Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
114552. malyva2 (válaszként erre: 114537. - BL_Anyu)
tegnap 16:36
Szia! A Szilágyi jól hallottam, hogy jó a nyelvoktatás?
114551. Ilcsi75 (válaszként erre: 114517. - Malyva2)
tegnap 16:05
Nekünk a Szent Imre a fő cél:).
114550. Suska5 (válaszként erre: 114547. - Virgilius)
tegnap 15:43
Sztem csak mindenhol másmilyen ❤️
114549. Suska5 (válaszként erre: 114548. - Malyva2)
tegnap 15:33
Igen, jó napokon 15-20 perc.
114548. malyva2 (válaszként erre: 114543. - Suska5)
tegnap 15:21
Nàlatok közel volt a szentimre?
114547. virgilius (válaszként erre: 114546. - Suska5)
tegnap 15:05

Hát ők ezt mondták, én meg nem voltam ott.

Én is végigültem amúgy :)))

De lehet, hogy a közte eltelt 5 évben ekkorát fordult a világ, vagy csak nem ugyanott ültünk. :)

114546. Suska5 (válaszként erre: 114545. - Virgilius)
tegnap 14:53

Nem volt hittan felvételi. Egy képről kellett egy történetet kitalálnia és elmesélnie, és saját magáról kérdezték.

Az ovis hittant jó párszor végigültem. Tényleg csak színeztek, játszottak. Semmi hittan. 😊 Persze közben ismerkednek a plébániai közeggel és az ottani emberekkel, és a végén elmondanak egy imát. 😊

Az ismerősöd gyerekét azért nem vették fel a szentimrébe, mert nem tudott vmit egy szentről? Ezt nem tudom elképzelni... Ott valami más is lehetett.

114545. virgilius (válaszként erre: 114544. - Suska5)
tegnap 14:46

Te azt hiszed, hogy csak játszanak és színeznek, de közben csomó mindent meg is tanulnak annyira készségszinten, hogy ennek a tudása teljesen természetes lesz. :) De nem akarok ezen vitatkozni, nekünk volt olyan ismerősünk, akik valamennyire katolikusok, de a kis 4.-est mégis emiatt nem vették fel, mert vmilyen szenttel kapcsolatos kérdést nem tudott. Amúgy nem mindig ugyanaz felvételiztet, és nem is mindig ugyanúgy. Én csak azt írom, amit innen láttam. :) És csak örülök, ha azóta rugalmasabbak lettek. Az igazgató már nem ugyanaz, ez tény.

A Te kislányodtól egyébként konkrétan mit kérdeztek a hittan felvételin?

114544. Suska5 (válaszként erre: 114540. - Virgilius)
tegnap 14:41

A szentimrében semmi hasonló kérdés nem volt a negyedikeseknek. És igen, jártak ovis koruktól hittanra, ahol rendszerint játszottak és színeztek, illetve iskolás korukban meg szintén játszottak, beszélgettek és imadkoztak. Tehát nem részesültek nemtommilyen magas színvonalú hittanos képzésben, de ez nem járt semmilyen hátránnyal a szentimrés felvételinél.

Az viszont tény, hogy a szentimrés hittan órák komolyak - történelmi és bibliai ismeretek tanulnak elég részletesen.

114543. Suska5 (válaszként erre: 114531. - Malyva2)
tegnap 14:34

Amúgy meg: ha beírjátok, és elmegy szóbelizni, nem veszít semmit. Ha nem tetszik, nem mentek oda. Legalább egy kis rutint szerez szóbelizésben.

A Radnótit egyébként én is ajánlom, ha nincs nagyon messze (nálunk 40 perc a határ- annál messzebbre nem utaztatnám egyik gyerekemet sem).

Még annyit, hogy amit Virgilius ír a bennfentességről a szentimrében, sztem kicsit túlzás...

114542. BL_Anyu (válaszként erre: 114537. - BL_Anyu)
tegnap 14:33

Hozzánk a Jedlik régi-új épülete van közel, így minden nap sokat utazunk az I. kerületbe. A lányom tette első helyre szóbeli után.

Radnótiban szóbelizett, talán 6 ponttal alatta maradt az utolsó felvett pontszámnak. Itt elfelejtette felvinni a frissensült szemüvegét, és csak fiúkkal volt egy csoportban. A színes oldalamat ő készítette kézzel, nem nyomtatott volt. Láttam 1 oldalas menő preziket a gyerekeknél.

114541. virgilius (válaszként erre: 114539. - Suska5)
tegnap 14:31

Van, ahol kérnek ám, de akkor az Imrében nem.

Tudom, hogy ezt írtad, csak azt gondoltam, nem árt kicsit részletesebben. :)

114540. virgilius (válaszként erre: 114537. - BL_Anyu)
tegnap 14:30
Azért az "alapismeretet" úgy vegyétek, hogy ezek a gyerekek ebben élnek és ovis koruktól járnak hittanra plusz általánosban heti két óra 4 éve, nyilván többet tudnak, mint aki kb képben van azzal, hogy Atya-Fiú-Szentlélek. Anno gyerekeimet a védőszentjükről tuti kérdezték, meg egyházi ünnepekről stb stb. Ilyesmik.
114539. Suska5 (válaszként erre: 114533. - Virgilius)
tegnap 14:29

Én is ezt írtam. 😊 Aki elsőáldozó, az természetesen ismeri az elsőáldozós hittan anyagot - ezért kérdeztem rá. Azt is írtam, hogy a vasárnapi templombajárás alap.

A szülőktöl viszont nem kérnek igazolást a templomi esküvőről 😁

Ajánlás mindenhová jó, ha van, de nem feltétlenül szükséges.

114538. virgilius (válaszként erre: 114534. - Malyva2)
tegnap 14:28

Nekünk közel volt, kb 20 perc, fiamnak álomsulija volt és be is került. Szerette, és én is csupa jót tudok mondani róluk.

Egyházi téma nálunk nem jött be, de ebbe ne menjünk bele, és senki ne általánosítson emiatt. Csak óvatosan azzal, hogy kinek való és kinek nem.

Még ami korábban volt téma, hogy mit mondjon a gyerek a szóbelin, kis vidám: lányomtól is kérdezték persze, hogy a tesó hova jár. Mondta, hogy a Városmajoriba. Ezek után kb sehol nem hitték el neki, hogy ő nem oda szeretne, pedig tényleg nem, be sem adta oda, mert abban az évben nem indult humán tagozat, amit ő szeretett volna.

114537. BL_Anyu (válaszként erre: 114517. - Malyva2)
tegnap 14:27

A lányom most kezdte a Szilágyit, végre nem unatkozik matekon😊

Többen jelentkeztek Szent Imre-be is, főleg a távolság miatt, nem hívőként, de alap ismeretekkel. Az anyukáknak nem volt jó tapasztalata az elbeszélgetésen (mi nem jelentkeztünk vallási iskolába, nem vagyok túl jól informált a részletekről).

114536. virgilius (válaszként erre: 114531. - Malyva2)
tegnap 14:25
"Elismert" azért túlzás, de egyfajta bennfentesség nem árt. Akik ezeknek a közösségeknek a tagjai, azokat már névről ismerik, ezek ilyen kis klánok már-már. :) Persze bekerül egy-két távolabbi gyerek is mindig, de a zöm ezekből a már korábban is katolikus oviba-általánosba járó gyerekekből jön.
114535. Suska5 (válaszként erre: 114531. - Malyva2)
tegnap 14:24
Ismertnek, elismertnek nem kell lenni, de nem árt, ha gyakorló hívők vagytok.
114534. malyva2 (válaszként erre: 114532. - Virgilius)
tegnap 14:24

Ahh. Eddig Radnóti eszembe sem jutott (emiatt, hogy messze van), a gyerekem állított haza ezzel egyik nap, hogy ő oda akar menni.

Az egyháziakat akkor nem preferálod?

Pl a Városmajori anno közel vagy távol volt tőletek?

114533. virgilius (válaszként erre: 114529. - Suska5)
tegnap 14:23
Első áldozás elvárt, és ezzel együtt elvárt, hogy ismerje az egész alsós/elsőáldozós hittan tananyagot. Akinél ez alap, az nem is gondol rá, hogy nem olyan evidens ismeretek ezek. Szülők egyházi házassága is eléggé elvárt. Ismerősök, ajánlók a már bent levő családok közül szintén nem hátrány.
114532. virgilius (válaszként erre: 114530. - Malyva2)
tegnap 14:21
Aham. Egyértelműen. Ha egy járművel, átszállás nélkül megoldható pl, akkor simán igen. De a helyedben én a Szilágyit írnám utána azt hiszem.
114531. malyva2 (válaszként erre: 114529. - Suska5)
tegnap 14:20

Nem tudom, hogy budai elitnek számítunk e egyébként, de nem ismerem az imákat, nem tudom, mit kell csinálni. Templomban nézem a többieket, mikor kell felállni. Nem volt még első áldozó.

Ha jól veszem ki, az a kedvelt család, aki valamelyik katolikus közösségben ismert, elismert, nem?

114530. malyva2 (válaszként erre: 114526. - Virgilius)
tegnap 14:16
Igen, nyolcosztályos, kicsik. Igen, a top-top a Radnóti, ès messze van. Gondolod, még így is kár kihagyni, ha sikerül?
114529. Suska5 (válaszként erre: 114528. - Malyva2)
tegnap 14:15

Templombajárás vasárnaponként az alap. Ha a gyerkőc nem ismeri az imákat és nem tudja, mit kell csinálni misén, akkor kellemetlenül érezheti magát. Első áldozó volt?

Ennél többet nem várnak el.

Amúgy nagyon jellemző, hogy inkább a budai elitből járnak oda a gyerekek - mi nem igazán azok vagyunk 😁, és ez néha idegesítette a lányomat, de asszem, kezdi elengedni.

114528. malyva2 (válaszként erre: 114525. - Suska5)
tegnap 14:10

Köszi, hogy írtál. Mi jellemző az ottani családokra? Templomba járás vasárnaponként? Vagy ennél jóval több? Vagy van, akire még ez sem jellemző?

A felvételinèl mi az “elegendő” a suli számára?

114527. virgilius (válaszként erre: 114524. - Malyva2)
tegnap 14:07
Tavaly már a kisebbik is leérettségizett, úgyhogy nem is tudom, miért vagyok még itt :) de igen, elégedettek voltunk. Városmajoriba illetve Klébibe jártak végül. De ők 8.-ban felvételiztek egyébként.
114526. virgilius (válaszként erre: 114510. - Malyva2)
tegnap 14:05

Ezek nyolcosztályosok, ugye? Akkor még kicsi a delikvens, szóval nagyon távoliba én nem szívesen vinném.

Az udvar nélküli melyik? Deák téri is az és a tornaterem is kicsi. De az épület maga nagyon hangulatos. Általában véve családias iskola.

Szilágyiba jártak barátaink gyerekei és oszt társak, szerintem az egy nagyon jó suli, jó szívvel ajánlanám, főleg, ha közel van.

A top-top az gondolom, a Radnóti, ha nyolcas, hát ha oda be tud kerülni, akkor hülyeség nem oda menni, de a másik kettő sem rossz választás egyáltalán. Szent Imrét én annyira nem erőltetném, ha nincs benne a család a katolikus krémben. :)

114525. Suska5 (válaszként erre: 114519. - Malyva2)
tegnap 14:04

Szia!

Nem tudom, mi számít nálad túl vallásosnak. A nagylányom szentimrés, most nyolcadikos. Rendes hittan van, párhavonta osztálymise, félévente roráte (hajnali mise). Azonkívül, hogy a gyerekek és a családok gyakorló hívők, ugyanolyanok, mint mindenki más. A lányom 1 évig járt egy évfolyamtársával (nem rég szakítottak) - mindenki tudott róla, nem volt semmi gáz. Persze ez még csak olyan sok időt együtt töltős, bálokon együtt táncolós, egymást hazakísérős járás volt. 😁

114524. malyva2 (válaszként erre: 114522. - Virgilius)
tegnap 14:02

Végül hova mentetek?

Elégedettek vagytok a mostanival?

114523. virgilius (válaszként erre: 114521. - Malyva2)
tegnap 13:54
Minden jó volt egyébként, bár lányom kicsit félelmetesnek és nyomasztónak találta a légkört, de ő sajnos kicsit sem kompatibilis az ilyesmivel. :) Fiam semmi megatívról nem számolt be.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2023, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook