Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


57088. antimnor (válaszként erre: 57081. - Fcda177c08)
2020. márc. 7. 22:11

A barátokkal/közösséggel nincs gond. Én inkább a tananyagtól félek, hogy ahogy telnek az évek egyre jobban lemaradunk. Azt hiszem elkezdem velük a feladatokat aztán ha be sem adjuk a jelentkezést legalább tanulnak belőle.

Érdekes, hogy pont a barátnőm is úgy járt, hogy felsőre hagyta a lányát mert nagyon jól érezte magát jól tanult erre beütött a kamaszkor és olyan rossz jegyei lettek, hogy már csak álom maradt a felvételi a 6 osztályosba.

57087. Adriboci
2020. márc. 7. 22:10
Koszonom! Persze, majd egyutt teszteljuk. O Bp-rol kifeke menne, remelem reggel azert inkabb befele jon a tomeg ;)
57086. Denali (válaszként erre: 57082. - Adriboci)
2020. márc. 7. 22:05

A tesztet mindenképp javaslom. Fél 7 után elég sokan vannak a vonaton, állóhely is szűken van néha.

6-asom előkészítőre járt be Zuglóba eleinte nagymamával, majd egyedül (14.15 befele, 16.59 haza), akkor volt hely és minden ok volt. Ha felveszik, vonatozni fog, nem zavarja. Pláne hogy wifi is van ;) Na és sokkal gyorsabb bárminél, negyed óra Ferihegy-Zugló IC-vel.

57085. fcda177c08 (válaszként erre: 57075. - Bzsd25)
2020. márc. 7. 22:04

A Lovász öregkorára tért haza. Matematikával egyébként tényleg lehet bárhol foglalkozni, csak tartok tőle, hogy a 4 gyereknek kevés lett volna a Matematikai Kutatóintézet közalkalmazotti bértáblája :-)

De fizikával pl. már nem mindenhol. Az egyik legélhetetlenebbnek kinéző volt iskolatárs (Apáczai, fizika szak, 80-as évek) is kénytelen volt külföldre menni, hogy napfizikus lehessen. Barátom Fazekas spec. matekos osztályának fele külföldön él, nagyrészt kutatók. Egyébként most már óriás cégeknél is vannak kutatói, nagyon jól fizető állások, nemcsak az egyetemeken, ahhoz nem mindig kell külföldre menni, nekem mégis az a tapasztalatom (főleg Fazekas és Apáczai), hogy elit reálgimikből sokkal nagyobb százalékban mentek el külföldre. Kutatók, orvosok.

57084. eth (válaszként erre: 57076. - Adriboci)
2020. márc. 7. 22:02
Biztonság szempontjából szerintem nem veszélyesebb az elővárosi vonat, mint mondjuk a metró vagy a villamos. Szerintem 13 évesen vállalható (nem nagy örömmel persze). A pontosság a necces, ebből a szempontból nagyon rosszakat hallok a Cegléd felé menő vonalról. Esetleg érdemes egy darabig figyelni a MÁV-oldalán, hogy a reggeli és a délutáni vonatok mennyire pontosak.
57083. Chelsey (válaszként erre: 57082. - Adriboci)
2020. márc. 7. 22:01
Akár a lányoddal együtt tesztelhetnétek - már, ha kivitelezhető - így némi tapasztalata is lenne azon a vonalon.
57082. Adriboci
2020. márc. 7. 21:49
Koszonom az ingazashoz hozzaszoloknak! Ha vegul ez a suli marad, le fogom tesztelni szemelyesen mennyire vallalhato.
57081. fcda177c08 (válaszként erre: 57062. - Antimnor)
2020. márc. 7. 21:44
A barátaik milyenek? Ha tanulásra nem is, de másra esetleg motiválják őket? A felvételihez alapvetően szerintem a feladatsorokat kell nagy mennyiségben végigcsinálni, akár negyedikben, akár hatodikban, akár nyolcadikban. Nagyon nagy esélyt nem hiszem, hogy bárki is elszalaszt (pláne, hogy kétévente lehet és sokszor kell is "korrigálni"). Nekem mindig a közeg a legfontosabb szempont, ami persze a felső tagozatra jelentősen megváltozhat (és akkor át lehet menni egy hatosztályosba).
57080. nunogomez (válaszként erre: 57076. - Adriboci)
2020. márc. 7. 21:44
Megkérdeztem a férjemet, mert ő sokszor vonattal megy be Ferihegy-Nyugati vonalon a városba. Azt mondja reggelente OK a társaság, de du azért már vannak 'érdekesebb' arcok a vonaton.
57079. eleonóra123 (válaszként erre: 57076. - Adriboci)
2020. márc. 7. 21:40

Vannak. Az enyém hamar megszokta, én nehezebben éltem meg. A HÉV lassú, de kiszámítható a menetidő, ellentétben a buszokkal amik a felénk folyton a dugóba szorulnak (Csepel-sziget).

Biztonságos? Nem tudom, vele a kis földalattin történnek furcsa dolgok, meg a metrón. A HÉV csak rázós, néha nem nyílnak az ajtók vagy megsülsz menet közben.

57078. mariskaris (válaszként erre: 57076. - Adriboci)
2020. márc. 7. 21:37
Az elővárosi szerelvényekkel nagyon jó a közbiztonság. Alacsony támlás székek, átlátható terek. A régi, kék szerelvényekkel sincs baj, de azért azokkal még nekem is van ellenérzésem.
57077. Chelsey (válaszként erre: 57075. - Bzsd25)
2020. márc. 7. 21:27

Jaj, persze vannak itthon is nagyon jók! De nem nagyon van hely nekik itthon, mert kevés olyan feladat van, ami igazán kihívás számukra. Az egyetemeken nem maradhat mindegyik, a hazai cégek meg általában nem olyanok, ahol vonzó feladatokra lelnének.


Hogy miért pont a matematikusok, mert valahogy ők voltak a példa vagy egy órával ezelőtt :D

57076. Adriboci
2020. márc. 7. 21:24
Kicsit OFF, de: vki irta, hogy a vonaton megirja a gyerek a hazit, uh ezen felbuzdulva szeretnem megkerdezni, hogy vannak-e egyedul ingazo hatosztalyos gimisek a gyerekek kozott? Ill. hogy milyen a MAV reggelente es foleg telen? Mennyire biztonsagos vajon egyedul egy 13 eves lanynak? Koszonom elore is! (a mentosulinkhoz ahova ugy tunik bejutott, 25 percet vonatozni kene a Kokirol)
57075. Bzsd25 (válaszként erre: 57072. - Chelsey)
2020. márc. 7. 21:16

Ok, de miért pont matematikus? A Nasahoz épp úgy mehetnek fizikusok vagy informatikusok stb.

De akkor lehet, hogy csak féreértettük egymást.

Csupán annyit akartam mondani, hogy van itt is jó pár koponya (pl. Lovász László).

57074. Bzsd25 (válaszként erre: 57070. - Bzsd25)
2020. márc. 7. 21:12

Na ez fére sikerült.

Természetesen vannak kiemelkedő matematikusok akik cégnél dolgoznak. Lehet, hogy nekik jobb külföldön (?).

De van az a tipus is, aki csak a kutatástól boldog. Nekik itt Magyarországon is vannak lehetőségeik. Ismerek olyat is aki külföldön van, de olyat is aki itt maradt vagy visszajött.

Meg persze olyat is aki végül mégis abba hagyta a kutatást, ugyanis abból megélni máshól sem könnyű.

57073. Chelsey (válaszként erre: 57072. - Chelsey)
2020. márc. 7. 21:04
partnercégeik
57072. Chelsey (válaszként erre: 57070. - Bzsd25)
2020. márc. 7. 21:04
Pedig biztosan vannak olyan cégek, ahol nem ritkák (NASA, ESA és partcégeik környékén azért egészen biztosan találunk belőlük ;-) )
57071. Bzsd25 (válaszként erre: 57050. - Borian)
2020. márc. 7. 20:57
Ösztöndíjas Cambridge-i phd fields érmes témavezetővel megfelel a kritériumnak? :)
57070. Bzsd25 (válaszként erre: 57043. - Chelsey)
2020. márc. 7. 20:50
Az általam ismert kiemelkedő matematikusok nem is igazán akarnak cégnél dolgozni. ;)
57069. Adriboci (válaszként erre: 57062. - Antimnor)
2020. márc. 7. 20:48
En nem hoztam el also utan, mert akkor meg rendben mentek a dolgok es a gyerek vegre beszokott, kinyilt, stb. Aztan felsoben kiderult, h ez hiba volt, mar az ofovel kezdodtek a problemak szeptemberben. Ennek ellenere nem tudtam volna maskent csinalni, mert azert akkor meg nem feltetlenul kozlekedik onalloan egy gyerek, es egyedul nem tudtam volna megoldani a suliba vitelt es elhozast ugy, h a kornyekunkon nincs 8 osztalyos. Szoval erdemes ezt is atgondolni. De ha alacsony a szinvonal, az kesobb hatrany, magunkon latom. Megszokta h jatszva meguti a szintet es ellustult. Alig keszult a fekvetelire, olyan is lett az irasbelije. Onnantol kezdve viszont orulhetek, ha egy futottak meg kategorias hatosztalyosba is de bekerul.
57068. Bzsd25 (válaszként erre: 57039. - Borian)
2020. márc. 7. 20:47

Akit igazán csak a matek érdekli, arról nehezen tudom elképzelni, hogy cégnél dolgozzon.

Az igaz, hogy sokan elmennek külföldre, de ez szerintem nem jellemzőbb a fazekas specmatos diákokra.

Kutatni azért itt is lehet, mégha az USA-ban a többszörösét is kapják ugyanazért a munkáért. Pl. Kombinatorika téren kifejezetten erős Magyarország.

Lehet, hogy inkább az van, hogy elmennek egy ideig külföldre és ott ragadnak.

Azt, hogy egy matematikusnak itt nehezebb lenne elhelyezkedni mint pl. egy közgazdásznak vagy informatikusnak azt nem hiszem.

57067. virgilius (válaszként erre: 57031. - Borian)
2020. márc. 7. 20:45
Ezen erősen elgondolkodtam, mert fiamra is jellemző, hogy kénytelen-kelletlen az élére áll csoportmunkának, akár most az egyetemen is, pont így, pedig ő nem egy tipikus extravertált személyiség, nem is intro, valahol középen van. A gimijében mindenesetre messze a csöndesebbek közé tartozott, sose volt DÖK-ös meg stb, minimálisan vett részt külön programokon. Viszont amit Réka írt meg Levi, hogy idegesíti a tökölődés kvázi, az rá is igaz, és aaaz is, hogy hatékony tud lenni vezető szerepben, ha nem is szereti ezt a szerepet. Szóval van ebben valami, amit írtak. Aaz is tény, hogy a VMG-ben is "liberális, extravertált gyerekeknek kedvező" nevelést kapott. Szóval nem mondtatok ellent egymásnak, azt gondolom. Zárójelben, Rékáék nem radnótisok, hanem trefortosok, de az is ilyen sulinak tűnik.
57066. virgilius (válaszként erre: 57060. - Bzsd25)
2020. márc. 7. 20:39

Jaja, értem.

Amúgy elég kiszámíthatatlan, hogy a Radnótiba ki kell és ki nem. Meg a vélemények is meglepően vegyesek. Én sokkal-sokkal jobbnak képzeltem, mint amiket páran mesélnek róla.

Saját oda járó ismerőseink elég nagy tanulógépek, és otthonról is nyüstölve vannak, de ez teljesen esetleges, azt gondolom.

57065. nunogomez
2020. márc. 7. 20:34
Elnézést mindenkitől, de ezen a nagy M-en kissé felhúztam magam. Feleslegesen. Ez a fórum nem erről kellene szóljon :(
57064. levia (válaszként erre: 57058. - Eth)
2020. márc. 7. 20:32
Van olyan DÖ-s is ám, aki cseppet sem exrto. Egyszerűen csak segítőkész, hatékonyan szervez és rendez, így jobb híján évről-évre megválaszttatik...
57063. rozalinda (válaszként erre: 56903. - Cykada)
2020. márc. 7. 20:31

Hát engem nem hat meg a sorrend és igen az István sem elit az én értelmezésemben. Az hogy mely iskola elit nem a HVG sorrendtől függ hanem attól hogy az a többség számára egyértelműen válogatott értelmiségi jár oda! Évek alatt változnak a dolgok, Toldy ebben a kérdésben megelőzte lehagyta azokat akik csak a múltból élnek.

Bánom hogy az Árpádot hoztam fel (lehetett volna más is) de ennek megvolt az oka, ugyanis az igazgatói tájékoztatón nem hangzott el miért is jó az Árpadba járni, viszont az igazgató nagyon részletesen kb 50-60 percben elmagyarázta a pontszámítás rejtelmeit olyan matekos módon ... ott kezdtük hogy mikor hol kell jelentkezni és van központi írásbeli is (tényleg?mindenki csodálkozott). Amit elmondott bármely iskolára de inkább a felvételi rendszerre igazak de még akkor sem tudtunk meg az adott iskoláról semmit, puszta időpazarlás több száz szülőnek. Nem volt semmi plusz, semmi ami ne lenne benne bármely tájékoztatóban. Matekos módon kivetítőn példákkal is illusztrálta hogy ha valaki ennyi meg annyi pontot hoz akkor mi lesz és ha tovább jut Pisti akkor hogyan jut tovább. Nekem az jött le hogy itt bizony a puszta hozott pontszámok fognak számítani és kevésbé a gyerek. Aztán az osztályfőnökök bemutatkoztak specmaton egy nyugdíj előtt álló spanyoltanár aki elmondta gőze nincs a matematikáról (nem is kell fura volt hogy ezt különösen kiemelte), a nemet és másik tagozaton töri tanárok voltak (ők is hasonlóan furcsán mutatkoztak be). Kedves volt de nekem nagyon unalmas volt ez is. Talán az igazgatóhelyettes szépítette a dolgot értelmes hozzászólásokkal ... bocsánat én ezt így éltem meg. A német tagozat miatt mentem el de arról egy szót sem szóltak. Végül a youtuberól egy filmvetítés a suliról. Jobban tennék ha fejlesztenének a kommunikáción mert lehet hogy jók csak ebből nem ez jön le (ha már értékelik a gyerekek bemutatkozását kezdjék magukon). Ennek ellenére egy erős suli és bárhova eljuthat az aki végigcsinálja. És most végre a fórum segítségével választ is kaptam miért jó oda járni Köszi mérlegelem majd

57062. antimnor
2020. márc. 7. 20:30
Sziasztok! Ti mit csinálnátok a helyemben? Lányaim most 3. osztályosak egy budapesti kis családias iskolában. Nagyon gyerekbarát nagyon jól érzik magukat. Szépen tanulnak de tudom, hogy ezt helyén kell kezelni. Ahogy itt olvasom a fórumot az az érzésem, hogy ha ott maradunk 8. oszályra jelentős hátrányt szedünk össze az erős hajtós iskolákkal szemben. Az iskola pl. nem is foglalkozik tanulmányi versenyekkel. Ennek persze előnye is van a gyerekek összetartóak nincsenek ellentétek viszont eléggé lusták lettek a csajok. Kérdés! Foglalkozzunk-e a 8 osztályos gimibe való felkészüléssel vagy maradjanak és érezzék jól magukat aztán különtanárral próbáljunk meg 8. után? Náluk szerintem top gimik szóba sem kerülhetnek nem látom bennük a "tüzet" ha értitek mire gondolok :) Szerintem nagyon szomorúak lennének ha el kellene jönniük de nem tudom mi a jó... Köszönöm előre is a véleményeket!
57061. nunogomez (válaszként erre: 57053. - Borian)
2020. márc. 7. 20:30
Nagy M-el :)) Es akkor ők nem mérnökök, értem. Hàt sok progmatos ismerős ( nagy Pvel, OKTV 1-2-3 helyezéssel) maradt itthon. Szerintem ne általánosítsunk és nézzük le bárki munkáját,végzettségét. Egészségügyben dolgozom,sokszor a legmagsabb pozícióban lévő professzorok ( iszonyat nagy Pvel,habillal stbvel) a legnagyobb bunkók.
57060. Bzsd25 (válaszként erre: 57037. - Virgilius)
2020. márc. 7. 20:27

Nem tudom miért nem vették fel, eléggé meglepődtünk. Az biztos, hogy ő szülői nyomásra rengeteget tanul. Arra gondoltam, hogy tán ezt valahogy kiszúrták és ezért nem jutott be.

Egyébként jó fej gyerek csak nekem az a benyomásom, hogy sokat gyötrik.

57059. Chelsey (válaszként erre: 57052. - Mzx)
2020. márc. 7. 20:27
Még ha "csak" a tudományos pályákra lenne ez igaz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook