Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
116365. Borian (válaszként erre: 116364. - Borian)
jan. 17. 06:37
Bocs, nem 2011, illetve a jelenkor... 2023 pl. csak 86 ezer.... de ők még soká mennek középiskolába. :-)
116364. Borian (válaszként erre: 116363. - Reges10)
jan. 17. 06:35
Persze. A születési dátumuk a válság utáni évek. 2010 az abszolút mélypont eddig.
116363. reges10
jan. 16. 23:59
Sziasztok. Lehetséges, hogy idén kevesebb 8-adikos gyerek van, mint az előző években?
116362. *kisdarázs* (válaszként erre: 116355. - TTT)
jan. 11. 09:44

[link]


Ezen belül is ajánlom a Klein 5 éves USA ösztöndíját, amit anno a lányomnak sikerült elnyernie:


[link] programs/klein-family-scholarship/

116361. Lorenza (válaszként erre: 116357. - Macsart)
dec. 18. 22:11
Szia! 2 éve mi is 8 osztályos gimnáziumból felvételiztünk 6 osztályosba,a Latin örökségünk tantárgyat mindenhol elfogadták a történelem helyett, igaz az egyik iskolánál nagyon utána kellett járni, hogy jóvá írják a pontjait, de ez igazából csak adminisztrációs nehézség volt.
116360. Hattori (válaszként erre: 116359. - Reseda)
dec. 9. 15:49
dec 21 Nyílt nap a BGE-Külkeren
116359. Reseda (válaszként erre: 116357. - Macsart)
nov. 29. 12:08
Nincs konkrét tapasztalatom a témában, ugyanakkor futottam már bele olyan hatosztályos gimibe, ahol külön kiemelték, hogy csak általánosból lehet jelentkezni. Érdemes telefonálni, eddig bármilyen kérdésem volt, mindenhol segítőkészek voltak.
116358. Pangea76 (válaszként erre: 116357. - Macsart)
nov. 21. 21:52

Amit kinéztél sulit azokat hívd fel! Aztán írj be minden jegyet, nyolcadikban úgy szokták az ofők.

Jelentkezni pedig simán lehet hatosztályosba, sok példa van rá! Jól gondoljátok át, nehogy 2 év múlva újra váltani kelljen. Csak biztos, jobb helyre menjetek!

116357. Macsart
nov. 21. 19:48
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy 8 osztályos gimnáziumból át lehet -e felvételizni 6 osztályosba? Ha igen, mi a helyzet akkor, ha a 6 osztályosban csak 7. osztálytól tanítanak történelmet, a hozott pontoknál lehet ezt valamivel helyettesíteni pl. Latin örökségünk nevű tantárggyal? Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, vagy kérdezzem az iskolákat.Két hatosztályos felvételi tájékoztatóját átnézve azokban erre nem találtam választ. Nagyon köszönöm előre is!
116356. sanyinak (válaszként erre: 116355. - TTT)
nov. 14. 22:17
116355. TTT
nov. 7. 11:27

Sziasztok!


Tudnátok abban segíteni, hogy külföldi továbbtanulás (érettségi után) kapcsán van e valamilyen kereső felület, oldal, ahol országokra szűrve lehetne tájékozódni? 1-2 éve mintha valaki megosztott volna egy linket. Köszi, ha tudtok segíteni.

116354. Pangea76 (válaszként erre: 116351. - Siracusa)
okt. 29. 21:43
Igen, sajnos mentek el tanárok, de jöttek is. De sokan kitartanak. Szerintem sz a legtöbb iskolában jelen van. Nemreg hallottam anyukakt beszelni, van ahol minden vasarnap új órarendet küldenek, éppen mit tudnak megtartani(technikum). Masik anyuka meselte h jo ha egy nap 3 óra meg van “normalisan” tartva.. Ez van, sok helyen jelen van. Nekunk mar tobb ev tapasztalatunk van, a gyerekek szerint a legeslegjobb suli.. Mindketto imad bejarni, nincsenek szétstresszelve de kemény munka folyik az órákon.. Egy jó képességű gyerek megerőltetés nélkül járja végig, ha motivált akkor pedig magától tanul sokkal többet, mint egy átlag gimis:) Az utolsó 1-2 év mar tanulósabb, ha valaki jobb egyetemre keszul:) Gyakorlatilag mindent megkapnak, mindenféle támogatást. Nincs hét program nélkül. Nagyon jó közössegek alakulnak ki, évfolyamszinten, nem osztályszinten csak..
116353. Enid (válaszként erre: 116351. - Siracusa)
okt. 29. 18:56
Szia! Több, mint 10 tanár elment nyárig (most novembertől még egy szuper informatika tanár is csatlakozott hozzájuk a státusztörvény miatt). Mondjuk sok gimi esetében beszélhetünk hasonló arányú elvándorlásról. Itt szerencsére sikerült pótolni tanévkezdésig az elmenőket. Amikor a suli a tavalyi tanévben a propaganda célkeresztjébe került, elbizonytalanodtam, hogy nem túl kockázatos-e első helyen jelölni, de a gyerekemnek ez volt az álom, hallani sem akart másról. A nulltábor és az elmúlt két hónap tapasztalatai alapján nem hozhattunk volna jobb döntést. A gyerekem imádja, alig akar hazajönni tanítás után :) Motivált a tanulásban is, ami egyszerre köszönhető a szuper tanároknak és fantasztikus gyerekközösségnek. Nagyon örülök, hogy hallgattunk rá a végleges sorrend kialakításakor.
116352. Hattori (válaszként erre: 116350. - Hattori)
okt. 29. 13:47

Ez egy érdekes tanulmany

[link]

116351. Siracusa
okt. 29. 11:23
Sziasztok! Ha jól emlékszem, ezen a fórumon többen is vagytok, akiknek a gyermeke az V. kerületi Eötvös gimibe jár. Az egyik legjobb gimnázium, nagyon szimpatikus,minden is nagyon tetszik.Tudja esetleg vki, az Eötvöst mennyire èrinti, hogy a tanárok inkább más pályát választanak, sokan felálltak/nak, vagy náluk ezen nem kell aggódni?
116350. Hattori (válaszként erre: 116349. - Macskaringo)
okt. 18. 16:10

Segítenél a gyermekednek a pályaválasztásban? Netán elkötelezett osztályfőnök vagy, aki a diákjai sikeres pályaválasztásáért akar tenni?

Ha igen, akkor ne hagyd ki az ELTE Szülői Fórumát! Itt minden szükséges információt egy helyen megtalálsz.

Bővebb információ és regisztráció: [link]

Várunk szeretettel! 🌟

116349. Macskaringo
okt. 15. 22:47
Akit érint a középiskolai felvételi: a sulinavigátorba elkezdtük felvinni a 2023-as ponthatárokat.
116348. Borian (válaszként erre: 116347. - Macskaringo)
okt. 15. 05:51
Ehhz képest a dig. kultúra 3 év word-özés általában, a maradék időben kis eycel, ppt, minimális programozás....a tanárok ehhez értenek. :-(
116347. Macskaringo (válaszként erre: 116346. - Borian)
okt. 14. 10:28
Ezt egészen pontosan nem tudom megmondani. Az biztos, hogy digitális kultúrából már középszintem is lesz programozási feladat. Infóból még nem volt.
116346. Borian (válaszként erre: 116345. - Macskaringo)
okt. 14. 07:17
Mi a különbség az informatika és a digitális kultúra között?
116345. Macskaringo (válaszként erre: 116343. - Kiskedd)
okt. 13. 22:59

Most értettem meg a problémádat. Szóval a te gyerkőcöd még a régi NAT idejében került be nyolcosztályosba, és nekik informatikát tanítanak. Tehát nincs osztályzata digitális kultúrából.

Ez azért elég faramuci helyzet így. Tehát az, hogy érettségizhet-e digitális kultúrából, attól függ, hogy az iskola helyi tanterve ezt lehetővé teszi-e.

Ez minket nem érint, mert az én lányom digitális kultúrát tanul, így ő simán fog tudni belőle érettségizni.

Próbáljátok meg kideríteni az iskolánál, hogy mi a helyzet.

Ha a helyi tanterv nem teszi lehetővé a digitális kultúrából való érettségizést, akkor egy ötletem van: osztályozóvizsgát kell tenni a 3 tanév digitális kultúra anyagából, így biztos lehet érettségit tenni. Csak ez nyilván úgy hiányzik az ember gyerekének, mint púp a hátára.

116344. Macskaringo (válaszként erre: 116343. - Kiskedd)
okt. 13. 22:47
Az idei őszi érettségi időszakban van az utolsó informatika érettségi. Jövőre már csak digitális kultúra lesz. Szóval innentől kezdve mindegy, mit tanult a gyerek, csak digitális kultúrából érettségizhet.
116343. kiskedd (válaszként erre: 116331. - Macskaringo)
okt. 13. 13:32

Feltettem az OH-nak a kérdést az informatikát tanuló fiatalokat illetően. (Az enyém nyolcosztályosban tizedikes, infót tanulnak. Digitális kultúrából nincs jegyük, a kérdés arra vonatkozott, hogy így érettségizhetnek-e belőle.)

Ezt a kitérő választ kaptam:


2023. szept. 25. 9:24


Az érettségi vizsgákkal kapcsolatos információk megtalálhatók az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu) a jobb oldalon látható Érettségi 2023 feliratra kattintva.


Az érettségi jelentkezés benyújtására vonatkozóan részletes információk találhatók a Jelentkezés érettségi vizsgára menüpontban.


Ezen belül a Tanulói jogviszonnyal rendelkező vizsgázó jelentkezése előrehozott érettségi vizsgára című tájékoztató tartalmazza a vizsgázó jelentkezésére vonatkozó feltételeket.


Tájékoztatjuk, hogy az informatika és a digitális kultúra két különböző vizsgatárgy, ezért az iskola pedagógiai/szakmai programjában szükséges meghatározni azt, hogy az informatikát tanuló/tanult vizsgázók milyen feltételek teljesítésével jelentkezhetnek digitális kultúra érettségi vizsgára.


Figyelmébe ajánljuk továbbá a Gyakran ismételt kérdések menüpont Érettségi vizsgakövetelmények változása aloldalát.


A fentiek alapján tehát a vizsgázó számára meghatározott jelentkezési feltételekkel kapcsolatban személyre szabott tájékoztatást a vizsgázó iskolájában kaphat.


Kérjük, kérdésével forduljon az adott iskolához.


Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy az Oktatási Hivatal által kiadott jelen állásfoglaláshoz/tájékoztató levélhez semmiféle joghatás nem fűződik, ezért ezen állásfoglalásban/tájékoztatásban foglaltak a bíróságot vagy más hatóságot eljárása során nem kötik.

116342. Ilott (válaszként erre: 116341. - Drama)
okt. 7. 15:23
Csak az utolsó 30 napra vissza, azaz praktikusan nem. (Amúgy is kihalt már az élet ebböl fórumból, eljárt felette az idő...)
116341. drama
okt. 7. 11:08

Megint én :)

A fórumon belül tudok valahogy keresni korábbi hozzászólások között?

116340. drama (válaszként erre: 116339. - Kcsk)
2023. szept. 14. 18:13
Nagyon köszönöm.
116339. kcsk (válaszként erre: 116338. - Drama)
2023. szept. 14. 15:09
Szia, az új neve és helye sulinavigator.hu. Sokkal szebb, sokkal jobb, sokkal teljesebb. Népszerűsítsd 🙂
116338. drama
2023. szept. 14. 15:00

Sziasztok, egy boldog pihenős év után kövi gyerekkel visszatértem, és próbálom magam képbe hozni a hatosztályos felvételi kapcsán.

Két éve volt egy színes-szagos szuper esélylatolgató táblázat meg hasznosinfó gyűjtemény. Ezek esetleg léteznek még? Megszánna valaki egy linkkel?

Annyira nem állok erre készen.

116337. Sneaker
2023. szept. 11. 16:43

Sziasztok!

A Xantus felől érdeklődnék. Tudom, h kéttannyelvű ès azt is, hogy kinek kesz c1 vizsgàja a végén:)

A 2.nyelv is erős? Elérik a b2-t?

Illetve a C1 “ alap”, vagy van akinek nem sikerül?( nagyságrend érdekelne)

Olvastam, h 3 nyelvet kell angolul tanulni, töri, föci, cèlnyelvi.civ.

Ha a föci megszűnik, mi lesz helyette?

Szóval a nyelvek miatt érdekelne, esetleges átjelentkezès miatt.

Van vkinek ebben tapasztalata?

Köszönöm!

116336. Pangea76 (válaszként erre: 116334. - Borian)
2023. szept. 9. 20:35
Ez a magyar érdekes lesz.. Ha igaz amiket írnak, nyelvtani kerdesek, vers szövegének pótlása, híres írók költök felismerese.. Nem tul sok pont, de akkor is stresszes.. Meglatjuk.. A tobbi targgyal remelhetoleg nem lesz gond..
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook