Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lisztérzékenység - megvédhetem a gyermekem? fórum

Lisztérzékenység - megvédhetem a gyermekem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lisztérzékenység - megvédhetem a gyermekem?

1 2 3
78. szezsy
2012. nov. 12. 23:07

Igen,rendesen gasztrodokinál voltam a lányommal.Egyébként az egyik doki 37 éves volt,aki visszaterhelést javasolt.

Nem merem visszaterhelni,ezért is írtam ide,hogy ti kinek hinnétek? Köszönöm,hogy válaszoltatok.

77. marel2
2012. nov. 12. 22:16

A visszaterhelés már rég kiment a divatból!!!!! Ha rendesen megállapították, vérvétel + bélbiopszia akkor már SOHA nem kell visszaterheli!!! Utána már csak évente illetve '/2 évente (állapottól függ) kell vérvételre menni! Ne engedd a visszaterhelést! Egy-két régimódi vagy tudatlan doki szokta ezt javasolni. Én is azt mondom, hogy beszélj a Heim Pál Coeliakia központjával. Ott jó kezekbe kerül.

Azért sajnálatos még, hogy Magyarországon ez az elavult nézet még müködik. Ideje lenne ezeknek az orvosoknak tovább képezniük magukat.

Egyébként ugye rendesen került a lisztérzékenység megállapításre???? Tehát nem természetgyógyász ill. nemv Voll módszerrel történt a diagnosztizálás???

76. c1e9612cd3 (válaszként erre: 75. - Szezsy)
2012. nov. 12. 21:07

hívd fel a Heim Pál kh. Coeliakia centrumát, és kérdezd meg tőlük, h mi a véleményük róla (ők aztán tuti szakértők a témában, és ezekben a dolgokban). Én maximálisan nagy hülyeségnek tartom.....

Amúgy ygerekeknél én úgy tudom, h nem kötelező a biopszia. Elég a tTg és az EMA eredmény.


Régebben valóban azt tanították, az volt az álláspont, h a lisztérzékenység kinőhető.... sajna nem..... és csak megfelelő diétával "gyógyítható".

75. szezsy
2012. nov. 12. 20:35
Új vagyok itt. Van egy 4 éves lányom, akinél fél éve diagnosztizálták a lisztérzékenységet. Amúgy nem voltak komoly tüneteti: haspuffadás és étvágytalanság volt csak.Azóta diétázik. Kb.mostanra látszott eredmény. Elhízott és kicsit jobb az étvágya. Fél éve csak vérvétel volt, biopsziát nem csináltak. Nagyon sok orvos-belgyógyász állítja-gasztroenterológiai szak vizsgával is rendelkező is van köztük-hogy 1-2 éves diéta után terheljük meg a gyereket és ha van tünet, akkor csináljuk egész életén keresztül a diétát. Amúgy ha nincs tünet a visszaterhelés után, akkor rá 1-2 évre vérvétel és biopszia ellenőrzést készíttessünk. Nem tudom, kinek higgyek. Mit szóltök ehhez?
74. f3000dc5ef (válaszként erre: 73. - Bionet58)
2012. febr. 28. 09:14

Azt próbálja itt mindenki leírni, hogy hiába a kálmosgyökér HA közben eszi a lisztet!!!!!!!!!!!!!! Ha nem eszi, és csinál MELLÉ egy kálmosgyökér kúrát az OKÉ!!!!

Semmi gyógyszer, semmi kemikália!!!!!


Én egyébként paleo étrenden vagyok, és messzire igyekszem elkerülni az orvosokat, DE van amikor menni kell és kész!!!! És Japán is CSAK mellé kell a gyógynövényes terápia.....NEM a műtét HELYETT!!!!


Uff, beszéltem.

2012. febr. 27. 22:45

Javaslom elolvasni Maria Treben könyvét, és ott megtalálható a Kálmos gyökér.


Egyébként a napokban száműztek Japánból egy szívsebészt. Választhat Európa és Amerika között, mert elfelejtett a megműtött betegének homeopátiás, alternatí, gyógynövényekből készült erősítő, kiegészítő gyógymódokat javasolni, csak a kemikálákat.


Ezen a két földrészen ez nem probléma. Sőt itt az az unikum, ha megteszik.

Japánt Kóreát, Kínát, és az Arab világot még nem uralják a gyógyszergyárak. Remélhetőleg nem is fogják.


Egyébként megjegyzem Ukrajnában is más a kezelési mód. Több a gyógynövény. Ott fontos a méregtelenítés, és társai.

72. c1e9612cd3 (válaszként erre: 70. - Marel2)
2012. febr. 27. 21:09
nem fogja megérteni, mert nem tudja, h mi az alap baj ennél a betegségnél.....
71. c1e9612cd3 (válaszként erre: 69. - Bionet58)
2012. febr. 27. 21:08
mint írtam már, a megtvesztés nme segítség...... egy "beteg" embernek pláne nem.... Főleg, ha állapotromáshoz, vagy még rosszabbhoz vezethet a "segítség"..... Kigyógyítja?! Max. kiegészítő th-nak javasolják mindenhol ezeket, és még maguk a diplomázott természetgyógyászok is határozottan megmondják azt a betegeiknek, h kizárólag kieészítő th-ként alkalmazhatóak! És ők maguk is csak így adják hozzá a nevüket, szakértelmüket..... A többi pedig kuruzslás.
70. marel2 (válaszként erre: 69. - Bionet58)
2012. febr. 27. 20:57

bionet58!

Itt is megfér egymással a két dolog, de értsd meg, hogy nem ebben az esetben!!!!!!!! Itt csak a diéta segít és semmi más! Ezt nem fizeti egyetlen gyógyszergyár sem mert nem kell hozzá gyógyszer!

69. bionet58 (válaszként erre: 68. - C1e9612cd3)
2012. febr. 27. 20:30

Én kérek elnézést. Te ebből keresed a kenyered, és ezt tanultad, a sok sok orvossal együtt. Maria Treben nem ebből kereste a kenyerét, Ő csak segített olyan embereken akiken a tanult orvosok nem tudtak. A világ nagyon sok országában, sok tízezer emberen Ő maga közvetlenül INGYEN!!!!!!!!!!!!! Azonkívül nem a gyógyszergyárak utaztatták üdülni Őt.


Közvetve olyan embereken keresztűl akik az Ő tudást átvették, megtanulták, alklamazták. És még rajta kívül számtalan hozzá hasonló nagy tudású és szintén önzetlen olyan emberét, akik a gyógynövényekkel foglalkoztak, foglalkoznak, tanulmányozták, tanulmányozzák, további százezreken milliókon segítettek sikerrel.


Mindezt INGYEN ÉS ÖNZETLENÜL TETTÉK.


Amiket én itt leírok mind megtalálhatók valamelyikük tudásanyagában.


De ÚJRA ELNÉZÉST KÉREK , hogy ingyenesen segíteni akartam.


Értem én aki segíteni akar pénz nélkül, a tudásával az lejáratja magát. A tanult fizetésért, és gyógyszergyári jutalommal bíró ember az tévedhetetlen. Csak azt nem értem akkor miért nem gyógyulnak ki emberek olyanból amivel az agykontroll, a gyógynövények, a reiki, az EFT kigyógyítja.


Sok egyéb esetben pedig életminőség javulást, életmeghosszabító hatást érnek el.


Japánban sikeresen alkalmazzák mind a két alternatívát. Ott megfér a kettő békésen egymás mellett.

68. c1e9612cd3 (válaszként erre: 64. - Bionet58)
2012. febr. 27. 12:31
jah, végül is.... nekem csak 1 eü diplomám van..... neked meg ennyi se, de én nem értek hozzá semmit..... No comment ismét.... Nme tűnik fel, h magadat járatod le?
67. bionet58 (válaszként erre: 66. - Marel2)
2012. febr. 27. 11:14

Nem azt írtam, hogy mindent félre kell tenni, és csak a gyógynövény. Írtam egy gyógynövényt, ami többeknek segített. Volt olyan akinél az orvos tünetmentességet állapított meg. Életminőség javulást pedig minden esetben. És már sokszor az is nagy eredmény.


Én sajnos, vagy szerencsére ítélja meg ki - ki saját maga, nagyon sok, több száz sújos életveszélyes gyerekkel, felnőttel találkoztam.


Minden esetben, mondom minden esetben amikor a gyógynövényeket, ésszerű módon alkalmazták, életminőség javulás, sok esetben tünetmentesség ált elő. Én ezek a szemem előtt lejátszódó, továbbá a saját fiamon, illetve a fogadott lányomon érzékelt változások alapján ástam magam a gyógynövények, és egyéb alternatív dolgok tárházába.


Saját szemem világán például csak tudattal, (agykontrol, reiki, EFT) segítettem. Bármi bajom támad, azonnal ezekhez fordulok.

66. marel2
2012. febr. 24. 22:37

De Bionet! Pont, hogy tanul és tudja, hogy mi változtatható meg és mi nem! Most is folynak kutatások, próbálkozások, de egyenlőre marad a diéta!

Ha valaki elvégez egy természetgyógyász tanfolyamot az még nem jelent semmit. Nagyon sok a kókler aki nem ért semmihez. Egy kedves barátomat majdnem eltettek láb alól a természetgyógyászok a teljes kiörlésű gabona mindent gyógyító hatásával. Szerencsére helyén volt a esze!

Ismereteidet nem ártana bővíteni egy kis orvosi tudással.

2012. febr. 24. 21:01

Még annyit az egészhez, búcsúzásként. Ez pont olyan mint annak idején Semmelweis és még sorolhatnám. Mennyi asszonynak kellett meghalnia, mire elfogadták.


Nem tanul az emberiség a múlt hibáiból.

64. bionet58 (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2012. febr. 24. 20:47

Nem sok mindent értetek at egészséghez, az már egyszer biztos. Én egyébként nem ebből élek, egészen másból. Viszont igen sok embernek segítettem már, és nem csak én, hanem azok az emberek akik nem egy mindentől különálló testnek tekintik az embert.


Egyébként szerintem felesleges az időmet itt ezen az oldalon tölteni, itt csak okos meggyógyulni nem akaró emberekkel találkozhatok. További okos szenvedést, panaszkodást kívánok. Magyar, és nyugati módra.


A keleti emberek tudják, ennek pont az ellenkezőjét.


Viszont látásra.

63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 62. - Marel2)
2012. febr. 24. 17:10
szégyen.... sajnos.... és vannak, akik az 1-es típusú diabosokat is hasonlókkal szédítik (teák és társaik)...... Azok pedig gyorsan meg is halhatnak, ha bedőlnek 1-1 ilyen kuruzslónak.....
62. marel2 (válaszként erre: 57. - Bionet58)
2012. febr. 24. 16:59

bionet58!

Világszerte egyetlen gyerek, sőt felnőtt sem gyógyult meg a coeliakiából (lisztérzékenységből)!!! Nem tévesztendő össze a lisztallergiával!

Az a gyanúm, hogy fogalmad sincs, hogy mi ez a betegség! Ez egy autoimmun folyamat genetikai háttérrel ami csak nagyon korrekt és jól tartott diétával tartható karban! Akkor és kizárólag akkor nem lesznek szövődmények!!!

Ha valaki mutat nekem egyetlen, csak egyetlen olyan embert aki korrekten ki lett vizsgálva (EMA, bélbiopszia, genetika) és a Te ill. a Ti biorezonanciátok, talpmasszázsotok, kineziológusotok, teátok meggyógyította akkor és csak akkor hiszem! De ilyet még egyetlen egyet sem láttam!!!!!! mivel NINCS!!!! Sajnos van orvos is aki hirdeti magát a neten, hogy meggyógyítja ezt a betegséget, de az a gyanúm, hogy őt már rég kizárták az orvosok maguk közül, talán még a diplomájágt is elvegtték :)!!! Ez most egy divat dolog, jó sok pénzt lehet keresni vele, csak az a baj, hogy emberek életével játszik az, aki ilyet állít. Ugyanis ha valaki nem elég tájékozott és bedől ilyen csacskaságoknak, és nem tartja a diétát akkor csak magának okoz problémát nem beszélve az esetleges korai és későbbi szövődményekről.


Én nagyon örülök, hogy sok embert nem tudtál megszédíteni mert ők tájékozottak!!!


Ha van egy kis lelkiismereted akkor nem ajánlgatod a teát vagy egyéb csodaszert mert csak bajt okozol vele!

61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 59. - Bionet58)
2012. febr. 24. 16:07

jah, és a másik gond:

" Én inkább segítek ott, azokon az embereken akik ezt kérik. Vannak jópáran"

Nem olvastam 1etlen hozzászólást sem, ahol bki is azt kérte volna, amit tőled itt kapott.... Okoskodást, ami már tényleg nagyon közelít a kuruzslásoz......

60. c1e9612cd3 (válaszként erre: 59. - Bionet58)
2012. febr. 24. 16:06

a megtévesztés nme segítség...... gyógyultnak titulálsz embereket, bizonyos általad forgalmazott dolgoktól (gondolom, ezt a teát is forgalmazod, vagy legalábbis biztosan tudsz elérhetőséget hozzá), olyan "betegségekből", amelyek csak diétával tarthatók karban (magyarul gyógyíthatatlan, sőt! Örökletes is a hajlam). Ha pedig azt tartja tisztességgel az ember, akkor teljesen normális életet élhet, és minden uaz, mint annál, aki nem glutén érzékeny......

Vagy a teát úgy gondoltad, h diéta mellett? Mert annak aztán van ám értelme.......

És akkor pont itt jelenik meg újra a tudatlanságod a témában, h GYÓGYULTNAK kiáltod ki a coeliákiás embert egy teától (még diétával se lesz gyógyult, csak tünetmetes. A glutént továbbra sem fogja tolerálni)..... Gondolom akkor a laktáz enzim hiányára is van vmi szuper teád..... Nem is értem, mine nekünk máj, epe, hasnyálmirígy, amikor vannak teák.... Mindezen szervek elveszítették ezzel jelentőségüket, hisz emésztő enzimeket majd pótolnak teák......

59. bionet58 (válaszként erre: 58. - C1e9612cd3)
2012. febr. 24. 15:56
Neked tökéletesen igazad van. Én kérek elnézést, hogy segíteni akartam. Mostanában a homeopátia és a természetgyógyászat és minden gyógynövény is erősen ki van kezdve. Lehet inkább szenvedni, és medh.... Ez a cél. Én inkább segítek ott, azokon az embereken akik ezt kérik. Vannak jópáran.
58. c1e9612cd3 (válaszként erre: 57. - Bionet58)
2012. febr. 24. 15:36
ugyan már.... na pint az iyleneket kellene kuruzslásért..... inkább enm folytatom.....Neked fogalmad sincs a lisztérzékenység élettanáról/ kórtanáról...................
2012. febr. 24. 12:23

Szerintetek ha olyan mint a halottnak a csók, akkor miért gyógyult meg világszerte sok - sok gyerek, ember?


Mitől van az, hogy az orvosok tehetetlenek, és azok az emberek érdekes módon meggyógyulnak, akiknek mindevvel a tehetetlenséggel tele lesz a bakancsuk, és a természethez fordulnak?


Persze kibicnek semmi sem drága, csak azt nem értem, miért kell a másik ember betegségén, problémáján csámcsogni úgy, hogy csak véleménye van az egyénnek, se tudása, se tapasztalata.


No persze az is érdekes, hogy valaki elindít egy ilyen cikket, fórumot, és ha kap valami jó tanácsot, annak nem néz utána, esetleg természetgyógyásznál, könyvekből, kinezologusnál, stb. Felmerül a kérdés, hogy segíteni akar - e egyáltalán a családtagján, gyerekén, önmagán, vagy csak egy jó kis panaszkodásra, pletykálkodásra nyitotta a beszélgetést.

56. marel2 (válaszként erre: 55. - F3000dc5ef)
2012. febr. 23. 19:22

Köszi Menyus 72 :)

"Szerintem csak és kizárólag tüneti kezelés....az meg ilyenkor olyan mint halottnak a csók. Attól még a káros hatásik ugyanúgy megmaradnak."

Teljes mértékben egyedt értek :)))!!!

55. f3000dc5ef (válaszként erre: 54. - Marel2)
2012. febr. 23. 12:04

Szerintem csak és kizárólag tüneti kezelés....az meg ilyenkor olyan mint halottnak a csók. Attól még a káros hatásik ugyanúgy megmaradnak.


Általánosan javallat:

* emésztőrendszer általános gyengesége

* anyagcsere betegség

Erősítő hatása miatt a kálmosgyökér nemcsak az emésztőrend­szer általános gyengesége, gyomor- és bélfelfúvódás, valamint hasi fájdalomrohamok esetén használható, de segít mirigy-megbetegedé­sek és köszvény ellen is. A gyökér rendkívül nagy mértékben elősegíti a nehezen emésztő gyomor és bél nyáktalanítását. Anyag­csere- és bélrenyheség esetén épp úgy ajánlható, mint sápadtság és vízkór esetén.

54. marel2 (válaszként erre: 53. - Bionet58)
2012. febr. 22. 08:48
Ezt hogy érted???? Mit csinál a kálmos gyökér?
2012. febr. 21. 20:48
Egyébként a KÁLMOSGYÖKÉR tea igen hatásos a lisztérzékenységre.
52. f3000dc5ef (válaszként erre: 51. - Bionet58)
2012. jan. 20. 15:49

Yesss!

ott a szó!

Mindenki egyen igyon amit akar, csak utána ne panaszkodjon!

Én is ezt teszem! :D

Mélységesen egyetértek.

2012. jan. 20. 13:43
El kéne gondolkodni, és főleg nagyon alaposan utána kutatni, mi az amivel tudatosan beteggé teszik az embereket. Amikor erre rááldozik valaki több évet, és nem csak a fellelhető magyar tudományos dokumentumokat veszi górcső alá, akkor mindezekre választ talalál. És tud dönteni, hogy a továbbiakban elkerüli, az agyonfavorizált egészségtelen ételeket, italokat, csapvizet, ásványvizet. Avagy nem, és vállalja mindezeknek a következményeit, panaszkodás nélkül.
50. f3000dc5ef (válaszként erre: 49. - Bionet58)
2012. jan. 19. 21:56

Örülök, hogy szerinted tény.

Biztosan láttad már a laboratóriumban, netán biológus van a családodban, vagy te magad vagy az :D

2012. jan. 19. 14:39
Én nem veszek előre elkészített lisztet. Ami a húst illeti tény, hogy savasít. Örülök, hogy ilyen tájékozott vagy, hogy mi milyen kémhartást okoz a szervezetben. Biztosan láttad már laboratóriumban, netán biológus van a családodban, vagy te magad vagy az.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook