Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kit hogyan visel meg a munkanélküliség? fórum

Kit hogyan visel meg a munkanélküliség? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
24. hdsb
2007. nov. 14. 15:58
Én lassan egy éve munkanélküli vagyok, és most felcsillant a remény, mert felhívtak hogy menjek be személyesen is. (eddig csak az önéletrajzomat látták) Remélem most már lesz munkám, mert nagyon kéne a pénz. Eléggé megviselt ez jó pár hónap munka nélkül.
2007. nov. 14. 13:39
Én is voltam munkanélkül,és rettegtem az megélhetésemért. AZtán most jöttem rá, hogy ha kirúgnának, és előlről kellene kezdenem, hülyének nézhettek, de repesnék az örömtől, hogy végre kézbe vehetem a dolgaimat és a nulláról is, de előlről kezdeném, persze másképpen. Mert ami belőlem akkor hiányzott, a cél, az most már megvan, és tudom, hogy azért tűzön-vizen keresztülmennék.
2007. okt. 30. 22:33
Én a nyolcadik hónapban hagytam abba a melót, most 21 hónapos a kisfiam, nagyon jól érzem magam vele, imádom, de most már jó lenne dolgozni, szeretek dolgozni, és nem utolsó sorban jól jönne a pénz is:)
2007. okt. 30. 17:37
Én már kezdek be fordulni.Sajna veszélyeztetett terhes vagyok és azért nem dolgozhatom..:(
2007. okt. 30. 17:20
Én elég rosszul viselem a dolgot, mert nincs önbizalmam és azért vagyok munkanélküli. Dolgoztam 1 évig takarítónőként, de ott minden nap üvöltöztek velem ezért felmondtam. Azóta meg nem nagyon merek munkát keresni, mert mindíg begörcsölök és nem merek megszólalni az interjún vagy, ha sikerül is akkor is elkezdek dadogni és mindíg azt a választ kapom, hogy majd értesítjük. Még én se venném fel magamat úgyhogy egyáltalán nem csodálkozom csak nagyon rossz.
2007. okt. 21. 11:00
most jelenleg munkanélküli vagyok augusztus végétől,már hozzá szoktam ehhez.1. évig dolgoztam,előtte munkanélküli és így tovább.Már nem idegeskedem miatta.
18. Donyta (válaszként erre: 14. - Peggy13)
2007. okt. 21. 10:57
Miért nem mész el főállású anyának???
2007. okt. 21. 10:36
Soha nem voltam munkanélküli ! De van amikor öt állást is ajánlanak . Persze én nem fogadom el ! :))Szerencsés vagyok ezen a téren ,habár most nem dolgozom ,de én nem akarok, egy -két évet kihagyok ,de munkanélkülit nem kapok !! Mert olyan munkám volt,hogy nem is kaphatok !Közben tanultam ,és elvégeztem egy EU-s iskolát .
16. LoLiNa
2007. aug. 27. 06:05
Sajnos én is voltam gyes után munkanélküli.. mellette egyedülálló is.. eléggé kikészített.. több mint fél év, és örülhetek, hogy az itteni viszonyokhoz képest "gyorsan" kaptam munkát.. kiváncsi vagyok, most mi lesz a 3 évem után..
2007. aug. 13. 17:44
Én is voltam munkanélküli, és nagyon megviselt a dolog. Depressziós voltam.:( Persze, vannak együttérző emberek, de aki nem éli/élte ezt át, az nem is tudhatja milyen borzasztó érzés, ha a teljes bizonytalanságban haszontalannak, értéktelennek érzi magát valaki...
2007. júl. 26. 00:06
Sziasztok! Hát nem valami jó munkanélkülinek lenni. Én azért lettem,mert nincs aki vigyázzon a 3 gyerkőcre. Egy évig 3 műszakot nyomtam,akkor a párom volt munkanélküli,most ő talált nekem kellett leszámolnom. Miért nincs vagy csak nagyon kevés olyan meló,amit ovi nyitástól zárásig lehetne végezni.Volt már olyan,hogy azért nem vettek fel részmunkaidőben mert nem tudtam volna délután 4 után vállalni,pedig hírdetni nem így hírdették. Ha egyszer nincs aki vigyázzon a gyerekekre. Bébisitter meg olyan drága,hogy arra menne a fizetés 70-80 % a. Ezért nem jó,hogy minél tovább kell mindenkinek időskorában dolgoznia,mire nyugdíjas lenne az ember és segíteni tudna talán meg se éri.Nem jó ez sehogy ami itt van.
2007. júl. 13. 21:01

Két gyereket egyedül nevelve 46 évesen lettem munkanélküli. Ha a nyugdíjas anyu nem segít, nem is tudom mi lett volna velünk!

Milyen világ ez, nem érdekel senkit, ha egy család a csőd szélére kerül. Egy évig mondhatni éheztünk, csak arra öszpontosítottunk, hogy a számlákat kifizessük, mert ha az elmarad, akkor az utcára is kerülünk.

12. 6a062297d0 (válaszként erre: 4. - Virkina)
2007. júl. 13. 20:30
Pontosan tudom hogy min mész keresztül. A sógornőmmel és a sógorommal ugyanez a szitu. Látom hogy szegény sógornőm mit kinlódik a 2 gyerekkel, a párja meg csak iszik, vagy henyél. Nem ismerlek benneteket, de ha adhatok egy tanácsot szabadulj meg töle minél hamarabb. Ennél akármi is jobb!
11. Ai
2007. júl. 13. 19:25

Engem borzasztóan megvisel. Szintén a 4 éves kisfiam az első kérdés. Sajnos a kutyát nem érdekli, hogy tudok, szeretek és szeretnék is dolgozni. Nézem ahogy a párom kinlódik, hogy fizessük a rengeteg tartozást, a csekkeket és még együnk is. Nem csak én, hanem ő is teljesen tönkremegy. Dolgozik éjjel nappal, de lassan ez sem lesz elég. Miért nem hiszik el, hogy meg tudom oldani a gyerekem?

34 éves vagyok, de néha úgy érzem, hogy nincs helyem ebben a világban.....kilátástalan.

10. Juddyt
2007. jún. 19. 10:27
Én péntektől lettem munkanélküli. Már hónapok óta keresgettem, de .... ha megtudják a korom, már nem is kérnek belőlem:-(
2007. jún. 1. 11:37
még nem tudom, de ha a cégnél így haladnak a dolgok, 1 hónapon belül megtudom.
2007. máj. 31. 20:30
Engem a GYES után nem vettek vissza,és akár merre megyek jelentkezni,amikor megtudják hogy van egy 4 éves gyerekem,már nem is kellek,nagyon megvisel ez az egész.Egyrészt szeretnék dolgozni,másrészt a pénz miatt se lenne mindegy.
2007. máj. 22. 20:16
Engem is megviselt, mikor megszűnt az álláshelyem, pedig előre tudtam. Igaz, hogy azóta gyarapodott a család,és van itthon is elfoglaltság, de nem tudtam kiheverni teljesen azóta sem!
2007. máj. 22. 19:31
Nehezen viselem, mert szeretek és tudok dolgozni. Főleg a kereskedelem olyan ahol minden nap történik valami. És ez hiányzik!
2007. máj. 6. 21:16
Nálunk Szerbiában, Vajdaságban, nagyon sok a munkanélküli,és bizony nagyon megviseli az embereket.A priváthoz nehéz bejutni,mivel még kevés van ,az állami munkahelyek, gyárak, bezártak vagy csődbe jutottak.
2007. máj. 6. 20:48
Engem nagyon megviselt ha csak szóba kerül hogy állást kell váltanom az is.Szerencsére sikerült váltanom és van melóm. A férjem viszont évek óta csak leng az életben. Alkalmi munkák semmi pénz. Persze a családban ( anyukáék) elő adja hogy mennyi t és mit és milyen sikeres stb... közben pedig majd beleokkanok abba ,hogy hónapról hónapra élni tudjunk. Hol hoz pénzt hol nem.De inkább nem, azt pedig italra költi.Én úgy érzem nem is akar dolgozni, ez így neki nagyon jó. Nekem viszont elegem van.
3. 269bcd1e2f (válaszként erre: 2. - Opál)
2007. máj. 6. 11:00
MÁR 2 HÓNAPJA ÉS A BEJÁRÁS MIATT:(
2. opál (válaszként erre: 1. - 269bcd1e2f)
2007. máj. 6. 09:40
Szia! Mióta vagy munkanélküli és miért??
2007. máj. 6. 07:40
Személy szerint nagyon
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook