Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lerakhatatlan baba fórum

Lerakhatatlan baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
101. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 100. - Talian35)
2008. júl. 2. 15:04
nem azt mondják hogy egész nap,csak átmenetileg sűrűbben,gyakrabban...és igazuk van,feltéve ha valaki akar is szoptatni nemcsaj sír közben meg rég feladta....de ez más téma,ne keverd bele a LLLt
100. Talian35 (válaszként erre: 98. - Áron anyukája)
2008. júl. 2. 15:02

Szia!


ez az, amit sokan nem hajlandók elfogadni sajnos. Igen, a tejet meg kell emészteni! Nem lehet büntetlenül 15-30 percenként ráenni, mert akkor sosem távozik a régi, ha mindig keveredik az újjal. Nálunk a fiam már kezdettől fogva kb. 4 órás periódusra állt be, igaz Ő sokat evett kezdettől fogva. Nem is volt hasfájós :-)

A LLL-val is az a gond, hogy azt tanácsolják ha anyukának nincs elég teje, hogy a gyerek egész nap legyen mellen :-(( MIvel akkor nagyobb lesz a kereslet, és beindul a tej... Nem tudok egyetérteni velük, mert a gyerekkel tolok ki.

És a rendszerrel is teljesen egyetértek, minél korábban annál jobb. És ez nem spártai megoldás, hanem a gyerek és anyuka javát szolgálja hosszú távon. Kipihent, nyugodt anyukával a gyerek is boldogabb, derűsebb, kiegyensúlyozottabb, hiszen a baba pontosan érzékeli a feszültséget.

99. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 95. - Molly77)
2008. júl. 2. 14:41
én a mózes sportszét óvatosan emeltem,lehetett majdnem fekve is és egy pólyát vagy pólyaszerü puha vastagabb akármit alárakva megemeltem úgy hogy végülis nem ült hanem szinte feküdt ás úgy jobb szerette mindkettő babám.
2008. júl. 2. 14:13

Szia Molly!


Nekem 8 hetes a kisfiam és mi is így kezdtük a kórházban, állandóan kézben és cici. Folyamatosan sírt, mert gondoltam, hogy éhes. DE NEM! Rendszeresen fájt a hasa, mert nem volt ideje megemészteni a tejet. Nem hagytam sírni, de fokozatosan kitoltam a szoptatások közötti időt (most már több, mint 3 óra) és természetesen megtanulta.

A könyvet én elolvastam, nem csak hallottam róla. Nekem rengeteg hasznos tanáccsal szolgált.

Áron sem alszik sokat napközben, azt csakis a kiságyban. Én a karomban ringatom el, majd ahová leteszem ott alszik tovább.

Nem akarok okoskodni, de valami rendszert be kell, hogy vezess a kislányodnak. Ne felejtsd el, hogy amit akarsz azt tanítasz meg neki!

97. fe20557d00 (válaszként erre: 96. - Molly77)
2008. júl. 2. 12:41
Nálunk is így volt.Séta,majd mellkason alvás,nálunk is apukáján tudott a legjobbakat.Majd változik:-)
2008. júl. 2. 11:37

Kedves Jutka és Bogica,

mint írtam én sem utasítom el teljesen, nálunk is benne van még a pakliban. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy tényleg rosz lenne neki, csak hallani néha olyan rémtörténeteket is. Szerintem is pont a lányomhoz hasonló babáknál válhat be igazából, de még egy nagyon kicsi esélyt adok annak, hogy rájöjjek, mi okozza ezt a nagy cicifüggőséget, és megpróbálom valahogy rászoktatni, hogy más megoldás is létezik a problémáira. Napról napra vannak kis sikerélmények. Például tegnap óta tudom, hogy a klasszikus zene megnyugtatja. Most is Csajkovszkijt hallgatunk, és láss csodát, 5 perce alszik a mózeskosarában. Igaz, előtte negyed órát sétált az apukája karjaiban, utánna fél órát aludt a mellkasán, és az 5 perc azért nem olyan hosszú idő...

95. molly77 (válaszként erre: 60. - Contu)
2008. júl. 2. 11:26

Szia!

Egyenlőre mózeses babakocsija van, mert úgy tudom, a gerincének egyenlőre az a legmegfelelőbb, de van hozzá hordozó meg sportrész is. A hordozót is próbáltuk, de azt sem viseli el. A sportrészben még reménykedem, mert szerintem is egyrészt az a baja, hogy nem lát ki a kocsiból.

De azon is gondolkodtam már, hogy a sportkocsi is kevésbé káros a gerincének mint az állandó cipelés, meg hogy sokszor rajtunk alszik.

94. fe20557d00 (válaszként erre: 92. - Molly77)
2008. júl. 2. 11:26
Kedves molly csatlakozom jutkához.Én is elvből elutasítottam a cumit,majd muszáj volt kipróbálni,mert én sem bírtam és bevált.Ez hülyeség,hogy pótlék.Ez a szopás olyan erős ösztönkésztetés,és olyan jó érzés a babának,hogy pont az a baj,ha ez nincsen maximálisan kielégítve.Mellette én ugyanúgy szoptattam rendesen és minden rendben ment.Egy kis csecsemőnek nem a probléma megoldást kell megtanulni:-),hanem magába szívni az anyai szeretetet.A dohányzás azoknál veszélyesebb,akiknél orális fusztráció alakul ki pont a ki nem elégített szükséglet miatt,akiknél rákényszerítik az időszakos szopizást és kénytelen elfogadni.De ez sem törvényszerű.Ezek mind mind feltevések,és nem lehet a gyerekeket beskatulyázni.A te gyereked egy külön személyiség:-),rá szabott dolgok léteznek csak:)
2008. júl. 2. 11:18
molly én borzasztóan nemcumipárti voltam,de egy idő után mikor már elszakadt a cérna kipróbáltuk és bevállt.a nagyfiam másfél évesen hagyta abba magátol,akicsi 11hónaposan...nálunk semmiféle szopcsizavart nem okozott.ezt nem rábeszélésként mondom,én is nagyon szoptatáspárti vagyok,de egy idő után,főleg éjjel,kicsit sok volt hogy rajtam lóg így a cicit kiloptam és átcseréltem cumira de továbbra is velem maradt:)
2008. júl. 2. 11:15

Sziasztok!

A cumi-témához. Ahogy látom, itt a többségetek használ cumit. az én barátaim, ismerőseim nagyrésze is cumiztatja a babáját, és teljesen egészséges gyerekek.

Mi alaposan utánanéztünk ennek a témának a lányom megszületése előtt, és ott is azt tapasztaltam, hogy teljesen megosztott a szakma véleménye. Sokszor még olyanok is pártolják, akik egyébként teljesen a természetes megoldások hívei. viszont sokan a másik táborból is elutasítják. Nekem az előző volt szimpatikusabb, és úgy döntöttünk, hogy anélkül próbáljuk meg. Sok szakember azt mondja, hogy a cumi igazából egy becsapás, egy pótlék, ami egy valódi, kielégítetlen szükséglet elnyomására szolgál. Úgy tudom, sok kisbaba eleinte öklendezik is, amikor a szájába teszik. Még az az érv volt számomra meggyőző, hogy a cumi használata megzavarhatja a szopási készséget, mert azt máshogyan kell bevennie a szájába, mint a cicit. Sok olyan véleményt is olvastam, amiben azt írták, hogy ha cumit használ a baba, akkor nem azt tanulja meg, hogy megoldja a problémáit, hanem hogy pótszert alkalmazzon az ilyen esetekben, ami csak a frusztrációt csökkenti. Ha jól tudom, akkor a későbbi dohányzás esélye is kisebb azoknál, akik nem cumiznak.

Ennek ellenére tudom, hogy nem lesz baja a babáknak a cumitól, és nem is akartam negatívoskodni, vagy ítélkezni a cumival kapcsolatban, csak leírtam, hogy miért nem szeretnénk. Remélem senki nem vette magára! Lehet, hogy a végén mi is a cuminál kötünk ki. Szerintem Lilinek be is jönne!!!

91. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 73. - Mandula71)
2008. júl. 2. 10:28
ja,nyáron napközben sokszor felfrissítettem őket vizzel....és a fekve szoptatás nélkül én sem birtam volbna ki,főleg éjjel:)
90. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 70. - Contu)
2008. júl. 2. 10:27
köszönöm:)))látod csak megnőttek akármilyen lerakhatatlan kölköcskék voltak:))
89. fe20557d00 (válaszként erre: 64. - Molly77)
2008. júl. 2. 09:30

Szia molly!

Igazából amit jelzések alatt értettem ahhoz mondjuk még picike.De Contu írta,figyel a jelzésekre,neki nagyobb már a baba,és arra írtam jól teszi.Nekem ezek a jelzések segítetek abban,hogy mikor tehetem be a kiságyba és mikor vált éretté arra,hogy egyedül elaludjon,hogy mikor vegyem el tőle a cicit....,mikor érett rá hogy szobatiszta legyen.Soha nem n találtam ki,hogy mikor,hanem figyeltem rá és mivel ő kezdte igényelni,így könnyű volt mindent elérni.


Egy a lényeg NE GÖRCSÖLJ nem ronthatod el!Minden kialakul idővel ahogy érett lesz rá.Nekem császáros volt,náluk több nehézség adódhat,sírósabbak lehetnek és jobban igénylik a testi kontaktust.

88. contu (válaszként erre: 87. - Davider)
2008. júl. 2. 00:39
Örülök neki! :)
2008. júl. 2. 00:34
nem nem sértődtem meg.
86. davider (válaszként erre: 85. - Contu)
2008. júl. 2. 00:34
Lehet azért,mert gyorsan is beszélek sietek és igy kihagyok egy két dolgot:)
85. contu (válaszként erre: 84. - Davider)
2008. júl. 2. 00:32
Drágám! Te sosem tagolod a mondataidat. :) Néha többször neki kell futnom, hogy megértsem. De ezel egyáltalán nem akartalak megbántani. Remélem, hogy nem haragszol. Mindig azon mosolygok, hogy hogy tudod így ömleszteni a mondandódat. :)
84. davider (válaszként erre: 82. - Contu)
2008. júl. 2. 00:29
Jol van na fáradok:)
83. davider (válaszként erre: 81. - Contu)
2008. júl. 2. 00:28
Lídia nem szopizza 6 honap alatt egyszer kapta be de lefotozni nem sikerült,mert kiis köpte:))
82. contu (válaszként erre: 80. - Davider)
2008. júl. 2. 00:27
Most már csak az írásjelek hiányoznak a mondatból. :)
81. contu (válaszként erre: 78. - Mandula71)
2008. júl. 2. 00:26
:) Azt szerintem mindegyik baba csinálja. Lau annyira ragaszkodik a hüvelykujjához, hogy már ekcémás a folyamatos szopizástól. A férjem is szopizta az ujját. Látszik is rajta. Vékonyabb, mint a másik kezén.
80. davider (válaszként erre: 79. - Davider)
2008. júl. 2. 00:25
Cic=cici Csumi=cumi:)))))))
79. davider (válaszként erre: 76. - Mandula71)
2008. júl. 2. 00:23

Lídia is cic függő volt azért kapott csumit neki eleinte volt többet a szájában mostmár csak ha alszik elaludt kiköpi ......


Ő elfogadta és tudtam csinálni a dolgom.

78. Mandula71 (válaszként erre: 77. - Contu)
2008. júl. 2. 00:20
Norbinak ugyan sokszor van a szájában az ujja (néha több is:D), de nem szopizza. Olyat viszont már láttam tőle, hogy a lábujját szopizza:D
77. contu (válaszként erre: 76. - Mandula71)
2008. júl. 2. 00:18
Márk se fogadta el a játszócumit. Inni egy ideig használtunk cumisüveget, de hamar áttétünk a csőrös itatóra. Laura se cumizik, de ő a cumisüveget sem fogadta el sosem. Játszócumit az autóban kétszer fogadott el. Télen az overálban nem tudta az ujját szopizni és azért. :) Ő a jobb hüvelykujját szopizza.
76. Mandula71 (válaszként erre: 75. - Davider)
2008. júl. 2. 00:13

Én nem szeretem a cumit, de az én fiam nem is fogadja el. (Egyébként szerintem az ennyire "cicifüggő" babák nem is hajlandók cumizni:D) Sőt, a cumisüveget sem használtuk, az se kellett neki. Mindössze 2 hete fogadja el, de csak a tápszert, illetve néha autóban a gyümölcslevet.

A barátnőm kisfia sem akarta elfogadni a cumit picinek, de az anyuka kb. 3 hét alatt sikeresen rászoktatta:( Eleinte csak az alváshoz kellett, de szép fokozatosan egyre többet volt a szájában, Ma már 2 éves a kisfiú, de cumi nékül nem nagyon lehet látni...

2008. júl. 1. 23:50

Molly cumi semmi baja nem lesz és lehet csak az a baj megnyugtatná...Lídia is cumizik de mostmár csak alváshoz nekem detto ilyen volt kicsinek csimpánz rajtam csüngött:))Én adtam neki cumit eleinte megnyugtatta most már csak alváshoz kell..de eltudom végezni a dolgom....



Miért nem akarjátok a cumit?

2008. júl. 1. 23:43
Áhám elpártoltatok:)
73. Mandula71 (válaszként erre: 33. - Molly77)
2008. júl. 1. 23:32

Szia!


Végig olvastam a hozzászólásokat, örülök, hogy azért nem vagy annyira elkeseredve, mint amennyire az első hozzászólásodból tűnt nekem:) Nem tudom, próbáltad-e a fekve szoptatást? Nálunk ez működött éjjel és napközben is. Sokszor szoptattam (még most is) fekve, így amikor elaludt, őt már nem kellett mozgatnom és ki tudtam surranni mellőle. Bár bevallom, ilyen pici korban az én fiamnak a déli alvása azért 2-3 óra volt egyhuzamban:)

A sétával nekünk az elején nem volt gond, általában akkor mentem vele, amikor már amúgy is álmos volt, szopizás után beletettem a babakocsiba és elindultunk, ekkor kb. 5 perc alatt elaludt. De mivel az én fiam januári, így annyi idős korában, mint most a te lányod, kint még igencsak hűvös volt, így elnyomta a levegő. Később, amikor már érdeklődőbb volt, ő sem maradt el a kocsiban, így rengetegszer cipeltem, miközben toltam a babakocsit (merthogy én egyedül sétáltattam). Tény, hogy k...va fárasztó:( Azon egy percig sem csodálkozom, hogy a te babád kint nem tud aludni, iszonyatos melegek voltak az elmúlt hetekben. Amióta ilyen meleg van, az én fiam sem tud kint aludni, bármennyire álmos és fáradt is. Tényleg, nem lehet, hogy az a baja a kislánynak, hogy nem bírja a meleget? Talán próbáld meg napközben is megfürdetni (csak sima vízzel, hogy egy kicsit lehűljön), aztán fekve szoptatni, hátha...Ezt a módszer egyébként én most alkalmazom a fiamnál, mert annyira izzad (pedig csak egy szál póló vagy body van rajta), hogy másképp elképzelhetetlen az alvás.

A szoptatóspárnát én is sokat használtam, Norbi nagyon szereti, azon szinte mindig sikerült elaltatni.

Nálunk szerencsére a párom főz, így kaját nem kellett csinálnom, max. melegítenem magamnak valamit, meg megenni, azt meg megtanultam félkézzel:D

2008. júl. 1. 23:26
Ja, és a Suttogó abszolút nem támogatja azt, hogy sírni hagyják a babát. Erre nem is lettem volna hajlandó.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook