosszul esett amikor az onkológus csakúgy elküldött a mammográfiás leletemmel együtt a francba. Mondván nincs semmi bajom. Csak a hormonok.Szeretnék minél hamarabb pontot tenni az ügy végére. Most egyenlőre abban bízom, hogy kapok beutalót.
140. csehe
2009. ápr. 19. 09:43
Vérvételre meg adhat beutalót mind a 3 orvos...
139. csehe
2009. ápr. 19. 09:37

Sziasztok!

A magas prolaktin szint okozza a tejcsorgást, amit az agyalapimirigy termel. Ha ilyen problémátok van, akkor endokrinológián érdemes kivizsgáltatni magatokat, ott jobban értenek ehhez, mint háziorvos, vagy nőgyógyász. Csak sokat kell várni az időpontra, rengetegen vannak (legalábbis felénk) és kell hozzá beutaló.

138. mgagi
2009. ápr. 18. 11:49
Ez jó hír mert akkor hétfőn elmegyek a háziorvoshoz. Május közepe még messze van. Addig is haladok. Nem jó ez a várakozás. Szerencsére a házi orvosom megértő. Mikor kell vérvételre menni és hányszor?
137. noémi83 (válaszként erre: 136. - Mgagi)
2009. ápr. 18. 11:26
nekem is a háziorvos adott beutalót vérvételre, teljes vérkép +prolaktin. nekem a balmellemből jön ez a lé elég szépen, a jobb mellemből jött ilyen zöldes színű valami! na akkor pánikoltam be nagyon! hálistennek azota ez elmult! legalábbis a jobbmellemből a zöld folyadék. a bal az maradt! szerintem ha a háziorvosodhoz mész és elmondod hogy mi a baj és mondod neki ezt a folyás dolgot is, akkor szerintem kéne hogy irjon beutalot vérvételre. de a prolaktin és az ilyen hormonvizsgálatok eredméényére sajnos több hetet kell várni:( legalábbis nálunk.
136. mgagi
2009. ápr. 18. 11:16
Nekem nyomásra a bal mellemből jobban jött mint a jobból. Azaz 1 bajom van, hogy a vérvételért fizetni kell,ha nincs beutalód. Azon gondolkoztam, hogy háziorvos adhat e beutalót. Talán ezzel feltudnám gyorsítani a folyamatot. Ugyis csináltatnom kéne májfunkciós vizsgálatot is.
2009. ápr. 18. 09:16
még annyit hozzátennék, hogy mondták hogy lehet a stressz miatt van. de ha nem stresszelsz akkor valami agyalapi dolog van a háttérben ami ezt a hormont termeli.
134. noémi83 (válaszként erre: 130. - Mgagi)
2009. ápr. 18. 09:14

Szia mgagi!

A bal mellemből nyomásra nekem is jön tejszerű váladék. én ezzel mentem el orvoshoz, és kiderült hogy nagyon magas a prolaktinom. voltam uh-n, és koponyaröntgenen. mivel ezeken nem találtak semmi elváltozást, igy maradt az a diagnózis hogy a prolaktin miatt van. viszont annak csökkentésére nem kaptam semmi normális gyógyszert. ( frontint ) Ez a váladékozás nekem már elég régóta megvan, és sajnos nem múlt el.. sőt merem mondani hogy az első észrevételemkor épp hogy egy icipici éppen hogy látható csepp jött, mára viszont borsószemnyi fehéres váladék jön belőle. Szerintem ne hagyd magad lerázni, ha kell menj másik orvoshoz! úgytudom hogy a magas pr.szint befolyásolja a teherbeesést. ( sajnos én is ilyen cipőben járok:( )

133. mgagi (válaszként erre: 131. - Siskane77)
2009. ápr. 17. 21:00
Mit csinálhatnék? Sajnos nemtudok mást csinálni mint várni. Pedig már kíváncsi vagyok mi okozza ezt a váladékozást.
132. mgagi
2009. ápr. 17. 19:59
Ez tűnt a legkézenfekvőbb megoldásnak. mivel az onkológus nem volt hajlandó további kivizsgálásra elküldeni.
131. siskane77 (válaszként erre: 130. - Mgagi)
2009. ápr. 17. 18:16
Nem tudom mitől lehet de ne hagyd magad lerázni!Erőszakosnak kell lenni különben letojják mi van veled.Nem tudsz elmenni másik dokihoz?Május közepe még kicsit odébb van.Persze lehet hogy tényleg nincs semmi baj de a várakozás és a bizonytalanság a legrosszabb.
130. mgagi
2009. ápr. 17. 15:28

Sziasztok!

Azért írok nektekmert van egy kis problémám. Ez március elején kezdődött. nyomásra tejszerű váladék jött a mellemből. Arról nem is beszélve hogy borzalmasan fájt. Elmentem vele az onkológiára. Onnan elküldtek mammográfiára ahol annyit írtak a papírra, hogy hormonális eredetű. Visszamentem vele az orvoshoz. Aki annyit mondott hogy ne nyúljak hozzá és elmúlik. Fél év múlva konroll. Egy bajom van. Nem küldött el sehová, hogy utána járjunk mi is ez valójában. Közben kértem időpontot a nőgyógyászomhoz. De majd csak május közepén megyek. Abban reménykedek, hogy majd ő kivizsgáltat. Szeretnék még egy babát. Mennyi idő után jöhet szóba a baba?

129. noémi83 (válaszként erre: 124. - Siskane77)
2009. ápr. 16. 18:15

Köszönöm! hát ha nem javul a helyzet valahogy csak kiharcolom a másik gyógyszert. de hogy nem nyugtatózom magam az tuti:)

Mégegyszer köszönöm!

128. Monki (válaszként erre: 127. - Siskane77)
2009. ápr. 16. 12:46

Köszönöm szépen a segítségedet!


Rákeresek neten, remélem találok valami használhatót.

127. siskane77 (válaszként erre: 125. - Monki)
2009. ápr. 16. 12:41
Szia.Én eléggé vashiányos voltam mindig.Nekem nem befolyásolta a teherbeesést mert mindig hamar összejött a baba.3 terhességem volt abból 1 elhalt.Van egy majdnem 4 éves lányom és egy 13 napos fiam.Az első terhességemnél tardiferont írt fel a doki.Írd be a keresőbe hogy transzferr telítettség szépen leírják mi is az.
2009. ápr. 16. 11:49

Sziasztok!


19 éves koromban vették észre először, h magas a prolaktinom, ritkán volt menszeszem is. Bromo-t írtak fel, ami szó szerint megkeserítette az életemet hiába szedtem negyedével, majd fél...; állandó hányinger, rosszullét, örökös székrekedés, miegymás. Plusz, a következő vizsgálatra felugrott 130-ra a szint a 70ről. Na akkor abbahagytam, fogamzásgátlót kezdtem szedni párkapcsolatom miatt is, mindig rendesen meg is jött, semmi panasz, a prolaktin visszaállt 60-70 közé. Most dec-ben 5 év után abbahagytam a bogyókat tisztulókúra címszó alatt, 3 hónapig no menszesz, aztán valami maszat ami gondolom annak tudható be, de nem az igazi. Most vettek tőlem vért, várom az eredményét, csak reménykedem h nem lesz magas mert nem akarom szedni azt a szörnyűséget újra. Keresni fogok egy endokrinológust itt Pesten. (Tud valaki valami megbízható dokit? Esetleg árat magánrendelés esetén? Nem tudom h a kórházi látogatások során mennyire törődnek a beteggel?! Mert akkor inkább kifizetem a pénzt de segítsenek!) Egyáltalán 70-es értékkel kell ezt nekem szednem? :( Mondjuk az nem valami jó hogy hónapokig nincs vérzésem...

125. Monki
2009. ápr. 16. 11:26

Sziasztok!


Tudom, hogy nem ide tartozik a kérdésem, de remélem Ti esetleg tudtok válaszolni, tanácsot adni, esetleg vannak ilyen jellegű tapasztalataitok.

Sajnos még sokára tudok orvoshoz menni, addig viszont nem szeretnék tétlenül ülni.


Szóval ma kaptam meg a vérvételem eredményét, és kimutatta, hogy vashiányos vagyok. Nekem 6.9, a normális pedig 9.0-től van.


Azt hallottam, hogy ez gátolhatja a teherbe esést. Mennyire? És ilyenkor elég vastablettát szedni?


A másik kérdésem, hogy a transzferr telítettségem eredménye 10% lett a normális 16-45% helyett. Ez mit jelent?

Köze van ahhoz, hogy nem jön össze a baba:(?


Előre is köszönöm a segítségeteket!

124. siskane77 (válaszként erre: 121. - Noémi83)
2009. ápr. 16. 11:08
Szia.Nekem is magas volt a prolaktin szintem.Igaz nekem azért mert a lányom nagyon sokáig szopizott(2,5 évig)és nem volt mensim se.Elmentem dokihoz és nekem is a Bromot irta fel ami helyre is rakta rá 3 hónapra terhes is lettem.Mellé ettem a barátcserje kapszulát és gyógyteát ittam.
123. noémi83 (válaszként erre: 122. - Pomi)
2009. ápr. 16. 10:33

Szia Pomi!


Hát sajnos nekem Frontint írtak fel...de megmondom őszintén hogy ki sem fogom váltani, mert felesleges, én nem fogom magam nyugtatózni! minek? A prolaktin szintem sajna elég magas 498:( de azért megpróbálom ezeket a természetes anyagokat is...hátha már sikerül valami...

az orvosokról itt nálunk annyit hogy az egyik van vagy 1000éves. a másik alkoholista a harmadik meg egy nagy bunkó! de hatalmas bunkó! a negyedik egy mászáros. én végigjártam mindet:( szakértelem szintjén a bunkó volt a legjobb dehát ő meg mondott nekem olyat hogy hirtelen azthittem képen vágom.. ( mentem anyuhoz ő skóciában van, és montam a dokinak hogy márciusban nemtudok jönni vizsgálatra, erre ő aztmondta hogy majd ha szorul a nyakam körül a hurok akkor elfogok jrni rendszeresen vizsgálatra, ő is szivesebben menne skóciában mint ebben a sötét vizsgálóban nézegesse a puncikat, de lehet ha kimegyek ott találok magamnak egy skótszoknyás fiatalembert aki segít gyereket csinálni) na ez azért szívenütött.. úgyhogy nemtdom mitcsináljak

122. Pomi (válaszként erre: 121. - Noémi83)
2009. ápr. 16. 10:21

Szia Noémi83!


A magas prolaktinszintre általában a Bromocriptin nevű gyógyszert szokták felírni a nőgyógyászok és nem nyugtatót.

Vegyél méhpempőt az is beállítja a hormonszinteket (progeszteron,prolaktin) és a barátcserje kapszula is jó lehet. Persze a természetes szerek csak az enyhe prolaktinemelkedésre jók.

2009. ápr. 15. 19:17

Sziasztok!

Nekem is magas a prolaktin szintem. Mi már nagyon régóta próbálkozunk babával és nem jön össze:(

sajnos itt ahol lakom olyanok az orvosok hogy nem is szeretném részletezni.

Teljesen kétségbe vagyok esve hogy lehet e egyáltalán gyerekem mert úgytudom hogy a prolaktin nagyon is befolyásolja ezt! A bal mellemből szivárog tejszerű váladék, voltam vizsgálaton vele, hálistennek nincs elváltozás. koponya röntgenen is voltam elméletileg az is rendben van. Nyugtatót kaptam, egész pontosan FRONTINT a prolaktinra, mondván hogy stresszes vagyok, én magam ismerem és szerintem egyáltalán nem vagyok az. Anyagilag nem igazán állunk úgy hogy más városba tudjak járkálni orvoshoz...

Végképp nemtudom mitévő legyek! lehet valaha is gyerekem? lejjebb megy magától ez a prolaktin? bármi féle tanácsot, ötletet nagyon szívesen fogadok és megköszönök!!

120. Fanatic (válaszként erre: 119. - Ittikje)
2009. márc. 5. 08:44

Szia,

hát azok közül, akiket ismerek, és magas a PRL szintjük, annak mindnek van - legalábbis a mellében, de nem vagyok szakértő.

Próbálj meg érdeklődni valami dokinál, pl. a nemesekteherbe honlapon. Rendes a doki válaszol pár napon belül.

119. ittikje
2009. márc. 1. 14:56

Sziasztok!

Érdekelne, hogy valakinek okozott e már, a magas prolaktin szint Polycystát.

118. Katt (válaszként erre: 117. - Fanatic)
2009. febr. 16. 14:26
Szia, hat ehhez nem tudok hozzaszolni. Mi meg csak kesobb szeretnenk babat, nekem az arcom pattanasos, ill. rendszertelen a verzesem, es emiatt vizsgaltak a prolaktint. De en is nagyon szeretnem tudni, hogy mi a kulonbseg a kozott, ha a normal szintje magas, es ha a terheles utani. Probaltam az Interneten utananezni, de nem talaltam semmit. Most talaltam egy helyet, ahol allitolag mindenfele rendszertelen verzes okat kivizsgaljak, es meddoseggel is foglalkoznak. Most kulfoldon vagyok, de ha hazamentem, szerintem kiprobalom, ez a cime: [link] Valaki ismeri?
117. Fanatic
2009. febr. 12. 20:35

Szia, végül is nem az enyém, hanem a barátnőmé, neki próbálok segíteni. Az enyém annak idején már a sima is rossz volt. Az ő terhelésese 409 NG/ml és 200-ig jó.

Ma azt mondták neki a Kaáliban, hogy nem is tudják, hogy ezt miért mérik a klinikán, mert szerintük nincs befolyással a teherbeesésére. Viszont azért kezeltesse!?!?! Egyszer egy professzor azt mondta nekem, hogy azért ilyen kevés a sikeres lombik, mert a klinikák beavatkozás után kapják a pénzt. Sikeres terhességek után kellene adni.

116. Katt (válaszként erre: 113. - Fanatic)
2009. febr. 12. 17:07
Szia, penzert nem tudok, csak tb-re. Nekem a Szent Imreben mertek, az ottani endokrinologus utalt be ra. Nekem is a terheles utani szint volt magas, kaptam ra gyogyszert, majd a kontrollkor mar nem kerte a terheleses vizsgalatot... megkerdezhetem, neked milyen szintet mertek?
115. Fanatic (válaszként erre: 114. - Csehe)
2009. febr. 10. 16:18
Sajnos, vicc az egész! A legtöbb laborban azt sem tudják, mi az a terheléses prolaktin vizsgálat. Igen sokat telefonáltam utána.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook