Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudok munkanélküli bátyámon segíteni? fórum

Hogyan tudok munkanélküli bátyámon segíteni? (beszélgetős fórum)

1 2
49. Liluzso (válaszként erre: 48. - Forrest2010)
2013. szept. 30. 13:24
A csalad dolgozik a vallalkozasban, sogoromek is, aposomek ugyszinten. Tehat tul sok embernek lennek lekotelezve, es vallalnom kene a felelosseget a munkajaert, hisz ugyebar en eroltetem be.... Mar arrol is leszoktam, hogy ismerost felvegyunk, mert tobb esetben,ha gond volt, ram mutogattak ujjal, hogy a Te baratnod/ismerosod....ez a legvegso megoldas. En oszinten nem akarom, es ő sem kert ra meg soha.
48. forrest2010 (válaszként erre: 44. - Liluzso)
2013. szept. 30. 10:43
Ha sikerülne hazarángatni , nem tudnátok alkalmazni a ti vállalkozásotokban ? legalább csak addig , amíg nem moccanna valamerre magától is , hátha kedvet kap , mert ez így nem élet egy ilyen fiatal emberkének .
2013. szept. 29. 22:24

Na, ma vegigolvastam az oneletrajzat es az igazsag az, hogy jo, megnyero, nem talalok benne hibat. Evekig sok embert felveteliztettem a vallalkozasba, sok oneletrajzzal talalkozom a mai napig is, de az ő oneletrajzaval semmi gond.

Probalkoztam konkret tanacsokkal, otletekkel es biztattam.megkoszonte, hogy vagyunk es mellette allunk. Azt mondta, szerencses, amiert igy szeretjuk őt es nem dobtuk ki a kukaba. Amugy semmi kosza igerete nem volt. Megegyszer kosz a biztato szavakat, volt ertelme ide irnom.

2013. szept. 28. 22:16
Anyukád nem segít azzal ha pénzt ad neki!Néha az embernek pofára kell esnie!Persze ha anyukádéknak nem gond ,hogy élősködnek rajtuk akkor nem gond,csak ember nem lesz belőle sose .
2013. szept. 28. 17:22
17 eves kora ota vezet.
2013. szept. 28. 17:19

Ő a Balatonalmádiba kihelyezett részébe járt a Gabor Denes fősulinak vagy 15 éve....nem Bpestre. Ezért gagyiztam le, tényleg nem tud kb semmit a gépekről.

Nem ertem en sem, minek van még fent Pesten.... Jol latod, kedves hozzaszolo, haza kene huzni videkre es keresni munkat. De meg mindig azt mondogatja, hogy ha fent nincs neki, otthon hogyan is lenne? Ha 2-3 honapig nem halad, en fogom hazarangatni. Nagyon koszonom a segitsegeteket, nem is gondoltam, hogy kapok otleteket!!!!:) az en helyzetem nagyon mas, maganvalkalkozasunk van a parommal. Nekem konnyu a dolgom es burokban vagyok, sejtelmem sincs, mi van odakint a munkaeropiacon: ezt azert szoktam tole hallgatni. Az oneletrajzat meg nem adja oda, sunnyog, sztem fel, hogy mindenfele elkuldenem:) de holnap hatarozottan elolvasom, es javitom!

43. Regin_a (válaszként erre: 39. - Liluzso)
2013. szept. 28. 08:11

Gábor Dánes nem egy gagyi iskola, persze aki átbukdácsol annak a betanitott munka se menne

Jóbarátom ezt az iskolát végezte, nem 2-esre, és bejárta a szó-szoros értelmében a világot ezzel a végzettséggel


Mennyit vezetett a a jogsijával? Mert főállásban azért megnézik ezt is

Ugyanakkor nem autózásra vesznek fel valakit, hanem mondjuk árúteritésre, amivel akármilyen cuccok le/felpakolásával együtt jár


Írd csak be a Gugliba

"közgazdász informatikus keresünk"

Meglepődsz hányat fog kidobni


Nincs már út csak a kényszer, hogy elmenjen melózni

2013. szept. 28. 07:12
Minek van fent pesten, ha már évek óta nincs neki ott munka? Menjen szépen haza, ha jól értem te is találtál munkát a szülővárosodban. Ott legalább szem előtt lesz, a lakását ki lehet adni, az fedezheti is az ő kiadásait. Ha meg otthin van, segíts neki állásokat bömgészni, önéletrajzot írni, felkészülni egy interjúra. Csöpögtess belé egy kis önbizalmat, hátha csak az hiányzik neki ahhoz, hogy munkát találjon.
2013. szept. 28. 00:45
Jogsija van, en a soforkodest fogom neki mondani, koszonom a konkret otletet!
40. Liluzso (válaszként erre: 39. - Liluzso)
2013. szept. 28. 00:44
Nem tudom, mi zokkenthetné ki ebbol a depresszios onsajnalatbol, vagyis abbol a tudatbol, hogy ő senkinek sem kell. En agykurkaszhoz nem kuldom, erre penzt pluszban biztos,h nem.... Anyu mondta neki nem egyszer, hogy menjen vagont pakolni, ha mas nincs, de szalljon be a koltsegeibe, jaruljon hozza vmivel, mert nem anyagilag, hanem lelkileg nem birja mar tovabb! Engem pedig az idegesit, hogy ilyenkor nem mondja azt, hogy oke, keresek akarmit. Azt mondja, sok helyre jelentkezik, de senki nem kivancsi ra. Allitolag HVG allasborzen volt, kivancsi vagyok. Felek, ha senki nem hivja be, megbolondul teljesen:( sosem volt lusta gyerek, kamaszkent is dolgozott mindig, szolid, normalis, de ott , egyedul lakva, teljesen be van fordulva.
2013. szept. 28. 00:36

Sziasztok! Koszonom a valaszokat, nagyon hasznosak! Irta valaki, hogy kamuszeru, amit irok, nem ertem, mi okom lenne ra. Az info diplomajat a Gabor Denes foiskolan szerezte 2-essel. Ez egy ultragagyi iskola volt, ennyit is er, vagyis annyit, hogy a szamitogephez jobban ertek nala, pedig egy altalanos felhasznalo vagyok. Ebben a szakmaban csak kinevettetne magat. Aztan elkezdett dolgozni egy nagy cegnel (tavkozles), ott inditottak masoddiploma kepzest a pesti kozgazon. Ezt ő fizette, volt mibol es igen kedvezo ara volt meg akkor, 10 evvel ezelott. En az egyetemen szazszor annyit tanultam, mint ő valaha is. Szoval ezert irtam, hogy kb semmire nem jut a papirokkal. Nyelvtudasa mara halott.

Az onbizalma a fokytonos elutasitas miatt eltunt, ezert sunnyog es kapaszkodik belenk. Szuleim es en is jol allunk anyagilag, mar amennyire ket nyugdijas jomodu lehet. Apam felsovezeto volt, igy magas a nyugdija, anyame is oke. De azert nem annyira, hogy eletuk vegeig tesomat eltartsak. Ezert kap csak annyit, hogy ne haljon ehen.

Vasarnap hazajon, le fogunk ulni vele es javasolni fogom a hataridot es a penz megvonast. Anyamekat nagyon sajnalom:( nem tudom, van e jogom igy beleszolni. Max en nem kuldok neki tobbet. De anyamek penztarcajaba hogy van jogom beleszolni?

38. 937a2a883a (válaszként erre: 37. - Kangaroo Island)
2013. szept. 27. 16:02

Legjobb barátnőm testvére is így van.Mondogatja,hogy nem talál munkát,pedig hónapok óta keres.Mondom neki,hogy pedig én rengeteget látok ilyen,meg ilyen munkát.Erre a válasz:ja,hát ő is látta,de ő neki azokhoz nincs kedve,nem akarja csinálni.Ja,hát akkor mondtam neki,hogy ne haragudjon,de többet nem szeretném azt hallani tőle,hogy nincs munka.Ő is elvan,mert az anyukája adja neki a pénzt havonta.Albérletet meg nem kell fizetnie,mivel a szülei vettek neki lakást.

Jelenleg még én is itthon lakom,de mihelyst kiderül,hogy a páromat melyik városba vették fel dolgozni,mert ő már volt felvételin,akkor kezdek el én is keresni.Ettől függetlenül nézelődök,érdeklődöm,csak még önéletrajzot nem adtam be sehova.Viszont vannak tartalék munkahelyek.Egyik ismerősöm 1 hónapja kezdett egy gyárban és mondta,hogy oda is van folyamatosan felvétel,csak nem hirdetik.Párom volt egy fuvaros cégnél,ahova szintén van felvétel,ha van B kategóriás jogsi.Ja,és nincs nagy felvételi egyik helyre sem.

37. Kangaroo Island (válaszként erre: 35. - 937a2a883a)
2013. szept. 27. 15:20
aki akar dolgozni fog is...ismerősöm is siránkozik hogy nincs munkája, küldök neki ezret, majd visszaír, hogy hát ő nem akar ilyen helyen dolgozni...jaaaaaaaaaaaaaa hát akkor ne is siránkozzon, mert nem munka nincs hanem kedve nincs...
2013. szept. 27. 10:33
De majd az lesz,hogy ide visszaírok,hogy mennyi idő alatt találtam munkát. :) Jelenleg nagyon pozitív vagyok,de akkor majd kiderül.Fiatal vagyok,talpraesett és diákmunka+családi vállalkozás által nagyon sok munkában van tapasztalatom és sok helyre nem is kell végzettség,mivel sajnos jelenleg csak egy érettségim van,az egyetemen jelenleg passzív a státuszom.
35. 937a2a883a (válaszként erre: 23. - Kangaroo Island)
2013. szept. 27. 10:18

"Érdekes, hogy én érettségivel 19 éves korom óta folyton találok állást."


Köszi ezt a mondatot és hozzászólást. :)Alátámasztja,hogy azért nem beszélek totál hülyeségeket.

Persze előfordulhat,hogy lesz hosszabb idő,amíg nem lesz munkám,de olyan,hogy évekig sehova??Az már nagyon válogatásra utal.

Ahogy te is írod,rengeteg a call center-es meló.Sok helyre nem is kell tapasztalat és adnak fix alapot is.

De ahogy én írtam,gyárba is lehet menni.Nekem az ismerőseim hatalmas része gyárban dolgozik.

A másik része meg külföldön,de nekem ez nem opció. :)

34. 937a2a883a (válaszként erre: 33. - 937a2a883a)
2013. szept. 27. 09:53

Ha meg esetleg most azzal jön valaki,hogy nem tudom hogyan működnek a dolgok...de tudom,látom,érzem.

Viszont a másik oldalt is látom,hogy az összes ismerősöm talált magának munkát 1-2 hónapon belül.És nem vagyok naiv,tudom,hogy sokan rabszolgaként dolgoznak,de még mindig jobb,mint évekig a szülőktől pénzt kérni.

33. 937a2a883a (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2013. szept. 27. 09:46

Nem hasra ütésből írtam...Nyugodtan gratulálhatsz,mivel nekem kell a pénz,így mindent elvállalok.Azt egy szóval nem írtam,hogy milyen jól meg is fizetik az embert.Nem tudom te hogy vagy vele,de engem jelen pillanatban az a 47 ezer ft is kisegítene.

Amúgy meg épp munkát keresek és hidd el,RENGETEG munka van és a legtöbb nem 47 ezret fizet.A 90-100 ezer a legtöbb helyen megvan.Ja,hogy neked az sem pénz?Egyedül egy albérletben valószínűleg nem az,de akkor nem kell egyedül lakni.

Amúgy képzeld,az összes ismerősöm dolgozik Pesten,mindenki talált valamit.Nem álommelók,de a 100-120 ezret simán megkapják nettóban.Uramatyám,ez hogy lehet?

A párom sem volt sosem munkanélküli,mindig talált valamit?Ez megint hogy lehet?

És itt is írta más is,hogy mindig dolgozott.És abban is igaza van,hogy rengeteg a a telefonos munka,ami sok helyen fixes+jutalék.Ha kell,oda megy az ember.

Amúgy szerinted csak az létezik,amit te leírtál példának?

32. Kangaroo Island (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2013. szept. 27. 08:26
de ő nem hogy 47 ezret nem keres, hanem semmit nem keres...
31. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Kangaroo Island)
2013. szept. 27. 07:45
Szerencséd van ! Hatalmas ! mert így fogod fel a dolgokat , végülis pozitívan állsz hozzá és ez a lehető legjobb ösztönző / szerintem / Én mindig azt hittem h egy diplomás emberke , pláne egy többdiplomás képes arra , h a sok tanulás után teremtsen is valamit , pl egy munkahelyet magának , aztán rájöttem , h ez bizony nem diplomafüggő ! mert sokan képesek egyről kettőre jutni diploma nélkül is , sokan pedig csak tanultak , papírt szereztek róla , de közbe képtelenek önállóan valamit kezdeni magukkal , pedig egyre inkább arrafele fejlődik a világ , h nincs az emberek javarészének tálcán kínálva semmilyen lehetőség .
30. grizus (válaszként erre: 15. - Gabiusa)
2013. szept. 27. 01:44

Jó, lehet segítséget kérni, csak úgy értettem, hogy a pszichiáter lehet, hogy elültet benne egy betegségtudatot, tök feleslegesen és erősíti a szégyenérzetét, és van akire ez nem inspirálóan, hanem visszahúzóan hat. Meg a pszichiáterek nem bírják ki anélkül, hogy gyógyszert ne írnának fel, és itt szerintem az nem kell. Régen egyébként nem gyógyszerezték meg pihentették a depis betegeket, hanem veszélyes helyzetbe hozták, hogy ráébredjen erejére. De akkor még nem volt "pszichiátria", csak józan gondolkodás.

Lehet, hogy most dolgozik benne az, hogy igazából mi akar lenni. Persze nem vitatom, hogy emellett valami kevésbé szimpatikus munkát azért bevállalhatna.

29. bumburka (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2013. szept. 26. 22:56
Ez egy kemény világ. Amíg nincs más,el kell fogadni azt a munkát, ami éppen jön.
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - 937a2a883a)
2013. szept. 26. 22:34

Ja, lehet találni, csak abból a fizetésből nem igen lehet megélni.


Könnyű azt mondani, hogy csak az nem talál munkát akar nem akar.


Élj meg 47 ezer forintból egyedül, akkor majd megtudod, hogy mit találtál olyan könnyen. És ezért a 47 ezer forintos munkabérért 3 körös interjún kell megfelelni, ami után egy raktárba a lopásgátlót rakod fel a ruhákra. Röhejes és szomorú, mert ezért a fizetésért csesztetnek is álló nap. Gratulálok, ha ez neked munka...

2013. szept. 26. 22:14

Kedves fórumindító! A bátyád nagyon rafinált. Egyszerűen büdös neki a munka és kihasznál titeket.

És elég szomorú,hogy Ti-a szüleid és te ezt hagyjátok is.

A férjem Katonai főiskolát végzett,míg nem tud a Honvédségnél elhelyezkedni napi 10-12órában,még vasárnap is melózik egy pékségben,áruszállító. Éjjel 1-kor kezd. Nekem is főiskolai végzettségem van. Én sem ültem a fenekemen várva a sült galambot &és élveztem,hogy anyuci ,apuci eltartson. Addig talpaltam amíg találtam melót.Egy bevásárló központban vagyok eladó. Szóval álljatok a sarkatokra,és állítsátok kész tények elé,más különben sokáig ki fog használni titeket!

26. jstefan (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2013. szept. 26. 20:38
Ha valóban van közgazdász,és informatikával kapcsolatos diplomája akkor azonnal eltud helyezkedni mert nagyon nagy hiány van belőlük a munkaerőpiacon!!! Az hogy nem ért semmihez az nagyon ellentmondásos, mert a fenti diplomák megszerzéséhez nagyon sokat kell tanulni,és nagyfokú tudással kell rendelkezni! Az hogy élősködik a szülein,és a testvérén egy 40 éves férfi az a családnak nagyon nagy szégyen.Azért is mert a két diploma megszerzéséhez nagyon sok pénzt kellett a szülők részéről befektetni ahhoz hogy a több éven át tartó küzdelem sikeres legyen.Az egész történetedben nagyon sok az ellentmondás , valahogy nem életszerű,de az is lehet hogy a bátyád pszichológus segítségére szorul.Vagy nincs semmilyen diplomája,és az árufeltöltés,mosogatás nem az ő profilja,pedig a munka nem szégyen.Az EU országokba kivándorolt gagyidiplomás munkavállalók kb. 60%-a mosogatással , árufeltöltéssel,takarítással kezdi, még az orvosok egy része is fizikai munkát kénytelen elvállalni mert másra nem alkalmas, vagy visszajönnek egy-két hónap után.
25. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2013. szept. 26. 13:57
Hát már ne is haragudj, de azok a szakmák amikkel a testvéred rendelkezik igenis, hogy keresettek. Ha akarna dolgozna. Meg kell húzni a határt, mert így soha nem fog a saját lábára állnia! Nem kell sajnálni, mint írtad is egy életerős fiatalember! Bizonyítson is! :)
2013. szept. 26. 13:13
Lusta!Itasd le egy üveg vodka naranccsal aztán jól képeld fel.Én ezt tenném!Én egy büdös vasat nem adnék neki az tuti.Menjen ki külföldre mosogatni vagy bármi,de meg fogtok tőle őrülni ha itt marad.Anyukádnak meg mond meg ne pénzelje tovább a pici fiát mert ezzel nem segít csak árt neki!Fizessetek ki neki egy rep jegyet Londonba(de csak egy oda utat!)Adjatok neki 2heti szállás 1 heti kajapénzt.Garantálom dolgozni fog.De a reptérre feltétlen kísérd ki nehogy meggondolja magát.
2013. szept. 26. 12:47

Érdekes, hogy én érettségivel 19 éves korom óta folyton találok állást (előtte 16 éves koromtól diákmunkáztam), nem voltam még soha munkanélküli. most is dolgozom, de küldöm máshova is az önéletrajzomat, hátha lesz jobb, tanulok és fejlesztem magam, nyelveket tanulok. ne mondja nekem senki, hogy nincs munka, mert van.

nem a szerencsén múlik meg ismeretségen, mert nekem soha senki nem segített munkát találni.

El lehet menni sales-ezni is, átmenetileg jó, mert adnak fix alapot, én ott kezdtem, az volt az első munkahelyem, ha valaki akar pénzt keresni, kereshet salesezéssel nem is keveset és manapság sok sales-es állás van és szinte mindenkit felvesznek, mert kevés ember bírja sokáig, de legalább meg lehet próbálni, ha nem is bírja sokáig, max beleírhatj az önélerajzába hogy call centeres tapasztalata is van, ami sok helyen előny.


Lehet most írni hogy a call center ilyen meg olyan szar munka...nem szar egy munka sem, csak akarni kell dolgozni és lehet feljebb is lépni vagy munkahelyen belül váltani, főleg ha van diplomája az embernek.

2013. szept. 26. 11:50

Az a gond, hogy itt mindkét fél a hibás, és ebből az ördögi körből egyre nehezebb lesz kilábalni.

Nem lehetne valami kompromisszumot kötni? Pl. X hónap múlva megvonjátok tőle a támogatást, addig legyen ideje munkát találni... vagy ha már semmit sem csinál, állást sem keres, akkor tényleg a lentebb írt megoldás a legkézemfekvőbb: albérletbe kiadni a lakást, és költözzön haza.

21. Regin_a (válaszként erre: 6. - Liluzso)
2013. szept. 26. 11:47

Debizony bírná, akár itthon is


Egy jó barátom, mindig "elnök úr" volt és üzletkötésekkel foglalkozott, amik természetesen becsődöltek

Évek után az anyja lakását is elvesztette, feltette jelzálognak egy biztositék fejében

Felesége elvált és ultimátumot adtak neki, vagy melózik póri melós munkát vagy hagyják a fenébe

Jött hozzám hogy mi a helyzet és elmegy ő parkoló őrnek

Aztán a lánya szereztt neki egy msogatói helyet egy étteremben

Neki a minid elnök úrnak

Mondtam, hülye vagy ha nem fogadod el, üzletkötéshez hülye vagy, ott legalább kajálhatsz


Már kb.10 éve ezt csinálja, napi 10-12 órában, lakásbérlőként laknak és eltartja/ápolja az anyját is. Sőt, időnként olyan munkát is végez szabadidejében amihez végzettsége folytán ért is


Szoval kényszer kell és megszüntetni az apanázst!

20. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - Liluzso)
2013. szept. 26. 11:25
Na,ez meg rossz gondolkodás.Nem szégyen a mosogatás sem.Inkább mosogatni fogok én is,csak hogy végre ne a szüleimnek kelljen eltartania.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook