Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kispajtások. Zártkörű meghívóval! fórum

Kispajtások. Zártkörű meghívóval! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2424. hope_:) (válaszként erre: 2419. - Mtt80)
2010. máj. 15. 21:10

jajjjj nagyon drága vagy!!!!!

Köszönjük széééééééééppppeennnn!!!!

Puszi

2423. mtt80 (válaszként erre: 2421. - Giusy)
2010. máj. 15. 16:20

Örülök, hogy jól van Évi!


Olvastam, hogy mi leszel! Ez tök izgi! :) Remélem tetszeni fog!

2422. mtt80 (válaszként erre: 2420. - ..vesszőcske)
2010. máj. 15. 16:19

Sziasztok!


Nyugi, ilyen fürdés kimaradás már nálam is volt. Egyszerűen nem jutottam el odáig, csak valamikor 11 után bírtam volna már fürdeni, de akkor meg már örültem, hogy le tudtam feküdni végre. :)

A kajálásról meg csak annyit, hogy sokszor észre sem veszem, hogy nem reggeliztem. :) Ált.-ban 11 fele jövök rá, hogy ma még nem is ettem semmit.

Csenge nem mondhatom, hogy olyan sokat alszik napközben, főleg délután nem. Nálunk is azok a vészesek nagyon. Van hogy egyáltalán nem alszik délután. :(

Ma viszont feltűnően sokat aludt délután, most is alszik. :) És képzeljétek, ma dél körül, szopi után, pelenkázás után, betettem a kiságyába, és magától elaludt! Ilyen sem volt még! :) Szóval szerintem este megint későn fog elaludni! Na de hát ez van!


Remélem beválik nálad ez a tanfolyam és helyre hozza a dolgokat!

Igen, nálam is előfordul, hogy izzadok, mint egy ló! :) Nem tudom miért van ez!

2421. Giusy
2010. máj. 15. 11:28

Sziasztok lányok!


Macsival jelentem minden rendben, csütörtökön beszéltünk végre.

Nincs ideje hoxázni ezért is törölte magát,

Én jól vagyok, kezd múlni a nyavalyám.

2420. ..vesszőcske (válaszként erre: 2419. - Mtt80)
2010. máj. 15. 10:45

Sziasztok! Szia Tündikém!


Nagyon tudom, hogy mit élsz át. Tegnap este elkezdtem a fürdetést fél 8-kor, aztán szopi, pótlás büfi, mire befejeztem addigra már 10 volt és annyira fáradt voltam már, hogy mondtam Atinak, hogy most nem érdekel, nem zuhanyzok majd csak reggel, mert annyira kómás voltam, hogy szédültem és a sírás kerülgetett. Ahogy lefeküdtem, nem is emlékszem már semmire, mert egyből bealudtam. De megjártam, mert ma reggel olyan tortúra van manóval, hogy várom Atit, hogy haza jöjjön és a tegnapi elmaradt fürdést bepótolhassam :D Tiszta gáz, nem? Még fürdeni sincs időm lassan és reggel óta próbálok eljutni a wc-ig, de nem sikerült, mert Janka most is sír. Rájöttem, hogy sokszor csak azt igényli, hogy az apukája rintgassa a térdén a pólyába meg a cumi... ami állandóan kiesik és kiabál szinte nekem, hogy rakjam vissza :) Nagyon édes, csak időm semmi. Neked meg nagyon rossz lehet még plusszba, hogy szeretnél Robikával is foglalkozni, de nem tudsz...Majd lesz ez könnyebb is, azt mondják, hogy olyan hónapos kor után elvileg könnyebb, nem tudom, majd meglátjuk. Szerintem ez is gyerek függő, nem??? Sokat alszik Csenge napközben? Nem lehet, hogy azért nem alszik el éjszaka egyből? Nálunk a délutánok a neccesebbek általában, mert olyan 5-től, evés után megszokta, hogy apuci szórakoztatja fürdetésig, csak akkor van gond, ha apuci nincs itthon...gondolhatod... :) Érdekes, én azt hittem, hogy azért lesz annyi időm, hogy reggelizek meg ilyenek, de nincs, vagyis van, csak közben fél percenként fel kell álljak az asztaltól..pfff... Ma reggel mondja Ati, hogy egy ilyen szülés után nem is tudja, hogy hogy várhatja el, hogy szüljek 2.-ik babát is. Hááát mondom én epidurális nélkül be sem megyek a szülőszobába az tuti :D Na persze lehet, hogy mikor oda kerülök már máshogy fogom gondolni, de most ez van. Vagy fizetünk a császárért, de az sem jobb, nem igaz? Sajnos negatív élményként maradt bennem ez az egész, a felépülésemről meg ne is beszéljünk. Ja tegnap beíratkoztam intimtorna tanfolyamra, nem is tudtam, hogy Csabán is van ilyen, tök jó, majd jövő hét csütörtökön indul és 4-szer 3 órás, utána meg ad a csajszi személyre szabott gyakorlatsort és azt kell csinálni, ameddig én akarom. Remélem sikerül megszervezni, hogy Ati vigyázzon addig manóra, mert nagyon el akarok oda menni. Szóval nehéz, néha úgy érzem, hogy nekem az egész életem itt a 4.-en fog eltelni, itt fogok besavanyodni :DDD Ilyenkor érzi meg az ember, hogy mennyit jelent, ha van valaki a közelben, akitől segítséget lehet kérni. Míg itt volt anya, sokkal többet pihentem és már az nagy könnyebbség volt, ha büfiztette, én addig ettem vagy lezuhanyoztam stb. Na jól kipanaszkodtam magam én is, de ez van, vannak nehéz órák meg könnyebbek és a hangulatunk is e szerint változik :) Ja és kérdezni akartam, hogy neked nincs néha nagyon meleged? Rám néha rámtör és szinte izzadok, ez a hormonok miatt van, nem? Nálad is előfordul?

2419. mtt80
2010. máj. 15. 09:07

Sziasztok!


Remélem jól van mindenki!

Nálunk tegnap este (éjjel), megint csak fél 12-kor volt alvás! :( Ez már a második eset, hogy nem bír elaludni hamarabb! Az apja már ki akarta vinni sétálni este 10-kor. :) Mondom ne őrülj már meg, ilyen hidegben!


Henikém, akkor egymásra találtunk! Nálatok is te végzel mindent szinte, nálunk meg én. Na hát ezt én nem tudom meddig fogom bírni. Ugye még itt van Robika is. Bár ha itthon van Robi, akkor őt legalább ellátja, ez is idegesít, hogy én egyszerűen annyira kevés időt tudok vele tölteni Csenge miatt, hogy nem is igaz! Pl. esténként én ki vagyok lőve, mivel fürdéstől számítva mostanában engem teljesen leköt Csenge egészen éjszakáig. Amíg el nem alszik. Addig folyamatosan a cicin lóg, hiába van kézben is, akkor is sír.

Na mindegy, tesóm is mondta, hogy majd amikor már ovis lesz, sokkal jobb lesz! :DDD Mondom köszi, azért remélem már hamarabb is!

Na nekünk ezért nem lesz 3.! Akkor végképp semmi időm nem lenne a másik kettőre! Nem is értem a 3 vagy több gyerekesek hogy csinálják!


Judit, tegnap feladtam végre a csomit! Bár igaz, hogy épp zárás előtt futottunk be, mert persze Robi megint későn ért haza. Na mindegy is, szóval lehet, hogy csak hétfőn viszik el, de mindenesetre majd csak odaér a jövő héten valamikor! :)


Reni, Maka hogy vagytok? Remélem minden rendben veletek!

2418. ..vesszőcske (válaszként erre: 2417. - Hope_:))
2010. máj. 13. 17:18
Igen Juditkám, jó is ez így. Nektek könnyebb így, hogy van aki vigyázzon Zsombira, mondjuk mi akkor is várunk még a tesóval vagy 3, 4 évet, én legalább is így szeretném, de ki tudja, lehet, hogy vágyni fogok rá hamarabb, most még nem tudom, mert nagyon friss nekem ez az élmény :) Jankát viszont imádom és jó lenne ha lenne egy öcsikéje :) Most itt alszik mellettem. Ma nem olyan nyűgös, mint például tegnap, de napközben nem nagyon szokott aludni, viszont éjszaka tátott szájjal :) Mindíg attól függ, hogy mennyit eszik este. Az életkor, hát igen, sajnos egy nőnek ezt is figyelembe kell venni. Nekem ilyen szempontból van időm, de 30 felett nem akarok szülni, mert ez a kromoszóma vizsgálat nagyon mély nyomot hagyott bennem, valószínűleg ha ez nem lett volna, akkor nem félnék ennyire. Remélem nem lesz semmi gond a másodiknál...és nem kell mennem megint hasba szúratni magam...
2417. hope_:)
2010. máj. 13. 14:31

Sziasztok csajok :)


Én nagyon várom a kistesót :)))

Így akartuk csinálni mindíg és akármilyen nehéz volt a szülés még midíg így érzem :))) és ha már az emeleten 2 gyerekszoba lett építve ne maradjon már üresen... nem igaz :DDDDDDD

De tényleg meg 31 leszek 2 hét múlva és mindíg úgy terveztuk csak 1.5 2 év lesz a gyerekek közt így talán könnyebb mert majdem egyszerre nőnek hamarabb lehet jönni menni kirándúlni velük .

Másik nekem itt van anyu ha kell egész nap ha kell itt alszik anyósom meg itt van a szomszédban rá is mindíg számíthatok.


Zsombicic meg alszik ma egész nap....

evett 3szor egy csomót aztán bealudt 11 körül igaz sokat felsírt a szelek miatt de még mindíg alszik :))))

2416. ..vesszőcske (válaszként erre: 2415. - Mtt80)
2010. máj. 13. 13:49
Hát Tündikém el is hiszem, hogy kivagy mint a bili. Én is nagyon fáradt vagyok, mert Janka napközben nem nagyon alszik, nem tudom, hogy miért. Most is itt kell ülnöm mellette, mert cumizik és mindíg kiesik, én meg rakom vissza, mert ha nem, akkor sír...Ezt van hogy egész nap játszuk. Nálunk is általában én csinálok mindent, mert Ati ha haza is jön, ül a net előtt, mert nézi a kocsikat, meg telón keresztül csinál hiteleket olyan ügyfeleknek akik messziről jönnének, tudod ez a munkája, na és én meg nem akarom zavarni, ugráltatni. Na és egyébként is van, hogy estig ül az irodában, mert most azt a munkát is el kell végeznie, amit eddig én csináltam és ez így tudom, hogy nagyon sok. Szóval meg tudlak érteni! Kitartás!!! Reméljük hamarosan könnyebb lesz! Én legalább is már ezt várom :)
2415. mtt80
2010. máj. 13. 11:20

Sziasztok Csajok!


Köszi, Heni megvagyunk, nincs semmi különös. A mellem is talán kezd helyrejönni, bár a bal még nagyon fáj. Érdekes, hogy a jobb már nem annyira. Na majd csak túlélem! :)

Hát én sem vállalkoznék mostanában egy újabb szülésre! Na de ezen nekem már nem kell gondolkodni, mert én itt megállnék! :) Érzem magamon, hogy nem bírnám. Most is sokkal ingerültebb vagyok, mint Robikánál. Igaz, vele soha nem kellett ennyit szenvednünk. Épp azon gondolkodtam, hogy vele aztán soha nem voltam álmos, vagy fáradt. Most meg az előbb is aludtam egy órácskát. :)

Ugyanis tegnap este az 5 órás evés után természetesen már nem aludt vissza. Hiába próbálkoztam mindennel. Pedig már a babakocsit is bevittem a szobába is, ugyanis kint zuhogott az eső, vihar volt megint. Fürdés után sem akart rögtön elaludni, végül este 10-kor sikerült neki. Na és mindezt majdnem végig egyedül szenvedtem végig. Ugyanis Robinak este vissza kellet mennie dolgozni, 8 után ért haza, amikorra én már meg is fürdettem egyedül Csengét. (Hát az sem volt semmi!) Na és utána meg ő vitte Robikát fürdeni, meg aludni. Szóval valószínű, hogy most azért is érzek mindent nehezebbnek, mert Robi sokkal kevesebbet tud besegíteni. Robikánál még olyan munkahelye volt, hogy 3-ig dolgozott és kész. Utána jött haza, és itthon volt. Most meg éjjel-nappal. :( Néha kezdek besokallani!

Na mindegy is, nem akarok panaszkodni!


Reni, jaj de jó, hogy sikerült a munka!!! Nagyon megörültem, amikor olvastam!!! Gratulálok!!! Na de most már elárulhatnád ám, hogy milyen meló ez!!! Hiszen most már biztos, hogy felvettek nem? Remélem beválik!


Judit, tegnap nem bírtam feladni a csomagot és Robi sem, a fent írtak miatt. (Egész nap szinte egyedül voltam.) Na de ma remélem sikerül!!!

Remélem jól vagytok ti is!

2010. máj. 13. 10:50

Helló csajszik!


Renikém!!! Gratulálok az új munkádhoz!!! Kíváncsian várom, hogy milyen, hogy érzed majd magad és mit fogsz csinálni!!!


Juditkám, most olvasom, hogy januárban indul a kistesó progi :D Húúú ez nem semmi :) Bennem olyan mély nyomot hagyott ez az egész, hogy pár évig szerintem nem próbálkozunk ezzel. Nekem ezt fel kell dolgoznom :) Pont a dokim mondta, hogy ha nagyon negatív élmény volt a szülés, akkor legközelebb kérhetek epidurálist. Na mondom de aranyos, egyébként nem lehet, vagy mi ?! Na érted?!


Tündikém!? Mizu??? Hogy vagytok?

2413. Giusy (válaszként erre: 2412. - Hope_:))
2010. máj. 12. 19:01

Köszönöm Juditka! Aranyos vagy!!!

Én is örülök.

2412. hope_:) (válaszként erre: 2436. - Giusy)
2010. máj. 12. 17:03

olvastam a jó hírt drága :)))

Gratula!!!

Örülök neked :)))

2411. hope_:) (válaszként erre: 2410. - ..vesszőcske)
2010. máj. 12. 17:02

Hali :)


De igen akartunk menni de nem lett belőle semmi...

Reggel végig sírt még akkor is ha sikerült kicsit elaludnia aytén délben szopi közben érezetem valami jó nedvesett az ölembe és a gyerek szabályosan tarkóig fosta magát iszonyat mennyiséget , lapátolni lehetett a hátáról a fosit szegény eyért sirdogált már reggel óta utána evett méd egy kicsit majd 1kor elaludt most van 5 óra és még nem kelt fel de már nem is tudnánk menni mert szakad az eső.

2010. máj. 12. 15:40

Sziasztok lányok!


Tündikém, nem fáj csak érzékeny, de vizsgálat közben sem volt semmi fájdalmam. Most úgy vagyok vele, hogy nem fogok ezzel foglalkozni addig míg le nem telik a fél év. Majd ha akkor is azt mondja a doki, hogy nem húzódott vissza ill. ha minket zavar, akkor elgondolkodom majd a megoldáson, de addig csak a tornát csinálom és annyi. Hát elég szerencsétlen vagyok szülés téren, nem tudom, hogy mi lesz ha bevállaljuk a második gyereket is, már előre félek ettől az egésztől. A dokim mondta, hogy kérhetek majd epidurált, ha ennyire negatív élményként éltem meg az egészet. Majd meglátjuk...És egyébként hogy vagytok? Olvastam a szülésed történetét, nagyon ügyi voltál és hogy utána elaltattak, erről nem is tudtam. De legalább te nem érezted azt amit én :SSS


Renikém jobbulást neked és remélem jó randid lesz, majd kérjük a beszámolót :)


Judit?! Mizu??? Zsombi nem nyűglődik ebben a hülye időben? Mi el akartunk menni sétálni, de erre jött ez az eső meg ez a sötétség és lemondtam róla.

2409. .maka. (válaszként erre: 2406. - Hope_:))
2010. máj. 7. 16:40

Sziasztok.


Jól érzem magam :-)

A szűk családnak elmondtuk, meg bent a melóhelyemen a főnökeim és a közvetlen kollégáim tudják, mert még dolgozom, ugyanis nem vagyok veszélyeztetett kismami a vetélés ellenére, és ha nincs gond akkor nem is akarok az lenni. Eddig minden ok kopp-kopp :-)Muszáj volt elmondani, mert kell hamarosan egy helyettes , de megmondtam hogy nem túlórázom és nem emelgetek, ha van valami akkor megkérem a kollégáimat, a többieket majd csak, h betöltöttem a 12 hetet :-))

Most nagyon álmos vagyok ezért le is dőlök szundizni :-)

2010. máj. 7. 16:09

Helló csajszik!!!


Ne elég ramaty volt a délelőtt, jól felidegesítettem magam és mindjárt nem jött még annyi tej sem, mint eddig...pfff...most elküldtem Atit homeós bogyóért meg sörért :) ééééééééssss ma meglesz a kulcs a babakocsi tárolóhoz juppppppiiiijjjáááááájjjjéééééééééééé

2407. hope_:)
2010. máj. 7. 14:15

Nahhhh csajok nekem valószínű meg akar jönni a mensim pfffffffffffffffff nem hiányzott....

Este már volt pici vér ma is maszatolok (bocsi) fáj a derekam fejem és egyéb ronda PMS tünetek .... hogy én milyen jól elvoltam e nélkül 10 hónapig !!!!!


Hogy vagytok?????????


Nekünk kellet kicsit pótolni tápi is tegnap ma csak kicsit...


Heni ti melyik tápi használjátok leírnád privibe hogy ne reklámozzunk. Köszi

2406. hope_:) (válaszként erre: 2404. - .maka.)
2010. máj. 7. 14:12

Hahó maka :)))


Hogy érzed ma magad :)))

Olyan izgi hogy végig izgúlhatunk veled!!!


Valaki tudja már a családból vagy megvárjátok még lát a doki????


Nem akarsz titkos naplót írni akkor csak mi olvashatnánk senki más?????

Sokszor csak arra van időm hogy belesek és elólvasom a naplókat.

2405. ..vesszőcske (válaszként erre: 2404. - .maka.)
2010. máj. 6. 21:00
Hááát makám nem akarlak elkeseríteni, de azt nem lehet elfelejteni :) Én legalább is soha nem fogom az tuti.
2404. .maka.
2010. máj. 6. 17:07
Sziasztok! tök izgi ez az egész, hihetetlen hogy megváltozik a testünk, a hormonok stb. mire képes az emberi szervezet...Jó nektek , hogy túl vagytok a szülésen.....na az nem lehet egyszerű, persze ha megvan már "elfelejted" az egészet, de....:-S
2010. máj. 6. 15:11
a méhem :)
2402. ..vesszőcske (válaszként erre: 2401. - Mtt80)
2010. máj. 6. 15:11

Nem tudom, hogy összefügg-e a szoptatással a menszi, mivel én az összes tejet kiszívatom vagy a gyerekkel vagy fejővel, szóval a maximumot veszem el a szervezetemtől, ami meg ugye nem tudja, hogy tápszert kap mellé a gyerek :) Szóval érted, ha úgy vesszük ugyanúgy szoptatok, mint te vagy Judit csak nekem nincs annyi mennyiségben. Egyébként szerintem nem a menszi ez, mert az sokkal több lenne, de ez nem olyan sok, hanem inkább az, hogy lehet húzódik össze a éhem azért görcsölget.


Ha vérzik a cicid akkor átmenetileg fejd, de egyébként minél inkább szoptatsz annál hamarabb hozzászokik a cicid és utána nem fog fájni. Ezt tapasztalatból mondom, nekem is így volt.

2401. mtt80
2010. máj. 6. 12:16

Sziasztok!


Köszi Heni a tanácsot! Most vett apa egy bimbóvédő krémet a DM-ben, úgy hogy egyelőre azzal kenegetem, ha nem lesz jó, kipróbálom azt, amit írtál.

Hát lehet, hogy tényleg a mensid fog megjönni, mert hogy nem kizárólag szoptatsz. Vagy nem tudom.


Hát igen, ugye tegnap délután nálunk sem volt alvás. Utána meg este 6-7 között elaludt, és aludt egészen fél 12-ig. Így a fürdés is kimaradt. Akkor evett, majd újabb alvás 4-ig. Akkor megint szopi, és 8-ig bírta is. Szóval az éjszakánk már jobb volt.

Egyébként szerintem is az időt érezték meg, este nálunk jó kis vihar volt.


Jaj, csak a cickóim ne fájnának ennyire! Az a baj, hogy a bimbóvédővel meg nem akar enni! Szerintem túl nagy neki! Abból vannak különböző méretűek is? Mert ez nekem még Robikáról maradt meg.


Judit, mit újságolt a védőnéni?? :)

De jó neked, hogy Zsombika szépen szopizik és nem sebes a mellbimbód! Én most ezzel szenvedek nagyon! Hiába mondom én mindig Csengének, hogy nagyra nyissa a száját! :)

Most azt hiszem cumisüvegből fogom megetetni a lefejt tejjel, mert különben megőrülök a fájdalomtól!


Maka, vigyázz magatokra nagyon!


Reni mizújs? Állás? Fiúk? Férfiak? :D

2400. ..vesszőcske (válaszként erre: 2399. - Hope_:))
2010. máj. 6. 11:53

Jó pofa ez a védőnő, fél órával előtte szólni...én úgy utálom az ilyet, az ember nem tudja kipihenni magát normálisan. Az enyém reggel telefonált, hogy nem jön, mert elkapta a gyereke ezt a hányásos-hasmenéses vírust és tegnap is hányt, pedig azt hitték, hogy már jobban van, na és ezért jövő héten jön vagy hétfőn vagy szerdán, mivel kedden megyek kontrollra, ma fogok bejelentkezni.


Most készülnék a városba, de Janka ordít, nem akar aludni, pedig az előbb egy hajszál választotta el tőle, szerintem csak délután fogok kijutni :)

2399. hope_:) (válaszként erre: 2397. - Hope_:))
2010. máj. 6. 11:47

látom már jó fáradt voltam mindent egybe írtam amit nem kellet egybe írni .... bocsi


most keltett fel a védőnő hogy jön egy fél órán belül ... pedig végre alukáltam Zsombikával egy jóóóót vagyis én csak 30 percet :(

persze hogy már eltelt 30 perc és még nincsen itt

nahhhh pont most csengetett...

megyek...


Hogy vagytok????????????????

2398. ..vesszőcske (válaszként erre: 2397. - Hope_:))
2010. máj. 6. 10:01
Nekünk is a nagy ágyon aludt csak el Janka késő délután, szerintem is ez a hülye idő az oka az ilyen egész napos tortúráknak!
2397. hope_:)
2010. máj. 6. 09:51

Sziasztok :)


Nekem szerencsére nem kellet bibóvédő krém még Zsombi szépen szopizik..:)))

A kórházban az első fejéstől repedt meg nekem amikor próbálták beindítani a tejcsit én akkor aloe verat raktam rá nekem az is jó volt.


Nálunk is nagyon ment a nyüglődés tegnap délután... szerintem ez a hülye idő volt vagy 28 fok még késő du. is a vihar előtt szerintem ezt a hülye nagy vihat érezték meg...

Délután sétáltam vele másfél órát mert nem tudtam már délután hogy szórakoztassam aztán fürcsi és csak kézben volt el és nagynehezen kidőlt a nagyágyon meg se mertem mozdítani :D és csak 11 kor kelt fel este :))))

2010. máj. 6. 09:37
Renikém! Most olvastam a naplódat, wáááóóóó nagyon jó hír :) Nagyon szurkolok, hogy most végre megtaláld az igazi másik feledet!!! Pusszancs
2010. máj. 6. 09:28

Ja, annyira örültem Makának, hogy megnyomtam a ment gombot, pedig egy csomó mindent akarok még írni :)


Na szóval, nem tudom, hogy miért, de tegnap Janka sem aludt egész nap. Juditkám mikor veled beszéltem azt hittem, hogy elalszik, de nem...és csak késő délután, olyan 6 körül aludt el, úgyhogy a házi munkát úgy tudtam csak megcsinálni, hogy Ati szórakoztatta egész délután, ja és most is ez megy :D


Tündikém nagyon ügyi vagy :)Nem tudom, hogy a dokitok miért nem mondta ezt a törölgetést. Kicsit most meg vagyok lepődve, mert azt hittem, hogy elmúlik a vérzésem, de most meg megint olyan piros jön mint 2 hete és görcsölget a hasam is. Ez mi a fene???? Hogy menjek így jövő héten dokihoz??? Tiszta gáz...szerintem nem fog addigra elmúlni, pláne, ha ez a görcsölgetés a menszi lesz...pffff....

Én egyébként bimbóvédő krémet használtam, priviben leírom melyiket, mert itt nem lehet reklámozni, nekem az nagyon jó volt és szoptatáskor sem kell lemosni.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook