Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lerakhatatlan baba fórum

Lerakhatatlan baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
11. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2008. jún. 30. 23:01
érdés=kérdés (bocsi)
10. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Talian35)
2008. jún. 30. 23:00

Az igény szerinti szoptatás nem egyenlő a nonstop szoptatással. A szoptatás pedig nem feltétlenül jelent mindig evést. Létezik komfortszopizás is. Attól, hogy én igény szerint szoptatom a fiamat, nem eszik egész nap megállás nélkül:)

Azzal sem értek egyet, hogy min. 2 óra szünet kellene két etetés között. Én nem hagytam és most sem hagyom sírni csak azért, mert nem telt el x idő az előző etetés óta. Mi van, ha akkor valamiért nem volt még éhes és kevesebbet evett?

Ja, és napirendünk is van (és volt is)emellett:)

Persze, mindig a szülő rontja el. Csak az a érdés, hogy mit nevezünk elrontásnak? Az, hogy a fiam cicin alszik el, nekünk nem okoz problémát, ergo nem érzem, hogy elrontottam volna őt.

2008. jún. 30. 22:10

Teljesen egyetértek egyetlenM-mel! A könyvet ugyan nem olvastam, de végül is a szülőn múlik, a napirend fontos és igenis kell a babának, az adja meg neki a biztonságot, hogy tudja mikor mi fog történni.

Nonstop etetni egy kisbabát nem biztos hogy jó dolog, sosem tud kiürülni a gyomra, persze hogy fájni fog. Nekünk a gyerekdoki min. 2 óra szünetet javasolt. A felnőttek sem esznek egész nap megállás nélkül. Nálunk a másodikkal semmi gond nem volt, mindig egyedül alszik el, testvérrel egy szobában. Sajnos azt kell mondjam, a szülő rontja el - én is igy jártam az elsőnél.

8. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Egyetlen.M)
2008. jún. 30. 21:47

Miért kellene egy néhány hetes-hónapos babának magától megnyugodnia? Attól, hogy mindig mellre kerül a baba, ahányszor csak ő szeretné, még jut idő másra is. Persze, vannak nyűgösebb napok, amikor valóban nincs idő szinte semmire, de ez akkor is így van, ha nem cicivel próbálod megnyugtatni a babát.

Te se, én se, egyikünk se eszik mindennap, minden étkezésnél ugyanannyit. A csecsemők se. Úgyhogy van olyan, hogy 2-3 óra múlva már éhes, sőt, előfordulhat, hogy akár fél óra múlva is enni szeretne.

Persze, ahogy a babák, úgy az anyukák se egyformák, nincs is ezzel baj. Azzal sincs gond, hogy leírtad, hogy nálatok mi vált be. Én is csak a saját véleményemet, tapasztalatomat mondtam el. Az én fiam igény szerint szopizik, és az első pár hét valóban szinte csak a szoptatásról szólt. Változik a későbbiekben a baba igénye is, úgyhogy csökkenni fog az az idő, amit szopizással tölt, ezért én nem aggódnék. Igény szerinti szopizással, "állandó" mellretétellel is el lehet érni a napirendet (ami persze szintén folyamatosan változik, ahogy nő a baba.)

2008. jún. 30. 10:59

Nem feltétlenül kell lecserélni cumira,nem ezt írtam.De ha mindig cicivel nyugtatjuk,akkor hogy tanul meg magától megnyugodni?És akkor hogyan lesz az anyukának néhány szabad perce önmagára vagy egyéb dolgokra?

(Ha jól evett, van elég tej, helyes a mellretétel,és ismerjük a baba jelzéseit,akkor nem hiszem h éhségről van szó 2-3 óra múlva.)

Persze minden baba más,ahogy minden anyuka is más,ez csak néhány ötlet volt ami nálunk már bevált.

6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Egyetlen.M)
2008. jún. 29. 22:15
A cici nem csak étel forrás, hanem megnyugtatás is a babánál.Miért kellene ezt lecserélni cumira? Arról nem beszélve, hogy az sem feltétlenül igaz, hogy ha evett, akkor 2-3 óráig biztosan nem éhezik meg.
2008. jún. 29. 21:32
A napirendes dologhoz meg csak annyi,hogy ne egy órához igazított dologra gondolj, hanem próbálj egy sorrendet kialakítani.Pl. felébred, peluscsere, etetés, kb 20 perc ébrenlét(ilyen korú babánál), alvás, aztán megint kezdődik minden újra.Az, hogy 12 órán át a cicin van, lehet azért történik mert akaratodon kívül félreértelmezed a jelzéseit, ha evett akkor bizti 2-3 óráig nem éhezik meg(ha kisebb súlyú akkor 2, ha nagyobb akkor 3).Ha sír ne a cicit add neki rögtön, mert akkor az rögzül benne, hogy bármi van, cicit kap.Ha megetetted,nyugodtan tedd le, beszélj hozzá, játszatok, próbáld lekötni.Ha nyújtogatja a nyelvét, az lehet szopó reflex, vagy a fáradtság jele,próbálkozhatsz a cumival is.Ha már a távolba réved,nem pislog, az is a fáradtságot jelzi.Szép fokozatosan mindent ki lehet alakítani a babánál csak rengeteg türelem és kitartás kell hozzá, semmi nem változik egyik napról a másikra,mindenre neked kell megtanítanod.Biztos sikerülni is fog!:)
4. egyetlen.M (válaszként erre: 1. - Molly77)
2008. jún. 29. 21:00

Szia!


Nagyon ajánlom a következő könyvet: Tracy Hogg-Melinda Blau: A suttogó mindent megold.Nekem bevált,az én Lilim 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, és bizony sem sétálni, sem ringatni nem kell.Ha meg ébren van akkor is eljátszogat.Én mindent ennek a könyvnek köszönhetek,mert első babám, és eléggé tanácstalan voltam.

3. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Molly77)
2008. jún. 28. 00:40

Szia!


Nincs olyan, hogy nagyon kötődő baba:) Ebben a korban ez teljesen normális, akkor is, ha másoktól esetleg nem ezt hallod. Az én fiam lassan 6 hónapos lesz, őt ugyan már le lehet tenni, rövid időre le is tudja foglalni magát, de a mai napig sokat szopizik. Az elejéhez képest annyi a változás, hogy egy-egy szoptatás ma már nem másfél óra:) Ebben a korban nincs olyan gyerek, aki egyedül aludna el. Lehet, hogy nem cicin alszik, de akkor cumival, vagy ringatva, de biztosan nem egyedül. Az én gyerekem a mai napig szopival alszik el, nagy ritkán babakocsiban, vagy az autóban. Úgyhogy ne aggódj, Lili teljesen normálisan viselkedik. Nézd meg az nlccafe oldalán a szakértői rovatokat, ott találsz szoptatási tanácsadós fórumot. A hölgy, aki a válaszokat írja, ha jól tudom, gyermekpszichológus is. Rengeteg infót találsz hasonló szituációról, de akár te is leírhatod a problémádat.

2008. jún. 27. 20:42
Szia!Eleget szopik? akkor a hasa nem fáj e?Gondolom ha az ágyába teszed akkor sir.
2008. jún. 24. 09:24
Lili lányom négy hetes és nagyon kötődő baba. Gyakorlatilag letehetetlen, nincsen napirendje, nem tud egyedül aludni, kb 12 órát cicin tölt egy nap. Küszködik még valaki hasonló problémával, vagy van tapasztalata nagyon kötődő babával?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook