Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
45654. Nikolett123 (válaszként erre: 45653. - Mirtus)
2023. ápr. 26. 08:33

Szia Mirtus!


Lehet hogy kevés a tudásom, így csak tippelgetek, hogy több idő kell a DHEA- nak is beépülni/eredményt produkálni sejtszinten...

Az Inofolic és egyebek szedése is elvileg csak 3 után tud eredményt produkálni.

Logikus lehetne ez a teória , míg felszívódik, odajut ahova kell, esetleg átalakul , beépül stb....

Azt elképzelhetőnek tartom, hogy az legrosszabb eredményeidnél még tartott ott a dolog ( DHEA), ahol kellett volna, később ( a 6 nál) viszont már igen?

Kevés szakember létezik, akiktől esetleg megtudhatunk részletekbe menő fontos információkat... jó lenne, ha nem tippelgetnünk és csodálkoznunk kellene ebben a helyzetben...

45653. Mirtus
2023. ápr. 26. 07:56
Érdekes ez az FSH meg DHEA. Nekem 35 évesen az alap problémám, hogy már régen 18 volt az FSH utoljára meg 21. Amikor egyszer szedtem DHEA-t vagy 5-6 hónapig, akkor az első 3 hónap után a legrosszabb stimum lett, utána 3 hónappal pedig 6 is eljutott az 5. napig, amiből sajnos immunológiai dolgok miatt nem lett semmi. Aztán mikor 2 éve nem szedtem, FSH 21 lett, és egy embrió maradt, aki sajnos a petevezetékben éldegélt, de ha nem ott, akkor rendben lett volna. Amit viszont tapasztaltam a DHEA-val, hogy amíg szedtem, kb a második héttől kirobbanó energiám volt meg életkedvem..
45652. Honey38 (válaszként erre: 45648. - Zsuko84)
2023. ápr. 25. 18:18
Szia Zsuko,akkor te is kísérleti egér vagy :) én is jövő héten kezdem... kíváncsi leszek nagyon h hatni fog-e. Vajna Timi is USA-ban már kapja talán vénásan, tik-tokra tett fel fotót. Jó lenne ha hatna már vmi, én az utolsókat rúgom sajna, szóval már mindent be kell vetnem. Egy kalappal Neked,hajrá!
45651. Nikolett123 (válaszként erre: 45650. - Zsuko84)
2023. ápr. 24. 22:29

Köszönöm, már világos :)

Nem tűnik lehetetlennek ez a része, úgyhogy meg is próbálkozok vele.


Szép estét!

45650. zsuko84 (válaszként erre: 45649. - Nikolett123)
2023. ápr. 24. 22:01

Szia!

Igen, a kor előrehaladtával a DHEA egyre csökken a szervezetben. Az a jó, ha a felső határon van. Nekem aztán a felső határ fölé került, mert ugye szedtem a DHEA-t, de annyira nem volt vészes. Az FSH-m pedig szépen lecsökkent. Fontos, hogy az FSH lemenjen 15 alá, hogy stimuláljanak.

45649. Nikolett123 (válaszként erre: 45646. - Zsuko84)
2023. ápr. 24. 20:39

Szia!


Köszönöm innen is a tippeket, át is tanulmányoztam újra az eredményeim a DHEA S szint miatt , nem tudom eldönteni hogy szükségem van e szedni erre a tablettát vagy sem ( csak tippelek, hogy igen, mert az alsó határértékhez van közelebb)...

3,66 nmol/l

Ez nagyon " gyenge"?

45648. zsuko84 (válaszként erre: 45644. - Honey38)
2023. ápr. 24. 17:35
Szia! Én szedem az NMN-t, de még nem tudok beszámolni eredményről, mert nemrég kezdtem. Írok, ha esetleg a következő lombiknál kiderül, hogy szuper minőségű petesejteket termeltem. 😉
45647. zsuko84
2023. ápr. 24. 17:32
Ja, én is Szabó Gábort javasolom ultrahangra.
45646. zsuko84 (válaszként erre: 45640. - Nikolett123)
2023. ápr. 24. 17:31

Szia!

A TSH miatt ne aggódj, ahogy Honey is írta, nagyon szépen javítható. Nekem 3-ról sikerült letornáznom 1,1-re 2 hónap alatt. Sporttal és diétával nagyon szépen le tudod vinni. Én heti 2 súlyzós és 2 kardio edzést csinálok. A súlyzós 45 perc, a kardio 30 perc, tehát nem viszem túlzásba. A diétánál a 180 g szénhidrát diétát csináltam. Ja, és nulla alkohol.

Az AMH-ra csak annyit tudom mondani, hogy láttam már 0,2-es Amh-val sikeres lombikot. Egyébként nekem az életmódváltással az is javult.

Az FSH-n nekem marha sokat segített a DHEA szedése. Napi hármat szedek. 10-ről levitte 6-ra.

Én 39 vagyok és én se törődök bele a dolgokba. 😊 Szóval, csak biztatni tudlak, hogy ne add fel!

45645. Nikolett123 (válaszként erre: 45643. - Honey38)
2023. ápr. 24. 16:17

Nagyon hasznos tippek, már folyamatban van a szedésük :)

Az 5D -s tippet is köszönöm, biztosan nem adom fel az első körben ( annak ellenére sem, hogy sejtem mit fog mondani nekem a nőgyógyász akihez összegzésre fogok menni holnap).

De, minden eredményem és az összegzés ( ami előre sejthető) ellenére is meg fogom ismételni a vizsgálatokat, ha nem ezen a helyen akkor máshol.

És jó olvasni arról, hogy léteznek orvosok, akiket komolyan érdekel a hivatásuk!

Drukkolok neked, itt mindenkinek!

Sajnos egyenlőre érdemben nem tudok segíteni, de remélem valaki tud választ a te kérdéseidre is🤞

45644. Honey38
2023. ápr. 23. 15:05
NAD+ , NMN vagy NR étrendkiegészítő prekurzort próbálta már valaki petesejt minőség javítására?
45643. Honey38 (válaszként erre: 45642. - Nikolett123)
2023. ápr. 23. 12:24

Az adagok naponta:1 közönséges galajtea+ fél marék áfonya (én fagyasztottan szoktam)+brazil dió 2 szem. 4.18-ra még nem biztos h gyógyszert kapsz, nálam a gyógyszer pl.feljebb vitte, majd ezekkel tudtam normalizálni. Ez olyan ami azert változhat gyorsan, nekem legutobb 3.5 volt, elotte egy hettel 4.4... Az én dokim ezzel úgy volt h rám bizta h gyógyszer vagy otthon én kúrálom ezekkel.

De ami ennél is fontosabb egy jó intézet/orvos és h az alap kivizsgálások minél előbb meglegyenek! ha esetleg van vmi a háttérben. Én minden kezdőt kötelezően 5D ultrahang-ra küldenék (nem csak 2.sikertelen után) mert ott sok mindent ki lehet szűrni. 4life-ban Szabó Gábor nagyon profi szakember, teljesen feltérképezi az embert belülről. Én pl.3 lombikot csináltam végig mire rájöttek h mi a gond és így felesleges volt az egész eddigi ami mind hormonálisan mind lelkileg nagyon megterheli az embert.

Sok sikert neked, ne keseredj el, ki kell tartani mert lehet h hosszú mèg az út...

45642. Nikolett123 (válaszként erre: 45641. - Honey38)
2023. ápr. 21. 23:10

Kedves Honey38!


Igen, most kezdtem .

Köszönöm a javaslatod, biztosan megpróbálok velük javítani a helyzeten/az eredményeimen!


Köszönöm a segítséget!

45641. Honey38 (válaszként erre: 45640. - Nikolett123)
2023. ápr. 21. 21:05

Szia Niki,

Most kezded a lombik témát?

Nincs lehetetlen csak tehetetlen :)

Az AMH-n lehet javítani Q10-zel(Ubiquinol), bár a dokim és én sem tulajdonítok az AMH-nak nagy jelentőséget. Bio-melatonint szedni kell hozzá h aludni is tudj plusz petesejt minőségen is javít. TSH-n gyógyszerrel szépen, vagy anélkül is lehet javítani(közönséges galajtea+áfonya+brazil dió).

2023. ápr. 21. 18:32

Sziasztok!


Új vagyok itt, abban a reményben regiztem hogy talán valakinek lesz olyan tanácsa ami segíthet nekem🤞

Még az elején tartok, de már most kezdem feladni...

Nagyon rossz eredményeim lettek AMH 0.04

FSH 17

Pajzsmirigy felső értékét súrolom, 4.18

Azt halkan megjegyzem, hogy ovuláció környékén vizsgálták az AMH - t , az ember lánya ugye keresgél ilyenkor és találtam olyan információt, hogy ovu környékén leáll a termelés.Valaki esetleg tud bővebb infót erről/megerősíteni/megcáfolni ?

40 évesen nem igazán tudnék beletörődni abba ami most nyilvánvalónak tűnik...

Köszönöm!

45639. Honey38 (válaszként erre: 45638. - Arcencil)
2023. ápr. 20. 18:19
Szia, köszi az infót :) Reggel már voltam, a dokim az újdonságokat szereti de ragaszkodott a protokolljához így a Suprefact maradt és az új Revokelle-t kaptam most mellé, remélem jó lesz ez is.
45638. arcencil (válaszként erre: 45637. - Honey38)
2023. ápr. 19. 21:31

Nekem Pergoverist adtak 43-45 között volt 3 stimum, mindnél jó eredmények születtek! Állítólag a Pergoveris ezeknek a nőknek lett kitalálva (dokim mondta).

Más kérdés, hogy a végén nem született baba (de a terhesség elindult)

45637. Honey38 (válaszként erre: 45636. - Mirtus)
2023. ápr. 19. 19:54
Szia, köszi h írtál. Nekem múltkor 1 éve bevált és sikerült vele (de elvesztettem egy hematóma miatt) de azóta az utobbi kettőnél semmi se lett. Olyan mintha egy idő után már nem hatna, vagy csak mert öregszem? Régen nekem is volt Bemfola és Pergoveris is, mindkettőnél kettőt visszakaptam, de ez 4-5 éve már...szóval picit félek mi lesz most. Gonal f-et nem próbáltam még.
45636. Mirtus (válaszként erre: 45635. - Honey38)
2023. ápr. 19. 16:49
Szia! Én Ugyanígy jártam, eddig 6 stimulációm volt, 3-ban volt Ovaleap, azok voltak a legrosszabbak, olyan, mintha abból ugyanaz a mennyiség kevesebbet ért volna...a használatakor nagyon kevés tüsző lett, ami lett, az is kb éretlen. Ami nekem több tüszőt hozott az a bemfola volt és régen a gonal f. Bár azt mondják minden ember más, mégis több lánytól hallottam, hogy az Ovaleap nem vált be.
45635. Honey38
2023. ápr. 17. 20:32
Sziasztok,tudnátok javasolni rövid protokollhoz vmi új stimut ami jobban bevált nálatok? Róbertbe Krizsához járok de az utolso 2 alk. full sikertelen lett Ovaleap + Menopur párossal. Esetleg Pergoveris + vmi vagy más? Úgy érzem ezekre már immunis lettem vagy nem tudom...Köszönöm előre is!
45634. EgészségS (válaszként erre: 45632. - Jath77)
2023. márc. 7. 22:25
Megkérdezhetem, mi lett az eredmény, mennyi embriótok lett vizsgálatra alkalmas? Nagyon szorítottam neked.
45633. EgészségS (válaszként erre: 45632. - Jath77)
2023. febr. 24. 17:12

Nagyon szép eredmény, szorítok, hogy legyen sok, akik vizsgálhatóak. :)


Repromedánál nincs olyan online rendszer, ahol az embriók fejlődését követheted, mi telefonon kaptuk az infókat a koordináttól. Mi nem kérdeztük, milyen állapotban voltak a nem megfelelő embriók, és nem kértük ki a listát sem, így nem tudom, hogy blasztociszta állapotban voltak, vagy addig sem jutottak el, vagy mi volt a gond velük konkrétan.

Olvastam, illetve láttam listát másoknál és sokszor nem jutnak a 6. napra sem blasztó állapotba az embriók, ezért nem beültethetőek/fagyaszthatóak.

45632. jath77 (válaszként erre: 45631. - EgészségS)
2023. febr. 24. 14:29

szia, köszi a választ:)

akkor ha jól értem, abból a kettő embrióból vettek mintát az ötödik napon, amelyiket utána le is fagyasztották, ugye? a többit meg elvitték a 6. napig, de annak ellenére nem lettek bevizsgálhatók, hogy eljutottak a blasztociszta állapotig? nem is tudtam, hogy ilyen egyáltalán lehetséges, hogy amelyik már eljutott ide, azok közül sem mindegyik lehet megfelelő a vizsgálatra és a fagyasztásra, ezeket itthon már rég beültették volna..


nálunk most a 9 db háromnaposból 6 db blasztó lett az ötödik napra, és holnap derül ki, hogy ezek szerint hány kerül közülük mintavételre és fagyasztásra, mert nekem ez az infó egyáltalán nem volt meg eddig, hogy még itt is van egy ilyen szűrő, ami miatt akár ilyen nagy arányban is kieshetnek 5-6 napos blasztók a vizsgálatból, mint nálatok.. megindokolták valamivel, kaptatok konkrét infókat erről?

45631. EgészségS (válaszként erre: 45630. - Jath77)
2023. febr. 24. 12:43

Köszi a jókívánságokat:)

Igen, kettő embriót fagyasztottak az 5. napon, a többit elvitték még a 6. napig, de sajnos nem voltak olyan fejlettségi szinten, hogy beültethetőek/vizsgálhatóak/fagyaszthatóak lettek volna.

Nekem is a 10. nap környékét mondták a menszeszre, de nekem meg több, mint 2 hét után jött meg. Mondjuk nekem egyébként sem rendszeres a menszeszem.

45630. jath77 (válaszként erre: 45629. - EgészségS)
2023. febr. 24. 08:01

hűű, ezek nagyon jó számok, gratula!! azt nem értem egyedül, hogy ha 9 embrió fejlődött az 5. napig, akkor hogyhogy csak 2 lett alkalmas a PGT-re és fagyasztásra? milyen szelekció történik ott? az embriológus mondja ezt meg, hogy melyiket érdemes csak bevizsgáltatni, vagy még a 6. napig kultiválják őket és van, amelyik ott megáll a fejlődésben?

vagány vagy amúgy, hogy még egy stimulációt bevállaltál, sok sikert hozzá! :)

én most azon csodálkozom éppen, hogy hogy a fenébe lehet az, hogy a leszívás utáni 5.napon megjött a menstruációm friss vérzéssel, ez eléggé korainak tűnik.. mondta kint az orvos, hogy korábbra várható, a 8-10. nap körül/ig, na de az ötödik napra már??

45629. EgészségS (válaszként erre: 45628. - Jath77)
2023. febr. 23. 22:00

Én is drukkolok Neked, hasonló helyzetben vagyunk.

Mi is saját sejttel lombikozunk Brno-ban (a Repromeda-ban). 44 éves vagyok; 1,35 az AMH-m, mindenre (amit hosszas utánanézés és sok orvosi konzultáció után szükségesnek láttunk) kivizsgáltattuk magunkat, és a kisebb problémákra kezelnek, de nagy gond egyikünknél sincs. Tudjuk, hogy a korom miatt a saját sejtesnek a petesejtek minősége miatt sokkal kisebb a sikerességi esélye, de az esélyeket és ennek egészségügyi, lelki és anyagi részét is mérlegelve 45 éves koromig (lehet, hogy picit tovább is, ha úgy alakul) mindenképpen saját petesejttel megyünk tovább, és bízunk a sikerben. Itthon eddig 3 stimulációm volt, mindig 5-5-5 petesejtet tudtak nyerni (6-7 tüszőből), kint most volt az első stimulációm és az általuk javasolt teljesen más protokollal 13 tüszőből 11 petesejtem lett. 9 ment el az 5. napig, végül kettő lett alkalmas fagyasztásra és PGT vizsgálatra és a PGT vizsgálat után egy egészséges beültethető embriónk lett :). Ez eddig nálunk a legjobb eredmény, ebből látszik, hogy bizony sokkal jobbak kint a lehetőségek, az eszközök, az orvosok, a biológusok, mint itthon akár a korábbi magánellátásban.

Még nem lesz beültetésem, mert még egy stimulációt vállalunk áprilisban, és bízunk benne, hogy abból is lesz egészséges embrió és akkor több esélyünk is lesz.

45628. jath77 (válaszként erre: 45627. - Panna07)
2023. febr. 23. 13:32

Köszi:)

eddig elég jól alakultak a számok: a 12 érett petesejtből 9 megtermékenyült, aminek nagyon örültem és vártam, hogy a 3. napra majd lecsökken az embriók száma, de nem, a 3. napon is mind a 9 megvolt még és megfelelő minőségben fejlődött, 6-12 sejtes állapotban, illetve egy már azon is túl, morula állapotban volt (a klinika webfelületén mindez naprakészen látható).

Holnap lesz az 5. nap, aminél már tényleg várom, hogy a természet végezze el a maga szelekciós dolgát és csak az egészséges blasztók maradjanak meg, mert ha mind a 9 embriót be kellene PGS (PGT-A)-val vizsgáltatni, akkor az plusz 4500 EUR (közel kétmillió forint) lenne még az eddigi eljárás 3500-4000 EUR költsége fölött, és nagy valószínűséggel feleslegesen, hiszen a statisztikák alapján ugye az várható (45 évesen), hogy az embriók döntő többsége aneuploidia..

szóval most nem tudom, mennyire örüljek vagy bízzak ennek a 9 db kis háromnaposnak a minőségében, mindenesetre az lenne a legoptimálisabb, ha a természet tényleg elrendezné ezt időben:)

köszi a drukkot változatlanul!

45627. Panna07 (válaszként erre: 45626. - Jath77)
2023. febr. 19. 19:29
Szia! Nagyon örülök, ezek szuper számok! 😊😊 Szerintem a szanuázás nem vágta haza az egész készletet, gondolom múlt hétvége óta volt akció, hogy a mai leszívásra meglegyen a legalább 3 nap önmegtartóztatás. Olyan hallottam, hogy régen a japán férfiak forró vízben mártóztak, hogy a házasságon kívüli aktusból ne legyen gyerek, de mindig csak az aktus előtt, hogy az akkor éppen kilőtt spermiumok ne legyen megtermékenyítőképesek. Szóval azóta eltelt egy hét, a mai minta remélhetőleg jó lesz. Drukkolok!
45626. jath77 (válaszként erre: 45623. - Panna07)
2023. febr. 19. 19:12

szia Panna07, köszi a drukkot, hasznos volt:)

a mai leszívás eredménye: 15 tüszőből 13 petesejt, amiből 12 érett petesejt, egyelőre hiphiphurrá..🙏🙏


várom most a következő napok eredményeit a megtermékenyülésről, osztódásról stb., ami kicsit izgulós, mert a stimulációs időszak nagy (magamra) figyelésében a páromról gyakorlatilag teljesen megfeledkeztem és csak pár napja jutott eszembe, hogy ő pl. múlt hétvégén is szaunázott (egy órát az 55 fokos infraszaunában itthon), ami teljesen hazavághatja a hímivarsejteket... fogom is a fejemet, hogy lehetek ilyen hülye, még szólt is nekem előtte, hogy megy szaunázni, én meg bíztattam, hogy persze, jól fog esni sportolás után és egyáltalán nem kapcsoltam, hogy ezt azért most nem kéne🫣 azt hiszem, elkönyveltem őt a fejemben, hogy vele minden rendben van és nincs teendője, mert mindig minden eredménye nagyon jó volt, de azért legalább szólhattam volna neki, mire figyeljen oda, ha már belevágunk a lombikba... látszik, mennyire nincs rutinunk ebben, és a gyerekek mellett nem is tudtunk igazán erre fókuszálni itthon, de azért ez már tényleg olyan szintű bénázás, hogy csak fogom a fejemet utólag...🤦‍♀️🤔

szóval most is el fog kelleni a drukk, azt hiszem🤞

45625. Mancs75 (válaszként erre: 45624. - Tivike1)
2023. febr. 15. 22:23
Hajra, sok sikert!😊
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook