Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudhatom meg, milyen tanfolyamokat támogat a munkanélküli központ? fórum

Hogyan tudhatom meg, milyen tanfolyamokat támogat a munkanélküli központ? (tudásbázis kérdés)

16. ff36256613 (válaszként erre: 14. - Aidababa)
2010. okt. 9. 16:51

Hát, ez nem jó hír:(

Mindenesetre megkérdezem a hivatalt.

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

További kellemes hétvégét!!

15. d62762eb79 (válaszként erre: 14. - Aidababa)
2010. okt. 9. 09:13

nekem is van egy ilyen gyanúm...nagyon megnyirbálták az utóbbi években a támogatásokat.

jártam olyan tanfolyamra, amire sokan úgy jártak, h majd a munkaügyi kp. téríti x. részét, aztán kiderült, h mégsem térítik, hányinger az egész.

14. Aidababa (válaszként erre: 12. - Ff36256613)
2010. okt. 9. 09:09
Igen, erre gondoltam. A munkaügyi központban kérdezzétek meg, hogy mondjanak valami közelebbit arról, hogy milyen tanfolyamoknál van esély arra, hogy támogatják. Régebben én is próbálkoztam ezzel, de nem jártam sikerrel, mindenre azt mondták, hogy ezt nem. Van egy olyan gyanúm, hogy ez inkább egy olyan elvi lehetőség a munkaügyi központnál, a gyakorlatban lerúgnak. De azért próbálkozni érdemes.
2010. okt. 9. 08:41
józan paraszti ésszel úgy gondolnám, hogy az OKJ-s tanfolyamokat általában támogatják.
12. ff36256613 (válaszként erre: 11. - Aidababa)
2010. okt. 9. 08:08

Jaja, ez lehet az!!

Az általuk indított tanfolyamok vagy beteltek, vagy kevés van.

Akkor erre gondolhattak: én keresek egy tanfolyamot, és ők megmondják, hogy támogatnak-e, és hogy milyen mértékben?!

Ilyesmi?

2010. okt. 9. 08:07
A munkaügyi központoknál vannak olyan tanfolyamok, amikre csak ők iskoláznak be. De lehet olyan is, hogy vki talál magának egy tanfolyamot valahol máshol, amit el akar végezni, és kérhet a munkaügyi központtól erre támogatást. Létezik olyan is, hogy az egész képzés költségét kifizetik, vagy lehet, hogy csak egy részét. Meg kell kérdezni tőlük, hogy milyen jellegű tanfolyam lehet, milyen intézményeknél stb.
10. ff36256613 (válaszként erre: 7. - Katus3)
2010. okt. 9. 08:07
Ja, bocsesz, nem uncsitesó, csak egy ismerős, akkor stornó!!
9. ff36256613 (válaszként erre: 8. - Szimba)
2010. okt. 9. 08:06

Hát, ez nem túl biztató:(

A munkanélküli segély ma már nem is tart másfél évig:(

Asszem, talán 9 hónap...

Hát, ha mégis tud valaki segíteni, várom a többi hsz-t is:)

Köszi Katus, figyusz!

Nem lehetne megkérdezni esetleg e-mailben vagy telón az uncsitesódat, hogy segítsen??!! Ha neki sikerült, akkor mégsem lehetetlen!!

8. szimba (válaszként erre: 6. - Ff36256613)
2010. okt. 9. 07:58

A minimálbérrel pláne ne számolj... Nekünk is fűt-fát ígértek, hogy heti 20 órás tanfolyamra keresetpótló jár (először minimálbért, majd a minimálbér 60%-át ígérték). Ehhez képest a 14 fős csoportból 13-an egy vasat sem kapunk... :(

Ja, és majdnem másfél évet vártam, míg egyáltalán bekerültem egy tanfolyamra.

7. katus3 (válaszként erre: 6. - Ff36256613)
2010. okt. 9. 07:56
Pedig jól értette,egy ismerősöm így végzett tanfolyamot,hogy ingyenes volt, és még 60 ezret is kapott,akkor annyi volt a minimálbér! Több tanfolyam közül is választhatott. Sőt ez a srác is olyanra jelentkezett,targoncás lett volna,és nem ment el! De hogy hol keresse,fogalmam sincs.... Mondom,férjemnek azt mondták,mind betelt.:-(
6. ff36256613 (válaszként erre: 5. - Katus3)
2010. okt. 9. 07:53

Hát, magam sem tudom, szerintem a húgom félreértett valamit...

Azt mondta, neki kell keresni tanfolyamot, olyat amelyiket támogat a központ, és még minimálbért is adnak...

Hát, nekem már akkor neccesnek tűnt, de mivel neki nincs számítógépe, megígértem neki, hogy utána nézek...

2010. okt. 9. 07:48
Erről nem tudok sajnos. Mire gondolsz? Az amikor csak fizetik a tanfolyamot,vagy ahol még pénzt is kap érte?
4. ff36256613 (válaszként erre: 3. - Katus3)
2010. okt. 9. 07:46

Szia !!!!!!

Nem a húgom Gyálon lakik.

Dabashoz tartozik. Én olyat hallottam, hogy támogat a munkanélküli központ más tanfolyamokat is, csak neked kell megkeresned:( Erről nem tudsz semmit?

2010. okt. 9. 07:44
Szia! Ne reménykedj! :-( Gondolom tesód is Monoron volt. Férjem tavasszal kérdezte, akkor volt munkanélkülin, és mondták,hogy minden hely megtelt :-(. Az ismerősök ismerőseivel gondolom én.... Nagyon nehéz bekerülni. Persze alkesz ismerős is volt előtte, ő bekerült. Az elsőre sem ment el!
2010. okt. 9. 07:41

Azt mondták a húgomnak, már nincs hely támogatott tanfolyamjaikon!

Ezért engem kért meg keressek neki olyan tanfolyamot, amit támogat a munkanélküli hivatal:(

Próbáltam, de nem sikerül, nem tudom, hgyan tudnék rálkeresni!

Tudna esetleg valaki tippet adni, hogyan tudhatom meg, milyen tanfolyamokat támogat a munkanélküli központ?!

Előre is köszönöm.

Ja, a keresőbe már beírtam, de nem sokra mmentem vele:(

2010. okt. 9. 07:39
Munkanélküli központban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook