Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha van lehetőség szenvedés nélkül szülni, miért utasítja el a kórház a fájdalomcsillapítást? fórum

Ha van lehetőség szenvedés nélkül szülni, miért utasítja el a kórház a fájdalomcsillapítást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. febr. 12. 01:53
Nekem eddig két császárom volt. Nem tudom milyen simán szülni. Ellenben az elsővel volt egy 10 órás vajúdásom minden fájdalomcsillapító nélkül. Ölni tudtam volna! A második terhességemmel sajnos nem voltak/lehettek fájásaim. És most már csak császárral szülhetek. Nem érzem, hogy lemaradtam volna valamiről. 3 csodálatos gyerekem van. Ennél nincs is fontosabb. Az, hogy hogyan jön a világra... A legkevesebb. Az utolsók születésének körülményei miatt sok minden változott az értékrendemben. Én azt mondom a fórum kérdezőjének: Azért szokták hagyni, hogy fájjon a fájás, mert akkor a szervezeted olyan hormont termel, ami tágít. Engem legalábbis ezzel nyugtatott az orvos. Azt mondta fáj? Nagyon helyes. Minél nagyobbak a fájások, annál jobban tágulsz!
2012. febr. 12. 00:52
Talán nekem is ment volna a természetes ha kapok valamit amitől tudok pihenni. De emlékszem iszonyú fáradt voltam.
109. ében11 (válaszként erre: 103. - Scorpiolady)
2012. jan. 28. 15:44
Ez így van-de az első mensitől is szorong az ember lánya, vagy egyéb dolgoktól aztán amikor benne van már nem is annyira rémisztő szerintem.A nődokim is mondta, ne pörgessem ezen magam, ne rémüldözzek-a babának teszek vele rosszat.
108. ében11 (válaszként erre: 105. - Szerénke83)
2012. jan. 28. 15:42

Ebben nem hiszek-hogy a legjobb a császár.

A nődokim azt mondta-nekem a babának és neki is a sima szülés a legjobb, a műtétnek veszélyei is vannak-előfordulhatnak gondok abból kifolyólag is.Ő csak nagyon indokolt esetben műt, nála császárt nem lehet kérni.

Szülés után mindig van lábadozás, regenerálódás mindegy sima vagy császáros szülés.De a császáros mamikat sajnáltam, sokkal nehezebben mozogtak mint én-a barátnőm két hónapja szült császárral(vajúdás alatt szinte rábeszélték, a következő mondatokkal-úgysem tud szülni első baba, illetve hogy nagy baba 3kg-volt valamint hogy ne akarjon vajúdni, mert az fáj-és ki szereti azt-ugye)

Neki most jött rendbe a hasa, azt mondja már nem fáj.

107. anettjana (válaszként erre: 49. - Mimmo33)
2012. jan. 27. 21:03
Nekem is látszik még halványan,3 hónapja szültem.
106. scorpiolady (válaszként erre: 105. - Szerénke83)
2012. jan. 27. 18:49
vitatkozok is, mert mindkét módon szültem, császárral és simán is és tényleg ég és föld a kettő a sima javára. Császár után napokig nem tudtam rendesen kiegyenesedni, minden nap szurit kaptunk a kórházban(oxyt), utána pokoli fájdalmas összehúzódások. Sima után két napig fájt a gátseb ennyi....
105. Szerénke83 (válaszként erre: 103. - Scorpiolady)
2012. jan. 27. 16:15

Pld. ami anyukámmal történt, az tényleg rémtörténet és az ember legrosszabb rémálmaiban ne jöjjön elő:(

Anyukám nekem csak a legjobbat akarta mindig is, ő azt tapasztalta, ha nem muszáj ne szenvedjek és a legjobb a császár. Ezen lehet vitatkozni.

104. 4c1a787e8f (válaszként erre: 103. - Scorpiolady)
2012. jan. 27. 15:15

Nekem pont az volt a bajom, hogy nem mondta anyám, hogy ez ki.... fáj. Mindenki csak hümmögött. Én meg egy komoly májműtét után azt hittem, ugyan, mi lesz az nekem...


Aztán ért a meglepetés, sokkot is kaptam.


Aztán még szültem kettőt. A harmadiknál már kicsit konszolidáltabban éltem meg a fájdalmat, de azért az utolsó húsz percben gáz volt ez is, viszont legalább nem órákon át..


Kellet idő, amíg megemésztettem ezeket a fájdalmakat, és a helyére kerültek a dolgok, de mégis nagyon örülök, és negyedszerre se csinálnám másként...

103. scorpiolady (válaszként erre: 59. - Ében11)
2012. jan. 27. 13:50
Igen sokan előre félnek, mert a "kedves" ismerősök, barátok stb... mindenféle rémtörténetekkel traktálják, plusz elolvasnak szüléstörténeteket és abból is csak az marad meg hogy mennyire fáj.
102. 177a5bd706 (válaszként erre: 101. - Jana523)
2012. jan. 27. 10:20
ebben igazad van. szerintem ha én nem kaptam volna fájdalomcsillapítót, akkor én se 7 órát, hanem akár akár 10-12 órát is vajúdhattam volna. így én is tudtam egy-két órát aludni(hiszen az éjszaka közepén szültem, és előtte reggel 6-kor keltem a vizsgálatok miatt), tehát így pihenés után volt energiám kinyomni a babát. 4-5 nyomásra ki is jött.de ha nem kaptam volna epiduralt, akkor nem sikerült volna.
101. jana523
2012. jan. 27. 08:05
én 24 órát vajúdtam kisfiammal fájdalom csillapítás nélkül.....de a legvégén, mivel szinte semmit nem tágultam, 3 újnyi 20 óra után, a fájdalom szint meg gépen a lehető legmagasabb volt mondta az orvosom, hogy meg kellene próbálni, hátha segít a fájdalomcsillapító, csak prób adagot kaptam amit arra szoktak adni, hogy az allerizálást kizárják, nekem nem is kellett több, kicsit tudtam pihenni, és 2 órán belül megszületett a kisfiam...engem megmentette a császártól, eredetileg én sem akartam kérni semmit, de nagyon jó, hogy tudnak már segíteni. én nagyon örülök, hogy 5tudtam választani, nem akartam császárt semmiféleképpen,persze tudom, hogy senki sem választja a császárt, de nekem az érzéstelenítés volt ami miatt természetesen tudtam világra hozni a kismanómat....
100. Ami.
2012. jan. 26. 23:24
Én szeretnék majd választani,megpróbálom alapba,de ha úgy érzem nagyon fáj,kérek.Nem érezném magam kevésbé jobb anyának,mert fájdalomcsillapító nélkül szültem.Miért kell nekem a fájdalom?Miért ne csökkentsem ha van rá mód?Nem gondolom úgy h ez vele jár,meg h meg kell szenvedni a gyerekért,sztem úgy is van fájdalom ha közben elkábítanak valamivel.
2012. jan. 26. 22:20

Finoman rátapintottatok arra amire célozni próbáltam:

hogy lehessen dönteni.

Ahol én szültem nem lehetett, előtte már két nappal alig aludtam.

Pedig nem olyan régen szültem, 16 hós a kicsim, a kórház pedig baba-mama barát. Elméletileg.


Amúgy bocsánat, hogy eltűntem de elkapott valami baci még tegnap este, ma már 38-39 fokos lázam van, nyelni sem tudok. Persze pont ma nincs itt doki, akkora gáz meg nincs, hogy kihívjam.

98. globus (válaszként erre: 97. - A14deb9047)
2012. jan. 26. 18:17
Naná. Plasztikai műtét is fáj, mégis bevállalják. Hasplasztika egyenesen szeppuku, ehhez képest a császármetszés lepkesóhaj :)
2012. jan. 26. 18:14

A szemöldökszedés, a gyantázás, a vérvétel is fáj.

Mégis vállalják hétről-hétre, évről évre.

96. 177a5bd706 (válaszként erre: 94. - Doxikri)
2012. jan. 26. 18:12
sajnálom. sajnos vannak ilyen esetek.bármilyen szülésnél előfordulhatnak komplikációk.
2012. jan. 26. 18:09
Vannak olyan dolgok, amiket át kell élni és ki kell bírni,ráadásul az epidurálás egy injekció amit a gerincbe adnak.. hát én inkább nem kérek belőle.Na meg ha akkora "szenvedés" lenne akkor nem vállalnák a nők újra és újra...Nekem egy fiam van 19 órát vajúdtam nem mondom hogy nem fájt, piszkosul fájt, de ahogy kibújt megszűnt minden fájdalom.Ezt meg kell élni minden nőnek, és nem úgy kell felfogni hogy "szenvedés", mert nem az, hiszen egy új életet hozunk a világra és ez a legcsodálatosabb dolog ami egy nő életében történhet.Most várom a második babámat és nem félek a fájdalomtól, mert már alig várom hogy láthassam őt.Szóval hölgyeim nem nyafogni kell és kihisztizni a fájdalomcsillapítót hanem átélni és csodálni minden pillanatát.
94. doxikri (válaszként erre: 14. - 177a5bd706)
2012. jan. 26. 15:53

3 gyereket szültem Az elsővel 12 órát, a másodikkal 20 órát vajúdtam. Fájt, de nem érdekelt. Már el is felejtettem A harmadik nagyon hamar meglett, de ő annyira fájt, hogy pár másodpercre el is ájultam. Nem emlékszem arra, hogy a bab nyaka körül volt a köldökzsinór. A párom mesélte el. Ha fájdalomcsillapítóval, vagy érzéstelenítővel szülöm, lehet nem maradt volna életben.

Soha nem gondoltam arra, hogy fájni fog....10 perccel utána már nem is emlékszem rá. Arra senki nem gondol, hogy a babának sem kellemes ez az egész....neki ki ad fájdalomcsillapítót?

Nem vagyok vaskalapos, de hacsak nem muszáj, ennyi "szenvedést" ki kell bírni a gyerekedért!

93. 177a5bd706 (válaszként erre: 91. - Maya80)
2012. jan. 26. 13:09
képesnek lenni rá vagy akarni az nem ugyanaz.
92. patyoma (válaszként erre: 88. - Maya80)
2012. jan. 26. 13:08

Nem szükséges gratulálni, ez egy adottság. Úgy gondolom viszont, hogy nem helyén való degradálni egy tettet csupán, azért mert nem kapcsolódik hozzá küzdelem.

Örüljünk, hogy a tudomány fejlődik és nekünk, akik ennek szükségét érezzük, már van lehetőségünk kevesebb fájdalommal szülni.

91. maya80 (válaszként erre: 89. - 177a5bd706)
2012. jan. 26. 12:57

Rendben.

A lányomat én is úgy szültem, hogy nem volt mellettem senki, és az apuka csak a szülés után 5 órával tudott bejönni a kórházba. Nem ettől függ, hogy az ember képes-e elviselni a fájdalmat.

90. Muraja
2012. jan. 26. 12:53

Kulömbseg ha az ember Dinitrogen - oxid gazal szul teljesen " ott van " utana total frissen mert azonal le is zuhanyozik.

En szemleyesen 6 ora utan hagytam el a korhazt többször is...

Orvos csak a nagyon szukseges alapothoz jön , tehat sima lefolyasu szulesnel nem is tatkozik vele az ember.

Ez volt mar több mind 20 eve , nem ertem ott nalatok megalt a progress .....

89. 177a5bd706 (válaszként erre: 83. - Maya80)
2012. jan. 26. 12:52
akkor egészségedre. figyelj. én sem terveztem előre, hogy érzéstelenítővel fogok szülni. semmit sem terveztem. megkérdezték, akarok-e, hát elfogadtam. attól mág ugyanúgy közreműködtem a szülésben. nem csak úgy pottyant az ölembe. és én is éreztem fájdalmat 2-3 órán keresztül.nekem elég volt annyi.és mellettem senki sem volt, hogy fogja a kezem,hogy bátorítson. nem mintha féltem volna. egyedül voltam végig. ráadásul nekem még fél évig úgy fájt a gátmetszés helye,hogy alig tudtam ülni. úgyhogy én is megszenvedtem a lányomért. és az, hogy rossz példát hoztál fel összehasonlításképp, az nem az én hibám. nem volt szándékomban kiforgatni a szavaid, csak épp nekem ez jött le belőle.
88. maya80 (válaszként erre: 85. - Patyoma)
2012. jan. 26. 12:34
Gratulálok!
87. maya80 (válaszként erre: 86. - Mimmo33)
2012. jan. 26. 12:34

Igen, semmi köze nincs a témához, arról, amiről beszélünk, de nem is én mélyedtem bele ilyen szinten...

Példának hoztam fel valamit, csakúgy mint mást is, és te éppen erre nagyon ráharaptál.

86. mimmo33 (válaszként erre: 84. - Maya80)
2012. jan. 26. 12:28

Sajnálom ha így érzed.Nem forgatom ki a szavaidat, és támadni sem akarok.Csak nem értem, hogy mi köze a szülésnek, a fájdalom csillapításnak mind ahhoz amit írsz...

Az nyilvánvaló, hogy maximalista vagy minden téren, de ez nem várható el mindenkitől

85. patyoma (válaszként erre: 79. - Maya80)
2012. jan. 26. 12:25

A 4. diplomámat csinálom, eddig mindegyik kitűnő soha nem kellett szenvednem, éjszakákat áttanulnom, magolnom, küzdenem. Olyan az agyam, hogy ha egyszer hallok vagy látok valamit akkor rendszerezem és vissza tudom mondani akkor amikor kell. Nekem ez egy kellemes időtöltés, hobby, de ettől még úgy gondolom nem vagyok kevesebb, mint az akinek magolni és küzdeni kellet a diplomáért.


Ugyanígy, a lányomat spinális (nem tévedés, nem epidurál, hanem spinális) érzéstelenítéssel szültem, semmit nem éreztem, segíteni se tudtam neki a születésben. Nem direkt, hanem véletlenül alakult így, ettől még nem gondolom, hogy nem éltem meg/át a szülés csodáját.

84. maya80 (válaszként erre: 82. - Mimmo33)
2012. jan. 26. 12:24

Jézusom....! Te aztán nagyon kiforgatod az ember szavait... De csak mosolygok. Látom, hogy mindenképp támadni akarsz, hogy keresed a fogást a másikon, jelen esetben rajtam...

Általános iskolában meg talán még középiskolában megállja a helyét, amit írtál, mármint, hogy jók a képességei, és megmarad benne amit az órán hallott. De egy egyetem más. Ott már nem elég figyelni az órán... Főleg ha az ember, mint én is, levelezőn végzi el munka mellett...

83. maya80 (válaszként erre: 80. - 177a5bd706)
2012. jan. 26. 12:20

Nem. Az hogy valaki jó anya-e vagy sem, nem a szülés módjától függ. Ilyet én sehol nem írtam. Lehet jó anya az is, aki fájdalomcsillapítással szül, és lehet rossz anya olyan, aki természetesen szül. A kettő nem függ össze, én ilyenre sehol sem céloztam, és nem kéne rosszindulatúan kiforgatni az ember szavait, meg mögé látni olyat is, ami messze van a valóságtól...

Csupán azt írtam, hogy a szülés a legtermészetesebb dolog a világon, és számomra furcsa, hogy valaki akar ugyan gyermeket, de csak úgy pottyanjon az ölébe, a fájdalmat köszöni szépen, meghagyja másnak.

A ma fiatalok többsége elvárja, hogy anyuci apuci taníttassa 30 éves koráig, aztán vegyen neki lakást meg autót... Semmiért nem hajalandók megdolgozni. Nekem is számos olyan ismerősöm van, aki kijelenti, hogy bár lenne munkája, de ő ennyiért bizony nem megy el dolgozni, marad a szülei nyakán... stb.

Én nem vagyok annak a híve, hogy a könnyebb utat válasszam. És nem mellesleg a férjem is nagyon büszke rám, amiért így tudtam szülni, hang nélkül, megőrizve az önuralmamat, és ez külön jó érzés.

82. mimmo33 (válaszként erre: 79. - Maya80)
2012. jan. 26. 12:13

Akkor számodra ez a két véglet létezik.Tanul keményen, vagy csal, les...Az hogy marha jó képességei vannak, jó az agya az kizárt...

Mind1, mert a témától már nagyon elkanyarodtunk...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook