Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


57028. eth (válaszként erre: 57027. - Bzsd25)
2020. márc. 7. 19:29
Mire gondolsz, amikor azt írod, hogy "egész mást tapasztalok"?
57027. Bzsd25 (válaszként erre: 57015. - Eth)
2020. márc. 7. 19:23

Nekem még csak általánosba járnak a gyerekeim, de én egész mást tapasztalok.

Lehet, hogy a 94 pontot író, számos versenyeredménnyel bíró ismerősünket ezért nem vették fel két éve a Radnótiba?

57026. eth (válaszként erre: 57025. - Potton79)
2020. márc. 7. 19:22
No, igen. :D
57025. potton79 (válaszként erre: 57016. - Eth)
2020. márc. 7. 19:20
A. néni nagyon komolyan veszi a tantárgyát 😉
57024. nunogomez (válaszként erre: 57023. - Nunogomez)
2020. márc. 7. 19:19
Hű, ez elég kacifántos lett, siettem nagyon. De azért remélem érthető :)
57023. nunogomez (válaszként erre: 57018. - Bogianyukája)
2020. márc. 7. 19:18
Hát ez így azért nem állja mega helyét: kis(nagy)lányom osztály aalsóban még nagyjából j volt, akkor atanárok is jók voltak. Aztán elment 3 jó tanuló gyerek, maradt csak a kislányom igazán jó tanuló ( osztály átlag 3.3) és iszonyat soka viselkedészavaros gyerek, akiket a tanárok egyszerűen képtelenek kordában tartani :( Kislányom nagyon el akar jönni. A most 3.os kisfiam viszont egyrészt nem annyira jó tanuló (persze ez még változhat, most nagyon lusta...) és jól érzi magát az osztályban, szuperek a tanárok. De tanulva kislányom történetéből, lehet ez 6.ra gyökeres fordulatot vesz :( Szóval meglátjuk. Az biztos, ha el akar jönni majd, akkor neki nem lesz elég néha 1-1 régi felvételit átnéz/kitölt, hanem rendesebben kell készüljünk. És vszínű más jellegű suli lesz majd jó neki, mint a kislányomnak :) De simán lehet,hogy marad.
57022. Aquila (válaszként erre: 57020. - Timka80)
2020. márc. 7. 19:16
A Madách szóbeli 2x40 pont. 40 pont az általános beszélgetés, és 40 pont a nyelvi rész.
57021. tikatika (válaszként erre: 57006. - Balambaer)
2020. márc. 7. 19:13
Jól válaszolt a gyermeked.Lányom 2-éve jár az E5-be emelt természetre.Nagyon szereti a kémiát,jó is belőle.De szereti az irodalmat is.Mellette a zene is közel áll hozzá.Zenei általánosba járt,6év zongora,kórus.2éve magánénekre jár.Most jött el a fakt választás.Kémia-magyar,kicsit szokatlan de ő ezt szeretné.Pár ember furcsán nézett rá.Mivel még nem döntötte el mivel is szeretne foglalkozni,ezért utat hagyott a humánnak és a reálnak egyaránt.Nincs ebben semmi.
57020. timka80 (válaszként erre: 56909. - Timka80)
2020. márc. 7. 19:03

Megpróbálom újra:


Tudja esetleg valaki, hogy a Madách szóbeli pontszám (max. 40) milyen részpontokból áll össze?

57019. timka80 (válaszként erre: 56982. - Aquarius76)
2020. márc. 7. 19:00
Szóbelis segítő diákok? Hát ez nekünk kimaradt.
57018. Bogianyukája (válaszként erre: 57008. - Nunogomez)
2020. márc. 7. 18:50

Szia!

Akkor jó lehet az általános iskolátok :)

57017. Chelsey (válaszként erre: 57016. - Eth)
2020. márc. 7. 18:47
Sose fogom elfogadni, hogy a készségtárgyakat "muszáj" osztályozni.
57016. eth (válaszként erre: 57015. - Eth)
2020. márc. 7. 18:42

Ja, azt nem írtam, hogy a lányom nem lett kitűnő félévkor, mert testnevelésből 4-est kapott. Pedig táncol, karatézik, atletizál. Mondtam neki, hogy ez majd zseniális sztori lesz 20 év múlva az osztálytalálkozón. :)

Amúgy minden ötös, 5 tárgyból dicsérettel.

57015. eth (válaszként erre: 57011. - Sneaker)
2020. márc. 7. 18:37

Persze, én is ismerek ilyen lányt, de szerintem ez nem normális, és nem is szükséges.

Saját tapasztalataim: fiúgyerek, Radnóti. Az írásbeli házik elkészítésén kívül általában alig tanult, persze az érettségire igen. Sosem volt kitűnő, olyan négyes és ötös közötti átlag, de az érettségije kitűnő lett. Külföldi egyetemen ösztöndíjas.

Lány, E5. Ő igen lelkiismeretes, de saját bevallása szerint napi átlag 1 óra tanulás elég. Kitűnő, még nem fejezte be a sulit.

A legkonkrétabb a saját lányom, de ő még csak 5.-es a Radnótiban. Az írásbeli házit szinte mindig megírja a napköziben és/vagy hazafelé a vonaton, emellett hétköznap napi átlag félórát tanul, ha dolgozatra készül, akkor néha többet. De olyan is van, hogy itthon már semennyit. A hétvégén összesen általában 2-3 órát. Volt egyszer-kétszer, hogy beadandó, több dolgozat, versenyre készülés összecsúszott egy hétvégére, akkor határ a csillagos ég, bőven 10 óra feletti tanulás, de ez egyáltalán nem jellemző eddig. Szünetekre nem kapnak házit, csak matekból szorgalmit.

57014. levia (válaszként erre: 57010. - Sneaker)
2020. márc. 7. 18:30
Aki Réka kalkulátorát sokat használja, belejön.
57013. Sneaker (válaszként erre: 56992. - Andivagyokén)
2020. márc. 7. 18:29
Csak egy mondat: aki most az E5 igazgató, az ofőm volt ezer êve. Ő azt mondta 20 èvvel a mi èrettsègink után, hogy az E5 egy dolog miatt ennyire jó, a rengeteg szuper gyerek miatt. Azaz azt mondta pontosan, h nekik más dolguk sincs, csak arra ügyelni, el ne rontsàk ezt a sok remek gyereket, segîtsèk őket blabla. Azaz igen, a gyerekanyag fontos, meg persze az ilyen hozzáállàs!
57012. Macskaringo (válaszként erre: 57007. - Levia)
2020. márc. 7. 18:22

Igen, az Eötvösben elég húzós volt a német is. Kíváncsi leszek, hogy rangsorolják-e a lányomat.

De ti ezt mindig hangoztattátok is ezen a fórumon, úgyhogy nem ért váratlanul, amiért külön köszönet. Így is indítottam neki a gyereket, mondtam, hogy ne azzal foglalkozzon, hogy mit nem tud, hanem azzal, amit igen. Ha elég, akkor elég, ha nem, akkor meg úgyis csak szenvedés lenne a suli, és annak nincs értelme.

A matek szóbeli miatt mindenképp megérte elmenni, mert az nagy sikerélmény volt számára:-)

57011. Sneaker (válaszként erre: 57000. - Eth)
2020. márc. 7. 18:21
Pedig magam is azt hallom, h sok nagyon okos, iszonyú jó kèpességű gyerek tanul 2-3-4 órát is naponta topgimiben. Akit èn is ismerek az a VPG-ba járt, 3 nyelvvizsgája van, Corvinusra max ponttal jutott be. Nagyon szorgalmas, nagyon okos. Ugyanez VMG. Ugyanez Karinthy kèttanny. Ők is lányok, most elsősök a jogon.De biztos nem ez az átlag, vagy nem tudom, de van ilyen is, sztem sok.
57010. Sneaker (válaszként erre: 56962. - Levia)
2020. márc. 7. 18:14
Sztem a vidêk meg a fővàros nem sokat tudott hol mi a menő. Èn sem hallottam soha egy vidéki gimiről sem semmit Bp-ikènt, ami volt h felnôttkènt cikis helyzetet szült.
57009. SzappanbuboRéka (válaszként erre: 57004. - Levia)
2020. márc. 7. 18:02
Pont ugyanez. Vezetővé válik, pedig nincs is ilyen ambíciója.
57008. nunogomez (válaszként erre: 57003. - Bogianyukája)
2020. márc. 7. 17:52
Szia! Nekem 6.-os a nagy és 3.-os a kicsi,de őt még nem biztos, hogy át akarjuk vinni gimibe 4. vagy 6. után,majd még meglátjuk.
57007. levia (válaszként erre: 57005. - Mzx)
2020. márc. 7. 17:51
... németre se elég...
57006. Balambaer (válaszként erre: 57001. - SzappanbuboRéka)
2020. márc. 7. 17:50

Meg tudom erősíteni ezt a tapasztalatot az ált.iskola szintjén kicsit más szempontból.

A gyerekeim zenélnek, mindkettő nagyon tehetségesnek mondott, mégsem akar egyik sem zenei pályára és ilyen irányú középsuliba menni. A kicsit matek erős, a tanárok hívták fel rá a figyelmet, mellette sakkozik.

A nagyobbik 3 éve felvette a 2.hangszert is.

Amiatt, hogy nem akarja egyikük sem egyik hobbit sem leadni, kénytelenek jól beosztani az idejüket és amit lehet a suliban magukba szívni. Ezért van az is, hogy időnként viccesen de kiakadnak hogy nem tudnak pl.a sulis angolon vagy bioszon normálisan haladni a figyelemre éhesebb és ezt hangoztató gyerekek miatt.

Én egyik iskolát sem nézem le, azt gondolom az a legjobb ha mindenki megtalálja a neki leginkább megfelelő közeget.


A nagy imádja az állatokat, állatorvosnak készül. Az E5 felvételijén megkérdezték miért nem a humánra jelentkezett, mivel novellákat ír. Azt találta mondani, hogy nem annyira szereti az irodalmat és a nyelvtant és a természettudományok érdeklik inkább. Hogy ez jó vagy nem, meglátjuk a pontszámból, de én mindenképp az őszinteséget preferálom. Ha ez esetleg ide nem lett volna jó válasz, akkor azt gondolom nincs is itt a helye. Mégis inkább úgy látom, és ahogy megélte a felvételit, a tanárok egyáltalán nem rosszak, sőt. A kisebbikem is teljesen elvarázsolódott a nyílt napokon mindentől és mindenkitől.

57005. mzx
2020. márc. 7. 17:48

Túl vagyunk az E5 felvételin a nagyobbikkal is. Matekból szóbelizett. A feladatok változatosak voltak, logikai, geometriai, számelméleti. Mindet tudta szerencsére. Főleg a feladatokról beszélgettek. Pár percet kérdezgették csak egyéb témákról, egy picit kérdeztek csak bele a hobbijába. Az okleveleket kijegyzetelik a diákok, azokról nem kérdezték.

Tegnap a 6-osban a lányomat kifaggatták arról is és neki a kérdések többsége nem tantárgyi volt, hanem a közösséghez való hozzáállását, a kreativitását és reakcióit nézegették inkább a kérdésekből ítélve.

A fiam ma angolból is szóbelizett a NYEK-re. A feladatok és ahogy beszélgettek vele inkább B2-C1 szintűek voltak. Ment neki, mert kéttannyelvűbe jár, de ha ez az elvárás, akkor a B1 nyelvtudás az angol NYEK-re nem lesz elég.

57004. levia (válaszként erre: 57001. - SzappanbuboRéka)
2020. márc. 7. 17:47

Ilyen tapasztalatról a lányom is mesélt. Egy nyáron egy osztálytársával nem sulis táborban vett részt. Teljesen kiborultak az elején, hogy a csoportos munkákban mennyire gyakorlatlanok voltak a "átlag gimis" társak, nem mertek/tudtak kérdezni, kezdeményezni, feladatot delegálni és összegezni.

Így jobb híján be kellett állnia a csoport élére, mert bosszantotta a tökölődés. Jó vezetői gyakorlat volt.

Ekkor esett le neki, miért örült annyira a tábor szervezője, hogy jön gyerek a volt gimijéből (E5). Titkon számított arra, hogy az "elit gimisek" aszerint fognak műkődni, ahogy tették, azaz átveszik a vezetést, így gyakorlatilag "ifijei" lesznek.

2020. márc. 7. 17:36

Picit OFF

Hatodikos nagylányom felvételije miatt olvasgatom a fórumot, és arra gondoltam, hátha van olyan család, ahol a kistesó harmadikos (mint nálunk) és JÓ az általános iskola alsó tagozata... Vagy épp a konkrét harmadik osztály...

A nagyobbik remélhetőleg a felvételi kapcsán megszabadul az általánosból, a kicsivel tuti nyolcosztályosba mennénk...

De az még több mint egy év. Belváros, ill. 14. ker. jöhet szóba...

57002. mariskaris
2020. márc. 7. 17:27

Voltunk ma az E5-ben, matek felvételin 8.-as gyerekkel. Hát, mondhatom, hogy kár volt aggódni. Nagyon kedvesek voltak a tanárok, és bárhogy is alakul a pontszám, szuper jó élményeket szerzett a lányom.

A segítő diákok szerint 40 pont a szakmai rész, 10 pont a személyiség.

57001. SzappanbuboRéka (válaszként erre: 56992. - Andivagyokén)
2020. márc. 7. 17:01

Szigorúan saját tapasztalatok alapján, az objektivitás mellőzésével:

Ellentmondásos érzés „elit” gimnazistának lenni. Közülük sokszor a legértelmesebb és akár a legjobb teljesítményt nyújtó gyerekek is alulértékelik a képességeiket. Hiszen mindig vannak körülöttük, akik hasonló, vagy még jobb adottságokkal rendelkeznek bizonyos tekintetben.

Aztán, amikor átlagosnak mondott iskolákba járó gyerekek közé kerül a gyermek (akár baráti viszonyokból adódóan, akár más élethelyzetekben), akkor jön rá, mennyire más szemlélettel viszonyulnak a kortársai a problémamegoldáshoz az élet különböző területein. Az „elit” gimnazista gyors és pontos analízishez és munkavégzéshez van szoktatva. Nem biztos, hogy jobb képességekkel rendelkezik, mint az „átlagos” középiskolákba járó társai, de ez a trenírozás előnyt jelent a problémák és a feladatok kiértékelése és megoldása során.

Még egyszer mondom: ezek a gyerekkel és a társaival való beszélgetéseink alapján leszűrt szubjektív meglátások és érzetek. Fogalmam sincs, mennyire általános ez a tapasztalás.

57000. eth (válaszként erre: 56992. - Andivagyokén)
2020. márc. 7. 16:55
Szinte mindennel egyet értek, csak azt tenném hozzá, hogy akinek folyamatosan 2-3-4 órát kell tanulnia a topsuli miatt, az valószínűleg rossz helyen van, mert nem ez a jellemző.
56999. Adriboci (válaszként erre: 56998. - BLGB)
2020. márc. 7. 16:33
Detto, bar nem rongyrazosban, de a viselkedeszavarosok miatt allandoan all a bal az osztalyukban. A tanarok mar utalnak bemenni hozzajuk, folyamatos a kollektiv buntetes. Uh en kb. barhova elvinnem onnan, de akkor mar ne cseberbol vederbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook