Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Költségek megosztása élettársi viszony alatt fórum

Költségek megosztása élettársi viszony alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
94. doubter (válaszként erre: 92. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 20. 12:25
Köszönöm szépen a linket.
93. doubter (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2016. ápr. 20. 12:24

Bocsi, de megnézném én azt a "rendes háztartást" amit napi EGY ??!! órában összecsapnak!!!

Ja, és akkor még nem beszéltünk a konyhakertről, állatokról...

Ajánlom nézd meg a 92-es hozzászólást.

Köszönöm.

2016. ápr. 20. 09:17
2016. ápr. 19. 21:19

Őszintén szólva, én sosem értettem, mire jó ez a közös kasszázás együttélés alatt, főleg, ha hosszabb ideje van együtt a pár. Mi közösön vagyunk, mióta összeköltöztünk, pedig a párom egy kicsit többet keres, mint én, és miattam volt több kiadásunk, mert tandíjat fizettünk nekem egy ideig, mégsem volt ebből soha probléma. Mielőtt összeköltöztünk volna, volt, hogy én kerestem többet, lehet, hogy a jövőben lesz, mikor szintén én fogok, mert hosszútávra nézve jobb lehetőségeim vannak az én végzettségemmel, de ez sosem volt gond közöttünk.


Azért élünk együtt, mert szeretjük egymást, közösek a céljaink, közösen akarjuk eltölteni az egész életet. El se tudom képzelni, hogy az egyikünk elmegy étterembe, a másik meg eszi otthon a paprikáskrumplit. Mondjuk, azt sem tudom elképzelni, hogy egyikünk ráhagyja a másikra az összes házimunkát.


Én értem, hogy szereted őt, ez egy ilyen dolog, de gondolkodj el rajta, tényleg egy ilyen ember mellett akarsz-e élni, akit nem érdekelnek az anyagi problémáid és aki még a közös háztartásban sem hajlandó részt venni. Az egész szituáció elképzelhetetlen számomra.

90. gribedli*** (válaszként erre: 85. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 18:00

Tényleg? Mármint van, aki megsértődik az óvszer miatt? Ha ez az a pasi, akkor még görény is. Úgy értem, tegye már tönkre a nő a testét a fogamzásgátlóval, csak mert ő nem akar óvszert használni? De még all inclusive: smucig, nem segít neki és rábízza az ex gyerekeit is.


Komolyan mondom, addig értem, hogy léteznek ilyen fenomének. De hogy valaki még el is viseli...

89. Dominó123 (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2016. ápr. 19. 17:16
Ugy látszik máa pasik is ilYenek:) azt hittem kb csak nekem van hasonlo...Bár a pénz kérdés nálunk legalább nem gond.
88. polivinilklorid (válaszként erre: 7. - Doubter)
2016. ápr. 19. 17:12
Magyarul a költségeket osszátok, de a munkába meg bele is fulladhatsz az igazságosság nevében. Ha a nyaralásokat, nagyobb kiadásokat állja, és nem fillérezget, akkor szívesen a feneke alá teszem a kényelmet, de ha minden fifti-fifti, akkor a házimunka is. Ha meg még a kölkeit is te rendezed, az vastagon kihasználás. Ennél még egy társbérlet is jobb. Ilyen pasit elég hétvégi programnak megtartani, ha annyira jó a kémia. Pár órára vagy egy napra jól elvagyunk, ha időnk engedi, amúgy meg mindenki oldja meg a saját életét!
87. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 86. - Channa*)
2016. ápr. 19. 16:17

Probléma megoldva!

Az utolsó mondatban ott pont, a kérdés kulcsa!

86. Channa* (válaszként erre: 29. - Doubter)
2016. ápr. 19. 16:14

Szerintem te még is csak a pénzét akarod. Akárhányszor is írod le, hogy nem.

Mindig arra lyukadsz ki, hogy ő mennyivel jobban jár. Na igen, ő sokkal többet keres, így sokkal több marad neki. Erre szoktam mondani, hogy más is dolgozhat annyit és azt, és akkor majd ő is annyit keres. Ha meg valamiért nem megy, akkor ne sajnáld tőle.

Magadról is azt írod, hogy 100-200 ezret kereső diplomás vagy. Most akkor mennyi is amit keresel? 100 vagy 200 ezer? Mert ugye nem mindegy. Ha csak 100-at, akkor igen nehéz lenne abból 160-at a közösbe dobni.

A mások által írt példák, csak példák. Ha neked 160 ezer a fizetésed, akkor dobj a közösbe 110 ezret, és oldjátok meg abból a közös életet, a többit meg spórold meg és ne azon nyafogj, hogy ő meg így még többet fog megspórolni, mert az az ő dolga. Te nem keresel annyit, hogy milliókat spórolj, ő meg igen. Ha fordítva lenne, akkor te mit tennél? A közösbe dobnád az egészet? Nem hiszem, mert te annál garasoskodóbbnak tűnsz.

Téged az zavar a legjobban, hogy neki sokkal több pénze van, mint neked, illetve az, hogy nem is költi rád, így a legjobb az lenne, ha keresnél magadnak egy olyan partnert, aki pont annyit keres mint te.

85. trapiti (válaszként erre: 1. - Doubter)
2016. ápr. 19. 16:12
Egyébként ez ugyanaz a pasi aki 2012-ben megsértődött mert óvszert akartál használni? Meg ha jól látom azelőtt is egy hasonló alakkal voltál... szerintem nem jól választasz...
84. trapiti (válaszként erre: 83. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 19. 16:10
Visszaolvasva a korábbi bejegyzéseit, lehet hogy igen...
2016. ápr. 19. 16:03

Mindenáron örökbe akarsz fogadni egy férfit, akirôl az anyja már nem gondoskodik??

Éld inkább a fiatal nôk gondtalan életét!

Büdös zoknit ráérsz mosni késôbb is; még meg is unod!

82. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 15:37
Lyézusmárja:DDD
81. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Doubter)
2016. ápr. 19. 15:30
Jó, akkor most kezdtél el róla olyan hangnemben beszélni, hogy nem hiszem, hogy szereted. Vagy ha neked ez a szerelem, ki tudja, hogy beszélsz arról, akit nem szeretsz. Otthagyni esetleg? Kikényszeríteni az érzelmeket nem lehet. Ha egy nagyvonalú emberrel vagy, azzal soha nem kellene ilyen kicsinyes dolgokon vitázni. Mert megvesz dolgokat, kifizet dolgokat, érzi, hogy mit szeretnél, megbízik benned, tudja, hogy nem a kihasználás a cél. A tied nem ilyen, nem fog megváltozni. De te sem.
80. enigma. (válaszként erre: 76. - Globus)
2016. ápr. 19. 15:29
.....ezen nyüszítek én is, ez nem férfi volt, hanem egy hörcsög :-D
79. enigma. (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 15:28

Mekkora :-D


....ezért jár egy virtuális vállonveregetés :-D

2016. ápr. 19. 15:27
Nem tudnek igy parkapcsolatban elni. Volt egy ismeros hazaspar, ott ugyanez ment. Apasi joval tobbet keresett mint a no, es a ferj kijelentette, hogy a rezsi az ove, a kaja, tisztito, tisztalkodo szerek, meg a 2 gyerek koltsegei a felesege. Hat a rezsi kb annyi volt, mint a 4 ember kajaja. A no nullara futott minden honapban, a ferfi pedig par ev mulva meglobogtatott elotte par millat, eldicsekedve, hogy mig o minden penzt elbacott, o bezzeg mennyit megtakaritott. Es ez az o penze....Gyerekek soha egy osztalykirandulasra, taborba nem lettek befizetve mert a nonek nem maradt ra, kedves apuka meg beintett. Egyutt vannak, lassan megoregednek igy egyutt...
77. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Doubter)
2016. ápr. 19. 15:23

Én rendes háztartást vezetek, csak abból indulok ki, hogy amíg csak ketten voltunk, saccperkábé 1 órám ment el naponta mert volt kb 4 adag ruhánk hetente mosás vasalás, 80nm-en éltünk, volt max fél óra a napi takarítás mert ketten tök vigyáztunk rá és nem voltunk napközben otthon. Délben, este otthon ettünk, főztem, de egyfélét, stb. Igaz, akkor is segített, tiszteletből is, meg rendszeretetből is.


Szóval írod, hogy neki egy csomó pénzébe kerülne, ha ezt másnak fizetné, erről azt gondolom, hogy napi 1 órából senki sem gazdagodna meg rajta. Persze úgy mondom ezt, hogy azt sem tudom, mekkora a ház, de nekünk nagy, kert is van, épp ezért a legjobb megoldás, amikor mindenki kiveszi a részét a teendőkből. Te nem tudod érvényesíteni vele szemben a véleményedet, ő meg nem tisztel, ha azt gondolja, hogy ez csak a te dolgod. Ez sokmindent elárul a kapcsolatról.

76. globus (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 14:42
Éjjel ette a kekszet, bexarás... :DD
75. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 68. - Mezei Virág)
2016. ápr. 19. 14:42
Ahogy a Maupassant leírta... :D
74. michelle.r (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 14:41

"Kikértem a legdrágább steak-et (isteni volt, a mai napig emlékszem)."


Ribi :))))) Well done ;)

73. trapiti (válaszként erre: 70. - Magdalénia)
2016. ápr. 19. 14:38
Ennek már 15 éve... :) de köszi :) azóta is áldom az eszem, mert így lassan 11 éve olyan férfi van mellettem akit minden együtt töltött nappal jobban becsülök :)
72. michelle.r (válaszként erre: 51. - Doubter)
2016. ápr. 19. 14:37

Egészen szépen rávezeted magad, hogy mi a megoldás. Figyelj arra, amit írsz.


Tiszta lakással, acsorával várad az urat, ő még elszöszmötöl ezzel-azzal, majd lefekszik. És baromira tojik arra, hogy neked igénye lenne a társaságára.


Nem szeret, nem rád van szüksége, hanem a kényelemre, amit biztosítasz neki. Élhetsz még így pár évig, de a vége a teljes kigés és befordulás lesz :(

71. Magdalénia (válaszként erre: 68. - Mezei Virág)
2016. ápr. 19. 14:36
Ha a lyánynak is van kedve hozzá, akkor nem feltétlen. ;)
70. Magdalénia (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 14:35
Ez volt a jó megoldás! Hatalmas! Gratula! :)))
69. Mazsinka (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 14:34
Egy barátnőm pasija is így kezdte. Összeköltöztek, aztán mindent feleztek. Tíz deka sajt árát is behajtotta rajta, pedig tízszer annyit keresett, mint a barátnőm. Aztán valahogy helyre állt az esze, ahogy haladt előre a kapcsolat, és most már nincs ilyen jellegű problémájuk. Bár szerintem ritka, ami így végződik.
68. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Magdalénia)
2016. ápr. 19. 14:32

De akkor a szexért is kell külön díjat számolni!

BóÓÓt az bóóóóóóóóóót!

67. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2016. ápr. 19. 14:28

"Kikértem a legdrágább steak-et (isteni volt, a mai napig emlékszem). Többet nem keresett :)"


Remek! Nagyon tetszik ez a megoldás!:DDD

66. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 55. - Doubter)
2016. ápr. 19. 14:28

A házvezetônôket viszonylag jól megfizetik a jobb helyeken. :D

Számold csak ki: min. 700,-Ft-os órabérben mosni-teregetni-fôzni-mosogatni-vasalni-takarítani-bevásárolni :D

65. Magdalénia (válaszként erre: 58. - Doubter)
2016. ápr. 19. 14:26

Butaság egyenlősdit játszani. Ez nem üzlet, amit ki lehet számolni Forintra.

Ha pedig üzlet, akkor ne vigyél bele érzelmeket. Tekintsd úgy, hogy valakinek az albérlője vagy.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook