Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Koplalással le lehet tartósan fogyni, ha sosem vagyok úgy alapból éhes, és szenvedés nélkül tudok 400-500 kalóriát tartani? fórum

Koplalással le lehet tartósan fogyni, ha sosem vagyok úgy alapból éhes, és szenvedés nélkül tudok 400-500 kalóriát tartani? (beszélgetős fórum)


2020. dec. 9. 15:22
Persze, csináld csak.
26. katt2 (válaszként erre: 22. - Eead01e023)
2020. dec. 9. 14:33

Persze, mert már annyira túlzásba vitte a testépítést, hogy az erek a normál keresztmetszetben nem tudnak az izmoknak elég vért szállítani. De ezeket az alanyokat ez abszolút nem érdekli. Sose értettem, egy nő miért akar férfi lenni?


Igazad van: baromi ronda.

25. vkatka
2020. dec. 9. 14:12
Le lehet fogyni, nekem sikerült és tudtam tartani is éveken keresztül, persze nagy odafigyeléssel. Egész addig ment ez, amíg terhes nem lettem. Ugye most nem lehet koplalni és havonta 3-4 kiló fel is jön. Tehát amint visszatérsz a normál étkezéshez, vissza is jön amit leadtál. Sajnos.
2020. dec. 9. 13:10
Év elején a településünkön egy 40 körüli férfi átesett gyomor bypass műtéten. Nyilván nem tudott enni, még 500 kalóriát sem. 8 hónap alatt fogyott 35 kg-ot és meghalt. A halál konkrét okát nem tudom, de tény, hogy fogyni nem lehet ész nélkül. Lassan életmódváltással, szenvedés nélkül is le lehet adni akár 35 kg-ot is.
2020. dec. 9. 11:53

Koplalással semmiképp nem lesz tartós a fogyás.


Soha ne a kcal-t számold, hanem a bevitt szénhidrát mennyiségét.


Én így fogytam tavasz óta 7 kg-ot (mellette futok is, de azt már évek óta), éhezni egyáltalán nem éheztem. Ráadásul a hétköznapokban még mindig alacsony szénhidrát tartalmú kaját eszek.

22. eead01e023 (válaszként erre: 20. - Katt2)
2020. dec. 9. 11:04
Szerintem van: a kidagadó vastag erek.
21. Auróra2010 (válaszként erre: 20. - Katt2)
2020. dec. 9. 10:58
hát igen, az ember nem úgy fogy, ahogy szeretne, én azon voltam kiakadva hogy a koráabban viszonylag helyes ( Korábban kerek, de nem kövér )karjaimon lötyögött a bőr
20. katt2 (válaszként erre: 19. - Magdi985)
2020. dec. 9. 09:17

Bizony, ez abszolút így van. Ha kevés a kajabevitel, akkor a szervezet takarékra kapcsol. Aztán elkezdi az izmokat felzabálni, mert azt könnyebben tudja lebontani. Amikor már csak annyi izom maradt ami ahhoz a napi, minimális mozgáshoz szükséges, akkor kezd el az elraktározott zsírhoz nyúlni. Azért, mert neki ez a vésztartalék. De addig nagyon hosszú út vezet. És a végeredmény siralmas.


Elmegy a konditerembe és egész pici súlyokkal "dolgozik", ami semmire sem jó és még keveset is. Azt mondja, azért, mert nem akar nagyon megizmosodni. Ha tudná, hogy az izomfejlesztés milyen lassú folyamat, biztosan nem így beszélne. Ahhoz, hogy egy láb igazán szépen ívelt, karcsú és mégis formás legyen eléggé meg kell küzdeni. Viszont olyan lesz mintha egy szobrász szoborta volna...

De ott vannak az integető izmok. Nincs rondább látvány egy nőn...

2020. dec. 9. 08:46

Amikor az ember koplal, akkor zsír nem megy le róla, csak az izom. Ez azt eredményezi, hogy az ismerősei azt fogják tőle kérdezgetni hogy beteg vagy?


Ha pedig okos étkezéssel, sporttal fogy, akkor jól fog kinézni, feszesedik, tónusosabb lesz a teste, arra pedig azt fogják neki mondani, hogy de jól nézel ki. Már csak azért is, mert a rendszeres sport láthatóan magabiztosabbá teszi az embert, jobban fogja magát érezni a bőrében, ami látszik is.

2020. dec. 9. 08:44
Amikor lusta vagyok kajálni vagy kedvencemet készitgeni, nem eszek, és akkor fogyok. Bár én alapból nem vagyok jóétvágyú.
2020. dec. 9. 08:38

Jól mondták előttem: fogyni lehet vele, de nem éri meg. Kikészíti magát az ember, hiszen nem vízbe mindent, amire a szervezetnek szüksége van, legyengül tőle hullani fog a haja, a Menstruáció rendetlenkedni fog stb. azt pedig a lelki oldala, hogy örökre úgy sem fogja tudni tartani, a hosszú koplalást egy kegyetlen nagy bezabálás fogja zárni, amikor pedig kamataival visszajön minden. Rosszabb lesz a helyzet, mint ahonnan elindult. A kulcs az életmódváltás: Találni kell egy olyan étrendet, ami örökre megtartható, aminek az alapja a sok fehérje, kevés zsír és kevés szénhidrát, és a másik, ami nagyobb gondot szokott okozni, az hogy be kell építeni a minden napokba a mozgást.

Koplalni, nagyon keveset enni, esetleg úgy van értelme pár napon keresztül, hogy ha pl az embernek meg kell jelenni egy szép ruhában valahol és jól akar benne kinézni. Pár nap koplalással ugyanis már a has laposodhat, hiszen távozik a víz. De ezt hosszútávon tartani semmi esetre sem lehet.

16. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Katt2)
2020. dec. 9. 08:38
Igen, a mozgás valamiért nagyon nagy mumus. Bármit elkövetnek, bárhogy tönkre vágják a saját testüket, csak mozogni EGYÁLTALÁN ne kelljen.
2020. dec. 9. 08:35
Le lehet, persze, az nagyon kevés, csak utána ne kezd el ennek a tízszeresét enni.
2020. dec. 9. 08:35

Fogyni lehet, csak hülyeség.... Amint enni kezdesz normálisan, vissza fogod hízni, méghozzá többet is, ugyanis a szervezeted a következő éhínséges időszakra kezd el raktározni. Ráadásul koplalás esetén lassulni fog az anyagcseréd, ami szintén hízékonnyá fog tenni.


Koplalás esetén ráadásul első körben az izomtól fog megszabadulni a tested, nem pedig zsírtól, ami csak nem cél, mert jobban nem fogsz ettől kinézni, sőt... Nem beszélve arról, hogy mennyire egészségtelen ez a "módszer"!


Egyébként semmi titok nincsen: Mozogni kell, és NORMÁLISAN étkezni. Ledöbbenek, hogy a mai világban sokan még mindig képesek éheztetéssel meg mindenféle kamu szar szerek szedésével kínozni és kicsinálni a saját testüket amiben élnek ahelyett, hogy elfogadják, hogy a testünk arra való, hogy mozgassuk.


Mindenféle eü probléma, gerincprobléma kiküszöbölhető lenne azzal, ha minimális szinten használnánk a testünket...

13. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 08:33

Tartósan nem, csak tönkreteszed magad.

Az elején biztos, hogy fogyni fogsz, de utána a nagyon alacsony kalória beviteltől lelassul az anyagcseréd, innen egyenes az út a jo-jó effektushoz.

2020. dec. 9. 07:56
Nem, mert egy idő után visszatérsz a normál étkezéshez és pillanatok latt elhízol. Egyél 1200 kalóriát. Tartós ám lasabb fogyás, de tartható. Nem koplalsz, nem éhezel, megadsz midnent a szervezetednek.
2020. dec. 9. 04:10

Le lehet(na -ná) CSAK nem éri meg!

Bár alapból nem igen értem a kérdést,mert ha nem vagy éhes ,,,és tartani tudnál egy ilyen kcal bevitelt,,,akkor hogy híztál meg?Amúgy bőven elég ha az alapanyagcsere környékén maradsz vagy kicsit alatta.

10. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 21:17
Az anosok korán halnak és nem élvezik az életet csak önmagukat sanyargatják...
2020. dec. 8. 20:54

Én a legtöbbször így fogyok le, bár én nem azért, mert fogyózok.


Amikor pl. epe gondom van, akkor nem tudok és merek enni, így tényleg csak azért eszek meg mondjuk fél kiflit, hogy egyek valamit.


Idén áprilisban is így voltam, azaz akkor kezdődött, május végén oldódott meg a gondom. Az utolsó 2 hétben napi 100-300 kalóriát ettem, valamint az utolsó napokban 2 nap alatt ettem meg 1 zacskós levest.


Nem voltam éhes, nem voltam erőtlen, nem volt semmi bajom. 8 kg-ot fogytam az utolsó 2 hétbe kb. Most novemberbe kicsit viszont visszaszedtem a karantén alatt, de pl. amikor 3 éve ugyan úgy az epém miatt nem tudtam enni az a fogyásom szinte a mai napig tart.


Csak figyelni kell utána és nem lecserélni a napi 400 kalóriát 4 ezerre;)

2020. dec. 8. 20:52
Enni kell,mert a szervezeted tiltakozni fog.
7. katt2 (válaszként erre: 3. - 8cee7b5212)
2020. dec. 8. 20:39
Attól függ, honnan indultál, hova érkeztél és mit tettél meg közben.
6. katt2 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2020. dec. 8. 20:37

Jaja... aztán egy reggel arra ébred, hogy még a fürdőszobáig sem tud kivánszorogni.

Enni kell, meg mozgás, sok-sok torna, súlyzók, gyaloglás, futás, szobabicikli, elliptikus tréner ( a nagy kedvencem )és lesz erőnlét, meg fogyás is.

Sajnos, az a baj, hogy a fogyni vágyok többsége inkább csak koplalna, nehogy meg kelljen mozdulni, mert az már nem tetszik.

Ahogy mondod: életmódváltás!

2020. dec. 8. 20:19
Lehet, de nem érdemes.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 8. 20:09

400-500 kalóriával csak tönkreteszed az egészséged. Koplalással nem lehet fogyni hosszútávon. Nincs értelme szenvedni, mert visszajön.

Életmódot válts!

2020. dec. 8. 19:55

ne utánozzatok

egy év alatt 13 kiló

2020. dec. 8. 19:47
4-500 kalórián lefogyhatsz, de nem lesz tartós.
2020. dec. 8. 19:38
Koplalásal le lehet tartósan fogyni, ha sosem vagyok úgy alapból éhes, és szenvedés nélkül tudok 400-500 kalóriát tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook