Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kit hogyan visel meg a munkanélküliség? fórum

Kit hogyan visel meg a munkanélküliség? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2009. febr. 26. 08:31
nagyon megvisel... minden reggel úgy kelek,hogy megint egy nap... üresség van a lelkemben,gond a fejemben,nézem az újságot reménykedve,adom be ide-oda a kérést, sehol semmi...
2009. jan. 11. 20:23

Nem kívánom senkinek, hogy munkanélküli legyen. 59. évemben voltam mikor kirugtak, voltam vagy 200 helyen, nem kellettem senkinek. A Munkaügyi Bíróságon a Bírónő szemébe mondta a Vezér, hogy neki a Főnöke /Tulaj/ kiadta, hogy az 55 év feletti vezetőket le kell cserélni 30 évesre. A Bírónő annyit se mondott rá, hogy "BAKFITY" még a javára is írta, hogy ilyen őszintén elmeri mondani.

Munkatörvénykönyvbe más van írva, mit érdekelte az, hísz Ő csak egy Bírósági Elnök a Munkaügyi Bíóságon.

2008. szept. 3. 20:28
borzalmasan,de most 11 hónap után van reményem elhelyezkedni
2008. aug. 29. 14:34
egy hete még nem gondoltam volna, hogy ezen a fórumon fogok kikötni:((
2008. aug. 24. 10:27

Nagyon!

Yudi és zszs1 után nem fejtegetem tovább...

49. Yudy
2008. aug. 23. 20:14
Röviden: nem a legjoban. 4 év után, 50 felett legjobb, ha az ember megszűnik létezni. Nem kell táppénzt,, kórházat, gyógyszert utána fizetni, s amit befizetett a nyugdíjas, és egészségbiztosítási alapba, kész megtakarítás.
2008. máj. 31. 15:21

Én is kíváncsi vagyok,kit hogyan visel meg.

Nekem változó a lelki állapotom.Van hogy jobban érzem magam,máskor szinte depis a hangulatom.Azt gondolom nehéz és kilátástalan a munkanélküliek helyzete.Vagy találok munkát vagy nem.Ha találok,lehet,hogy csak 3 hónapra vesznek fel,mint sok embert,aztán ismét munkanélküliség következik.Vagy csak 6 órában akarnak foglalkoztatni.Vagy lehet,hogy soha nem találok a szakmámban,de máshoz meg nem értek.Állandóan képezzem magam 36 évesen?De más ágazatban sem jobb a helyzet.Mit lehet tenni??? Tönkremenni??Még jó,hogy van egy rendes,dolgos,szorgos férjem!!

Akkor csücsüljek nyugodtan a babérjaimon?

47. o.andi
2008. ápr. 14. 15:26
A helyzet csak egyre rosszabb lesz...
2008. febr. 13. 11:25
Sziasztok.Egy barátnőm kilépett a munkahelyéről,mert beígértek neki egy állást,és nem jött össze/más kapta meg/.Hogy működik ez a munkanélküli segély???Mennyi ideig lehet munkanélkülin valaki,és mennyit adnak?STB.Minden érdekli ami a munkanélküléségről szól.Pl:Fizetik-e utánna a járandóságokat.....Előre is köszönöm:)
2007. dec. 18. 20:55

en imadtam

amikor felmondtam, mindenre elmendtem, kiprobaltam, belevagtam, ujrakezdtem, megprobaltam, aludtam, buliztam, porogtem, pihentem...


nagyon elveztem :)

2007. dec. 18. 20:34
Engem nagyon...:)
43. 53cc09e608 (válaszként erre: 42. - 53cc09e608)
2007. dec. 7. 13:44
Nemtudom mi lett a férjeddel mikor lezuhant? Ha tartósan beteg maradt ,akkor elég sok minden jár ! Amiről sokan nem is tudnak !
42. 53cc09e608 (válaszként erre: 35. - Donyta)
2007. dec. 7. 13:40
Kérd újra a leszázalékolást ! És kérj ápolásí díjat is ,mert megjár !
41. 53cc09e608 (válaszként erre: 31. - Zsófi-82)
2007. dec. 7. 13:35
Nagyon helyesen tetted ,hogy elhívtad Őket onnan ! Mert igy legalább esélyük van ! Apukádra visszatérve egy szó erejéig ! Lehet szeretni olyan embert is, aki nagyon iszik ,mert lehet Ő még attól a legjobb apa, és a legjobb férj is ! Örülök ,hogy tudtál a szüleidnek segíteni !Tiszteletre méltó ember vagy !
40. mdóri
2007. dec. 7. 13:33
2006-ban végeztem a főiskolán. + hónapig voltam munkanélküli. Szörnyű volt, hogy nem kellettem sehova. "Ezért tanultam, ezért vettem fel a diákhitelt?" Állandóan ez foglalkoztatott. És a szüleim tartottak el! Aztán összel sikerült elhelyezkednem, de nem aon a területen. A mai napig utálom a munkám, de ez van! Valamiből élni kell!:S
39. 53cc09e608 (válaszként erre: 38. - Anngi)
2007. dec. 7. 13:22
Nemtudom milyen demokráciáról írsz !??? Egy szakavatott személlyel egyszer vitába szálltam e miatt ! Hol van itt demokrácia ?? Soha nem volt még egyetlen napra sem! :)) Mit ne mondjak az országgyűlési képviselő ,csak nyelt az érveim miatt ! Demokráciában mindenkinek van esélye ! Itt viszont ki kapja a támogatást ? Csak az aki feltud mutatni valamit ! Akkor hol az egyenlőségi esély ,ha az ország 90 % , nem is esélyes valamit megpályázni ? Hol van a biztonság ,hol van a létbisztonság ? Mindezek szerint csak az ország 10 % van esélye a boldogulásra ! Akkor , senki ki se merje ejteni azt a szót ,hogy demokrácia ! Egyébként kiszámoltam , igenis meglehetne oldani mindent, csak reálisan kellene gondolkodni ! A renszerváltásról csak annyit ! Voltak akik eltékozolták az állam vagyonát ,persze saját zsebbe ! Hol vannak a gyáraink , hol van az állami vagyon ? Én ,aki mindezt szétrombolta felelösségtre vonnám ! Mert eltűnt minden ebben az országban ! De kötelezném is rá ,aki megszabta a létminimumot ,hogy egy évig csak abból éljen !Mutassa meg , hogyan kell megélni belőle !!!!Mert ha én valamit megalkotok ,akkor azt megis mutatom ,hogy lehetséges a kivitelezése! Éljen meg belöle ha tud Ő ! És bezengik ,hogy a magyar családok mennyire elvannak adósodva ! Most Lehetne énekelni a kis fülükbe ! MUNKÁT, KENYERET! Szégyen ,de az a szégyen a legjobban ,hogy senki nem állít egy igazságos mércét !!! Szomorú szívvel vettem tudomásul ,hogy a magyar emberek éjt napallá téve dolgoznak ,pusztán azért ,hogy a családjuk elfogadható körülmények között éljenek ! HA EGYÁLTALÁN KAP MUNKÁT !
38. anngi
2007. nov. 28. 16:33

a munkanekuliseg mindenkit meg visel en pont a nagy fene demokracia kezdeskor lettem munka nekuli mert a fiamat 1988 ban szultem es mirre vege lett a gyesnek megjott a rendszer valtas a ceg ahol dolgoztam kezdett csodbe menni igy en voltam az elso a cegtol aki meg kapta a munka nekuli segelyt ,nagyon nehez volt lelkileg kicsi gyerek uj lakas uj butorok reszletek nem volt alom vilag ,de annyi elonye volt hogy folyamatosan voltak igyenes tanfolyamok amit lehettet mind elvegeztem

mikor a fiam 3 eves lett besokaltam most mar megyek dolgozni kijelentettem foleg on magamnak

keszultunk disznot vagni anyosek es megleszalattam vasarolni ezt azt es meglattam egy hirdetest egy husuzlet ajtajan hogy elarusitott vesznek fel ugy ahogy voltam batorsagott vettem es bementem es jelenkeztem mikor bementem mar voltak egy paran vartak a kovetkezott mert valakit bent fagatak mikor sorra kerultem megkerdezte a fonok hogy miert akkarok itt dolgozni meglepett a kerdes de azt valaszoltam azert mert harom eve othon ulok es mar mindegy de dolgozni akkarok ram nezet es felvett hetfon kezdtem 6 evet dolgoztam ott utana kiadtak alberletbe es persze kocsma lett ott nem akartam dolgozni igy osze szedtem a batorsagom es utana sajat ceget alapitottam hussal foglalkozom most is nem konyu de ha barmi tortenik adig megyek amedig nem csinalok valamit

2007. nov. 28. 15:30

Engem naaagyon.

4éve vagyok itthon a 2kicsimmel, a lánykám szept.-ben lesz 2éves,így vissza szeretnék menni dolgozni (e gyes bőőőven 30alatt van-ezért is)

3diplomám van, anno azért tanultam és fizettem értük, hogyha odakerülök, ne legyen gond az elhelyeszkedésse.

"több lábon álljak"

Lám, oda kerültem-----és tessék!!

Teljesen kiszolgáltatottnak, és elkeseredettnek érzem magam, mert ismerős nincs, és egy vidéki kisvárosban-hiába a diplomák,/enélkül NEM MEGY...

36. Deszty
2007. nov. 28. 14:53
Én sem tenném!Nem adom fel,de nehéz hogy a legvégére szinte egyedűl maradsz!Tegnap pont ezt beszéltem egy barátnőmmel hogy ma már azért sem szeretnek segíteni az emberek mert félnek felelőséget válalni egy személyért akit ők ajálanak be!Mert ha az hibázik rajtuk verik le"na szép kis munkaerőtt hoztál ide" Lehet van benne valami!!!Sajnos ez tényleg így van!!!DE MI MIT TEHETÜNK NEKÜNK MUSZÁLY MINDENT MEGTENNI!
35. Donyta (válaszként erre: 33. - Donyta)
2007. nov. 28. 10:17
Hozzáteszem az előbbihez, hogy leszázalékoltak volna 50%-osra de enm fogadtam el, mert dolgozni szerettem volna teljes munkaidőben.. Lehet, hogy hibát követtem evvel el?? Valahogy egy éve semmi nem akar összejönni, most már a munka sem. Mióta a férjem zuhant 3 emeletet, azóta, mintha kerülne a szerencsém..
2007. nov. 28. 09:51
Én nagyon hamar lehangólt leszek tőle, s nagyon bánt a dolog... pedig élő szerződés van most is a kezembe, nem miattam hízódik a dolog
33. Donyta
2007. nov. 28. 09:44
Engem teljesen kikészít.Folyton lelkiismeret- furdalásom van, pedig nem is igazán tehetek róla. Ahol élek 90%-os a mnélküliség. Ingázni nem tudok, a gyerek és a beteg párom miatt, na meg anyagi ok miatt sem. Itt beadtam több helyre is a jelentkezésem, és csak a szerencsében bízhatom.. Ráadásúl anyósom, aki életében épphogy a 10 évet összeszedte a kedvezményes nyúgdíjig, pont ő cseszeget, hogy miért nem keresek már akármit, csak legyen. Mondja a magáét, de nem gondolkodik, és beszél marhaságokat. Ez még jobban elkeserít, mert igaz én már több mint 3x-osát legürcöltem, mégis ő fixiroz...
2007. nov. 28. 09:31

Sziasztok!

Csak egy kis vígasztalás, hogy mindig van remény: Én ugyan nem voltam munkanélküli, a diploma megszerzése után két héttel már volt állásom, aminek örültem, nem dugott be senki, magamnak kerestem a neten és egy hét alatt eldőlt, hogy felvettek, nagyon szerencsés vagyok. Most babát várok és a távolság miatt nem enged a doki dolgozni, de minden hónapban viszem a t

2007. nov. 28. 08:56

Sziasztok!

Csak egy kis vígasztalás, hogy mindig van remény: Én ugyan nem voltam munkanélküli, a diploma megszerzése után két héttel már volt állásom, aminek örültem, nem dugott be senki, magamnak kerestem a neten és egy hét alatt eldőlt, hogy felvettek, nagyon szerencsés vagyok. Most babát várok és a távolság miatt nem enged a doki dolgozni, de minden hónapban viszem a táppénzespapírt, örülnek nekem és várnak vissza!

Viszont a szüleim kb. két éve mindketten munka nélkül maradtak, mert megszűnőben volt a munkahelyük és elküldték Őket (Jobbik eset volt, mintha megvárják a csődöt, mert legalább végkielégítést kaptak néhány százezret...) Anyukám egy ideig eljárt 100 km-re három műszakba, de egy idő után nem indítottak buszt... Apukám nagyon iszik, néha alkalmi munka, de az sem volt elég az italra sem, mindegy, valamit azért pótolt. A nővéremmel sokáig rágtuk a fülüket, hogy költözzenek el onnan, ahol laktak (Hajdú-Bihar), mert felénk jóval több lehetőségük lenne elhelyezkedni. Január végén eljöttek albérletbe, a férjemmel segítettünk Nekik, mert már semmi pénzük nem maradt. Úgy gondolták, ha itt sem találnak semmit, hazamennek egy hónap múlva. Mindketten nyolc általánost végeztek. Két hét elteltével mindketten dolgoztak és annyi pénzt kerestek, amit eddig nem nagyon láttak együtt (ketten kb. 180eFt-ot, ami itt nem sok, de Hajdú-Biharban egy vagyon... :D) Márciusban eladták a házunkat, ami bazi nagy, két telekkel, 3 millió Ft-ot kaptak érte, ott ennyi az ingatlan ára, itt persze egy lyukat sem kapnak érte... Apu kapott egy szolgálati lakást, amiben se víz, se fürdő, se gáz, semmi. Most a pénzükből ezt teszik rendbe. Újra választhattak metlakit, csempét, megcsináltak egy gyönyörű fürdőt, kb. egy hét múlva vezetik hozzájuk a gázt is. Az összes pénzük rá fog menni, de nem lesz a saját házuk, viszont talán meg lehet majd venni egy idő után egy jelképes összegért. Ha nem, akkor max. az örökségünknek annyi, de legalább tudjuk, hogy van mit enniük és nem nyomorognak. Az otthoni házunkat fiatalon együtt építették, majd' meghasad a szívük, hogy ott kellett hagyni, mert itt egy szoba-konyha-fürdő lesz Nekik, de tudják, hogy jól döntöttek. Tisztelem Őket, hogy 55 évesen még bele mertek vágni egy ekkora dologba. Külön tisztelem anyukámat, aki egész életében ott lakott, s mégis eljött, annak ellenére, hogy apu nagyon iszik.

Azt hiszem, boldog családben élek. Nagyon szegények voltunk gyerekkoromban, s apu rengeteget volt munka nélkül főleg az ital miatt, de ennek ellenére mindig mindenki minket irigyelt, mert nem szerette úgy egymást senki, mint mi. Imádom a szüleimet és kívánok mindenkinek annyi kitartást a nehézségek átvészeléséhez, mint ami Nekik volt!!! Ne féljetek változtatni, főleg fiatalon ne!!!

30. Deszty
2007. nov. 28. 08:29
egyenlőre nincs!Sajna!
29. Talentum (válaszként erre: 26. - Deszty)
2007. nov. 27. 14:46
Szia, és most már van valami kilátás munkára?
2007. nov. 26. 18:58
Totál vicces, de én életem legboldogabb időszakát akkor éltem, amikor munkanélküli voltam. Volt időm az életre.
27. Deszty
2007. nov. 25. 19:24
Bocs az elirásért.szociális szakot akartam írni!És igen a megélhetés!Nincs rosszabb mint amikor arra gondolok mi lesz Januárba???Mert hogy jönnek a változások,a megszorítások!Kemény dió!Mindenkinek sok szerencsét és imserőst kívánok aki segíthet neki!Ez ma már csak így megy!!!
26. Deszty
2007. nov. 25. 19:16
Sziasztok!Egy éve végeztem egy főiskolán szicális szakon!5 hónapra rá eltudtam helyezkedni !Elég szar körülmények közt dolgoztam decemberben főleg akkor mert nem volt jó a fűtés!Áprilisban közölték hogy fenntartóváltás miatt pápá,pedig valójában egy ismerősnek kellet a hely!Egyet tehettem hogy meglegyen a 200 napom elmentem táppénzre!Igy sikerűlt kihúzni júni végéig!De azóta se jobb hisz még mindig nincs új munkalehetőség!Egyre rosszabbb,és kezdem azt érezni elfordúlnak tőlem az emberek!Féltik az állásukat!PEDIG ÉN MAX ANNYIT KÉREK HA TUD VALAMIT SZÓLJON!Hát ennyit a barátokról!A legrosszzabb hogy kezdem feladni, de még tartom magam amennyire lehet!De nehéz!Pedig én sokat tettem,tanultam,16 évig,van egy diplomám,és minden hová beadom ahová lehet!De ezek úgy látszik nem számítanak!!!!!sajnos!!!!!Ezért felesleges volt mindent végig csinálni!!!De most is azt írom nem adom fel,mert ez az egyik legerősebb tulajdonságom:hogy kitartó vagyok,akár milyen nehéz is!!!
25. Talentum (válaszként erre: 24. - Hdsb)
2007. nov. 21. 15:12
szia, sikerült a munka?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook