Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nagyim agyhalott, miért nem ér véget a szenvedése? fórum

A nagyim agyhalott, miért nem ér véget a szenvedése? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. kovacskat1223 (válaszként erre: 93. - F4e7e8321e)
2019. máj. 5. 22:06
Szia, már nagyon be van vízesedve mindene. Az orvos azt mondta már ők arra várnak mikor adja fel, többet sajnos nem tudnak tenni érte. 😣
94. f0b99b27d1 (válaszként erre: 93. - F4e7e8321e)
2019. máj. 3. 15:25
Április 29.-e óta nem járt itt. :/
2019. máj. 3. 15:19

Szia, hogy van a Nagymamád?

És te?

92. f0b99b27d1 (válaszként erre: 91. - Evelyn2)
2019. ápr. 30. 15:08

Rájöttem már én is. Akkor is fura, hogy egy szakképzett ápoló nem jött rá a dolgokra. Na mindegy.


Van valami pozitiv/negatív változás?

91. evelyn2 (válaszként erre: 60. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 30. 14:46
Idősotthonban dolgoznak szociális gondozók és nővérek egyaránt, más feladatkörrel. A végzettségük is más.
90. Channa* (válaszként erre: 57. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 23:10

A szakmáddal kapcsolatban. Egy kiszáradás nem agysebészet, azaz nem kell tudnod kioperálnod az agyából egy tumort, stb., így mint ápolónak kellett volna tudnod, hogy folyadék pótlás és ha nem javul, akkor kórház, ahogy teszed a demens gondozottaiddal.


Én bankos vagyok, és bár nem foglalkozok bankkártyával, ennek ellenére tudom, hogy működik, mi történik a számlavezető rendszerben, ha valaki vásárol vele...


Egyébként a belgyógyászathoz tartozik pont a kiszáradás.

89. kisj (válaszként erre: 57. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 15:16
ezt még én is tudom, pedig közöm nincs az egészségügyhöz
88. kisj (válaszként erre: 56. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 15:14

Az agynak csak az alapvető funkciói működnek, az összes többi már egyáltalán nem és sajnos ebből nincs visszaút.

Lélegzik míg a szíve fel nem adja.

87. Lávli (válaszként erre: 75. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 13:31

Nem engedik?!?!?

Akkor az lesz a legjobb, ha mielőbb elkerül onnan.


A szociális gondozó és ápoló kollégáknak is tanítják az eszméletlen beteg alapvető ellátását (mosdatás, forgatás, pelenkacsere, bőrvédelem). Az otthonban ki csinálja?

86. unom (válaszként erre: 85. - Lávli)
2019. ápr. 28. 13:15

Tanácsot lehet tőle kérni, mivel a beteg veszélyeztetett.

Én megpróbálnám, vesztenivaló nagyon nincs.

85. Lávli (válaszként erre: 76. - Unom)
2019. ápr. 28. 13:13

Igen, arra gondoltam.

Most a megelőzésre kell helyezni a hangsúlyt, azzal decubitusos nővér nem foglalkozik, csak a már kialakult felfekvéssel. Az osztályos nővér meg lehet, hogy "nem ér rá."

84. unom (válaszként erre: 81. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 13:08

Erre kérdezzetek rá, és nyugodtan legyetek erőszakosak.

Ha nagyon nem megy, érdemes megkeresni a betegjogi képviselőt, illetve megemlíteni, hogy szükség esetén akár perre is viszitek a dolgot. Szeretni nem fognak, de nem is az a cél.

Pap: nem tudjátok azt a papot megkérni, akihez a nagyid járt?

83. epervirág (válaszként erre: 80. - Unom)
2019. ápr. 28. 13:05
Nem ha megnèznèd tisztelet a kivètelnek.Tehát nem minden orvos olyan.
2019. ápr. 28. 13:04
Ja mèg csak annyit,hogy nem èn kezdtem támadni,hogy ha egèszsègügyis akkor ezt meg azt tudnia kellett volna èn csak ez után kezdtem el írni
81. kovacskat1223 (válaszként erre: 76. - Unom)
2019. ápr. 28. 13:04
Nem tudjuk, még arra sem kaptunk választ mikor van a kórházban a pap. Szerettük volna ha a betegek kenetét megkaphatta volna, ha bemegy hozzá azonban nem tudták ezt sem megmondani 😔
80. unom (válaszként erre: 78. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 13:04
Akkor biztos minden orvos ilyen, ugye?
79. f0b99b27d1 (válaszként erre: 76. - Unom)
2019. ápr. 28. 13:03
Altalaban decubitus csoport szokott lenni a korhazakban, es ok jarnak szintenkent kotozni, rendbe rakni a felfekveses betegeket.
78. epervirág (válaszként erre: 74. - Unom)
2019. ápr. 28. 13:03
Nem fogok veled vitatkozni,de sajnos az èn nagylányom is volt lèlegeztettő gèpen mikor a nagynènjènèl súlyosan megègett a doktornő mindent normálisan elmondott.Viszont igaz,hogy sajnos a nővèrek nem mindig ugy látják el a betegeket ahogy kène az orvosok sem jobbak tisztelet a kivètelnek.
77. kovacskat1223 (válaszként erre: 74. - Unom)
2019. ápr. 28. 13:02
Sajnos tényleg nem találkozunk, felváltva járunk be hozzá, én anyummal megyek, amikor a másik lánya nappalos. Az orvost sosem érjük el, nincs bent, elment, ma nem jön be mikor mi a válasz. Telefonon nem adnak ugye tájékoztatást, így nagyon nehéz nekünk. Esetleg ha el kerülne tényleg más osztályra talán olyan orvosa lehetne aki kommunikatívabb
76. unom (válaszként erre: 70. - Lávli)
2019. ápr. 28. 13:01
A Medifleurnek van nagyon jó felfekvést megelőző bedörzsölője, de érdemes megkérdezni, a kórházban van~e külön a decubitussal foglalkozó nővér. Ha van, őt érdemes megkeresni.
75. kovacskat1223 (válaszként erre: 70. - Lávli)
2019. ápr. 28. 12:59
Nem engednek decu matracot mert azt mondják sokáig nem tartják majd itt, ha továbbra is életben marad ápolási osztályra kerül. Nem forgatják, nincs rajta ruha, csak egy paplanhuzattal van le takarva. Nincs kipárnázva sem, a kérésünkre sem, mi megtennénk helyettük de a csövek miatt nem engedik. Nyilván érthető, sehol nem hagyják hogy a hozzátartozó ilyen beteget mosdasson, de a körülmények embertelenek és egyértelmű, hogy nem tekintik őt sem annak és ez borzasztó. Mindennap megyünk de szerintem már utálnak minket..
74. unom (válaszként erre: 69. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:57

Te is a leleteket, hogy tudod?

Mikor nagy a baj, az ember hajlamos elfslejteni kérdezni, későbn merülnek fel jogos kérdések. Itt tette fel, gondolom, azóta nem találkozott a doktornővel.

A kérdezőnek: ne foglalkozz az észoszrókkal, válogasd ki a számodra hasznos válaszokat, a többit ugord át.

73. f0b99b27d1 (válaszként erre: 66. - F4e7e8321e)
2019. ápr. 28. 12:56
A nover nem adhat tajekoztatat a beteg allapotarol, csak a doktor.
72. kovacskat1223 (válaszként erre: 66. - F4e7e8321e)
2019. ápr. 28. 12:56
Sajnos nem vagyunk velük előrébb, mindig csak annyit mondanak, ők nem adhatnak felvilágosítást csak az orvos. Az orvos meg hogy nem tud mit mondani. A nővérkékkel nem jó a tapasztalat, folyton bent ülnek fel teszik a lábukat a székre, telefonoznak mikor megszakítjuk őket, duzzognak, és nem mondanak semmit sőt, az egyik arra a kérdésemre, hogy van r még nedves törlő, tusfürdő, víz neki azt mondta van de szerintem egyébként sincs már rá szükség! Na akkor azért illedelmesen én is el mondtam neki, hogy szerintem meg ilyen ápolóra nincs szükség. Tehát ez a baj igen, hogy a fiatal doktornő itt nem mond semmit sőt agyhalottnak nyilvánította.
71. epervirág (válaszként erre: 68. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 12:54
Ha nincs kómában akkor miben van? Mert ahogy irtam már nem agyhalott.Beszèlj akkor az intenziv orvossal.
70. Lávli
2019. ápr. 28. 12:53

Egyértelmű, hogy a nagymamád nem agyhalott, ha lélegzik.

Az agytörzs még működik, ami összehangolja a szervek működését, de kómában van.

Bármennyi pénzt tesztek is borítékba, nincs az az orvos, aki meg tudná mondani, hogy lesz-e felépülés, mikor és milyen mértékű. Sajnos csak az idő ad majd választ.

Hogy teljes ember már nem lesz a mamád, az szinte biztos.

Ilyenkor minden hozzátartozó keresi a felelőst, vádolja önmagát ...

Tegyétek inkább azt, amit eddig: a jelent könnyítsetek meg a nővérek segítségével: legalább 2 óránkénti forgatás, itatás, állandó tiszta bőrfelület, ráncmentes ruházat, lepedő, vagyis a legnagyobb fizikai kényelem biztosítása.

Kellene decubitus matrac, és bőrfrissítő bedörzsölések.

69. epervirág (válaszként erre: 65. - Unom)
2019. ápr. 28. 12:51
Milyen fèlre èrtès? A kèrdező állitolag egèszsègügyis.Nem tudja mi az agyhalál ès a kóma közötti külömbsèg.Persze lehet,hogy a doktotnő rosszul mondta,de akkor a kèrdező mièrt nem kèrdezett vissza?
68. kovacskat1223 (válaszként erre: 63. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:51
Nem, ő nincs kómában. Ő öntudatlan vegetatív állapotban van, van nála alvási és ébrenléti fázis is, tehát horkol is mikor "alszik" , viszont ébren sem úgy van, hogy nyitva lenne a szeme, egyszer fordult elő de, mint mondtam nem tudatosan. A neurológus doktornő szerint agyhalott. Viszont ezt az intenzíves orvos, előtte megcáfolta, el mondta, hogy mivel vannak alapvető funkciók nem tekinthető agyhalottnak.
2019. ápr. 28. 12:50
Még annyi, hogy én vinném a kedvenc illatát, virágokat, énekelnék, emlékeket idéznék, minél több inger érje.
2019. ápr. 28. 12:47

A nővérek is elég sokat szoktak tudni, őket is érdemes kérdezgetni.

De sztem csípjetek el dokit, ahogy írtam. Nyugodtan kérdezz rá erre az ellentmondásra az agyhalállal kapcsolatban.

Nekik egy beteg, nektek a Nagyitok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook