Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban - érvek és ellenérvek fórum

Macska a lakásban - érvek és ellenérvek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
45. f1eff0c6fd (válaszként erre: 41. - PocokT)
2012. nov. 5. 15:19
Így is kell,nyugodtan,halkan,normális emberi hangon,mert ha hangos vagy,netalántán kiabálsz akkor megretten,bizalmatlan lesz és félni,rettegni fog!Akkor nem tudja hova tenni,hogy egyszer simogatnak,szeretgetek,szép szóval becézgetnek, máskor meg kiabálva röpködnek a vezényszavak és a tiltások!Tiltani is csak nyugodtan,de határozottan érdemes!
44. shilladora (válaszként erre: 36. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 5. 15:17

igaz! mi sose picit hoztunk el.

legalább 6 hónaposak voltak. nem akartam, hogy ilyen "öregek" legyenek, de így alakult :D

mikor volt egy csokor pici cicunk, akkor tényleg többet voltam velük itthon, de a mamijuk ellátta szépen mindet :D

aztán gazdikhoz kerültek, hüpp-hüpp, és nagyon csendes lett a ház :(

2012. nov. 5. 15:11
Menhelyről, kb. 1,5 évesen örökbefogadott lány cicánk van. Soha nem tett kárt semmiben, nem lop el semmit, na jó, néha egy egy pici játékot a lányom szobájából játszani :)) Egy angyal. Ha sír, vagy csak nyöszörög a lányom, a macska rohan oda! Néha direkt is csinálja, de minden alkalommal működik! Nagyon érdekes! És érti, ha rászólunk, hogy nem szabad odamenni, visszafordul. Amikor olyan kedve van, főleg ha éppen a kaja ideje következik, beszélgetni is lehet vele, válaszol! :))
42. f1eff0c6fd (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2012. nov. 5. 15:06
Én ezt elhiszem!Nálunk oly mértékben családtag a cicc,hogy pld. ha kér valamit és per pill. nem érek rá, azt mondom neki kérj Apától!Ha "beszélgetünk" "mondja" az igen vagy nem szavakat!No,jó mondjátok,hogy ez hülyeség....de akkor is.....igen is hogy mondja!
41. pocokT (válaszként erre: 39. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 5. 15:04
Én pénteken a rám bízott macskát próbáltam puhítani amikor átmentem almolni, etetni, vele voltam 1 órát. Folyamatosan beszéltem hozzá lágy hangon, lassú léptekkel és olyan szemekkel közeledett hozzám mint aki támad, de nem adtam fel, aztán amikor odaért, csak leült és nézett, aztán lefeküdt mellém. :-) Sztem is megérzik az állatok mit szeretnénk elérni. Ha egyszer mégis lesz macskám, tudatosan fogom nevelni kicsi korától, hogy megértsük egymást. :-)
40. pocokT (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2012. nov. 5. 15:01
:-DD
39. f1eff0c6fd (válaszként erre: 20. - Shilladora)
2012. nov. 5. 14:56

Jaj,de jó,hogy másnak is van jól nevelt,szófogadó cicája!

Most lehet,hogy megköveztek,de szerintem mindent ért amit mondunk neki!

Pld.:A minap lassan ballagott a hálószoba irányába....tudtam mi a szándéka,csak annyit szóltam:nem,nem,nem szabad!...erre megfordult,rám nézett és mintha azt mondta volna...jó,jó hát,ha nem, hát nem!! Nem mintha nem jöhetne be a hálóba--mert hisz szabad bejárása van minden hova--de akkor éppen kintről jött és vizes volt a lábacskája!Imádjuk,olyan sokat tudnék róla írni!!!

38. Hoxa
2012. nov. 5. 14:37
Péntek éjjel a nagyszüleiknél aludtak a gyerekek, már nagyon vártam, hogy szombaton legalább 9-ig alszom. 8 óra tájban a macskám odajött az ágy mellé és ezt nyávogta: - Annnnyaaa. Nem viccelek! Röhögve keltem fel :DDDD
2012. nov. 5. 14:29
Kutyánk is, macskánk is van, és gyereket is várok. Mindkét állatunk kinti-benti, mindkettő menhelyről. A macska soha nem lop el semmit, 4 éves korára lenyugodott, nem rág,nem karmol szét semmit. A legnagyobb károk akkor keletkeznek, mikor kergetőznek-mikor melyik fut elől- és akkor az útjukba kerülő papucsok repülnek,frissen hajtogatott ruhahalmok borulnak,padlóváza borul (na jó,ez csak egyszer volt). Naponta porszívózok és felmosok,de ez nálam mánia,nem miattuk van-így semminken nincs szőr.
36. f1eff0c6fd (válaszként erre: 31. - PocokT)
2012. nov. 5. 14:27

Nálunk vannak ajtók,de soha nem zárjuk őket,DE......a cicusnak van külön "szobája",így aztán van hova elvonulnia,ha úgy tartja kedve meg éjszaka is ott alszik!Most,hogy már 4 éves akár egész napra hagyhatnánk a lakásban,mert komoly nagy fiú és nem bánt semmit,nem rosszalkodik!Ma is reggel 8 óta a kosarában aludt,kb. 5 perce kelt fel és most "ebédel"!

Pár hetes,hónapos cicát magára hagyni egyedül a lakásban,....no az necces!Az egyedül léthez is szoktatni kell fokozatosan!

2012. nov. 5. 14:16

a nagy esténként már kóvályog körülöttem, és siralmas képpel kérdezi, már megint ki kell menned a konyhába? még mit csinálsz a fűrdőben, nem nyávog, de mindenhová úgy követ, mintha kötelező lenne, és rosszallóan néz: menjünk már ágyba! van, hogy fogmosás közben majdnem leájul a kád széléről :D

mondom: menjünk ágyiba!, és már a párnám mellett csücsül, velem együtt bújik a takaró alá, hozzám simul elnyúlva a hátával, pocakja pont a tenyeremben, és 2 perc dorombolás után még horkol is :D

34. shilladora (válaszként erre: 31. - PocokT)
2012. nov. 5. 14:09

macsik a kutyával ellentétben csak neked bohóckodnak!

ha nem vagy otthon alszanak :D

dögunalmas állatok, napi 20 óra kemény szunyóka az életük :D

különben hogy bírnék energiával a sok nevettetést ?

nálunk sincs ajtó, semmi rosszat nem csinálnak ketten sem :D csak, ha látom :D:D:D

33. shilladora (válaszként erre: 29. - PocokT)
2012. nov. 5. 14:06

neki ne is!!! :D:D:D

de te tudd, mire számíthatsz :D:D:D


csak annak való cicus, aki röhögve tud utánuk takarítani:

[link]

32. Hudvig
2012. nov. 5. 13:58
Nekem kinti-benti cicám van és igenis nevelhető, bizonyos szintig. Kölyökként engedtük a bútorhasználatot, de az egyik kanapét majdnem tönkretette. Annyira sikerült kinevelni, hogy mostmár csak nyújtózkodik, de azért is rászólunk. Az asztal tabu, azért nagyon kikap. Lehetnek itt olyanok, akik szerint nem szabad bántani, de két eset és teljesen leszokott róla, pedig a második alkalommal a csirkecomb melől lopta le a csontot. Olyan édes volt, hogy a csont kellett neki, de azért kikapott. Amiért még keményen rászólunk, az a hiszti! Ha nagyon fáradt, akkor le kell ülnöm a kanapéra, ő az ölembe és kb. 5 percig simizni, aztán már letehetem. Ha nem teszem, mindenhová követ és idegesítően nyávog. Na meg rossz időben, mikor nem tud mit kezdeni magával. Mi kifogtunk egy akaratos, visszapofázos, édes kis gyíkagyú macsekot (istenem hányszor beveri a fejét játék közben, meg ahogy felugrik a kanapéra, leesik innen-onnan).
31. pocokT (válaszként erre: 30. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 5. 13:10
Igen, panel 4. emelet. :-) Nos igen, sokat kell vele foglalkozni, ahogy ez a belinkelt videókból is látszik. Ha lenne ajtaja a szobáknak (na ez elmaradt a felújításból mert nem volt fontos), akkor azért be merném vállalni hogy egyedül hagyom ha dolgozom. :-)
30. f1eff0c6fd (válaszként erre: 1. - PocokT)
2012. nov. 5. 12:56

Igen rá lehet nevelni hogy jó legyen,de kell hozzá annyi türelem mint egy gyerekhez!Nekünk már 2 cicusnál sikerült!

Macska nélkül lehet élni,de nem érdemes! :)

Panelban laktok?

29. pocokT (válaszként erre: 28. - Shilladora)
2012. nov. 5. 12:33
:-D Ezt azért inkább nem mutatom meg a férjemnek... :-P
2012. nov. 5. 12:26

ez az:

[link]

2012. nov. 5. 12:23
Teljesen egyetértek Milleivel, akiben a kérdés is felmerül a szörrel, karmolásnyommal kapcsolatban inkább vegyen akváriumot, az is nagyon szép tud lenni.
26. aa84065182 (válaszként erre: 21. - Shilladora)
2012. nov. 5. 12:23
Te, nekem mind a kettő hajléktalan volt, és soha, semmit nem loptak el, pedig utcacica korukban nem nagyon lehettek agyon kényeztetve.:)
2012. nov. 5. 12:22

ajtót nyit!

de kiknek?

[link]

2012. nov. 5. 12:19

Szerintem is nevelhetőek a macskák, na nem 100%ig, mert azért csak macskákról van szó:), de tény, hogy alakíthatóak, nevelhetőek. Nekem mondjuk borzasztó szerencsém van a két nagyon kedves, bújós cicámmal, remekül együtt tudunk működni. Bőrbútoraim nincsenek, földig érő függönyeim viszont vannak, és köszönik szépen, jól vannak. (A nem földig érőn van egy lyuk, ami szerintem a sok mosás és használat következménye, nahát a nagyobbik cicám hetek óta bámulja meredten és sóvárogva, viszont nem éri el, hehe:))) Amíg másikat nem veszek, még bámulni fogja egy darabig!)

Aki nagyon kényes arra, hogy ne legyen semennyi szőr és semennyi karmolásnyom, az ne tartson macskát szerintem, jobb a macskának is, hiszen főleg amíg kicsi és nincs ivartalanítva, addig bizony játszik, sokszor bármivel amit elér.

23. shilladora (válaszként erre: 22. - PocokT)
2012. nov. 5. 12:18

keresem, de addigi is:

[link]

22. pocokT (válaszként erre: 20. - Shilladora)
2012. nov. 5. 12:06
Az utolsót nem nyitja meg, de kár, pedig nagyon jó videók! :-)
21. shilladora (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2012. nov. 5. 11:36

a mi 8 évesünk is ott ül mellettem a a konyhában a mosogató szélén, és végig nézi, hogy a disznóhúst kockázom pörinek, mert tudja, hogy a "nemcicánakvaló"-ból csak főve kap.

a csirkehúsból adok nyersen, akkor felemeli a mancsát, ráteszi a karomra, és sóvárogva néz rám :D

sose megy asztalra, nem lop.(szerető családtől hoztuk)


bezzeg a kicsi! az rém rossz :D gyártelepi, csontsovány, kukacica lehetett, mindent pakolnom kell előle :D

20. shilladora (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2012. nov. 5. 11:29

a cica nevelhető, vagy csak én vagyok olyan szerencsés, hogy okos cicuim vannak, de egymást is nevelik! a kicsi minden mozdulatát utánozza a 8 évesnek :D

a jutalomfalatok annyira finomak, hogy szó szerint, bármire hajlandók érte! az enyémek simán értik az ül, fekszik, marad, gyere, vár, nemcicánakvaló, vezényszavakat:

[link]


apportíroznak:

[link]

akár a wc-t használják:


akár porszívózni is lehet őket (ha elég ügyesen adjuk elő, mindenre azt hiszik, hogy dögizés :D):

[link]


ezek nagyon cukik, és bolondok is :D :

[link]


a kicsi bengáli keverék, mi is ilyen karácsonyra számítunk :D

[link]

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2012. nov. 5. 11:21
A "nevelőcsepp", amit szeret (egy macskás pár úgy hívja, cicadrog), valami macskamentás szmötyi.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - PocokT)
2012. nov. 5. 11:13

Nálunk a bőr huzatnak egyik macska sem ártott. A szövet huzaton jobban szereti a körmét huzigálni, de amiatt nem is izgatom magam. Régi a szék, és nem akarok kaparófát tartani. A mostani cicánk amikor pici volt, nekiesett a függönynek, de arról le lehet szoktatni. A szárítóról is leszedte mindig a ruhákat, de már azt sem csinálja. Az asztalokra nem mehet fel. Ha kaját hagyunk elő, és nem vagyunk ott, néha elcsórja. Ha rajtakapjuk, kap egy kis helyreigazítást, de ez nem igazán a macska hibája, mert úgysem kellene maradékokat előhagyni. A régebbi cicánk több év alatt talán egyszer ment fel az asztalra, amúgy ha kint maradt a sült hús, még azért sem mászott fel, tudta, hogy az a terület tabu.


Sokan mondják, hogy a macska csak akkor kedves, ha enni akar. Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Egyénisége és nevelése válogatja, mert valamelyikük tényleg nem bújós, de szerintem kisebb százalékuk az, amelyik nagyon magának való.

17. pocokT (válaszként erre: 15. - Shilladora)
2012. nov. 5. 10:52
:-) Mi is találkoztunk eggyel az utcán, azóta is fáj a szívem érte, mi lehet vele és van kis lelkiismeret furdalásom is. :-(
16. pocokT (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2012. nov. 5. 10:50
Szeretnénk mi is babát a férjemmel, ez is vissza tartó erő, mindenki ellenzi baba mellé a cicát, de mivel a baba nem jön össze, felvetődik a gondolat, hogy ha arra várnék, akkor lemondhatnák a macskáról is. Persze valószínű így is. :-) Hoxa, külön köszönöm a hozzászólásaid és mindenkinek! Ez tényleg csak attól függ el tudom-e viselni, hogy a lakás "átalakul". :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook