Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban - érvek és ellenérvek fórum

Macska a lakásban - érvek és ellenérvek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. nov. 5. 10:47

eddig egyik cicünket sem pénzért vettük, hanem menhelyről, gyártelepről, vagy ő talált minket :D

csak olyan cict vittünk haza, aki akart minket! ez szerintem fontos! aki rögtön a tőle telhető legnagyobb bizalommal volt irántunk :D

az ördögfiókát menhelyről hoztuk, ott 3 hete elő sem jött az odujából, de nekem előjött, és a kezemből evett :D

most meg a lábujjammal játszik :D

14. Hoxa (válaszként erre: 10. - Shilladora)
2012. nov. 5. 10:43

Tudom, hogy sok minden a mi hibánk :) Lehetne másképp csinálni dolgokat. Ez csak a gazdin múlik. De a lépés előtt érdemes ezt is tudnia annak, aki cicát szeretne.


A cicát nem igen lehet nevelni szerintem. Kaparófára lehet szoktatni egy illatos cseppel (most nem jut eszembe a neve), meg vannak olyan illatok is, amiket nem szeret, azzal lehet kezelni pl. a kanapé sarkát.


De a macsekok olyan lények, akiket nem lehet úgy kordában tartani, mint pl. a kutyákat, maximum az egyik gazdi szerencsésebb, mert kedvesebb, okosabb cicát fog ki, míg a másik gazdi házát darabokra cincálja a cicus. :) Ez van. És ezt előre nem igen lehet látni, hiába nézünk fajtákat, mert minden cica más és más, sőt, egy cica is változik, ahogy öregszik.


Szóval mindent át kell gondolni, mennyire fogadja el a leendő gazda ezeket a problémákat.


Még hozzá tenném, hogy nálunk a macsek volt előbb, csak utána jöttek a gyerekek. És nem igen jöttek ki egymással. Amíg a kisfiam négykézláb mászkált, nagyon féltettem a macskától, mert pont karom magasságban volt az arca, a cicám meg fújt rá rettenetesen. Most már mindkét fél tudja, mekkora a megfelelő távolság közöttük, sajnos sosem lesznek barátok.

13. pocokT (válaszként erre: 11. - Shilladora)
2012. nov. 5. 10:38
Na ez tündéri, ismerősöm cicája ezt akkor csinálja ha legyet lát valahol és nem éri el. :-D Tündéri hangja van!
12. pocokT
2012. nov. 5. 10:36
:-) Nos igen, földig érő függönyök és bőr kanapé van nálunk is, érzékenyen érintene ha kár tenne ezekben és elég nehéz kivédeni, mert ösztönösen cselekszik. Kaparófán gondolkodtam, egy ismerősömnek van, de amíg a macsek kicsi volt, náluk se jelentett az mentességet az ilyen károk ellen. Most már nagyobb, és megműtötték nőiességétől hogy finoman fogalmazzak, így most csak heverészik, semmi gond nincs vele. Hozzá teszem ott a család férfi tagja nem szereti és erős nevelésben részesült, no nem ütésben de mindenért keményen rászólt. Ennek eredménye, hogy a macska kicsit lökött, jár a farka folyamatosan, de azért simogatható, én etetem és almolom ha nincsenek otthon. Lehet ki kellene élnem a macska iránti vágyamat ha ott vagyok, de sajnos nem lehet ölbe venni.
11. shilladora (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2012. nov. 5. 10:36

nekünk most kettő cicünk van, mert a 8 éves annyira jó cica, hogy el akartuk rontani kicsit, és szereztünk mellé egy ördögfiókát :D

sikerült a terv, így most sokat futkároznak - mindenen keresztül :D

birkóznak, gyömöszölik egymást, reggelente mekegve futnak egymás mellett ki a konyhába, mint két borsszem ökröcske :D:D:D

menthetetlen vagyok!

10. shilladora (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2012. nov. 5. 10:31

"szőr mindenhol

a bútort szétcincálja

nyávog a legrosszabb pillanatokban (gyerek altatásakor, meg éjszaka) --- amieink sosem

oda fekszik, ahová akar, ---ez igaz!!

néha a frissen kimosott ruhahalom tetejére --- vállfán, kötélen szárad minden, aztán szekrény :D

a miénk kaját is lop, ha épp kedve tartja és kint hagyunk valamit az asztalon --- khhhmmm, na de kedves Hoxa, ez nem a cica hibája >OD

2012. nov. 5. 10:25

Sziasztok!

Nekünk, 3 éve van macskánk, és eddig még semmiben nem tett kárt!!!

Földig érő függönyeim vannak, minden szobában. Amikor hozzánk került kb. 2 hónapos lehetett, vettünk neki egy kaparó szőnyeget, és megtanítottam neki, hogy abba kell kapargatnia, sem szőnyegben, sem bútorban nem tett még kárt soha, és azt is tudja hogy az ágy amiben alszunk tabu!

Nagyon okos!

8. Hoxa (válaszként erre: 7. - Trixilaci)
2012. nov. 5. 10:20

Brit cicám van nekem is, szétszedte a bútort, pedig kaparófája is volt/van. Szóval a fajta még nem jelent semmit.

A függönyök is totálkárosak.

2012. nov. 5. 10:19
Sziasztok!Imádom a cicákat.Panelban a 4.emeleten lakunk,van egy 6 éves kisfiunk is.Én is nehezen de rábeszéltem a páromat.Augusztus óta van egy brit rövidszőrű teknőctarka lány cicánk.4hónaposan vettük tenyésztőtől.Nem bántuk meg imádjuk ,a párom is. De,ez a macskafaj a legnyugodtabb semmiben nem tett még kárt.Gyönyörű cica.
2012. nov. 5. 10:18

nekem 25 éve vannak cicáim is, kutya is volt, lakásban lakunk.

közel sem olyan, mint egy ketreces állat, amit visszaraksz, vagy napokig csak enni adsz neki.

Jön-megy a lakásban, mint aki ott lakik :D

mindenre felmászik, kiváncsi, mindent megmancsiz, az egész lakás az ő játszóterévé válik, te néhány hétig tombolsz, hogy áááá a váza, jaj a függöny, aztán csak ülsz mosolyogva, hogy Istenem, milyen tüneményes, milyen dorombolós, bújós, és minden bosszúságnál ezerszer többet ér :D

5. Hoxa
2012. nov. 5. 10:18

+ kontra:

ha elutazol, meg kell szervezned az etetését, alomcseréjét (bár ez minden állatra igaz)


Pro kutyával szemben: nem kell kivinni sétálni minden nap

4. Hoxa
2012. nov. 5. 10:17

A mi macskánk nem egy kedves állat, de azért szeretjük. :D


Pro:

szeretetet ad, ha épp akar

sündörög, kerülget, ha éhes,

cukin néz ki,

lehet vele játszani


Kontra:

szőr mindenhol

a bútort szétcincálja

nyávog a legrosszabb pillanatokban (gyerek altatásakor, meg éjszaka)

oda fekszik, ahová akar, néha a frissen kimosott ruhahalom tetejére

a miénk kaját is lop, ha épp kedve tartja és kint hagyunk valamit az asztalon


Meggondolnám a helyedben, a mostani eszemmel kinti macskám lenne csak.

2012. nov. 5. 10:16

Én is szeretnék egyet, de félek, mire hazaérnék csak a káosz fogadna. :)

Volt egy cicóm nemrég, tönkre tette az orchideámat(azt pofozgatta), lehúzkodta a szárítóról a ruhákat, felmászott a konyhaszekrény tetejére, onnan ugrált a nyakamba. Igazi rosszcsont volt. Viszont jobb volt mint egy kutya. Ha idegen jött be az ajtón, annak annyi volt. Féltette a birodalmát-ami az egész lakás volt. :D

2. Hoxa
2012. nov. 5. 10:12
Ad örömet, meg bosszúságot is bőven :)
2012. nov. 5. 10:12
Nagyon szeretem a macskákat és szívesen tartanék itthon, de nehezen tudom férjemet rábeszélni, ugyanis a rokonok és ismerősök többsége a macska ellen lobbizik, azzal, hogy tönkre tesz mindent. Rá lehet-e nevelni egy macskát arra, hogy "jó" legyen? Megéri-e bevállalni mindezt, vagyis adhat-e annyi örömet egy macska a családban? Szerintem igen, de tény, hogy a kártevéstől én is tartok...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook