Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34437. Totyi87
okt. 19. 16:04
Nagyon sokan csak a gyermek érdemjegyeit látják, amikor iskolát választanak. Kitűnő, akkor már "biztosan érett, hogy negyedik után gimnáziumban folytassa", kitűnő, "akkor neki a legerősebb gimnázium a cél" stb. Közben ez ennél sokkal bonyolultabb. Nálunk az alsós ofő próbálta megértetni a szülőkkel, hogy nem minden az érdemjegy. Ezek még kicsi gyerekek, sokat számít a terhelhetőség, az önállóság, a versenyszellem stb. Persze a szülők inkább megsértődtek, mint átgondolták volna. Mi is megírtuk persze, mert a fiam bepánikolt, hogy annyian "elmennek" az osztályból. Készülni nem készültünk rá, mert nem volt miért :-) sem ő, sem mi nem gondoltuk komolyan, hogy váltani kellene. A felvételin aztán láttunk csudákat. A gyerek nem mert bemenni még a terembe sem egyedül, nem volt hajlandó megmondani a nevét a felvételit bonyolító tanárnak, szülőt úgy kellett kituszkolni, hogy már kezdődne az írásbeli. Aztán bent és a szünetben volt hiszti, sírás, szülő trenírozta a gyereket a két írásbeli között....A fiam okos dolgokra világított rá akkor: ha nem mer bemenni a terembe, miért szeretne gimnáziumba járni? Miért sírnak, de hiszen semmi sem történik ha nem sikerül? Elgondolkodtató....
34436. virgilius (válaszként erre: 34434. - Natkovpol)
okt. 19. 15:51
Értem. :) De amúgy sztem nem találunk könnyebben. Amit meg végképp nem találunk könnyebben, az a jó humán plusz nyelv összeállítás.
34435. natkovpol (válaszként erre: 34422. - Dora68)
okt. 19. 15:06

Gyereke válogatja kit, hogy érint a kudarc (már ha kudarcnak éli meg persze). Akinek sikeres a felvételije, az nem megy végig meg a másik úton.

Ahogy írtam, az én gyerekem, nagyon teljesítmény orientált (nem csak tanulásban :), uh. én őt féltem ettől. (részben ezért is terelném el a hatosztályos kihívásaitól, mert azért azt végig is kell csinálni, nem csak bejutni:) Feltételezem az is fog számítani, hogy sikerül a többieknek az osztályból. A másik gyerekem full laza, őt nem hatná meg annyira, már ez is látszik, pedig még csak alsós.

34434. natkovpol (válaszként erre: 34425. - Virgilius)
okt. 19. 14:59
ez az én eszmefuttatásom volt, de nem az írtam hogy "számos remek", hanem "könnyebben találunk". :) A hatosztályosok nem orientáltak ill kevés a matekos, de részünkről jelenleg ez nem is cél.
34433. levia (válaszként erre: 34430. - Nyunyek)
okt. 19. 14:52
Ne is mond! Kb. annyi idő megy el a metekra készüléssel, mint minden másra összesen.
34432. levia (válaszként erre: 34428. - Nyunyek)
okt. 19. 14:48

E5 4+1-en matekot faktként felvvéve összejöhet a kombó . Ha vkinek okés az, hogy az intenzív matekra 3 évet várnia kell és már az általánoaból közel B2 angol/némettudással jön. Itt a második nyelv reálisan angol esetén C1 (CAE), német esetén inkább erős B2-ig jut el. Az első nyelvek C1-C2-ig jutnak el.

És felvehettek fakultatívan egy harmadik nyelvet is.

34431. virgilius (válaszként erre: 34430. - Nyunyek)
okt. 19. 14:26
Igen, azt el tudom képzelni. VMG-ben is eléggé, egyébként.
34430. Nyunyek (válaszként erre: 34429. - Virgilius)
okt. 19. 14:25

Lehet más gyereknek megy külön tanár nélkül is a B2,gyereke válogatja.

Viszont a matekot nagyon durva szinten oktatják.

34429. virgilius (válaszként erre: 34428. - Nyunyek)
okt. 19. 14:19

Na tessék. Ne is keseríts. Vagy ne vigasztalj, amiért nem jutottunk be. :))) De tényleg, ha az úgynevezett emelt nyelv-emelt matek tagozaton sem, akkor hol? ...

VMG-ben a helyzet (d osztály, matek-infó): angolból külön tanár nélkül C1 közelében jár (nem ment még el vizsgázni), emelten érettségizik belőle, matekból a cél szintén az emelt, külön tanár nélkül. Második nyelv (német): B2 talán még ez évben meglehet, külön tanár nélkül. Ez alapján a VMG jobban beváltotta ebbéli reményeinket.

34428. Nyunyek (válaszként erre: 34425. - Virgilius)
okt. 19. 14:07
Lányom E5-be jár, C-és,azaz matekos.Nyelvvizsgája külön nyelvtanárral lett meg.Második nyelvként a németet tanulja, szerintem 12-re egy jó alapja lesz.
34427. virgilius (válaszként erre: 34426. - Csepke8)
okt. 19. 13:50

Külön-külön és is tudok valóban jókat, de együtt, ez már jóval nehezebb.

Na meg Karinthy és Károlyi elérhetősége földrajzilag erősen limitált sajnos.

34426. Csepke8 (válaszként erre: 34425. - Virgilius)
okt. 19. 13:48
Nem én írtam, de nyelvben a Karinthy (angol); Károlyi (spanyol) nagyon jó választás 8. után.
34425. virgilius
okt. 19. 13:30
...amúgy nem is tudom, ki írta nemrég, hogy matek és nyelv érdeklődéssel számos remek 4 osztályos közül lehet választani. melyikekre gondoltál? Mert az én fiam is ilyen érdeklődésű, és kb két ilyen sulit találtunk, E5 és VMG, de még utóbbiban sem nyomják meg eléggé a második nyelvet. E5-öt nem tudom.
34424. Andi2014 (válaszként erre: 34420. - Akinomuj)
okt. 19. 13:29
Nálunk csak azokat, akik nyolcadik után mentek el. A többiek nem léteznek.
34423. virgilius (válaszként erre: 34421. - Natkovpol)
okt. 19. 13:26

Annyiban saját, amit írtam, hogy a próbaképp megírt hatodikos írásbeli pontszámmal mindezen sulikba vígan és bőven behívták volna ugyanazt a gyerekemet, aki 8-ban az E5-ben 1 pont híján maradt le a szóbeliről.

Kb ugyanannyi pontot írt mindkét gyerekem 6.-ban, mint 8.-ban. A mi tapasztalatunk az, hogy nem nehezebb a 6.-os, és jóval alacsonyabb a behívási határ, mint 8.-ban. Kivéve a tavalyi évet, amikor extra könnyű volt a 6.-os matek, ezért magasabb pontszámot vártak el. De 8.-ban az az alap, ami így, az extra könnyű matekkal kellett 6.-ban, és a 8.-os matek valahogy soha nem extra könnyű.

Mindezzel együtt én nem vagyok hatosztályos-párti, lelkileg nem volt érett egyik gyerekem sem a gimire 12 évesen, és nem is akartak elmenni. De nagy valószínűséggel simább ügy lett volna, és kevesebb idegeskedés.

34422. dora68 (válaszként erre: 34396. - Natkovpol)
okt. 19. 13:23

Nekem már szerencsére mindkét gyerekem hatosztályosba jár és mi nagyon szeretjük a sulit.

Én hatosztályos párti vagyok. Két gyerekkel három felvételin vagyunk túl (volt egy körünk egy nyolcosztályosban is) és senkinek semmi bántódása nem esett. Nem volt semmi lelki teher, amit hallani szoktunk.

A hatosztályosokról azt mondják, hogy sokkal jobban össze tud szokni az osztály, több idejük van együtt, 7-8.-ban még sok órájuk van együtt, nincs annyira összekeveredve az évfolyam. Az osztályfőnökünk azt mondta, hogy az is számít, hogy fiatalabb korban kerülnek össze, még nem kamaszodnak annyira, sokkal toleránsabbak egymással, és összekovácsolja őket az a tudat, hogy ők a "kiválasztottak". Értékelik, hogy ide járhatnak.

34421. natkovpol (válaszként erre: 34416. - Virgilius)
okt. 19. 13:07
Érdekelne ez a téma részletesebben. Saját tapasztalat?
34420. akinomuj (válaszként erre: 34418. - Levia)
okt. 19. 13:03

Ó, bárcsak a mi ált. sulinkban is ez lenne!

Nem pedig a "tájékoztató szülőknek" című hóttunalmas műsor.

Olyanokat is visszahívnak, akik nyolcas vagy hatos gimikbe mentek, vagy csak azokat, akik nyolcadikban mente el?

34419. akinomuj (válaszként erre: 34415. - Andi2014)
okt. 19. 13:01

Nálunk a nagy hatodikban akart elmenni, és jól tette.

A következő hatodikban semmiképp nem akart váltani, és jól tette. Nyolcadikban érett me rá. Azért megkértük, írja meg a hatodikos felvételit készülés nélkül, és az is nagyon hasznos visszajelzés volt (de nem adtuk be sehova, ez volt a megállapodás).

Most a következő hatodikban menne, és azt gondoljuk, kifejezetten jó is lenne. Reméljük, eléri a célját, nem kell B, C megoldásokat keresnünk. Az általános iskola egyértelműen nem kihívás neki és a másik húzóemberek is el akarnak menni.

34418. levia (válaszként erre: 34417. - Virgilius)
okt. 19. 12:23

Ez a "kérdezd meg" valóban működik. Szervezetten is.

Az áltsuli minden évben visszahív volt diákjai közül (rendszerint az akkori nyolcadikosok nagytesóit) 15-20-at, akok olyan gimikbe (+Hunfalvy SZG) mentek, ami gyakori célpont lesz az aktuális évben is. És abban a két három órában a gimisek mesélnek (jót és rosszat is) a nyolcadikosok megkérdezhetnek.

34417. virgilius
okt. 19. 12:14

VMG is kitette az idei tájékoztatóját.

[link]

Az a legjobb benne, hogy aki közelebbit szeretne tudni, az legjobb, ha megkérdezi az ide járó diákokat. ;) Amúgy igaz.

34416. virgilius (válaszként erre: 34415. - Andi2014)
okt. 19. 12:11
Könnyebb is bekerülni hatodikban, legalábbis a VMG-be, Eötvösbe, Apáczaiba biztos, Fazekasban az általánosra sem nehéz. Nyolcadikban vérre megy és kemény.
34415. Andi2014 (válaszként erre: 34412. - Virgilius)
okt. 19. 11:53
Én ìgy utólag a tinédzser kori szemléletváltások miatt azt gondolom, jobb lett volna hatodikban váltani. De ez nagyon gyerek függő. Tényleg nagy a szülő felelőssége, hogy merre irányítja a gyermekét.
34414. levia (válaszként erre: 34413. - Zülfikár)
okt. 19. 11:40

Úgy látszik a szerzett pontok: a központi és a szóbeli idén nagyobb hangsúlyt kapnak; az E5 is ilyen irányba változtatott.

Ami azt jelenti, hogy idén jobban oda kell figyelni, milyen állapotban írja a gyerkőc a dolgozatokat. Mennyit tud, mennyit gyakorolt, mennyire van tisztában azzal, hogy 2X45 perce van csak.

34413. Zülfikár
okt. 19. 11:19

Sziasztok!

Toldyban változott a pontszámítás. A hozott pont 100 helyett 50 lett, az írásbeli 200 maradt, a szóbeli 100 helyett 80 lett.

34412. virgilius (válaszként erre: 34406. - Andi2014)
okt. 19. 10:45
Nálunk a nagyobbik megírta a hatos felvételit, az akkori évhez képest jól is sikerült, aztán mégsem adta be a papírját sehová. Maradni akart. Később kicsit megbánta, főleg azért, mert nyolcadikban már stressz volt a dolog, hatodikban ugye nem lett volna tétje.
34411. virgilius (válaszként erre: 34409. - Karott)
okt. 19. 10:41
Írok privit. :)
34410. Karott (válaszként erre: 34409. - Karott)
okt. 19. 10:40
Jav. HVG középiskola 2019
34409. Karott
okt. 19. 10:39
Megjelent a hvg felvételi. Lefotóztam a rangsort. Eléggé fénylik, meg nem is biztos, hogy szabad megosztani. De ha érdekel benneteket egy-egy suli helyezése, szívesen megírom.
34408. natkovpol (válaszként erre: 34405. - Karott)
okt. 19. 10:34
hm... ez felvételizés ügyes kis húzás volt! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook