Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje fórum

Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
185. reinicz
2013. júl. 18. 20:39
Sziasztok. Remélem még olvassa valaki ezt a fórumot és tud segíteni! 2 éves múlt kisfiam májusban, ügyesen szól ha pisilni, vagy kakilni kell, öröm a bilizés, vagy a wc szűkítőn üldögélés neki, DE sajnos nagyon gyenge a pocija, ha bilibe, ha wc-be kakil megnézi, megérzi a szagot és hányni szokott tőle!!! :( Nem tudom mit tegyek, ne erőltessem még a leszoktatást, hátha megerősödik a pocija, vagy azonnal kapjam le róla és vigyem el messzire tőle, amíg eltakarítom??? Ha van ötletetek segítsetek, légyszi!!!
2013. máj. 22. 13:13
Nekem a kisfiam 2,5 éves és nagyon nem akar a bilibe pisilni most a hosszúhétvégén csak este adtam rá a pelust hogy szokja a kisgatyát is merthát jó idővolt. Déli alvásnál egyáltalán nem pisilt be csak miután felkelt. Ha nem mélyed bele a játékba akkor jön hogy anya pisi,de nem a bilibe hanem mint a nagyfiuk a wc-hez megy és mint apa szokott pisilni ő is úgy csinálja, igaz a wc mellé megy de fenne bánja de legalább szólt. Nemtudom de én jobban stresszelem magam ezen a szobatisztaság témán mert már a bölcsödében kérdezték hogy miért nem szobatiszta a fiam. Nem akarom erőltettni, szval remélem nemsoká revansba érünk és a kakinál is szól, mert azt mindig elfelejti, leguggol és csak utána jön hogy anya hoppá van és a kisgatyában már benne is van a nagydolog. Valaki tudna tanácsot adni hogy probáljam a bilit is hasznosítani necsak az állva pisilést? Válaszokat elöre is köszönöm
183. Vikianya (válaszként erre: 182. - Bebe82)
2010. aug. 15. 22:49
Mi is visszatértünk a pelusra. Egyszerüen nem akarja, én meg nem erőltetem. Időnként megkérdezem, hogy bugyit felvegyük e, de a válasz az, hogy inkább pelust. Gondolom a suliban már nem fogják használni, szóval kitartást :))))
182. bebe82
2010. aug. 15. 21:14

Sziasztok!


Szerintem nincs még egy olyan anya, mint én, akinek ennyire nem megy a dolog. Azt hiszem túl sokat várok a Kislányomtól. Most megint visszakapja a pelust, mert egyszerűen nem megy a dolog. Elméletben nagyon megy, de gyakorlatban sehogy.

2010. aug. 5. 22:02

Sziasztok


Végre nekünk is sikerült egy pisi a bilibe, magától ült rá :)))

180. 2e0264df59 (válaszként erre: 179. - Bebe82)
2010. júl. 31. 23:46
tényleg szomorú voltam, mert kislányom képes volt addig ülni a kakiban amíg észre nem vettem. Első meleg héten levettük a pelenkát. Először úgy csináltam ahogy írják: vártam, hogy szóljon (ezt javasolják és amikor már magától szól utána lehet esetenként megkérni, hogy produkáljon). Hát nem szólt. Ezt csináltam vele pár napig, de kezdtem nem győzni ruhával. Akkor stratégiát váltottam. Megkértem, hogy próbáljon meg pisilni. És tudott. Úgyhogy kb 1-2 óránként mentünk és próbáltunk. Balesetek ritkultak. Ekkor ha elmentünk otthonról kapott még pelenkát. Ez kb 1 hét volt. Utána egyik reggel elfelejtett bilire konferálni és csodák csodájára jött magától. Én lepődtem meg a legfobban. Innentől direkt nem szóltam, és ő szólt. Persze voltak néha balesetek, aztán a baleset már csak annyi volt, hogy az eleje becsurrant. Éjszakára ekkor még használtunk pelenkát. De szárazon vettük le reggel. Egészen addig adtam rá míg egyik reggel direkt belepisilt a pelenkába. (onnan tudom, hogy huncutul közölte) Úgy döntöttem nagyon meleg van, próbáljuk meg éjszaka is pelenka nélkül. Első éjjel (vagyis reggel) bepisilt, második éjjeltől nem. Most kb 2 hete már nem volt 1 balest sem. Ez júni közepétők alaklt ki. Ami fontos: sosem szabad megbüntetni a balesetért. Én csak akkor morogtam vele ha úgy volt baleset, hogy közvetlen előtte kérdeztem (azért mindent nem kell szó nélkül hagyni szerintem, de én szigorú szülő számban megyek). És állítólag nem szabad baleset után újra pelenkázni.
179. bebe82 (válaszként erre: 178. - 2e0264df59)
2010. júl. 31. 07:10
bővebben le tudnád írni, hogy ez az egész hogy zajlott, menni idő alatt, stb ???
2010. júl. 30. 23:23
szerintem senki ne aggódjon. Rájönnek ám a dolog nyitjára. Én kétségbe voltam esve mert azelőtt, hogy levettük a pelust esze ágában sem volt szólni arról sem ha bekakilt. Pedig egy szószátyár nőszemély. Most meg mindnen megy ügyesen.
2010. júl. 30. 22:18
hát mit is mondjak...meglennék pelus vásárlás nélkül :)
176. bebe82 (válaszként erre: 175. - Jk)
2010. júl. 30. 21:03
Remélem nálunk is hamarosan így alakul. De most még szinte hihetetlen, hogy lesz ez így is :((
175. Jk (válaszként erre: 174. - Bebe82)
2010. júl. 30. 18:52
kitartás. én se hittem hogy valaha lekerül kár csak egy órára is a pelenka. elég sokat irtam elkeseredetten erről. és most magától megy pisilni, kakilni. csak alváshoz kell pelus. illetve még nem próbáltuk hosszú uton házon kívül.
174. bebe82 (válaszként erre: 173. - Vikianya)
2010. júl. 30. 13:17
Mi is így állunk, csak mi pont most hagyjuk abba egy kicsit a dolgot. 1-2 hétre visszakerül a pelus.
2010. júl. 30. 10:39

Sziasztok.

Régen voltam, mert semmi nem történt. Most kezdtük megint a dolgot, és csak bugyit adunk rá. Most közel se olyan meglepődött, ha vizes a nadrágja :)

Párommal igyekszünk nem parázni, hogy mi és hányszor lesz pisis a lakásban, mert azt a lánykámat is stresszeli

172. Jk
2010. júl. 29. 00:10
Mostanában megusztuk balesetek nélkül a kintléteket is. nem tud gugolva pisilni és wc-be se. de szól hogy kell és akkor megy fel a pelus. de általában kibirta hazáig és itthon egyből szalad a bilire. és mostmár előfordult az is hogy szoptattam a kicsit és csak bejött Panna és szólt hogy pisilt. és magától kiborította a bilit a wc-be. Éjjel és délután alvás után viszont tele a pelenkaa így is mindig
2010. júl. 24. 21:02

Következő nagy kalandunk címe: Bugyiban a buszon.


45 perc, mire beérünk a városba.

Ha előtte pisilünk, és érkezéskor is első utunk a WC, szerintem bírni fogja.


Azért viszünk csereruhát.

170. ad65f28ec1 (válaszként erre: 168. - Bebe82)
2010. júl. 24. 20:58

Nem tudom. :S

Azt vettük észre, hogy éjjel a lánykánk nem pisilt a pelenkába, reggel szárazon találtuk folyamatosan. Megpróbáltuk, hátha...

Bugyit nem kap, jó meleg van, és így nem érzi azt, hogy "mintha pelenka lenne".

169. Jk (válaszként erre: 168. - Bebe82)
2010. júl. 20. 16:19
na erre én is kiváncsi vagyok!!
168. bebe82 (válaszként erre: 167. - Ad65f28ec1)
2010. júl. 20. 14:04

Ügyes!!!!



mi most értünk el oda, hogy talán már többet bír a hólyagja, nem pisil minden 10 percben, 2-3-4 órákat is kibír. Vagy talán visszatartja? Ezt hogy lehet eldönteni?

2010. júl. 19. 21:49

Este pelenka és bugyi nélkül aludt a leányzó, és teljesen szárazan ébredt!

Nagyon büszke vagyok rá!


Olyan kis ügyes, ha pisil a bilibe, viszi kiönteni, megy a WC-re is, papírozik, lehúzza: ezt nagyon élvezi.

A bilibe is kakál, szóval egy ideje nem igen volt még baleset sem.


Lassan hivatalosan is szobatisztának nyilváníthatjuk.


Kár volt ennyire ráparáznom előre. :D

166. Jk
2010. júl. 19. 16:09

bilireszoktatás előrehaladt nálunk.

ma szólt hogy kakilni kell és termelt is a bilibe.

tegnap is pelenka nélkül voltunk kint. délelőtt baleset volt, de délután kibirta és itthon rohant a bilihez pisilni. je-je

165. bebe82
2010. júl. 14. 18:26
Valahogy nem haladunk egyről a kettőre :((
164. bebe82 (válaszként erre: 163. - Pethoevi)
2010. júl. 10. 12:09
Ez jó ötlet!
163. pethoevi (válaszként erre: 162. - Ad65f28ec1)
2010. júl. 10. 11:58

jaj,bocsi!Értem!!!:-DDD

Hát nem is tudom,h mit lehet erre mondani neki...Téged látott már pisilni bokorban?Menjetek el kirándulni,és hát...:-DDD

162. ad65f28ec1 (válaszként erre: 161. - Pethoevi)
2010. júl. 10. 10:39

OK. :D Nem a pozícióval vannak gondok, hanem azzal, hogy nem érti, mit szeretnénk.

Nem tudja, hogy neki így is "szabad" pisilni.

161. pethoevi (válaszként erre: 160. - Ad65f28ec1)
2010. júl. 9. 21:29

:-)

Hány éves a kicsid?

Mert ha 2-3-4 akkor még nem fog guggolva pisilni...Hátulról fel kell emelned a térdhajlatánál fogva(úgy szét is tudod nyitni a lábát),nekidől a mellkasodnak,és úgy pisil.Próbáld ki!Sikerülni fog!:-)

(remélem,érthetően írtam le)

2010. júl. 9. 21:17

Extra problémám lenne a szobatisztasággal kapcsolatban.

A szó szerinti szoba-tisztaság már OK, nagyjából. Mondjuk úgy, hogy elégedett vagyok az eredménnyel.


Már lehúzza a bugyit, odamegy, és belepisil a bilibe. Ha nem látja, kéri, keresi. Ma szólt, hogy reggel kapjuk le a pelust, mert kakilni kell. (Jó, hát nem szó szerint.)

Sőt, ma még a fenekét is kitörölte!


Annyi lenne a gondom, hogy mi vidéken lakunk. Itt nincs se nyilvános WC, se semmi. Igazán messzire nem akarunk menni vele, de az is elég hosszú, hogy pisilés nélkül ki lehetne bírni.

Itt nem fog senki szívrohamot kapni, ha odacsurrant a fűre. ;)

De...


De az a gond, hogy ha nincs bili, és nincs pelenka, akkor kétségbeesik, és kéri, mert nem tudjuk "elmagyarázni", hogy lehúzza a bugyit, megfogjuk/leguggol, és pisil a fűre.

Sajnos, amíg ez a "guggolva pisilés" nem működik, nem tudunk kimozdulni itthonról, csak pelenkában!

159. bebe82 (válaszként erre: 158. - Jk)
2010. júl. 9. 18:39
hát senki :((
158. Jk
2010. júl. 9. 16:06

hétfő déután belekakilt az etetőszékébe. ...

ma meg pelenkában volt és jött szólni hogy kakilni kell.

ki érti ezt?!

157. bebe82
2010. júl. 9. 12:36

Tegnap egész nap csak 1 baleset volt!

Na nem azért, mert szólt volna, csak kellőképpen sűrűn kérdeztem és néha igen volt a válasz.


Mikor fog már Ő szólni???

156. bebe82 (válaszként erre: 155. - Scorpiolady)
2010. júl. 6. 11:42

Én is sokszor kérdezem, de van olyan, hogy megkérdezem kell-e pisilni, azt mondja, hogy nem, rá 10 mp-re meg becsurgat.


Este meg ügyesen szokott szólni. Én ezt nem értem. Akkor most érzi az ingert vagy sem???

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook