Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Költségek megosztása élettársi viszony alatt fórum

Költségek megosztása élettársi viszony alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. ápr. 19. 09:55

Ha így van, akkor azt is megírnád, szerelmes párkapcsolatban miként oldják meg mindezt?

Tudom, én is úgy látnám helyesnek, ha közös kassza lenne, ami enyém az a tied is és fordítva. De hát mivel a pár férfi tagja úgy látja, aránytalanul nagy a bevétel különbség, nem lenne igazságos "egybe rakni". Gáz nem? De mivel már az életben megütötte egyszer a bokáját, és egy nő kiforgatta nagy vagyona feléből, ezért elővigyázatos. Én ezt talán meg is értem. Ezért a nő nem is tart igényt az Ő dolgaira, de azt is igazságtalannak tartom amit lentebb megírtam, hogy a nő kettőjükért dolgozzon míg a férfi csak magáért.

2016. ápr. 19. 09:46

Na ez az amit az elvált és/vagy gyerekes szülőket összeszedő nők elviselünk.

Szerintem nincs olyan hogy ideális megosztás -mert egy idő után el fogsz jutni oda ahova én, hogy ugyanmár miért mosok, vasalok főzök és más gyerkőceire (még ha imádom is őket, nálunk mondjuk velünk laknak)


ráadásul mi kb ugyanannyit keresünk -és én osztom be az összeset. ... a lelkiismeretemet én azzal nyugtatom, hogy az ő részéből próbálok fizetni mindent a gyerek után és a rezsit, azon felül viszont mindent én veszek.

ahogy írod..ördögi kör...mert nem a kapcsolatot építi :(

kitartás

2016. ápr. 19. 09:40
Hála a jó Istennek fogalmam sincs, de ez így üzleti viszonynak tűnik, nem szerelmes párkapcsolatnak.
2016. ápr. 19. 09:36

Kedves fórumozók.

A következő téma iránt várom hozzászólásaitokat, tapasztalataitokat.

Amennyiben élettársként él együtt két fél,de nem keletkezik közös vagyon, mert külön kasszán vannak, hogyan lehetséges megoldani az "igazságos" költségelosztást, ha aránytalanul nagy a két fél között a bevétel különbség? Egyik fél milliós bevétellel (szakmunkás) míg másik fél egyetemi végzettséggel 100-200 ezer között keres! Ugyanakkor míg a szakmunkás csak "saját részre" hajt aránytalanul sokat,már már a kapcsolat kárára, ( persze házasságban sokan azt szokták mondani, hogy valamit valamiért, és tűrjön a nő..., de "hasznát" az egésznek nő ebben az esetben egyáltalán nem élvezi..!!!) addig a nő, munka után, odahaza a háztartást, mosást, vasalást,főzést, kerti munkákat stb....elvégzi kettőjük számára, sőt kéthetente férfi saját gyerekei számára is. Ha mindezekért fizetnie kéne egy bejárónőnek, nem kevés pénze menne rá a férfinak. Ugyanakkor ha a nő mindezeket máshol vállalná be, másodállásban, összejöhetne belőle annyi plusz bevétele, amiből simán tudná fedezni a kaja,rezsi sőt még kirándulások, wellness hétvégék stb. saját költség részét is.

De hát az igazság az, hogy az otthoni teendőket is el kell látni valakinek, így ha elmenne a nő otthonról mint a férfi késő estig, hogy a saját pénztárcáját tömje vastagabbra, (ami még mindig szerényke lenne a férfi bevételéhez képest..., így szórakozásokra drágább utazásokra még mindig nem tudna úgy költeni ahogyan a másik fél) akkor nem lenne otthon elvégezve a háztartás. Ördögi kör.

Milyen lehetséges megoldásokat szoktak ilyen esetben alkalmazni?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook