Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban - érvek és ellenérvek fórum

Macska a lakásban - érvek és ellenérvek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
75. pocokT
2012. nov. 9. 17:06
Tetszik a képed cirm-anya! :-)
74. pocokT (válaszként erre: 72. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 9. 16:58
Wow! Köszi, ez jól hangzik! ;-)
73. f1eff0c6fd (válaszként erre: 70. - Kohanoor)
2012. nov. 9. 16:49
Egy igazi cicaimádó! :)No,meg látszik,hogy értesz is cicául!
72. f1eff0c6fd (válaszként erre: 71. - PocokT)
2012. nov. 9. 16:47
A gazditkeresek.hu-n nézz körül,ott cicák is vannak és nem csak kicsik! Ha örökbe fogadsz még az igényeidet is figyelembe veszik,pl. azt,hogy csak lakásban szeretnéd tartani,elmondják a cicus tulajdonságait stb.!
71. pocokT (válaszként erre: 70. - Kohanoor)
2012. nov. 9. 06:48
Jogos, ezt az oldalát nem gondoltam végig. :-) Nem vagyok Bp környéki, de Kaposvár környékén is biztos van, kutyák kapcsán facebook-on már találkoztam velük, szóval el tudnék indulni ezen az úton.
70. Kohanoor (válaszként erre: 69. - PocokT)
2012. nov. 8. 21:31
Ez nem feltétlen igaz. A felnőtt cicák is megtanulják a szabályokat, sőt, saját tapasztalat alapján, egy hányatatott sorsú cica gyakran jobban "meg akar felelni", mint egy pici korától elkényeztetett cicus. Egy két-3 hónapos cica még nem is igazán érti a dorgálást, játszótér neki az egész lakás, és hihetetlen energiaszinttel rendelkezik. Ami persze lehet jó is, de ha több órára magára kell hagyni, akkor inkább felnőtt cicát javasolok. Szét tudsz nézni menhelyeken, gyakran már ivartalanítva adják örökbe, pl NOÉ állatotthon. A kint-bent kérdésre, nekünk bejárósak a cicák, és tiltott zóna sincs nekik, én imádok velük aludni. :-) Sose kaptam még el semmit tőlük.
69. pocokT (válaszként erre: 68. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 8. 21:18
Igen, jó lenne,viszont ha nevelni,tanítani szeretnèm,ahhoz annàl jobb,minnèl fiatalabb,nem?
68. f1eff0c6fd (válaszként erre: 66. - PocokT)
2012. nov. 8. 16:47

Hurrráááá!Biztosan nagyon aranyos lehet a kis kölyök!De, ha félsz a pár hetes cica okozta nehézségektől,nem gondolkoztál azon,hogy több hónapost,esetleg ivartalanítottat vegyél magadhoz?

Olyat amelyik már túl van a szeleburdi időszakán!

67. f1eff0c6fd (válaszként erre: 65. - Raicho.)
2012. nov. 8. 16:41

Az idős emberek már csak ilyenek,sajnos!Sok mindent megengedünk a macskának,no de azért vannak határok és higiéniai szabályok amit be kell tartani és tartatni!Nem megy az asztalra,nem lopkodja a kaját,oltások macskabetegségek és veszettség ellen,nyakörv bolhák és kullancs ellen,féreghajtás,stb.!

Nagyszüleid irányából van csak tapasztalatod ezért van csak ellenérved!

66. pocokT
2012. nov. 8. 07:16
Tegnap voltam cicanézőben egy kölyöknél, hát nem semmi ahogy izeg-mozog, ez a korszak tényleg nem lehet azért könnyű... Bár gazdija is válogatja. :-)
2012. nov. 7. 12:00

Ellenérvem van csak.

A nagymamáméknak mindig bent van a négy macska. Aranyos mikor a lócán ül, de felmászik az asztalra és bele eszik a kajába. Befekszenek az ágyba és együtt alszanak a nagyszüleimmel. A baj az, hogy ezek után így főz mamám, azzal a kezével nyúl mindenhez és bele eszik az ételbe ha nem figyelünk, ezek után nem szeretek ott ebédelni. A macskák kintről bármit behozhatnak.

64. f1eff0c6fd (válaszként erre: 52. - Shilladora)
2012. nov. 7. 11:51

A 17 évesünk sziámi volt,3 hónapos korától volt nálunk!Egészségben élt élete utolsó hónapjáig!Beteg lett,elaludt!Hasonlóképpen mint Ti...puha pléd,kicsi koporsó (saját kezűleg készítve),kicsi sírhant a mai napig a kertünkben! :( :(

17 év nagy idő...még ma is hiányzik! :(

63. shilladora (válaszként erre: 62. - PocokT)
2012. nov. 6. 18:13

csak a puffot hallottuk, akkor már talpon kuporgott, de nem tom, hogyan ért földet.

szerencsére puha homokra esett, alacsonyról, nem lett baja :D

talpra esni csak magasról tudnak, mert meg kell fordulniuk a levegőben

62. pocokT (válaszként erre: 61. - Shilladora)
2012. nov. 6. 16:54
És nem esett talpra? :-))
2012. nov. 6. 16:45

volt egy telkünk, rajtameggyfa.

a meggyfán Bence, és elaludt...egy ágon keresztben, mint egy ruha, lógott a négy lába :D

ott vihogtunk, milyen lüke.

aztán egy nagy puffra kaptuk oda a fejünket, leesett a homokba! milyen értetlen pofát vágott, mi meg röhögtünk :D nagyon csúnyák vagyunk, tudom :D

60. pocokT
2012. nov. 6. 16:01
Igen. Pedig biztos vagyunk még páran. :-) Ha van valakinek fiss élménye, ne habozzon megírni!
2012. nov. 6. 15:21
Cicaimádók,.....de nagy lett a csend!! :)
58. Hudvig
2012. nov. 5. 20:42

Nálunk az emeletre osonást szokta megakadályozni egy időben hangoztatott "hova, hova?". Bár imád hétvégén reggel közénk feküdni egy kis simire.

A párom utálta a macskákat, de mindig azt mondja, hogy ez nem macska, hanem Ali. A macska meg persze úgy néz rá, mint egy istenre. Nálunk úgy látszik a párom az ÚR, még a macska szemében is. Sőt ha sokáig fent vagyunk, akkor olyan háborgó tekintettel néz ránk, hogy "húzzatok már aludni", és jön a hiszti.

57. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - PocokT)
2012. nov. 5. 17:08
Műbőr ülőgarnitúrát ne vegyél mellé!
56. aa84065182 (válaszként erre: 55. - Shilladora)
2012. nov. 5. 16:18

Na az tuti! Rám még pasi nem nézett olyan odaadással, olyan feltétlen rajongással, mint a fiú cicám! :D

(Egyértelműen az anyját látja bennem, én meg ettől el vagyok olvadva:))

55. shilladora (válaszként erre: 54. - PocokT)
2012. nov. 5. 16:14

hát az én "pasijaim" is mind ezt mondogatták, aztán kiderült, hogy az állataink/gyerekünk sokkal

erősebb "szeress engem" hormon kibocsátására képesek, mint amennyinek egy kemény férfiszív ellen bír állni :D:D:D

54. pocokT (válaszként erre: 53. - Shilladora)
2012. nov. 5. 16:09
Elhiszem, mint mindenben és mindenkinél, a cicáknál is eljön a búcsú ideje és biztos nagyon fájdalmas tud lenni hiszen úgy a szívünkhöz tudnak nőni. Hiányzik azért még ennek ellenére is, hogy nem tudok dögönyözni egy ilyen kis négylábút. Férjemnek szoktam mondani, hogy jobban járna ha lenne, mert akkor nem csak rajta tölteném ki az ilyen hajlamaim, bár azt mondta inkább elviseli de azért látom rajta hogy olykor nehezen bírja, hogy simogatom, puszilgatom... :-) Nem tehetek róla de akiket szeretek azoknál ez túl csordul nálam...
2012. nov. 5. 15:57

pocok!

sose legyen cicád!

iszonyúan tud fájni az elvesztése, most is potyognak a könnyeim!

52. shilladora (válaszként erre: 49. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 5. 15:53

az egyik sziámi cicánk 16 évesen, csontsoványan, elhanyagoltan került hozzánk. csak etetni mentünk ismerőshöz, de mikor megláttam, sírvafakadtam!

azonnal ölbe kapta a párom, és azt mondta, vigyük!

sajnos nálunk is csak pár hónapot élt, de azt dédelgetésben, minden finomsággal, bújással, cirógatással :D

végül kapott a szvébe egy szurit, a karomban tartottam, és láttam a szemén, hogy tudja, miért sírok, vigasztaltuk egymást, hogy most már minden könnyebb lesz, már nem fog fájni semmi.

ölemben hazahoztam, bepólyáltam egy plédbe, mintha csak aludna, és egy szép dobozban talált nyugalomra apuék kertjében.

édes kis Marcika

51. shilladora (válaszként erre: 48. - Aa84065182)
2012. nov. 5. 15:38
igen, ez is ismerős, a kicsi macsunk is ott szeret aludni :D pont az ágy mellett van a fotel, és a kicsi is feljön mellém az ágyra, de nem hozzám bújik, hanem a páromat szuggerálja kifelé a fotelból :D:D:D
50. shilladora (válaszként erre: 42. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 5. 15:31

nem kell bizonygatnod, tudjuk, hogy mondja :D

sőt, ha beszélek hozzá, és bólogatok, akkor ő is :D:D:D

tündéri


a "pinduri" még hevesen tanul. mindenhol ott van, mindent akar és azonnal! és mindenbe beleesik, néz ránk, ti mit csináltok, aha, azt úgy kell, én is akarom! nagyon jópofa :D


mivel bengáli-keverék, akkora, mint a 8 évesünk, és mekkorára fog nőni?

49. f1eff0c6fd (válaszként erre: 44. - Shilladora)
2012. nov. 5. 15:26
Az első cicc 3 hónaposan a mostani 2 hónaposan került hozzánk,így aztán megszenvedtük az összeszokás nehézségeit,de megérte! Kemény gyász volt mikor az első 17 évesen meghalt!
48. aa84065182 (válaszként erre: 35. - Shilladora)
2012. nov. 5. 15:25
Ez nagyon aranyos! :) Nálunk is tudják, hogy mikor jön az alvásidő. A kicsi az én görgős számítógépes fotelomban alszik, és ha én későig vagyok fent, akkor magától megy a fotelba és alszik. Ha későig ülök a gépnél, akkor meg leül mellém a földön és szabályosan szuggerál, hogy álljak már fel onnan! :)
47. shilladora (válaszként erre: 39. - F1eff0c6fd)
2012. nov. 5. 15:23

ne fogd vissza magad!

a fórumozás erről szól :D:D:D

46. shilladora (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2012. nov. 5. 15:21

:D:D:D

azt imádom, mikor reggel, halkan, óvatosan, hogy fel ne ébresszen, felugrik az ágyra, végiggyalogol RAJTAM, és megáll a gyomromban 2 lábbal, vállamon 2 lábbal, és a nedves nózijával megszagolgatja a szemhéjam, vajon ébren vagyok-e?

Mikor elröhögöm magam, olyan dorombolást csap, hogy zeng a ház :D:D:D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook