Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
35407. Cecka (válaszként erre: 35396. - Alma16)
jan. 12. 11:57

Szia,

Feltette a Berzsenyi is:

[link]

35406. derkobals
jan. 12. 11:35

Sziasztok!

Talán még segíthet valakinek, gyakorlati tanácsok felvételizőknek:

[link]

35405. akinomuj (válaszként erre: 35400. - Karott)
jan. 12. 11:24

Szerintem az, hogy fáradt a gyerek és nem akarod, hogy túlterhelje magát és aztán megbetegedjen, igenis jó ok. A verseny előtti pihenés is lehet az. :-)

Nálunk a "nincs kedvem" nem jó ok.

Különben tanárként én is adtam anno 3 ilyen alkalmat, azzal, hogy témazáróra nem lehet fölhasználni (viszont igyekeztem a kollégákkal egyeztetni, hogy ne legyen nagyon sűrűn nekik 4-5 tz).

35404. Anycika (válaszként erre: 35401. - Rozalinda)
jan. 12. 10:14
Az iskolák felsorolásának sorrendje mindegy, de a 6. pontban a tanulmányi területeket már most álomsorrendben írjuk ezen az első beadandón biztos ami biztos. Infóhiányban szenvedek, nekünk semmit nem mondtak csak hazalökték a papírt, így a fórumról próbálok okosodni.
35403. levia (válaszként erre: 35401. - Rozalinda)
jan. 12. 09:48
Most még, az előzetes időszakban bárhogy lehet. Az éles, végső változatnál fontos nagyon, hogy vágyódási sorrenben legyenek a tagozatok=tanulmányi területek.
35402. rozalinda
jan. 12. 09:26

Pótfelvetelinél rizikós hogy végül nehogy a potfelvetelinél legyen beteg a gyerek...

Nekünk péntek este van egy karate övvizsga is és lányom feltétlenül menni akar ... nem tudom lebeszélni ... remelem nem lesz gond hogy ez este 8ig tart. Ja és suliba is megyünk pénteken is ...

35401. rozalinda (válaszként erre: 35395. - Omnia)
jan. 12. 09:23
Omnia, miért az alomsulival kezdődjön most a sorrend? Úgy tudtam a sorrendet majd később kell felállítani ... vagy nem így van? Nekünk azt mondták hogy erre az első kitöltendőre ABC sorrend is jó mert a sorrendet később kell változtatni
35400. Karott (válaszként erre: 35399. - Akinomuj)
jan. 12. 09:06

Akkor én nem vagyok felelős szülő :)

Nálunk ki lehet venni a szülői napokat. Van, hogy csak simán annyira fáradtnak érzi magát, van, hogy valami miatt nincs kedve. S volt, hogy fontosnak tartott verseny előtt akart itthon maradni. Ha elfogyott, nincs kecmec, menni kell. Valahogy a mindig sikerül pótolni, bizonyítványon nem látszik. S ha úgy dönt, kiveszi, akkor tudja, hogy ezt pótolnia kell, ez mivel jár, s ez az ő felelőssége. Ennyi szabadság, valamint döntési lehetőség véleményem szerint ennyi idősen már mehet (ezt 7. osztályban kezdtük, először csak évi egy napot választhatott).

Ez nem saját ötlet, az ofő már 5-ben megengedett hasonlót az általa tanított tantárgyból (felelés, házi alóli felmentés, passzív órai részvétel). Volt, aki nagyon beosztotta vagy ki sem használta, volt aki szeptemberben elhasználta az egész éves 3 alkalmat.

35399. akinomuj (válaszként erre: 35398. - Minpins)
jan. 11. 22:19

Tök jó, hogy javult a helyzet legalább nálatok.

Felelős szülő jó ok nélkül nem kéri ki a gyerekét, hiszen pótolni ugyanúgy kell.

Nálunk is ez lesz az első ebben a tanévben, mert azért az nem lenne nyerő, hogy reggeltől estig be legyen táblázva a gyerek pont a felvételi előtti napon.

35398. minpins (válaszként erre: 35397. - Akinomuj)
jan. 11. 21:21
Nálunk ősz óta 6 nap van. Mondjuk mi nem szoktunk ilyet, egyszer egy ledolgozós szombaton vízilabda meccse volt a lányomnak, talán az ment ennek a terhére. De ez is 6 év utáni első ilyen nap.
35397. akinomuj (válaszként erre: 35394. - Dora68)
jan. 11. 20:29

Evben az adott iskola házirendje szabályozza.

Ahol felnőtt, felelős embernek és partnernek tekintik a szülőt, ott elhiszik neki, ha a gyerek beteg (3 napon túl azért ott is kérnek orvosit). Illetve ha nem beteg, akkor adnak engedélyt hosszabb távollétre.

Ahol meg szabályozandó és ellenőrzendő alattvaló az állampolgár, ott úgy is bánnak vele.

Ilyenkor jönnek a kiskapuk (=megbeszélni az orvossal, aki igazolja).

35396. alma16
jan. 11. 20:22

Sziasztok!

Írt valaki a Berzsenyiben Pálmayt? Mikorra várható ott az eredmény?

35395. Omnia
jan. 11. 19:35

Sziasztok,

mi már tavaly "túlestünk" a felvételin. :-) A jelentkezési lapon nagyon sok iskolást és tagozatot lehet beírni. Arra viszont figyeljetek, hogy a módosítási lehetőségnél amire az irásbeli után lesz majd lehetőség, ott új iskolát nem lehet felvenni és tagozatot is csak külön igazgatói engedéllyel. Ezt az engedélyt be kell mutatni az általános iskolába. Elég email formájában. A sorrend pedig mindenképp az álomsulival kezdődjön..:-)

Mindenkinek sikeres felvételi:-)

35394. dora68 (válaszként erre: 35393. - Dora68)
jan. 11. 14:36

[link]

Nem értem én ezt a max. 3 napos szülői igazolást. Az orvosok meg könyörögnek, hogy ne őket terheljük mindenféle megfázásokkal, amikor amúgy is annyi beteg van.

35393. dora68 (válaszként erre: 35392. - Akinomuj)
jan. 11. 14:30
A gyerekorvosunk igazolta. Neki is vannak gyerekei.
35392. akinomuj (válaszként erre: 35391. - Dora68)
jan. 11. 13:56

Igen, ebben van valami.

Viszont egy egész hét hiányzást én nem tudnék megoldani. Te hogy igazolod? A szülői 3 napból nem lehet.

35391. dora68 (válaszként erre: 35358. - Levia)
jan. 11. 13:39

Személyes tapasztalataim szerint magyarból nagy előnye van a pótosoknak, mert gyakorlatilag ugyanazok a feladatok vannak, csak más szavakkal. Matekból viszont nem láttam ilyen tendenciát, sokszor a pót nehezebb volt, mint az első.

Nálunk egyik gyerek sem ment utolsó héten suliba, még rendszereztük a dolgokat, pénteken meg teljes lazulás. Nekünk ez nagyon jól működött.

35390. Anycika
jan. 11. 12:55

Köszönöm a válaszokat, akkor hétvégi program megvan, kitölthetem a papírokat nyugodtan.

Egy kicsit nehezíti a dolgot, és már egy ideje agyalok rajta, hogy hogyan tudnám belőni, hogy az ikreimet nehogy egy helyre vegyék fel. Szerintem ez lehetetlen feladat.

Nagyon szeretnénk, ha külön mennének.

Bonyolítja még a helyzetet, hogy németesek, tehát eleve kevesebb a lehetőségük...sőt olyan sulival is találkoztam, ahol az angol NYEK-es osztály HALADÓ angollal indul.

35389. akinomuj (válaszként erre: 35383. - Minpins)
jan. 11. 11:50

Nálunk semmi extra nincs az utoolsó héten Hétfőn még egy matekverseny, és pénteken meg nem megy - a zongoraóra és a Pálmay eredményhirdetés teljesen elvenné a délutánját.

Így ebben a tanévben ELŐSZÖR kikérem egy napra és délelőtt zongora, délután eredményhirdetés.

Jót olvas, lesz levegőn is, másnap meg frissen és remélhetőleg ügyesen megírja a felvételit. Inkább a figyelmetlenségi hibákat szeretném azzal megelőzni, hogy kipihent. A tudásán, ahol lyuk van, az már marad is.

Az tuti, hogy nem visz max. pontot, mert nem hajlandó 3x bemenni hajnali f7-re felelni termismből az ötösért (a tanárnál írásban szinte soha senki nem kap ötöst, csak szóban, de órán alig feleltet, hajnalban meg ezrek állnak nála sorban, sztem felháborító eljárás).

Szerencsére hatodkban nem élet-halál kérdése ez a vizsga :-).

35388. Karott (válaszként erre: 35386. - Karott)
jan. 11. 11:06

Ráadásul minkét osztálytársnál "fölösleges" volt a módosítás. Az egyiket végül nem hívták be szóbelizni az erősebb suliba, a másiknál sem volt szükség arra a tartalékra, nagyon előkelő helyen jutott be az elsőnek jelölt suliba.

Ezen felül nálunk biztonsági okokból nem is hagyták az utolsó pillanatra a postázást. Ha késik a postán, akkor sincs gond, de valamelyik évben nagyon szoros volt a határidő, s a gimik folyamatosan bővítették a szóbelire behívottak körét, mert késve érkeztek be a jelentkezési lapok. Egy-két rossz tapasztalat után érthető, hogy a biztonságra törekednek, még ha túlbiztosításnak érezzük, akkor is.

35387. levia (válaszként erre: 35384. - Anycika)
jan. 11. 10:59

Azért kérik ilyen hamar, mert az ofőknek rengeteg adatot kell bevinniük a központi rendszerbe.

Kb. azért gondolom, már tudjátok, hogy ha nem üt be a mennykő, mik a vágyott és reális célok: az álomsulitól a mentősuliig kialakult a lista.

Ha a gyerek hozza az előzőleg belőtt központi eredményt, akkor vele már kevesebbet nem kell foglalkoznia az ofőnek a leadási határidő előtt.

Persze Zitokának is igaza van, a lista a pontszámok ismeretében 02.18-ig módosíttatható és csak aláírva lesz végleges. Az aláírással igazoljátok (erre kb. 1-2 napot hagy az általános, szóval feledékeny gyerekre rá kell kérdezni, nem küldték-e vele haza a lapot), hogy a nyolcadikosnak az ofője által a győri rendszerbe betöltött adatai a valóságnak megfelelnek.

35386. Karott (válaszként erre: 35384. - Anycika)
jan. 11. 10:57

A gyerekeimnél is bekérték hamarabb, én is meglepődtem először. Egyszerűen az az oka, hogy beviszik, ellenőrzik, nyomtatják, újra ellenőrzik az adatokat. Ez 2-3 nyolcadikos osztálynál nem kis munka, s nem szeretnének utolsó pillanatban kapkodni, emiatt rontani. S azért már mindenki tudja nagyjából, melyik iskolákat jelölik.

Ezen persze az utolsó pillanatig lehet módosítani, ha nem a várt határon belül van a pontszám, nálunk pl. az egyik osztálytárs a pontszám ismeretében beírt még egy erősebb sulit. Másik osztálytársnál meg az ofő szólt, hogy kerüljön be még egy tartalék. De még mindig könnyebb osztályonként 1-2 gyereknél ezt módosítani, mint az egészet egyszerre bevinni.

35385. zitoka (válaszként erre: 35384. - Anycika)
jan. 11. 10:41
Nem is értem, hová sietnek. Persze, bekérhetik, de amíg a rendszerből kinyomtatva alá nem írjátok, addig annyit változtathattok, amennyit akartok. Február 18-ig kell beküldeni, idő, mint a tenger, és az írásbeli pontszámok ismerete nélkül hasraütés az egész. Csak maguknak csinálnak felesleges melót.
35384. Anycika
jan. 11. 09:34

Sziasztok! Csatlakozom én is hozzátok.

A gyerek hazahozta a héten az "adatbegyűjtő lapot", azzal a megjegyzéssel, hogy legkésőbb szerdáig vigye vissza. Ez máshol is így van? Célszerűbb lenne akkor leadni, ha már tudjuk a pontokat...

35383. minpins (válaszként erre: 35380. - Rozalinda)
jan. 11. 08:37
Szerintem aki eddig nem készült fel, az nem az utolsó héten fog. Mi már jövő héten nem nagyon tervezünk ezzel foglalkozni, edzésre is ugyanúgy fog menni a lányom jövő héten is, iskolai dolgaira is ugyanúgy készül, mint máskor. Én nem is akarom ezzel nyomasztani.
35382. natkovpol (válaszként erre: 35377. - Akinomuj)
jan. 11. 08:26

Igen, fontos lenne h rólunk lejöjjön a stressz (bár sztem ez a legnehezebb), a gyerekek a kis radarjaikkal mindent fognak.

Mi próbálunk lazítani is az utolsó hajrában, mekizés, cukizás, lazulásokkal spékeljük az időt.

35381. levia (válaszként erre: 35379. - Rozalinda)
jan. 11. 06:42
Igen egyénileg, hasonlóan mint amikor vki nyolc vagy hatosztályosba jelentkezik.
35380. rozalinda
jan. 11. 01:23

Jövő hét kedden lesz egy kemény fizika temazaro dolgozatunk még amire kb egy egész napot kellene tanulni :-( Dilemma hogy megirjuk-e vagy mindegy milyen lesz úgysem számít a fizika jegy a legtobb iskolában ?

Nektek hogyan telik az utolsó hét ? Mi még elég sokat tanulunk... minden szabadidőnk a tanulással telik ... felek hogy nagyon elfárad a gyermek

35379. rozalinda
jan. 11. 01:19
Említétek higy NYEKes nulladikból lehet újra felvételizni. Ez technikailag hogyan zajlik? Mivel már nincsen háttérben általános iskola egyénileg is lehet intézni a jelentkezést ?
35378. levia (válaszként erre: 35377. - Akinomuj)
jan. 10. 21:54

:-)

Épp csak megírni nem tudjuk helyettük.

A mi (szülők) időnk majd a pontvadászaton jön el újra.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook