Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
116393. Macskafüggő (válaszként erre: 116392. - Reges10)
febr. 5. 11:56
Szia, kaptál már kontaktot leviáékhoz?
116392. reges10
febr. 4. 15:48
Sziasztok. Kit érdemes keresni a sulinavugátoros pontszámolás ügyében. Szeretném őket tájékoztatni pár dologról és lenne egy kérdésem is érintettség okán.
116391. cine (válaszként erre: 116357. - Macsart)
jan. 29. 09:15

Az én lányom is 8 osztályosból váltott 8. után, ő is "Latin örökségünk"-et tanult 5-6-ban töri helyett. Leveleztem a sulival, aki 5-8-ig beszámította a töri jegyet. Kérdeztem, hogy ezt a latint beszámítják-e vagy lehet-e duplázni a 7-8. jegyét. A hivatalos e-mail címről csak olyan (amúgy kedves és udvarias) válasz jött, hogy biztos be lesz számolva valami (vagyis nem lesz emiatt -10 pontja a többiekhez képest.) Végül a pontjaiból azt láttam, hogy a törit duplázták, egyébként ez a mi estünkben 1 ponttal többet ért, mint a latinos változat.

Az viszont igaz, hogy 5-6.-ban csak az ókort tanulták, utána 8-dikban eljutottak Mátyásig és Amerika felfedezéséig, egy év kimaradt a NYEK miatt és most is még a középkornál tartanak. Ami szuper jól megy, de az azért furcsa, hogy 18 éves lesz, mire a 20. századról tanul először.

116390. bmacs (válaszként erre: 116384. - Bobo1)
jan. 29. 06:39
Szerintem nekem megvan, amit feltettek a honlapra azokban az években, de úgy emlékszem végleges nem ment ki, vagy ha igen, akkor pontok nélkül. Pár óra múlva küldóm.
116389. Kicsim90
jan. 28. 23:00

Szep estet .barátnőm kislánya a kisvardai besenyei gyorgy gimnázium ba jelentkezett.de 16 pontot ért el.de a félévi jegyei jo.az átlaga. Is.3.58.mit gondoltok befug jutni..köszönöm szépen

Jo ejt

116388. Bobo1 (válaszként erre: 116385. - Macskaringo)
jan. 28. 18:23
Köszi ez jó hír...
116387. Favola69 (válaszként erre: 116357. - Macsart)
jan. 28. 17:51

Neked akartam az előző választ írni

A fiam nyolcosztályos gimibe járt, és a 8. évfolyamban úgy gondolta, hogy sulit szeretne váltani. Épp a felvételi jelentkezési határidő előtt 2 nappal mondta. Még épp idejében. 🙈


Úgyhogy végigcsináltuk a jelentkezési folyamatot és bekerült egy kéttannyelvű gimi nyekes osztályába.


Az 5. 6. osztályban csak Bevezetés a történelembe c. tantárgyuk volt. Ilyeneket tanultak pl.: a járművek, a ruházat, a használati eszközök, a fegyverek, az időmérés története az őskortól napjainkig.


7. osztályban kezdték a történelmet tanulni. 8. osztályra kb. a nagy földrajzi felfedezésekig jutottak. A gimiben elölről, az őskortól kezdték, de valahogy nagyon nem ment neki.


11. évben nem itthon járt suliban, kimaradt az azévi tananyag, konkrétan pont az, amit 7. osztályban sem tanult, kb. a nagy földrajzi felfedezésektől...


Amikor visszajött Mo-ra, nyáron 6 hét alatt készült fel a 11. évfolyamos anyagból. Mivel eléggé hiányos volt a tudása, ezért heti 2x magántanár készítette fel az osztályozó vizsgára és az érettségire is.


A gimiben egyáltalán nem foglalkoztak azzal, hogy ő milyen tudást hozott magával, hogy milyen típusú suliból jött. A történelem tudás hiánya pótlásának mikéntjét ránk bízták.

116386. Favola69 (válaszként erre: 116359. - Reseda)
jan. 28. 17:49

A fiam nyolcosztályos gimibe járt, és a 8. évfolyamban úgy gondolta, hogy sulit szeretne váltani. Épp a felvételi jelentkezési határidő előtt 2 nappal mondta. Még épp idejében. 🙈

Úgyhogy végigcsináltuk a jelentkezési folyamatot és bekerült egy kéttannyelvű gimi nyekes osztályába.

Az 5. 6. osztályban csak Bevezetés a történelembe c. tantárgyuk volt. Ilyeneket tanultak pl.: a járművek, a ruházat, a használati eszközök, a fegyverek, az időmérés története az őskortól napjainkig.

7. osztályban kezdték a történelmet tanulni. 8. osztályra kb. a nagy földrajzi felfedezésekig jutottak. A gimiben elölről, az őskortól kezdték, de valahogy nagyon nem ment neki.

11. évben nem itthon járt suliban, kimaradt az azévi tananyag, konkrétan pont az, amit 7. osztályban sem tanult, kb. a nagy földrajzi felfedezésektől...

Amikor visszajött Mo-ra, nyáron 6 hét alatt készült fel a 11. évfolyamos anyagból. Mivel eléggé hiányos volt a tudása, ezért heti 2x magántanár készítette fel az osztályozó vizsgára és az érettségire is.

A gimiben egyáltalán nem foglalkoztak azzal, hogy ő milyen tudást hozott magával, hogy milyen típusú suliból jött. A történelem tudás hiánya pótlásának mikéntjét ránk bízták.

116385. Macskaringo (válaszként erre: 116384. - Bobo1)
jan. 28. 16:37
A sulinavigátor jó adatokat mutat, csekkolva.
116384. Bobo1
jan. 28. 13:14
Sziasztok, megvan valakinek esetleg a 2023 es 2022 ILLYES 4+1 NYEKre jelentkezok eredmenyei, illetve az ideiglenes felveteli jegyzekek, vagy a pontos ponthatarok? A sulinavigatorban nem vagyok 100% biztos, hogy jo adatokat mutat, ha megis, akkor az jo hir lenne...
116383. Bobo1 (válaszként erre: 116339. - Kcsk)
jan. 28. 13:11
Szia, ez szerinted tutira ugyanaz? ket eve neztem utoljara az elozo verzio (mi volt annak a webcime, el meg?), eleg pontos adatok voltak akkor benne, de mar emlekeim szerint csak 2019-ig visszamenoleg volt friss... (gondolom aki uzemeltette korabban, mar elengedte...) A sulinavigatort en is neztem, de attol tartok, hogy peldaul az ILLYES-nel nem jok a ponthatarok, 2022-ben ment oda a masik gyerekem angolra (4+1) es en 90 koruli ponthatarra emlekszem, a sulinavigator meg 85-ot ir... ket evvel ezelotti emlekeim is 90 koruliek a korabbi evek vonatkozasaban... (+100 hozott) szerinted jok az ILLYES adatai? koszi
116382. bmacs (válaszként erre: 116380. - Zitoka)
jan. 27. 19:35
Árendás elmondta, hogy miért az Apit javasolja inkább?
116381. zitoka (válaszként erre: 116379. - Olgi3)
jan. 27. 16:41
Bevallom, nem tudom. A nagyobbik fiam humánra járt, de mivel a magyart és a törit alapból emelt szinten tanulták, ugyebár, és az osztályukban nem merült fel senkiben igény arra, hogy a termtud. tárgyakat fakton tanulják, így semmi tapasztalatom nincs ebben. Azt tudom, hogy angol faktra mehettek volna, csak 10. évvégére mindenkinek megvolt belőle a C1, aztán meg az előrehozott érettségi, így arra sem volt szükségük. Elég volt a normál angoloktatás. A kisebbik meg 6 osztályosba járt, nem tagozatra.
116380. zitoka (válaszként erre: 116377. - Bmacs)
jan. 27. 16:31
Én felhívtam anno Árendást, azt mondta, szerinte is az Apit válasszuk. Hittem neki, jól tettük. Az Apis tagozatokon a tagozat profiljában magasabb szintű oktatást kap, mint ugyanazon tárgyakból az Illyésben. Az Apiban tagozatos tárgyakból nem kell faktra járni a sikeres emelt érettségihez.
116379. Olgi3 (válaszként erre: 116376. - Zitoka)
jan. 27. 11:49
Apáczaiban mennyire merev a tagozat? Ha matek-fizika tagozatra megy de közben rajön, hogy a kémia vagy a történelem érdekli, akkor a faktvalasztas mennyire rugalmas?
116378. Enid (válaszként erre: 116374. - Bmacs)
jan. 27. 10:20
Szerintem a top gimik legnagyobb előnye, hogy tanítanak is, nem csak számonkérnek. Híresen gyerekközpontú suli az Eötvös, de nagyon jókat hallani pl. a Trefortról is. Érdemes megnézni az iskolák honlapján az órahálót, hogy hol mennyi órájuk van a gyerekeknek hetente, abból lehet valamennyire következtetni a terhelés mértékére.
116377. bmacs (válaszként erre: 116376. - Zitoka)
jan. 27. 10:12
Köszi, nekem is az Apáczit javasolja az ismerősöm, de matek-fizika vagy biosz-kémia felvételit kellene megugrania (nem humán). A budaörsi Illyésbe szeretne nagyon menni, de ott nincs szóbeli. Én még nem tettem le a voksomat semmi mellett.
116376. zitoka (válaszként erre: 116374. - Bmacs)
jan. 27. 09:34
Ja, a lényeg lemaradt. Az Apáczaiba jártak a fiaim, a kisebbik tavaly végzett. 😊
116375. zitoka (válaszként erre: 116374. - Bmacs)
jan. 27. 09:33

Szia! Bár csak 1 olyan gimiben voltunk érdekeltek, mint amilyenektől kicsit félted a gyermeked, de a két fiam példája azt igazolja, hogy ezekben a gimikben nem kell megszakadni a tanulásban ahhoz, hogy jó eredménnyel menjen végig a sulin, és jó érettségivel lépjen ki onnan.

Az egyik gyerekem 6 osztályosban, matekfakttal, a másik 4 osztályos humán tagozaton végzett, és amikor túl voltak az érettségin, akkor mindkettőjükből kibukott az a mondat (3 év eltéréssel), hogy nem gondolták, hogy ilyen kevés otthoni tanulással fogják tudni abszolválni ezt a teljesítményt (kitűnő érettségi, csontnélküli felvétel [külföldi] egyetemre). Egyikőjük sem zseni, csupán jófejü gyerek, de az órákon jórészt megkapták azt, ami ehhez kellett; hogy ne kelljen stresszelni és megszakadni. Én biztatlak, hogy vágjatok bele. Ezeknél a gimiknél van szóbeli. Azokon a gyerek kap olyan benyomásokat, amelyek aztán segítenek nektek dönteni abban, hogy fogja-e szeretni a sulit. Nálunk így volt az első gyereknél. Nem oda készült, de a szóbeli után nem volt kérdés, hogy azt a sulit akarja. Aztán az első éve után nem volt kérdés, hogy az öccse is azt célozza meg.

Adjatok esélyt ezeknek a suliknak. 😊

116374. bmacs
jan. 27. 07:03

Sziasztok! Van egy gyerkőcöm, aki nagyon jó képességű, de gyakran bestresszel, figyelmetlen, és dolgozatoknál, számonkéréseknél tudása, és képességei alatt tud teljesíteni. Az általános nagyon leterhelte, minden nap 7 órájuk volt, első félévben nagyjából 80 jegye született (77-nél hagytam abba a számolást). Valószínűleg erős osztályba is jár (8. osztályos felvételinél több osztálytársa 80 feletti, sőt, akár 90+ felvételit írt). Elég sokszor segítek neki a tanulásban, nem írom meg helyette a leckéket, de kikérdezem, segítek neki abban, hogy mi az a tudásszint, aminél már jó dogát tud írni (persze ez se mindig jön be). Az első félévet a jó jegyek, és a felvételi miatt becsületesen végig tanulta, nagyon sokat fejlődött a tudása, figyelme is, azt gondolom, hogy érett. Úgy gondoltuk, hogy nem szeretnénk erős gimibe adni, ahol folyton csak tanulni kell, mert ezt egyrészt kipukkanna, másrészt kicsit lassú, illetve szeret a sulin kívül sportolni, művészeti iskolába járni, vagyis széles az érdeklődési köre.


A felvételinél se tudtuk, hogy mit fog hozni. Erre most tényleg hozta a formáját, jó felvételit írt, a félévi bizije is nagyon jó lett. Bár a felvételit többlet idővel írta, mégis olyan jól sikerült, hogy olyan gimik is szóba jöhetnek, amiről nem is álmodtunk. A kérdés az, hogy vajon jó ötlet-e. Nem akarok megszédülni a mostani teljesítménytől, és utána pedig szívni a gyerekkel együtt évekig. Szeretném, ha a gimit önállóan, motiváltan tudná csinálni (persze bármikor szívesen kikérdezem) nem akarom ostorral hajtani a tanulás felé. Vagyis olyan sulit szeretnék, ami jó. Egy ismerősöm azt mondta tegnap, hogy sokszor a top gimikben (pl. Apáczai) nem hajtják annyira szét magukat a gyerekek, mint a középerős gimikben. Igaz ez?


Szóba jöhető gimiket keresek, amik gyerekközpontúak, szerethetők, és nem terhelik túl a családi életünket, budai agglomerációból (Győr irány) elérhetők.

116373. Olgi3 (válaszként erre: 116372. - Olgi3)
jan. 23. 17:46
8. osztályosok
116372. Olgi3 (válaszként erre: 116371. - Cine)
jan. 23. 17:45
A magyarnál tegnap este módosult a javítási útmutató, a közmondásoknál. Ezt a korrekciót az első pontszámok még nem tartalmazzák, szóval a magyar átlag is emelkedhet még 1 vagy 2 ponttal.
116371. cine (válaszként erre: 116370. - Borian)
jan. 23. 08:54

A 8-dikosoknál és a 6-dikosoknál a magyar 3-5 ponttal kevesebb, mint tavaly. A kijövő gyerekek azt mondták, hogy más volt, mit amire számítottak, amit gyakoroltak. A matek eredménye úgy látom, hogy nagyon hasonló a tavalyi pontokhoz.


(A 4-diekesből még csak egy iskola eredménye látszik, de ott a magyar -6, a matek +10 pont. Ebből még szerintem nem érdemes következtetést levonni.)

116370. Borian (válaszként erre: 116369. - Papája)
jan. 23. 07:24

A matekot megnéztem, nekem nem tűnt nehéznek (de lehet azért, mert most már foglalkozási ártalomból érettségiket gyakorlunk), de többen mondták, hogy nehéz.

Érdekes módon viszont a magyar pontok estek jobban vissza a korábbi átlagokhoz képest, ezért lehet, hogy a magyar csak könnyűnek tűnt, de volt benne néhány akna.

116369. papája (válaszként erre: 116368. - Borian)
jan. 20. 13:43

Tapasztalat ?

Unokámnak a magyar jól ment, a matek kevésbé. Épp fordítva vártuk.

116368. Borian
jan. 20. 08:17
Ha még járnak erre közép felvételiző szülők: nagy drukk mára mindenkinek!
116367. reges10
jan. 17. 20:27
Köszönöm a válaszokat, Borian, Minimus!
116366. Minimus (válaszként erre: 116363. - Reges10)
jan. 17. 17:57
2016-ban 95.4 ezer elsős kezdett, 2014-ben még 98.6 e, akkor voltak nagyon sokan. Viszont közben egyre nőtt a Bp+aggló, biztosan van, ahol nő a gyerekszám.
116365. Borian (válaszként erre: 116364. - Borian)
jan. 17. 06:37
Bocs, nem 2011, illetve a jelenkor... 2023 pl. csak 86 ezer.... de ők még soká mennek középiskolába. :-)
116364. Borian (válaszként erre: 116363. - Reges10)
jan. 17. 06:35
Persze. A születési dátumuk a válság utáni évek. 2010 az abszolút mélypont eddig.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook