Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lerakhatatlan baba fórum

Lerakhatatlan baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
41. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 40. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 1. 10:20
Félreértés ne essék,ezt te tudod hogy akarod e csinálni,nem rossz dolog,de én nem tettem meg:))
40. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - Molly77)
2008. júl. 1. 10:20

Nem lehet,hogy egyszerüen te mindíg felveszed,magaddal viszed,nem engeded megnyikkani sem,és ha megszólal vagy nyüglődik egyszerüen mellre teszed??

Ha ritkábban szopiztatnád,pár nap után valószinüleg beállna a dolog,és mivel lenne ideje megéhezni,egyszerre valószinüleg többet enne....az alváshoz is hozzászokna egy idő után ha néha hagyod nyöszörögni....

2008. júl. 1. 10:15

Szia Molly 77!Szerintem valami táplálási gond lehet.Nem akarok okoskodni de iszonyu fárad lehetsz már.Gondolom dokival beszéltél.Ő mit mond?

De ahogy irod gyarapodik ez a lényeg!Kitartást!!Mást sajnos nem tudok mondani ,pedig van bőven tapasztalatom/4/gyermekem van.A kicsi 9 hónapos de jo alvó nyugodt baba.Sok sikert és jó egészséget a pici Lilinek!

38. molly77 (válaszként erre: 35. - Talian35)
2008. júl. 1. 10:15

Szia!

Tényleg abnormális a dolog, ezért kezdtem el kutatni a témát, és kértem segítséget. Valóban nagyon kevés a mennyiség, de ezt csak egy nap mértem le. Akkor minden "szopizás" után lemértem, és ennyi jött ki. Mellen azért gondolom, hogy jól van, mert ennyi strapa ellenére sem sebesedett ki, vagy lett érzékeny, másrészt a szoptatási tanácsadó szerint jól van mellen, és igen elég tejem van, tudna többet enni, ha akarna. Mindig melltartóbetétet viselek, és így sem mindig 100%-os a siker.

37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 35. - Talian35)
2008. júl. 1. 10:13
biztos nem abnormális hidd el,én tudom miröl beszél....ha nem lakik jól nem fejlődne,gondolom.....én azon az uton jártam amit ő irt és 3.babánál is azt fogom tenni,persze ha igényli....
36. molly77 (válaszként erre: 4. - Egyetlen.M)
2008. júl. 1. 10:08

Szia!

Szép neve van a kislányodnak!

Én is hallottam erről a könyvről, de nem olvastam. Viszont amennyit tudok róla, aszerint nem igen pártolom a módszerét. Azt gondolom, van aki olyan típus, hogy működik nála, mert tud benne hinni, és van aki nem. Én a nem vagyok meggyőződve csoportba tartozom. És azt hiszem, gyerekfüggő is a dolog. Ha az én Lilimmel próbálnám, akkor ő azt hiszem megszenvedné. A szoptatási tanácsadó sem pártolta az ilyesmi megoldásokat. Viszont vannak barátaink, akiknél bevált (nem ez, hanem egy hasonló könyv) és a gyerek teljesen jól van.

35. Talian35 (válaszként erre: 32. - Molly77)
2008. júl. 1. 10:04
2-3gr az éppen pár csepp. Nem az a gond, hogy túl gyakran teszed mellre? Ez annyira abnormálisan hangzik amit irsz, már elnézést. Van elég tejed, jön belőle? Nem lehet, hogy rosszul szopizik és azért nyamizik csak rajta? És persze hogy ordit, ha soha nem lakik jól.
34. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - Molly77)
2008. júl. 1. 10:04

az én babám is hasonló volt,volt olyan hogy napi 15percet aludt egyetlen egyszer icurkapicurka korában,azt is a babahordozóban,mert nem mertem megmozditani mert ha felébredt nem aludt vissza....doktornőnk megnyugtatott hogy az ő egyik babája is olyan volt,ennyi az alvásigénye....nos az enéym több lett volna de végülis túléltük:)))

babám is cicin volt szinte egész nap,rendesen gyarapodott,és egyebek,de mérhető mennyiséget egyszerre keveset szopott....szóval nem mértük:)

33. molly77 (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2008. júl. 1. 10:00

Szia!

Nagyon jó hallani, hogy nem egyedül küzdök ezzel a dologgal. Szoptatási tanácsadóval már beszéltem, de nem igen tukott segíteni, pedig nagyon képzett, tényleg jó szakember. Nála voltam szoptatási felkészítésen is. Ő is az igény szerinti szoptatást preferálja, de szerinte amit Lili csinál, az már nem ez a kategória.

Egyébként semmi problémám nem lenne azzal, hogy sokat van cicin, de nálunk ez tényleg olyan mértékű, hogy semmit nem tudok mellette csinálni. Most is párnán fekszik, cici a szájában, a hátam meg leszakad.

te hogyan oldottad, oldod meg a mindennapjaidat a sok szopizás mellett? Én nem tudok kaját csinálni, elpakolni, tornázni, zuhanyozni...

A séta is csak akkor megy, ha jön az apukája is, mert többnyire nem akar a babakocsijában ellenni, és amig el nem alszi, addig valakinek cipelnie kell. ezt meg ugye egyedül nem tudom megoldani. Te hogy csináltad???????

32. molly77 (válaszként erre: 2. - Medvemama)
2008. júl. 1. 09:49

Szia Medvemama!

Eleget szopik abban az értelemben, hogy 80dekát hízott egy hónap alatt. Viszont egyszerre csak 2-3 grammot bírok beleeröltetni. Próbálkoztam már ébresztgetéssel, szemkontaktus-tartással, figyelem-fenntartással, de semmi. Ő egyszerre ennyit eszik és kész. Ciciretétel után max 30 másodpercet eszik, a többi komfortozás.

Men csak akkor sír, ha leteszem a kiságyába, az ugyanis nincsen neki. Bölcsője van, de igazából velünk alszik. Napközben pedig elvileg a mózeskosarában aludna, ha kibírna benne egy két percnél többet. Tehát ő akkor sír, ha nem kézben van, de sokszor ez sem elég. ez sem elégíti ki sokáig, rövid időn belül el kezd sírni, amíg cicire nem kerül.

2008. júl. 1. 09:41

Sziasztok!

De örülök, hogy beindult a fórum! Nagyon köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat. Amiket leírtok, nagyon jól hangzanak, de nálunk sajnos ennél durvább a helyzet. Bár már van némi javulás, ennek ellenére tényleg nincsen Lili mellett szabadidőm, ez azt jelenti, ha egyedül vagyok, pisilni se igen tudok kimenni. Napirendje az van, de még soha nem aludt egyben 3 órát, max fél, egy órákat alszik, egyszerre nem hajlandó 2-3 gr-nál többet enni, viszont gyarapodik rendesen.

Megpróbálok egyenként is válaszolni a levelekre, és mégegyszer köszi.

30. Talian35 (válaszként erre: 25. - Fish)
2008. júl. 1. 07:03

Gratulálok :-)


Én sem értem, miért csak az adhat biztonságot ha kézben van a baba. Az első sokat volt kézben, mégis sokat sirt és nagyon hisztis ma is. A második akkor sir, ha éhes meg ha bekakilt. Meg kell tanulni figyelni a baba jelzéseire, mikor mit akar. Ez első gyereknél még elég nehéz, bizonytalan a szülő.

Akinek 4 éven problémás a gyereke az alvásnál, az tuti nem utasitja el a könyvet. Kár, hogy én akkor nem hallottam erről.

29. Talian35 (válaszként erre: 18. - Moo-kuss)
2008. júl. 1. 06:59
Bár nem olvastam a könyvet, úgy hallottam, hogy nem pár hetes csecsemők altatásáról van szó, hanem amikor már nagyobb a baba, elmúlt fél éves. De gondolom aki olvasta az jobban tudja.
28. davider (válaszként erre: 27. - Mandula71)
2008. júl. 1. 00:06

Egyet értek:))


És Gratulálok,mármint a 3-as ikrekhez Fischnek:)

27. Mandula71 (válaszként erre: 25. - Fish)
2008. jún. 30. 23:57

Gratulálok az ikrekhez!

Nyilvánvaló, hogy egyszerre nem tudtál felvenni 3 gyereket, de a topicindítónak 1 kislánya van. És az is érdekes kérdés lenne, hogy vajon akkor mit csináltál volna, ha csak 1 babád születik? Ezt már nem tudjuk meg, mivel neked 3 lett. Kénytelen voltál elfogadni, hogy egyik-másik sír rövidebb-hosszabb ideig, mert csak két kezed van.

26. Fish (válaszként erre: 1. - Molly77)
2008. jún. 30. 23:41

fuggetlenul az elozo hozzaszolasomtol

4 hetesen meg elofordul hogy nincs napirend, ki fog alakulni, most meg nehez, de altalaban az elso par honap az amig minden kialakul

kitartast:D

25. Fish (válaszként erre: 19. - Contu)
2008. jún. 30. 23:39

szrintem nem feltetlenul az a jo ha kezben van egy gyerek, nekem harmas ikreim vannak szerinted en pl hogy vettem fel oket egyszerre? kenytelen voltam elfogadni hogy nem lehet oket ringatni, semmi bajuk nincs es nem is lett hogy sirtak egy kicsit...

az emlitett konyvet en nem hasznaltam de ismerem es semmi kivetnivalot nem talalok benne, mivel tomerdek csaladnak segitett mar

24. davider (válaszként erre: 22. - Talian35)
2008. jún. 30. 23:38

Igen Már mint Mandula következő válassza azért egy pchiáterrel ne vitatkozzunk elmondtam neki,hogy a kiságyban félorákat,órákat alszik viszont velem 4-5 órákat azt mondta akkor arra van szüksége,hogy érezzen velem legyen...


Bocsi tudom mi az a napirend ..de ha mondjuk peluscsere,etetés,játék ...de nem pisis és nem éhes csak játszanni akar akkor azért végig kell zongorázni,mert igy van a napirend???

Majd ha ovis sulis lesz lesz addig én ugy csinálom ahogyan neki jo és ha neki velem jo....

23. Mandula71 (válaszként erre: 22. - Talian35)
2008. jún. 30. 23:33
OK, lehet, hogy nálatok gond volt, hogy veled aludt a babád. Nálunk abból lenne baj, ha nem velem aludna:)
22. Talian35 (válaszként erre: 16. - Davider)
2008. jún. 30. 23:28

A napirend azt jelenti hogy a baba tudja, mi után mi következik....nem pedig hogy percre pontosan 8-kor peluscsere, 8.15-kor etetés, stb. A napi rituálék fontosak, igy alakul ki benne a biztonságérzet.

Én is az elsőnél tapasztalatlan voltam, azt hittem úgy jó neki ha velünk alszik, aztán rá kellett jönnöm, hogy akkor ébred fel állandóan ha ott vagyunk. Zavartuk az "auráját" de nem vettük észre.

2008. jún. 30. 23:19

Ezt a könyvet én is elutasítom!!

Egy ilyen kicsi babának még szüksége van az édesanyjára, hisz 9 hónapig ott voltál neki!! Most pedig, egyik napról a másikra elszakadt tőled.

Ez természetes, hogy ragaszkodik!

Én a helyedben nem hagynám sírni, azzal csak ártassz!!

Az a legjobb, ha érzi, mindig számíthat rád!!

20. Moo-kuss (válaszként erre: 19. - Contu)
2008. jún. 30. 23:16
Szia! :)
19. contu (válaszként erre: 18. - Moo-kuss)
2008. jún. 30. 23:15

Szia itt is! :)

Igen, azt hiszem az. POnt ezért alapból elutasítom a könyvet. Én nem hagyom sírni a gyereket.

18. Moo-kuss (válaszként erre: 4. - Egyetlen.M)
2008. jún. 30. 23:14
Ez az a könyv amiben azt ajánlják, hogy mikor altatjuk a babát, először 5, majd 10... percig hagyjuk nyöszörögni, sírni?
17. davider (válaszként erre: 16. - Davider)
2008. jún. 30. 23:13
Ja és minden baba más van aki elalszik anya nélkül,cumi nélkül van aki nem nekem most mondta gyerek pchiologus,hogy ha lídia velem szeret aludni az én ágyamban akkor ott altassam,mert neki az a biztonság,megnyugtatás...szoval ha ő cicin szeret lenni akkor ne vedd el tőle...:-DD
16. davider (válaszként erre: 1. - Molly77)
2008. jún. 30. 23:10

Egy 4 hetes babának milyen napirend????


Lídia 6 honapos lesz (párora mulva)és kötödik hozzám szeret velem lenni,látni ugy alszik el,hogy mellé fekszem pedig csecsemőne átaludta az éjszakát utána 3-5*felkellt most már csak egyszer változni fog még nagyon nagyon sokat..szerintem ne aggodj ezen,bár nem tudom miért is kérdezed nincs szabad időd vagy miért???

15. contu (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2008. jún. 30. 23:08
Márkkal abszolút ugyanilyen volt minden és nem bántam meg semmit. Nem hiszem, hogy bármit is elrontottunk volna.
14. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2008. jún. 30. 23:08
Köszönöm:DDD
13. contu (válaszként erre: 7. - Egyetlen.M)
2008. jún. 30. 23:06
A fiamat kiskorában mindig cicivel lehetett megnyugtatni. Akár egy elesés, akár oltás után. Ma már 5 éves, és nem igényli. Szóval megtanult magától megnyugodni. :) A lányom viszont nem igényli ennyire a cicit.
12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2008. jún. 30. 23:03
neked adok igazat....szóval nem írok semmit mert nem akarlak ismételni:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook