Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban - érvek és ellenérvek fórum

Macska a lakásban - érvek és ellenérvek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. szept. 23. 10:56
ha rajtam múlna, soha nem lakhatna bent nálunk macska, van egy hatalmas udvarunk. viszont így is folyton bent vannak, minden csupa szőr, az új függöny olyan, mintha a kutya szájából rángattuk volna ki, a frissen mosott ruha össze van mászkálva, a virágok letépve, a terítő félig lehúzva. soha de soha nem lesz macskám, ha egy másik lakásba költözök
2013. jan. 4. 09:22

Sziasztok. Van a tanyánkon két befogadott cica, sajnos a meglévőim nem díjjazzák a jelenlétüket, konkrétan ütik-verik őket.

Szeretnék nekik jó otthont találni, ha tudtok olyat aki szeretne és hajlandó befogadni őket (akár együtt, akár külön) kérem írjatok.

Köszönöm.

103. pocokT (válaszként erre: 102. - Shilladora)
2013. jan. 3. 07:13
:DDD
102. shilladora (válaszként erre: 101. - PocokT)
2013. jan. 3. 00:11
BUÉK a pockoknak is :D
101. pocokT
2013. jan. 2. 16:47
BUÉK minden cicás (vagy leendő cicás) fórumosnak! :)
100. pocokT (válaszként erre: 99. - Shilladora)
2013. jan. 2. 16:46
:D Szinte láttam magam előtt, ahogy olvastam...
99. shilladora (válaszként erre: 98. - PocokT)
2012. dec. 30. 19:12

ha még emlékeztek van egy cicám, amit menhelyről fogadtunk örökbe, ez az első karácsonyfás karácsonya :D hatalmas zsiráfnyakkal, bimbalygó fejecskével, lassan szaglászva közelítette meg :D:D:D persze jól kikötöztük :D:D:D mármint a fát!!!! teljesen bezsongott a gömböktől, sokat pofozza őket, mi meg 3-an, párommal és a "nagy maccsal" csak ülünk és gyönyörködünk a "pici" hatalmas örömében :D

a "pici", vagy ahogy párom mondja a Pinduri, azért került " " közé, mert ő egy bengáli keverék lehet, még nincs egy éves (szerintem), de simán van már 6 kg!!! :D::D:D mint az öreg :D:D:D

98. pocokT (válaszként erre: 93. - Mosolyka1111)
2012. dec. 30. 09:24
Tyűha, akkor tényleg eleven! De ezek szerint azért lehet mellette fát állítani. Az ismerősünk egy mini fát díszít csak "emeleti" pozícióban, hogy a cicája ne érje el mert a nagyot eldöntené... Én sztem ez is szoktatás/nevelés kérdése.
97. d878fb6317 (válaszként erre: 96. - Hudvig)
2012. dec. 30. 08:55
Az én cicám ugyanez. A férjem csak "Nagymenő"-nek hívja. Mennyire különböző egyéniségek tudnak lenni:)
96. Hudvig
2012. dec. 29. 20:29
Az én cicámat is pórázon próbáltam sétáltatni, mert nagyon kivágyott. Aztán ripszropsz kibújt a pórázból és fél órán keresztül kergettem, mire megfogtam. Ezt többször is eljátszottuk. Az egyiknél kijött a párom is és jól lecseszett, hogy egy "rohadt macska" miatt sírok, hagyjuk, ha akar hazajön. Hát hazajött. 9 hónaposan már ivartalanítani kellett a hosszú csavargásai miatt. Azóta a telet inkább bent, a nyarat inkább kint tölti.
95. mosolyka1111 (válaszként erre: 94. - D878fb6317)
2012. dec. 29. 18:36
Az előző nekünk is nagy tekergő volt:)
94. d878fb6317 (válaszként erre: 92. - Mosolyka1111)
2012. dec. 29. 12:32

Akkor sebaj, legalább biztonságban van.

Az én cicám meg nagyon menős, imád csavarogni.

Ilyenkor télen este azért időben hazatér, mert fázik, de nyáron sokat aggodom...

93. mosolyka1111 (válaszként erre: 91. - PocokT)
2012. dec. 29. 12:12

Szia!

A mienk (első karácsonya, és 3 hónapos), pofozgatja a gömb díszeket rendesen, a szaloncukrok is nagyon tetszenek neki.

Csinált egy olyat is, hogy az égőt (ami éppen világított), bekapta és harapdálta. Na, akkor vettük el őt a fa alól. Már nem az égősor miatt, de ha szétpattan a szájában szilánkokra, akkor neki annyi. Nagyon eleven fiú cica, azt meg kell hagyni:)

92. mosolyka1111 (válaszként erre: 90. - D878fb6317)
2012. dec. 29. 12:09

Szia!

Most meg már pórázzal sem viszi ki a lányom. Mert akárhogy hívjuk, kedvesen csalogatjuk, leblokkol, és úgy marad, nem jön semerre. Ha kézben odébb visszük az udvaron, és letesszük, akkor megint csak gubbaszt, és nem megy sehova (max. ha kerekeket szerelnék rá, akkor húzni tudnám magam után).

Hát, szerintem tavaszig bent lesz. Ami nem gond, csak nehogy aztán meg féljen majd kint. (volt sajnos egy ilyen téli cicánk). Áprilisban sem lehetett kivinni, nem vonzotta a kert, a fák, a madarak látványa, menekült be a házba:(

91. pocokT
2012. dec. 28. 18:25
Sziasztok!! Mi újság? Hogy tetszik a karácsonyfa a cicáknak? :)
90. d878fb6317 (válaszként erre: 88. - Mosolyka1111)
2012. dec. 28. 15:20
Mi a helyzet cicafronton? Póráz vagy elengedtétek már?
89. d878fb6317 (válaszként erre: 88. - Mosolyka1111)
2012. nov. 20. 18:02

Semmi gond nem lesz, előbb csak addig megy míg látja a bejárati ajtót, aztán felfedezi az udvar többi részét lassan. Ha egy picit nyitvahagyjátok neki a bejárati ajtót, be tud szaladni, ha netán megijed valamitől.

Nálunk semmi baj nem volt, pedig kutya is van:))

88. mosolyka1111 (válaszként erre: 85. - D878fb6317)
2012. nov. 20. 17:57
Köszi. Hát, akkor a héten még pórázolunk, aztán jövő héten megpróbáljuk anélkül, és a lányom kint marad vele az udvaron.
87. mosolyka1111 (válaszként erre: 84. - PocokT)
2012. nov. 20. 17:56
Bár így lenne nálunk is. Akkor tényleg bent fognám tavaszig.
2012. nov. 20. 17:43
Ja és ez az időszak azért is szerencsésebb, mert lecsengett az ivarzás.
85. d878fb6317 (válaszként erre: 83. - Mosolyka1111)
2012. nov. 20. 17:42

Szia! Nem kell póráz, nyugodtan elengedhetitek.

A cica szépen magától tágítja a határait.

Mindig nagyobb és nagyobb területet jár be.

84. pocokT (válaszként erre: 83. - Mosolyka1111)
2012. nov. 20. 17:17
Hűűű, remélem cicás barátaim olvasnak nemsokára, nekem sajnos ebben nincs nagy tapasztalatom, szüleim egyszer fogadtak be cicát télen, őt ki se vitték tavaszig, akkor pedig már kb. fél éves cica volt és fel tudta mérni a veszélyeket szerencsére.
2012. nov. 20. 16:36

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Találtunk egy kiscicát, kb. 8 hetes lehet, hazahoztuk.

Voltunk vele dokinál is, egészséges, minden oké vele.

Eddig a lányom szobájában lakik (alom, kaja, víz, stb).

Volt már cicánk előtte is (aztán sajnos eltűnt négy évesen), de ő kinti-benti volt.

A mostani kiscinyót is kinti-bentinek szeretnénk, nem azért, mintha gond lenne, hogy bent van, de neki is jobb talán, ha családi házban az udvaron is járkálhat.

Ezért is terveztük, hogy inkább tavasszal hozunk a házhoz kiscicát, de hát őt találtuk, így most pont úgy lett kiscinyó, hogy a télbe megyünk éppen.

1,5 hete van nálunk, és a lányom pár napja kivitte cica pórázzal, hogy szokja az udvart, a kertet. Egyelőre cinyó lecövekelt, nem izgatta a kinti lét, nem érdeklődött semmi iránt. Ma már igen, már pofozgatta a száraz leveleket, púposított a szomszéd kutyára, szóval már reagált a kinti dolgokra.

Szerintetek mikor lehet úgy kivinni kicsit, hogy már nincs pórázon? (Amúgy ez a pórázos kivitel a lányom ötlete volt, de nem hülyeség végülis).

Én attól félek, ha szabadon kivisszük, még ha mi ott is leszünk, nehogy elmenjen, és ne jöjjön vissza.

Viszont azt meg, hogy családi házban csak benti cica legyen, nem szeretnénk, mert van szomorú tapasztalatunk: régen volt egy cicánk, aki októberben került ide, végig bent lakott, áprilisban vittük ki először, és egyenesen a szomszéd kutya karmaiba ment, mert semmi tapasztalata nem volt a kint létről, szóval ezt még egyszer nem szeretnénk.

Ti hogy csinálnátok ezt most? (De mondom, miattunk egész télen lehet bent, meg nyáron is, csak közben tudatosuljon benne, hogy van udvar, és ott neki élettere van.)

Köszönöm, ha segít valaki.

82. pocokT
2012. nov. 20. 16:13
Sziasztok! Sajna macsek még mindig nincs és úgy tűnik mostanában nem is lesz. Szóval bátran írjatok ha van valami élményetek! :-)
81. shilladora (válaszként erre: 69. - PocokT)
2012. nov. 11. 19:27

nem.

nyugodtan lehet akár 1-2 éves is, vagy öreg.

nekem volt 9 hónapos, a következő aztán tenyerembeszületett :D:D:D

a következőt 6 hónaposan szereztük, aztán 2 csukott szeműt talált a németjuhászom, a köv. 1 én körülien jött, a köv. 6 hónaposan, aki meghalt, ő 16 évesen, az utólsó 8 hónaposan.


egyikkel se volt gond, mind hamar felismerte mit lehet, mit nem :D

most az utolsó menhelyi utcacsibésze cica, mivel utcán élt, látszik rajta, hogy mindent el kellett követnie a kajáért, de már jó úton van :D

ma jellemgyakorlatot gyakorolunk :D

fekszem az ágyon, mellettem egy tányér töpörtyű, és 2 macska, és senki nem nyúl a kajához :D

muszály megtanulni az önfegyelmet!

2012. nov. 9. 21:04
Igen, meg nem sebhelyekkel jönnek haza, lefogyva. Legalább velünk foglalkoznak, nem az utód gyártással. :-)
79. f1eff0c6fd (válaszként erre: 78. - Kohanoor)
2012. nov. 9. 20:33

Gratulálok,nagyon rendik vagytok!

A nőstény cicc hangját volt szerencsénk hallani,de aztán következett a műtét....a fiú esetében meg még mielőtt elkezdett volna spriccelni....no szóval megtettük amit meg kellett!Így nyugisabb is meg nem csavarog, csak a környéken vadászik!

78. Kohanoor (válaszként erre: 73. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 9. 19:29

Köszi. :-) 6 mentett cicánk van, különböző szörnyű helyekről kerültek ide, de már mindegyik boldog, elégedett cicus lett!

Ja, és még annyi, hogy az ivartalanítást mindenképpen fontolóra kell venni. Nem nagy öröm ivaros kandúrral együtt lakni. De a nőstények se épp csendesek ivarzási időben!

77. pocokT (válaszként erre: 76. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 9. 17:12
:-)))) Látszik!
76. f1eff0c6fd (válaszként erre: 75. - PocokT)
2012. nov. 9. 17:10
Ő a főnök....a fővadász! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook