Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lerakhatatlan baba fórum

Lerakhatatlan baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
131. mel81 (válaszként erre: 130. - Poszata01)
2008. nov. 6. 14:28

Van olyan baba amelyiknek a napirend jobban bejön, van amelyiknek nem. Nálunk például akkor javultak jelentősen a dolgok (megszűnt a hasfájás), amikor abbahagytuk az igényszerinti etetést. Elvileg négy óránként szoptattam-etettem, gyakorlatilag 3-5 óránként. És mivel mértem a babát, tudtam eleget evett-e, ahhoz, hogy ne legen éhes 1-2 óra múlva. És azóta nem csak cicivel alszik és nyugszik meg (és a cumi sem kell neki). De mondom, babája válogatja.

Amúgy meg, az én anyukám nem tudott engem szoptatni, fél évig fejte nekem a tejet, így anyatejes baba voltam, de nem szopiztam (és az öcsémnél is ez volt). Akkor még nem volt ennyi szoptatás tanácsadó, meg kampány. Neki valszeg a szilikon bimbóvédő segített volna, ha lett volna akkor (nekem kicsi a bimbóm, és a tanácsok ellenére a lányom nem tudta rendesen bekapni sokszori próbálkozás után sem, gondolom anyukámnak is ez volt a gondja, tőle örököltem).

A lényeg, hogy semmi bajom se nekem, se az öcsémnek, lelkileg "épek" vagyunk. Persze tegyen meg mindenki minden tőle telhetőt a gyerekéért, de ne érezze kudarcnak, ha vmi nem úgy megy, mint szeretné, vagy mert mások szerint meg kellene tudnia csinálni. Az csak szülési depresszióhoz vezet, ami szerintem a kisebb sírásoknál, tápszernél, cuminál sokkal rosszabb és károsabb a babának!

130. poszata01 (válaszként erre: 124. - Kikki)
2008. nov. 6. 09:31

Szia Kikki!


Az én babám most 6 hónapos, de ős is hasfájós volt ilyen korban. Ha sikítva sír, és ölben sem nyugszik meg, valószínű azért van, mert a hasa fáj, vagy nagyon éhes. Én nem vagyok híve az állandó tutujgatásnak, sőt néha hagytam is sírni, DE CSAK akkor, ha a fáradtság miatt sírt. Mostanra szépen kialakult a napirendje is, és jókat alszik.

Hm, hogy mit lehet tenni? Először is: figyeld a sírását. hamarosan rá fogsz érezni, hogy mikor miért sír. Másképp sír, ha éhes, ha fáradt, ha a hasa fáj. Mikor sír? Közvetlen etetés után? Vagy kb. egy órával etetés után? Ha közvetlen utána, akkor nem hasfájás, hanem éhes maradt (ilyen piciknél még elég nehéz megkülönböztetni a kettőt, főleg ha kezdő szülő az ember....) Ha kb. egy órával etetés után sír, akkor inkább hasfájás. Az enyém, ha sikítva sírt, sose hagytam sírni. Ilyenkor (DE CSAK ilyenkor) kivettem a kiságyából, és kicsit átmozgattam, hátha megindul egy kicsit a bélmozgás, és elmúlik a hasfájás. Amik szerintem használnak:

- kamillatea (halványra főzve)

- mozgatás: vagy úgy, hogy nyomódjon a hasa, vagy a hátára fektetem, és a lábait nyomom felfelé (térdek is bejalítva, minél közelebb legyen a teshez a láb)

- ha NYUGODT tudsz maradni!!! Ez nagyon fontos. AZ enyém volt, hogy 2 órát is sírt a karomban. Tutira azért, mert érezte, hogy már én is ideges vagyok. Ilyenkor inkább menj ki a szobából, vegyél egy nagy levegőt, igyál egy pohár vizet, nyugodj meg egy kicsit, és csak akkor menj be hozzá ismét, ha már nyugodt vagy. Pár perc sírásba még tutira nem hal bele, nem lesz tőle a világon semmi baja! Ha semmi nem használ, fürdesd meg! Hátha a meleg víz ellazítja egy kicsit.


A hasfájás elvileg 3 hónapos korig tart, de utána is előfordulhat a szilárd kajáknál, bár sokkal ritkábban. A védőnőd biztosan jót akar, de azért a gyereksírást nem neki kell hallgatni, igaz?


Ja, és még egy jótanács: NEM SZABAD megijedni, ha sír. Ő így BESZÉL, ez van.

129. Leoborta (válaszként erre: 128. - Timcsa73)
2008. szept. 11. 09:27
Kösz, kösz!
128. timcsa73 (válaszként erre: 127. - Leoborta)
2008. szept. 9. 13:06
örülök ,hogy minden rendben megy .továbbra is sok sikert nektek.
2008. szept. 8. 08:54
Egy-egy zűrösebb nap után nehéz a visszarázódás, de már ezt is bírjuk. Az éjszakáink továbbra is alvósak.
126. Leoborta (válaszként erre: 123. - Leoborta)
2008. szept. 5. 21:26

Megjavult!!! Pálforduló volt nálunk.

Megvan a kiságyban egyedül!!! Szépen egyedül elalszik, itt-ott nyafog elalvás előtt, de csak akkor, ha húzom a letevést, és már túl fáradt. Nagyon jó ez így, csak így is maradjon.

125. kikki
2008. szept. 3. 14:38
bocsi tippnek
124. kikki
2008. szept. 3. 14:38

sziasztok! még új vagyok, most találtam ezt a fórumot és még nem volt időm végigolvasni. Pár tanácsot szeretnék kérni. Közben pedig olvasom a többit visszafelé.

Az én 9 hetes kisbabám a "lerakhatatlanok" körébe tartozik. Persze azt tudni kell, hogy eddig nagyon hasfájós volt - sajna még most is fájdogálunk-. Ezért rengeteget sírtunk. Sajnos, ha mi sírunk akkor van amikor anya vagy apa kezében sem nyugszunk meg és sírunk (néha 1 órát is). Így a kiságyban sem marad meg. Ha elkezd sírni, belelovalja magát annyira, hogy már sikít-sikít és ilyenkor már ölben is csak sokára nyugszik meg. Persze a védőnő azt mondja sürgősen szoktassam kiságyhoz. Hát persze én is azt szeretném, de mit tegyek, ha nem megy.:( Próbáltam már sírni is hagyni, de ismét a sikítós változat következik. Házimunka... hát nem egyszerű, azokban a fél órákban amikor alszik, vagy abban a pár 10-15 percben, amikor egyedül is elvan és játszik. Örülnék pár tipnek...

123. Leoborta (válaszként erre: 121. - Timcsa73)
2008. aug. 19. 15:43
3. gyereknél tartunk, a rendszerről annyit, hogy ami az első 2-nél bejött, szuperul működött, volt két jól működő babám, az abszolút nem működik a 3.-nál, aki most 5 hónapos. Egyedüli előnye, hogy éjszaka mindig alszik, nappal is eleget, és az a tuti rendszere, hogy este biztosan sír jó sokat, két alvás közt meg nyafog eleget, csak ölben nyugszik meg, és leginkább sétálva, ülve nem is olyan jó neki. Mikor már azt hisszük, hogy javul a dolog, akkor megint jön egy hullámvölgy. A nagyoknál működött a kiságyba be, puszi, anya ki. Most nem és nem. Kiságy, puszi, bömbölés, de nem ám 5 perc, ennél kitartóbb (min. 1/2 óra), kiságyból ki, 10 perc séta, újra kiságy. Max. 3x-ra azért sikerül. De sebaj, majd felnő, és visszasírom ezt az időszakot.
122. Ekka
2008. aug. 8. 13:29

Sziasztok!

Nekem a Kislányom alakította ki a saját napirendjét! Igaz, hogy az első pár hétben a feje tetején állt minden, (szerintem mindenhol így van a kezdetekben)de szépen lassan kialakult a rendszer.

Sokan kötik az ebet a karóhoz, hogy 4 óránként etetik csak a gyereket, (kérdem én, mi mindig ugyanakkor ugyanannyit eszünk)csak a kiságyban altatják, ha sír, hagyják sírni stb. stb. Utóbbi lehet, hogy 1-2 gyereknél működik, de nem mindenkinél, hiszen ezt nagyban befolyásolja a vérmérséklet.

Szóval én azt mondom, hogy mindenki úgycsinálja a dolgait, ahogy az Neki és a Babájának a legjobb. -ha dajkálásra van szüksége, akkor dajkáljuk, szeretgessük, mert én még olyat nem hallottam, hogy szeretettel el lehet rontani egy gyereket... Nevelés máshol kezdődik.. pl., ha a boltban kiveri a hisztit, mert nem kap meg valamit..

Sok sikert Mindenkinek:)

2008. aug. 8. 13:17

sziasztok

Én is a rendszerhez szoktatás híve vagyok.Lányom most 3 éves.6 hetes elmúlt amikor lefektetésnél sírt és apuka azt mondta hogy most ne menjek be.5 percig hagytuk sírni,attól kezdve átaludta az éjszakát.Igaz voltak napok mikor be kellet menni de azt is úgy csináltam hogy nem vettem ki az ágyból hanem én hajoltam be hozzá és megsimogattam puszilgattam és utána határozottan kijöttem.A kötődés nem ott kezdődik ,hogy ki mikor alszik a gyerekével.Az én gyerekem is egy nagyon kiegyensújozott családban él.A kisfiam most 6 hónapos és nála is bejött a rendszerhez szoktatás.Ebéd után egyszerre alszanak.Zalán este 7-kor már jelzi a fürdést ,kaja, alvás.újszülött kora óta úgy szoktattam,hogy szopizás ,böfiztetés, kiságyba betettem ,megsimogatom,behajolok a kiságyba megpuszilgatom,"szép álmokat"és határozottan kijövök becsukom az ajtót.Ha sírdogál nem futok rögtön be hozzá.Lehet hogy nagy szerencsém van mind a két gyerekkel,de szerintem annak is köszönhetem hogy a rendszerhez ragaszkodom és maximálisan megkapják a szeretetet.Ja és Zalán 3 hónaposan elkapta a bárányhimlőt és akkor 4 napig éjszaka ölbe kellett ringatnom ,mert a hátán jött ki neki a legtöbb pötty.Fokozatosan szoktattam vissza az egyedül elalváshoz.

120. fe20557d00 (válaszként erre: 119. - Molly77)
2008. júl. 10. 12:41

Ja igen vissza olvastam úgy írtad..."lassan nyugtatót kell bevegyek...":-)

Az autót nekem is nagyon szerette.Volt olyan hogy elmentünk vele Balcsira és szinte az egész napot végig aludta az autóba,majd a babakocsiba folytatta csak szopira ébredt meg.Nekem ez azért volt nagy szám,mert otthon fél órákat aludt a többit sírta...akkor tudott több órán keresztül aludni,ha a mellkasunkon volt:-) De elmúlt és néha hiányzik ám:-)) Úgy a a karomba tartanám akár egész nap:-D

119. molly77 (válaszként erre: 117. - Fe20557d00)
2008. júl. 10. 10:08

Kedves Bogica 10?

Nem, a nyugtatót csak poénnak szántam, de úgy látszik a levélben nem jött át. A fogalmat tudom, hogy mit jelent és én is azt gondolom, amit leírtél. Nálunk nem is fordult és fordul elő, hogy ne lenne felvéve és egyedül kellene sírnia egy kiságyban, nincs is kiságya. A probléma még mindig az, hogy ringatással, testkontaktussal sem nyugszik meg, csak ha cicire rakom. De az autós módszer nálunk is bevált.

118. Áron anyukája (válaszként erre: 115. - Molly77)
2008. júl. 8. 15:14

Szia Molly!


Tényleg jó olvasni, hogy alakulnak a dolgok Nálatok. Én azt mondom, hogy ez nem bekeményítés, hanem rendszerre szoktatás. Tudom, hogy nem könnyű, de minél tovább halogattad volna, annál több sírást kellene hallgatni.

Hamarosan még több időd lesz magadra is. Vigyázz arra, hogy mikor és mit eszel, nehogy a tejed rovásásra menjen. Az idegeskedésnek pedig semmi értelme! Szerintem ezt is meg fogja érezni rajtad és annál nyűgösebb lesz. (Nálunk így volt. Sajnos anyukám súlyosan megbetegedett, amit nekem is nehéz feldolgozni, és minél többet idegeskedtem, sírtam Áron is annál sírósabb volt.)

Nekem most múlt 9 hetes a kicsikém és már nagyon ritka a sírás. Ha lehet azt mondom, hogy csak figyelemfelkeltés és ha foglalkozok vele rögötn abbahagyja.

117. fe20557d00 (válaszként erre: 115. - Molly77)
2008. júl. 8. 09:46

Szia molly.

Először is örülök,ha alakulnak a dolgok.Másodszor nem értem,ha nyugodtabb vagy miért kell nyugtató vagy attól vagy nyugodtabb?


"őszintén szólva nem igazán tudom egyenlőre megállapítani, hogy azért sír mert éhes, vagy azért mert valami más baja van. Nektek mi a véleményetek?"


Tudod,egy babuska főleg ilyen picike korban nem feltétlenül csak azért sír,mert éhes,vagy fáradt vagy fáj valamije.egy kisbaba nem gép,akit ha beprogramozunk csendben marad.Sok esetben azért sír "csupán",mert vágyik a testi kontaktusra,a test melegére,arra hogy érezze anyja közelségét,érintését,hisz ők még egy személy"duál unió" néz utána mit is jelent....

Ilyen esetben nem ér semmit,ha beszélünk hozzá és a kiságyba van.

Tovább sok babuskának annyira elfárad az idegrendszere a sok ingertől,fények,hangok,hogy önmagát képtelen megnyugtatni,ellazítani,erre jó a ringatás,amely olyan szinten ingerli az agyat,hogy megnyugszik a baba.Nem véletlen amikor kisbabákat elvisznek autóval kocsiztatni,hogy megnyugodjon.Én azt gondolom,hogy a rend kialakítása úgy is kialakul,mindennek eljön az ideje,és akkor sokkal könnyebb kialakítani.Kedves molly ne arra hajts most,hogy kialakíts valamit hanem arra,hogy megkapjon minden szükségletére egy választ a baba,semmiről nem fogtok lekésni,és nem fogod elrontani.A lényeg,hogy te minél nyugodtabbá és magabiztosabbá válj.Gyógyszer nélkül!

116. contu (válaszként erre: 115. - Molly77)
2008. júl. 5. 23:37

Szia!

Örülök neki, hogy alakulnak a dolgok.

A pszichológusnak abban igaza van, hogy olyankor előfordul, hogy sír, amikor pl. zuhanyzol, mivel nem tudod rögtön felvenni. Velem is előfordul. Persze olyankor beszélek hozz, próbálom megnyugtatni. De szerintem sokáig nem szabad sírni hagyni. Előfordulhat, hogy egyre jobban belelovallja magát.

115. molly77
2008. júl. 5. 14:05

Sziasztok!

Nálunk nagy fejlemények vannak. Elkezdtünk kicsit "bekeményíteni". Megpróbáljuk minimun egy óra után szopiztatni. Hosszabb idő eltelhet a kettő között, rövidebb nem. Persze megy a nagy sírás rívás, a szívem többször megszakadt, lassan nyugtatót kell bevegyek, de azt hiszem működik a dolog. Már az ájszakánk is sokkal nyugodtabb volt, azt hiszem nyugodtabban is alszik napközben is. Vannak olyan időszakai is, mégha nagyon rövidek is, amikor teljesen egyedül elvan egy darabig. Ezek a változtatások annak hatására is történtek, hogy beszéltem egy ezzel a témával foglalkozó pszichológussal és ő adott pár jó tanácsot. A cumit ő is ellenezte, viszont azt mondta, hogy az alapvető dolgokat el kell tudni végezni a baba mellett is. De fontos, hogy ezeknek legyen egy rendjük. Tehát legyen reggeli, de lehetőleg mindig ugyanabban az időben, legyen fürdés (a mamának)és hasonlók. Ilyenkor sírhat is a baba, csak az a fontos, hogy ne hagyjuk magára. Szerinte az nem magára hagyás, ha beszélünk hozzá, de nem vesszük fel rögtön ha sír, ha éppen ebédelünk, vagy fürdünk. Ilyenkor joga van sírni, soga van elmondani, hogy valami baja van.

nekem nagyon nehéz megállni, és őszintén szólva nem igazán tudom egyenlőre megállapítani, hogy azért sír mert éhes, vagy azért mert valami más baja van. Nektek mi a véleményetek?

114. Kedveske (válaszként erre: 103. - Molly77)
2008. júl. 4. 15:08

Kedves Molly!


Nálunk is pont úgy volt minden, ahogy nálatok: akkor cicizett amikor akart, komfort szopik, letehetetlen baba stb. És igen, a "módszer" bevált! Magától szép kényelmes napirendet alakított ki, amiben percre pontosan megvolt/van az alvás, evés játék ideje. Persze adódtak napok, amikor nem úgy jött ki a lépés, de ez tényleg csak egy két nap volt az egy év alatt. Én nem bántam meg, hogy nem hallgattam a Suttogóra, nekem ez így bevált.

113. fe20557d00 (válaszként erre: 108. - Cel)
2008. júl. 3. 08:23
Igen,ez így van,de néha jó meghallgatni másokat,nem azért hogy hogyan csinálja,hanem azért hogy megnyugodjon anyuka,jól csinálja,akármit tesz,hisz az anyja.Azt gondolom amint nyugodtabbá válik anyuka is,és amit tesz azt biztosan teszi és nem kétségek között azt a babuska is megérzi,és könnyebben alkalmazkodik.
112. fe20557d00 (válaszként erre: 106. - Talian35)
2008. júl. 3. 08:21

Érdekes,ilyet nekem senki nem mondott csak azt,hogy sűrűbben,max óránként.Igaz kisebesedett a mellbimbó,meg nem volt valami élmény gazdag,hogy folyton ciciztettem,de amikor az eredmény megjött örültem neki.Soha nem vett egyszerre nagy adagot,keveset többször szopott,így ha megfeszültem se tudtam volna kialakítani 3-4 óránkénti szopit.Nekünk a 2 óránkénti vált be.

De most is így van,4 éves és nem tud sokat enni,most is többször eszik kevesebbet:)Amit nem bánok,mert sokkal egészségesebb.

111. contu (válaszként erre: 108. - Cel)
2008. júl. 3. 01:01
Ez pontosan így van. Én a két gyerekemnél sem tudom ugyanazokat a sémákat alkalmazni, mert mások és mások az igényeik.
110. contu (válaszként erre: 106. - Talian35)
2008. júl. 3. 01:00
Valamit félreérthettél. Nem hiszem, hogy azt javasolták, hogy folyamatosan legyen mellen, maximum gyakrabban.
109. contu (válaszként erre: 92. - Molly77)
2008. júl. 3. 00:55
A lányom valóban öklendezett a cumitól eleinte. Ma már nem, de most sem szereti.
108. cel
2008. júl. 3. 00:32
Ahány gyermek, annyi lehetséges megoldás. Akinek több gyermeke is van, az pontosan tudja, hogy a testvérek sem egyformák és az anyukák sem egyformák. Miért kellene minden gyermek esetében egyformán kezelni ugyanazt a problémát? Nem lehet mindenkire ugyan azt a zsákot ráhúzni. Ami az egyik családban nagyon célra vezető, az a másik családot a pokolra juttatja. Elsődleges cél a gyermek igényeinek teljes mértékű kielégítése, azt pedig a szülőknek kell kitapasztalnia, hogy ez hogyan lehetséges. Ne felejtsük, a kicsi gyermek is szuverén személyiség, akinek van -csak is egyedül rá jellemző- igénye.
107. molly77 (válaszként erre: 73. - Mandula71)
2008. júl. 2. 23:33

Kedves Mandula 71,

Az elkeseredéseim időszakosak, és szerencsére vannak napról napra sikerek is, mégha aprócskák is. A legrosszabb, amikor csak ketten vagyunk itthon. Ilyenkor néha mintha megérezné, és nagyon felpörgeti magát. Néha még vergődik is, és tényleg csak cicin marad meg, néha órákon át is akár. Na ilyenkor nagyon kiborulok. Ha az apukája itthon van, akkor sokkal jobb a helyzet.

Ha a fekve szoptatás alatt azt érted,hogy egymás felé fordulva fekszünk, és úgy szopizik, akkor igen, próbáltuk. Gyakorlatilag így alszunk, csak én nem tudok kiosonni mellőle, mert megérzi és azonnal elkezd sírni. Nekem egész éjszaka ott kell feküdnöm mellette. Ettőől persze elzsibbad mindenem és nagyon tudnak fájni az izületeim. Ez szerintem nem tartozik a "belefér" kategóriába, de egyenlőre nem találtunk megoldást.

irigyellek a 2-3 óráért, bár ezen a területen már nálunk is vannak pozitív változások, de csak autóban, vagy ha mellette fekszik valaki, vagy rajtunk fekszik.

Sétálni nagyon szeretnék vele, de én nem tudom beletenni ébren a kocsiba, mert rögtön ordít, elalvásról meg szó sem lehet. ő ébren két percnél tovább eddig nem maradt még meg a kocsijában.

Azt írod, hogy cipelned kellett a kisfiad és tolni a babakocsit. Ezt én is szívesen megtenném, ha elég lenne neki a cipelés. de nem elég! Ő addig ordít, amig cicire nem kerül. Ez a nagy probléma, és azt hiszem, már írtam is, hogy nem tudom megvigasztalni máshogy.

Nem hiszem, hogy a meleg a problémája, mert autóban óriásiakat képes aludni, pedig ott aztán igazán meleg van. Ő is csak alig valamiben van egész nap, és a lakás szerencsére nem elviselhetetlenül meleg. Akkor sem aludt jobban, amikor hidegebbek voltak.

A kajával az a helyzet, hogy egyszerűen nincsen egyikőnknek sem ideje foglalkozni vele. a férjem ugyan sokat van itthon, mert itt van az irodánk, de ha nem Lilivel foglalkozik, akkor dolgoznia kell, így is mindig le vagyunk maradva. És bevallom őszintén, nem igen eszem meg más főztjé. A hobbim(volt) a gasztronómia, és kevesen hajlandóak annyit pepecselni a kajákkal mint én. Persze már sokat leadtam az igényekből. A félkezes főzést én is próbáltam már, hát, nem volt könnyű. De hát ha valaki ennyire válogatós...

106. Talian35 (válaszként erre: 104. - Fe20557d00)
2008. júl. 2. 19:50
Az, hogy két napig óránként mellre teszed, azért más. De nekem azt mondták, hogy folyamatosan legyen mellen!!! Ezt 5 éve meg is fogadtam, a fiam 6 hetes koráig elutasitottam a tápot, igaz nem nőtt és folyton üvöltött mert éhes maradt - 7-8 grammokat tudott csak szopizni nem volt több. Mivel a sok cicizés ellenére sem indult be a tej, más választás végül nem maradt, bármennyire nem akartam. Igaz előbb vegyes táplálású lett, nem volt semmi cumizavar mégsem.
105. fe20557d00 (válaszként erre: 103. - Molly77)
2008. júl. 2. 18:58
:-DDD Látod tudod te milyen fontos és életre szóló élményeket nyújtasz most,és a nagy okosoknak igazuk van! Én már könnyen beszélek,mert túléltük és látom hasznát:-))Egyébként a kérdésedre a válsz,kislányom van,aki 4 és fél éves:-)) Tündér:)
104. fe20557d00 (válaszként erre: 100. - Talian35)
2008. júl. 2. 18:15
Ezt cáfolom. Amikor a kórházból hazamentünk kb 2 hét leforgása alatt rohamosan fogyni kezdett a lányom otthon.A doktornéni egyből tápszer receptet írt,aminek én nagyon nem örültem.Mondta,ha nem indul meg a súlyfejlődés vissza kerülhetünk a kórházba:-(Ekkor megfogadtam a szoptatási tanácsadó tanácsát,óránként cicire tettem,kb két nap után beindult a tej olyannyira,hogy a súlyfejlődés is megindult.Sikerült elérnem,hogy fél éves korig csak anyatejet kapott,és nem kellett tápszer.
103. molly77 (válaszként erre: 98. - Áron anyukája)
2008. júl. 2. 16:05

Kedves Áron anyukája,

én is hallottam, hogy vannak olyan babák, akik, ha gyakran cicire vannak téve, akkor túl sokat esznek és nem tudják megemészteni a tejet és fáj a hasuk. Náluk bizzosan működik, hogy ritkábban etetik őket, de Lilinél más a helyzet. Ő egyáltalán nem hasfájós, és egyszerre nagyon keveset eszik. nála a cicizés nem azonos az evéssel, ő komfortozik. A kétfajta szopizás nagyon jól megkülönböztethető egymástól.

Szerintem is nagyon fontos a rend és a keretek egy gyerek számára, de általam nagyra becsült szakértőktől azt hallottam, hogy ki fog alakulni magától, ha az elején a baba igényeit követjük. Azt mondják, hogy később könnyebben leválik,eligazodik a világban és önállóbb lesz, ha most hagyom kialakulni az "ősbizalmát". De bizonyos rendet persze már most is igyekszünk bevezetni. például mindig pontosan betartjuk a fürdetés időpontját és rituáléját, és a pelenkázásoknak is megvan a kerete. Nálatok, és a többieknél mi a helyzet a napirenddel, keretekkel, milyen rituáléitok vannak?

102. molly77 (válaszként erre: 97. - Fe20557d00)
2008. júl. 2. 15:24
nálatok kisfiú vagy kislány? mennyi idős?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook