Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezelnéd, hogy munkanélküli lettél? fórum

Hogyan kezelnéd, hogy munkanélküli lettél? (beszélgetős fórum)

18. klenca
2010. aug. 7. 17:24
Most munkanélküli vagyok és pihenek. Mert ha újból dolgozok, akkor hajtás lesz.
2010. jan. 24. 12:35
Kitakarítottam a lakást az utolsó négyzetcentiméterig. Aztán jókat aludtam, sétáltam, volt időm törődni a gyermekemmel és az idős szüleimmel. Semmi rohanás, idegeskedés. Tanultam, tévéztem, egy-egy rövid kirándulás, a strandra is kijutottam néha. Két énekkarba jártam énekelni. Megtanultam takarékoskodni még jobban, pedig előtte sem ráztam a rongyot., pedig jól kerestem. Később bevállaltam a bejárónőséget, lépcsőház takarítást, vasalást, idősgondozást.
16. klenca (válaszként erre: 14. - Vavy31)
2009. nov. 19. 11:03
Én is adogatom be a pályázatokat, de nem nagyon kellek sehol.
15. Vavy31
2009. nov. 15. 15:41
ja már egyre több helyről jön vissza,hogy sajnáljuk............,de nem Ön...........bla,bla,bla......érdekes,hogy visszaértesítettek eddig mindig kivéve 1-et,igaz ebből 3 olyan hely volt ahova eredeti erkölcsi bizonyítvány kellett és azt küldték vissza levéllel,egy helyen kértek,hogy engedem-e,hogy a rendszerükbe regisztráljanak.Bevallom egyre jobban félek a jövőtől,most jön a tél a fűtésszámla,nem tudom mi lesz,de nem adom fel,nem szabad nektek is ezt javaslom
14. Vavy31
2009. nov. 15. 15:34
én fél hónapra kaptam 38000 ft-t ,91 napig kapom a napi br 2680 ft és utána már csak 1400 ft körül lesz,szerintem nézz utána.Ti nem éreztek egyébként egy megkönnyebülést odabenn?Nincs stersz,nyugi van ,oké pénz nem igazán,de most ettől elvonatkoztatva kérdezem?
13. klenca
2009. nov. 12. 17:03

Emberek, a maximum pénz hihetetlenül kevés!!!

Igaz, hogy br 2680Ft/nap lenne (-9%), de hogy lett ebből 38000Ft?

12. klenca (válaszként erre: 10. - 694168ecfd)
2009. nov. 2. 14:07
Neked miért jó, hogy most nem kell rohannod dolgozni?
11. klenca (válaszként erre: 10. - 694168ecfd)
2009. nov. 2. 14:07

Talán lehetnék depressziós, sőt lehet hogy vagyok is. De inkább azt nézem, mit tanulhatok ez alatt a remélem rövid idő alatt. Le kellene régen tenni 2 nyelvvizsgát, amihez a tudás megvan, csak időm nem volt hozzá. Most van. Most újra elővettem a gépírás könyvet, gyakorolok napi kb 1-3 órát, mert szeretnék adminisztratív állásban elhelyezkedni főállásként. Kb azt is tudom hol, most már csak tényleg a gyakorlás kell.

No és végre átkutizhatom az összes félretett papírt, megvarrhatom, megköthetem amik rám várnak.

Olyan szép, amikor délelőtt besüt a nap a szobába, s nekem nem kell a munkahelyre rohannom!


Ráadásul az exfőnökeim egyike sem hiányzik.:))

2009. nov. 1. 16:41
én is munkanélkuli lette,hogy hagyan is kezelem-hát nagyon depresszios vagyok egy cent sincs a zsebemben..naprol napra vagyok sajnos..most moment a barátom segít ki anyagilag míg nemlesz velem valami...
9. klenca (válaszként erre: 8. - Mandella)
2009. nov. 1. 16:38
Én is mindig befogtam, meg tűrtem, de azok akik nagy pofával mocskolták a rendszert, a főnöküket, még most is ott vannak.:((
2009. nov. 1. 16:00
el sem tudom képzelni, mit tennék - van egy csomó fizetnivalóm, plusz a rezsi, szóval én nem is tudom... nagy baj lenne, ezért én is tűrök, dolgozok, amennyit csak tudok! és közben jól meghúzom magam.
2009. nov. 1. 15:47

Munkanélkülin vagyok. Október 1-től.

Megkapom a maximum adható járadékot, így kaptam ebben a hónapban 38000 Ft-ot.

Ez továbbra is ennyi lesz?


Én is sok helyre pályázgattam. 90%-ban nem jeleznek vissza. Általában a fiatal, vékony, magas, szőke, hosszúcombú lányokat veszik fel, nem a negyvenes nőket.:((

2009. szept. 23. 07:48
vekvik! egy jó tanács,teljesíts 150% san,mert én is így indultam el a lejtőn,fogalmazzunk így,kiderült,hogy a hiányaimat a munkatársaim okozták,ahogy kitettem a lábam az irodából kutattak a holmim között és eldugták szó szerint a munkámat,majd a fönöknek úgy adták elő,hogy a kukába volt,tanum is volt rá,szó szerint mindent zárj el tudd mit hova teszel mert csak így tudod megvédeni magad!!!Ha megfogadod megfogadod,ha nem az se baj!
5. eddit (válaszként erre: 1. - Vavy31)
2009. szept. 22. 15:54
De legalább értesítettek...jobb ha megszokod, hogy sajnos nem divat visszareagálni mostanában...:P
2009. szept. 22. 14:27

én is veszélyben vagyok kicsit, egy hete majdnem kirúgtak, mert állítójag hiányom volt (bár erről nem láttam semmilyen papírt vagy bármit)

De biztos bepánikolnék. Több ismerősöm is van aki évek óta nem találnak munkát. Én már nem szeretem a munkám, de legalább van. Még...

2009. szept. 22. 14:08

Egyébként ezen én is csodálkoztam,hogy válaszoltak és vették a fáradságot,hogy írtak nekem.Bár az az igazság 2 helyre kérték az eredeti erkölcsi bizonyítványt és azzal együtt küldték vissza.

Melyik megyében laksz?


Egyébként az egyik helyen nincs elég végzettségem a másikra túl sok,a főiskolát elkezdtem pont a közepén járok,csak most azt se tudom hogyan tovább,nincs miből tandíjat fizetni!

2. haribo (válaszként erre: 1. - Vavy31)
2009. szept. 22. 13:54

Én több mint kétszer ennyi munkaviszony után kerültem ilyen helyzetbe. Tavaly óta küldözgetem az önéletrajzomat, kb. 50-ből 2 válaszolt.

Amúgy felsőfokú végzettségem van, nagy gyerekeim, de mégsem jön össze semmi. A munkanélkülim most jár le októberben.

Hogy utána mi lesz, fogalmam sincs.

Megértelek, és remélem hamarabb lesz szerencséd, mint nekem.

2009. szept. 22. 13:44

Sziasztok!


Iskolából kikerülve rögtön munkába álltam és folyamatos munkaviszonyom volt azóta,és jött a nagy törés létszámleépítés.Beleestem én is 12 év után,ne tudjátok meg mit éreztem,ugyanakkor valahol megkönnyebbültem.Nem ugyanaz volt már,kicserélődött nagyon sok ember és sajnos a rosszakból kaptam eleget,én még ennyi "áspis kígyóval" életemben nem találkoztam.Az a lényeg segítettek,hogy a listába kerüljek,nagyon sokat ártottak nekem és tudták nagyon jól,hogy nem vagyok egy olyan tipus,hogy neki megyek mindenkinek,csak um.csenben tűrök.Augusztus 16.-án telt le a felmondási időm,majd egy hónap tp.Eleinte jó volt itthon szó szerint hónapokba telt,hogy kipihenjem magam a munkahely után.Azhtán bejelentkeztem életemben először munkanélküli hivatalba,érdekes érzés volt.Eddig 5 helyre adtam be az önéletrajzomat abból 4 helyről visszaértesítettek,hogy sajnálattal............,nem tudom ezt meddig tudom elviselni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook